Da li ste sujetni?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27
  1. #1

    Da li ste sujetni?

    Verujem da je svako od nas sujetan, neko manje - neko vise. Da li primecujete kod sebe tu osobinu i koliko se cesto i iz kojih razloga pojavljuje?
    Ja priznajem da je osetim i primetim ponekad, i to tacno znam u kojim situacijama, ali se trudim da je maksimalno potisnem. Verujem da lecenje sujetnosti pocinje bas tada kada sami uspemo da je prepoznamo kod sebe.
    Ipak, sta sa ljudima koji ne zele da je prepoznaju i priznaju?

  2. #2

    12 Odgovor: Da li ste sujetni?

    Na žalost, nisam. Ne bi bilo loše da jesam, makar malo.

  3. #3

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Mislim da nisam... nikada nisam imao problema sa tim...
    Mada poslom kojim se bavim, sujeta je jedna od veoma izrazenih osobina... a posto kod mene to definitivno ne preovladava, saradnja sa kolegama mi ide odlicno

  4. #4

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Mislim da je sujeta odlika slabih, a sebe ne smatram takvom. Takođe sa njom u paketu, po meni, ide ono nadmeno i gordo, a to, definitivno, nisam ja.

    Jedan stari Ciroki Indijanac, ispricao je svom unuku:
    " U ljudima se odvija neprekidna bitka. Tu se stalno bore dva vuka. Jedan je Zlo. To je strah, gnev, zavist , zalost, kajanje , pohlepa, nadmenost, samosazaljenje, krivica, ogorcenje, inferiornost, lazi, lazni
    ponos, superiornost i ego.

    Drugi je Dobro. To je radost, mir, ljubav, nada, vedrina, poniznost, dobrota, dobronamernost, saosecanje, velikodusnost, istina, samilost
    i vera."

    "I koji vuk pobedjuje?" - upita unuk, sa ocima koje su sijale od radoznalosti.

    Stari Ciroki odgovori:
    "Onaj koga hranis"
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    12 Odgovor: Da li ste sujetni?

    Svaka čast za ovu indijansku priču . Ima da je naučim napamet i prepričavam unucima jednog dana .

  6. #6

    02 Odgovor: Da li ste sujetni?

    Moram da priznam jesam malo ali nekako mogu da se pre ispitam i kontrolisem
    pa nisam ono do ludila sujetan, lucky me!

  7. #7

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Sujetu definitivno smatram jednom od najgorih ljudskih osobina, koja je uzrok mnogih zala!

    Smatram da sam operisan od sujete i mnogo mi je drago zbog toga!

    Ujedno, volim da je žestoko ismevam kod drugih ljudi - sve vreme iskreno verujući da time i sebe i njih činim boljima!

    Btw: Svaka čast za pričicu, Squaw, imaš jedno pozitivno brojanje od mene! Neka sujeta u nama crkne od gladi!!!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  8. #8

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Nisam operisana od sujete, ali mislim da ova osobina sa godinama (i iskustvom, i rastom samopouzdanja) sve više slabi kod mene .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  9. #9

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Jesam ali se trudim da je iskorenim,mada ponekad i nije lose imati je u sebi.
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    13

    Radim na tome da je totalno iskorenim...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #11

    02 Odgovor: Da li ste sujetni?

    Mislim da svako u sebi nosi dozu sujete. Potrebno ju je samo kontrolisati.

  12. #12

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Jesam, al` necu da priznam. Iako se, naravno, salim mislim da sam u odredjenoj meri sujetan. Citav zivot se trudim da izbegnem to osecenje (kao i neka druga negativna osecanja), ali ne uspevam bas uvek u tome. Posebno me brine sto ponekad (fala bogu retko) tu sujetu umem da pretocim u cinizam. I to onaj bas mrak, odnosno esencijalni i trenutno smrtni cinizam...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #13

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Negde sam pročitala, svako ima onoliko sujete koliko mu pameti nedostaje, ne znam da li je tačno, razmislimo ...
    Ma to je slabost - definitivno... , urođena slabost - svi je imamo u nekoj meri, mozda bez razloga kao slepo crevo...
    Iskrivljena slika o sebi i svojim sposobnostima, o drugima i njihovim ulogama u našem životu. Mislim da je to jedan od mnogobrojnih relikata prvobitnog instikta za očuvanjem jedinke pa i očuvanjem vrste, neka vrsta straha, valjda...
    Nisam skromna...i mala doza sujete postoji,uhvatim sebe
    Ćuti i prenesi dalje....

  14. #14

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    mislim da je svaki covek sujetan. neko vise neko manje,neko priznaje,a neko ne priznaje....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #15

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Kako je rekao onaj pre Darvina


    Zaista nisam, a i sto bih ovako pametan, ali stvarno (Sinisa - stvarno najbolje)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •