Hemijska kastracija za pedofile
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Hemijska kastracija za pedofile

    Francuski predsednik Nicolas Sarkozy najavio je oštrije kazne protiv pedofila, uključujući i izdržavanje pune kazne zatvora, elektronski nadzor, smeštanje u bolnice pod posebnim merama sigurnosti, kao i hemijsku kastraciju. Sarkozy je najavio da će se prema višestrukim počiniteljima seksualnih kaznenih dela ubuduće postupati znatno oštrije, izveštava BBC.Izjava francuskog šefa države usledila je nakon što je u Francuskoj izbio veliki pedofilski skandal. Utvrđeno je da je zatvorski doktor prepisao Viagru pedofilu Francisu Evrardu (61) koji je nedugo po izlasku iz zatvora silovao dečaka.
    Doktor je izjavio da nije znao da je reč o seksualnom prestupniku. Evrard je u zatvoru proveo 18 godina zbog silovanja dece a prošle nedelje je oteo petogodišnjeg dečaka na severu Francuske.
    Predsednik Sarkozy kaže da će pedofili morati da odleže punu kaznu zatvora i da će biti oslobođeni tek nakon što doktori procene da više ne predstavljaju opasnost za okolinu.
    Osuđeni će biti smešteni u posebno osiguranim bolnicama, pod stalnim elektronskim nadzorom, a u nekim slučajevima mogli bi biti podvrgnuti i hemijskoj kastraciji.
    Termin hemijska kastracija podrazumeva tretman lekovima koji smanjuju seksualni nagon.

  2. #2

    Odgovor: Hemijska kastracija za pedofile

    Ne znam koja mi je reč mrskija, da li kastracija ili pedofil. Mislim da bi u sinergiji postale provarljivije. Dopada mi se ideja o hemijskom kastriranju pedofila. Lično bih prema njima primenjivao radikalnije zahvate, recimo kao što je traumatska amputacija testisa....

  3. #3

    Odgovor: Hemijska kastracija za pedofile

    Slusam i ne mogu da verujem. Trositi toliko energije i novca na umobolne ljude (specijalni tretmani, hemijska kastracija).
    Oni su cir drustva, rak rana. Sad cemo jos da ih mazimo i pazimo, a ako pobegnu (e za to cemo da okrivimo mere obezbedjenja ili nekog ...). Zna se kako se postupa sa takvim pojavama (lopata).
    Sve ovo mi deluje pateticno. Trositi novac na njih umesto na zrtve ili na sprecavanje novih zrtava. Sve mi vise lici na politicki marketing da se pridobiju glasovi "boraca za ljudska prava" (izgleda da i oni imaju svoje Kandicke), a zaboravlja se osnovni pojam ko su u stvari "ljudi". Pa cak i da su sve u svojoj zemlji obezbedili (a nisu), da su napravili idealne uslove za sve stanovnike Francuske, valjda je humanije novac usmeriti tamo gde jos uvek zive ljudi u neljudskim uslovima.
    Ovako, posle svega, ostaje samo neprijatan osecaj u ustima (a da pljujem nije pristojno).
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  4. #4

    Odgovor: Hemijska kastracija za pedofile

    Francuzi su bas odlepili zbog ovog sto se desilo, i to sasvim opravdano!!! Ispostavilo se da sistem ocigledno ne funkcionisne, jer je doticni pedofil izasao iz zatvora pre nekoliko nedelja i vec je napastvovao jedno dete!

    Ne mislim da je Sarkozijev predlog ulagivanje nekome! Ipak je 21. vek, a moderno drustvo ima neki kodeks ponasanja (drugo je pitanje da li mi to odobravamo ili ne)... Naravno, misljenja su i ovde podeljena, a vec sam predlog hemijske kastracije se smatra veoma radikalnim (iako mi deluje da nailazi na odobravanje)!

    Jeste da se novac moze pametnije potrositi, ali hemijska kastracija je po meni primerena kazna za manijake kao sto je ovaj! I treba da ih drze zatvorene u bolnicima jer su ipak prevelika opasnost za svoju okolinu!

    P.S. Ovaj slucaj je takodje pokazao koliko francuski sistem ipak funkcionise u nekom pogledu. Dan kad je dete oteto, bila je "opsta uzbuna", non stop je na tv-u islo obavestenje, slika, opis... Dete je pronadjeno za manje od dvanaest sati (sto je, na zalost, bilo dovoljno da se manijak vec izivljava na njemu, ali nadjeno je)!!! Zamislila sam tu situaciju kod nas... ima mi jos veliki put da prodjemo dok "profunkcionisemo"... A tek o kaznama za takva dela kod nas da ne pricam... male su i nedovoljno ostre!

  5. #5

    Odgovor: Hemijska kastracija za pedofile

    cekajte ljudi, moramo prvo zatvore da izgradimo:D

  6. #6

    Odgovor: Hemijska kastracija za pedofile

    Otac i deda skupa zlostavljali dečaka

    SREMSKA MITROVICA - Majka četvorogodišnjeg dečaka iz jednog sremskog sela tužila je dečakovog oca i dedu za seksualno zlostavljanje. Po nalazima lekara, detetu su nanete povrede anusa, kao i povrede cigaretom po telu. U izveštaju psihologa navedeno je da dečak trpi teške traume koje se ispoljavaju u autoagresiji, izraženoj kroz čupanje kose i zanoktica, kao i agresivnom ponašanju prema ukućanima i životinjama. Ovo je samo najnoviji slučaj pedofilije dostavljen Okružnom sudu u Sremskoj Mitrovici koji još nije procesuiran.



    Sudovima u Sremskom okrugu u ovoj godini podneto je 11 krivičnih prijava protiv 12 osoba koje su počinile krivično delo nedozvoljene polne radnje nad maloletnim licima. Žrtve su najčešće deca ženskog pola do 14 godina, a počinioci su uglavnom njima poznata lica, komšije, rođaci ili čak roditelji!
    - Pre donošenja novog Krivičnog zakonika Srbije ovo krivično delo okarakterisano je kao bludne radnje, a sada pod imenom nedozvoljene polne radnje u okviru krivičnih dela protiv polnih sloboda. Tu spadaju prisiljavanje na oralni i analni seks, masturbacija, ali i pipkanje, štipkanje i sve druge radnje nad tuđim telom, izuzev silovanja i obljube - kaže okružni javni tužilac Ratko Galečić, izražavajući nezadovoljstvo blagom kaznenom politikom.
    Zaprećena kazna za počinioce ovog krivičnog dela koje se procesuira po hitnom postupku je tri godine, a ukoliko nastupi smrt - do 15 godina zatvora. Često se dešava, kako naglašava Galečić, da Vrhovni sud na žalbu okrivljenog preinači i smanji presudu koja je inače preblaga.
    U strukturi žrtava ove godine je sedmoro dece do 14 godina, četvoro od 14 do 18 godina i troje punoletnih.
    - Naši psiholozi učestvuju u predistražnom postupku, čim se ovakav slučaj otkrije policija obavesti Centar za socijalni rad, tužilaštvo i istražnog sudiju. Naša uloga je da obavimo razgovor sa detetom radi procene njegovog rasuđivanja i eventualne sposobnosti laganja i maštanja. Potpuno je individualno kako će dete reagovati na to što mu se desilo, što zavisi od njegovog uzrasta, kao i od činjenice ko ga je seksualno zlostavljao. Pravilo je da se ovo krivično delo teže otkrije kada je počinilac detetu blizak, roditelj ili rođak - navodi Jelena Dudić-Glamočak, psiholog u Centru za socijalni rad Sava u Sremskoj Mitrovici.
    Zlostavljanom detetu je najvažnije, kako ističe, ukazati pravovremenu psihološku pomoć, u čemu je saradnja stručnjaka sa roditeljima odlučujuća. Žrtva pokazuje pomešana osećanja straha, tuge, zbunjenosti, griže savesti ili povlačenja u sebe, što sve, ukoliko se pravovremeno ne reaguje, kasnije može dovesti do ozbiljnih psihičkih poremećaja i čak samoubistva. Često se dešava da dete, ukoliko ga je seksualno zlostavljala bliska osoba to krije, ali na prve simptome problematičnog ponašanja roditelji treba da reaguju.

    Tri godine za igru s devojčicama

    Zatvorska kazna od tri godine izrečena je M. Đ. (62) iz sela Jarak za krivično delo polno nedozvoljene radnje počinjeno još 2006. godine. Osuđeni je pozvao tri tada šestogodišnje devojčice iz komšiluka u svoju kuću da im da kocke šećera i da se malo igraju. Tom prilikom skinuo se go, na šta je nagovorio i decu. Devojčice su pričale da se kod komšije igraju čudnih igara, nakon čega je obaveštena policija. Slučaj je šokirao selo, jer M. Đ. potiče iz ugledne porodice i važio je za porodičnog čoveka, koji i sam ima unuke.

    Blic
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Hemijska kastracija za pedofile

    Zaprećena kazna za počinioce ovog krivičnog dela koje se procesuira po hitnom postupku je tri godine, a ukoliko nastupi smrt - do 15 godina zatvora. Često se dešava, kako naglašava Galečić, da Vrhovni sud na žalbu okrivljenog preinači i smanji presudu koja je inače preblaga.
    3 godine? 15 godina ako dete pri tom i umre?
    Da se ja pitam, ne bi ni jedan sunca ugledao više, i piškili bi na cevčicu.
    Vrag odneo šnalu...

  8. #8

    Odgovor: Hemijska kastracija za pedofile

    Citat dr0strangelove kaže: Pogledaj poruku
    cekajte ljudi, moramo prvo zatvore da izgradimo:D
    za njih nisu zatvori nego elektricne stolice, gubilista, davilista, gasne komore, pa neka malo oni vide sta je mucenje i psihicko i fizicko, to su poremecene osobe koje ne zasluzuju gram kiseonika unistavaju tudje zivote a ni svoje nisu dobili zasluzeno!!

  9. #9

    Odgovor: Hemijska kastracija za pedofile

    Postoji jedna fina izreka koju bih ja u ovakvim slučajevima najradije primenila- "oko za oko", pa i sve ostalo... Sve ono što su radili da im se na potpuno isti način vrati, pa i uvećano nekoliko puta čisto radi reciprociteta... Već mi je zlo od čitanja ovakvih bljuvotina koje samo devijantan ljudski mozak može da smisli, a o tome kako je jednom nezaštićenom detetu u rukama monstruma, koji su mu pri tom i najbliži krvni srodnici, ne mogu ni da zamislim... Kakvi zatvori?...Zatvoriti stoku u obor sa sebi sličnima pa neka se cimaju do mile volje, gase cigarete jedni po drugima i proširuju čamrove... Što duže to bolje, pa neka im bar zabava potraje... I neka mi niko ne pominje humanost i civilizacijske tekovine... To je za ljude... Ovde o njima nije reč...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  10. #10

    Odgovor: Hemijska kastracija za pedofile

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Otac i deda skupa zlostavljali dečaka
    ...pazi kada me uopste ne bi mrzelo...da peske odem do toga sela...nadjem tu dvojicu...i da vidimo onda ko ima bolesniji um......ne bih o detaljima...zgadilo bi vam se...
    ...ipak,za to sam da idu u tvorza...nemate pretstavu kako tamo vole pedofile...
    ...hell ain't a bad place to be......

  11. #11

    Odgovor: Hemijska kastracija za pedofile

    za pocetak pustio bih dva opaka crnca da im se sa svajs-aparatom igraju po bulji....
    a posle toga masti na volju.....
    da bude lagano...
    bolno...
    i da traje jako dugo...
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

Slične teme

  1. Kastracija- da, ne, kada, kako, zašto?
    Autor _baba_ u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 08:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •