Album sa slicicama
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Album sa slicicama

    Setio sam se jednog jedinog dobrog albuma sa sličicama, koji je moj pametni otac zavrljačio u đubre bez pitanja, iako ga ja nikad nisam prerastao . Srce mi se cepa kad se setim , a i popunio sam ga do poslednje sličice.
    Pa ako iko zna neku informaciju o ovom albumu neka mi javi!!! Izdavacku kucu, godinu, tacan naziv... bilo šta. iz tog doba je verovatno štampan u Beogradu ili Zagrebu, oko 1990. godine.

    Sve što znam je da se zvao "Patuljci" ili "Patuljci u zemlji čuda", da je bilo dva dela i da se drugi delio u novogodišnjem paketiću u Nov Kabel-u. Sličice nisu bile klasične već su popunjavale veću sliku. Uradjen kao strip-avantura. Patuljci kreću dirižablom da nađu eliksir života... naravno on se sruši tako što ga orlušina pocepa i onda kreću razna čuda... zarobi ih neko pleme, pa ledeni grad, pa podvodni grad, pustinja, lavirint...ne znam baš hronologiju.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  2. #2

    Odgovor: Album sa slicicama

    ima li i ovde neko nagradno putovanje ili ces da spremis pice za ovih 5sto tvojih? bez zez, probaj na http://www.acadlib.lv/~aivars/e/anime/abricot.htm

  3. #3

    Odgovor: Album sa slicicama

    ne znam za taj album.. ja znam da sma popunila bila jedan.. bila neka devojchica sa plavim sheshiricem.. i kod svake slichice je bila neka izreka ili tako nekako pokushavam da se setim, ali ne ide... chudo kako se neke stvari zaboravljaju.. znam samo da je keva to bacila, takodjer bez pitanja..

    a lepila sam posle i zhivotinjsko carstvo.. i to mi je bio fazon jer se moglo i bojati (madaaaa, to mi fazon josh uvek )
    moomoo meee jooouu

  4. #4

    Odgovor: Album sa slicicama

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    ja znam da sma popunila bila jedan.. bila neka devojchica sa plavim sheshiricem..
    dobila sam odgovor sasvim neochekivano na nekoj drugoj temi

    Ime: sarah.jpg Pregleda: 568 Veličina: 8.2 KB


    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    pa za devojčice ... one male čudno odevene sa šeširićima, Sarah Kay
    i ona nije nimalo chudno odevena
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Album sa slicicama

    Ta sa plavim šeširićem i ključićem baš, Sarina, e ta mi je najdraža. Bila i ostala

    i ona nije nimalo chudno odevena
    I ja kažem
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Album sa slicicama

    Мени је за Италију 90. фалило 5-6 сличица!!!

    А замало сам попунио и Енглеску 96...

    Де су бре нестали сви ти албуми, некад су то сви сакупљали... мислим на спортске наравно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #7

    Odgovor: Album sa slicicama

    U originalu http://knittingiris.typepad.com/knit...nd_folk_b.html
    Falcon Books Inc. 1985.

    Kod nas "Patuljci iz zemlje čudesa"
    NIŠRO Forum Marketprint
    Vandredno izdanje Stripoteke
    Discovery is dangerous… but so is life. A man unwilling to take risk is doomed never to learn, never to grow, never to live.

  8. #8

    Odgovor: Album sa slicicama

    Cacti mi je poslao skenove albuma!
    Eto nisam bio lud, oni zaista postoje! Hvala i ostalima koji su se trudili da pronadju ovaj album
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  9. #9

    Odgovor: Album sa slicicama

    Sta? Ima jos tih albuma o tim Patuljcima?? ...Je l' moze neko i meni da posalje te skenirane slike da vidim?

    PS:
    Eh... secanja.
    (dobio sam taj neki album u paketicu u pozoristu u NS (tamo mi je cale radio); mislim da sam imao 5-6 tada)
    Bas sam voleo da proucavam kako radi onaj njihov cepelin cudnovati sa sobama i tim nekim mehanizmima i fintama. To mi je bas fora - taj uradi-sam stap-i-kanap fazon - sta sve ljudski um moze da improvizuje sa nesto alata.

    Bas se danas setih... (trazio sam i pre na 'net-u ali tada nista nisam nasao o FALCON BOOKS (tako pise na albumu da je originalni izdavac ili tako nesto) a jos manje o tim "Patuljcima")

    Imam jedan taj album - onaj zeleni (pozadina naslovne strane) gde ta druzina stoji oko neke statue (kao bog mora koji sedi ili tako nesto).

    Gledam na tom linku kojeg je postavio CACTI - te slike tamo izgledaju kao neke klasicne za bajke, ali 100x bolje je nacrtano i obojeno u tom albumu sto imam - sa gomilom nakrcanih detalja - mozes gledati satima i da uvek pronadjes neki novi detalj na slikama. Ludilo.

  10. #10

    Odgovor: Album sa slicicama

    Opet zastarela tema, ali odlična. Šteta. Sakupljala sam sličice od četvrte godine (pre toga za mene moji roditelji i sestra). Kasnije sam sama nastavila jer moju sestru to nije zanimalo. Odrasla je i bilo je blam. Mene nije. Još uvek to radim. Poslednji album koji sam popunila i kupila bio je Majstor Bob i Štrumpfove. Imam svoju kolekciju od nekih 65 albuma. Neki su popunjeni, nekima nedostaje par sličica. Nekoliko puta su mi nudili da ih prodam, ali . Deca su dodala HARI POTERA, GOSPODARA PRSTENOVA i još par njih (trokirao mi je mozak)...
    Neki od albuma su: ČUDESNI SVET VOLTA DIZNIJA, FAUNA, U SVETU ŽIVOTINJA, TIN I TINA, DUŠKO DUGOUŠKO I ŠAŠAVA DRUŽINA, KONJI, ŠTA RADE PATULJCI, VOLIM TE, SNUPI, LJUBAV JE, PČELICA MAJA, DINASTIJA,SPORT BILI, BAMBI...
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  11. #11

    Odgovor: Album sa slicicama

    Pozdrav svima...

    Kako mi ime kaže tražim te patuljke s dirižablom već ohoho godina i nigdje ih dosad nisam iskopao, osim na ovom forumu.
    bio bih vrlo zahvalan ako bi mi tkogod na mail poslao skenove koje su gore spomenuti.

    malo nostalgije nikad nije škodilo :D

  12. #12

    Odgovor: Album sa slicicama

    "La Grande Avventura" -Peter Holeinone/Tony Wolf a.k.a. Antonio Lupatelli). Čini se da je na temelju te slikovnice sastavljen i album Patuljci u dva nastavka.

Slične teme

  1. The best live album svih vremena
    Autor silvia u forumu Muzika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 15.03.2010, 17:23
  2. Najbolji album Balasevica
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.09.2008, 12:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •