Da li ste sujetni? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27
  1. #16

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Onaj koji to ne priznaje je najvise sujetan.
    Ne volim ponavljanja i prepisivanja,ali kad je ova tema u pitanju,nemam nista novo da dodam sem da ponovim ono sto je vec u prethodnim postovima napisano.
    Desi se da me obuzme osecanje sujete,narocito kad je porodica u pitanju(deca).Mislim da je to svima najslabija tacka.Sve mi diraj,al...
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  2. #17

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Jesam.
    Ali to je negde duboko duboko duboko ... u predelu pete.

    Javi se ona ... kada recimo bosa (recimo) usput (recimo) nagazim neki (recimo) oštri kamičak
    ... čiodu ... špenadlu izvrnutu naopačke... nakostrešenu rajsnadlu ... neki ekserčić ...
    Ne samo da se javi nego me natera i da odreagujem
    ... da kamicak izbrusim u glatku lopticu,
    čiodu da NAbodem u kantu za trash,
    špenadlu rajsnadlu da pod presom PREoblikujem u bezličnu i beskorisnu mas(ic)u,
    a ekserčić obično ZAkucam u neku cepanicu ... za (neku) potpalu ...



    Ali, to je tako retko ... jer ja (tako) retko idem bosa.


    ma ... jel' se to meni moja sujeta sbućkala i smućkala sa ... agresivnošću ... ?
    Kako god - imam Ahilovu petu ... i ne treba je dirati ... mslm bockati. Ne preporučAVA se !



    I nisam rekla peDu ... nego peTu


    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 19.09.2008 u 13:23

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #18

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Laik sam u psihologiji ličnosti, ali nekako sam ubeđen da je sujeta neraskidivo spojena sa ljubomorom u najširem smislu. Dakle, ona je potpuno iracionalni deo nas, a iracionalnost je bitan deo naše ličnosti, što nam nedvosmisleno govori da samo svi mi bar u tragovima sujetni. Druga je stvar što većina normalnih osoba to osećanje sujete snagom svoje ličnosti ume da prikrije, jer po mom mišljenju, pokazujući sujetu ispadamo smešni i legitimišemo se kao slabići...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #19

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, ona je potpuno iracionalni deo nas, a iracionalnost je bitan deo naše ličnosti, što nam nedvosmisleno govori da samo svi mi bar u tragovima sujetni.
    Upravo tako.
    To je otprilike isto ... kao kada bi neku "obeleženu" kukavicu pitali - da li ste vi hrabri ?
    Svakako da bi rekao jesam !
    I pokušao da prikrije ono što duboko u sebi i SAM prepoznaje.
    Ali i neće mnogo u obmanjivanju (sebe i drugih) pogrešiti, jer ... pojaviće se nekad negde situacija,
    u kojoj će i ta dotadašnja kukavica zablistati hrabrošću.
    I iznenaditi sam sebe.
    (... ako sam bila dovoljno jasna).


    Sve su to ljudske osobine ... a mi se kroz život gradimo
    - i IZgradimo onako kako je našem umu, biću i uslovima života blisko. I važno.
    Ogradivši se od osobina koje ne poštujemo i ne vrednujemo ... ili ih se stidimo.
    Tj. anuliramo ih - koliko je god to moguće.
    A istovremeno hranimo, negujemo i glancamo one osobine koje (mislimo) nam "leže".




    Naravno - pod sujetom ne mislim na reagovanja tipa ... što neko reče :
    " debeo si - nisam - jesi - e baš nisam - e baš jesi ... bum tras dum ..."
    pa glup si ... ružan ... nesposoban ...i slično.
    To je već nešto drugo, to je - nesigurnost, pomanjkanje samouverenosti ...
    ili šta već ...



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #20

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Jesam... Zato i ne volim kritiku...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #21

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    primecujem ponekad sujetu oko sebe pa jos sa ljubomorom.
    A nisam sujetan samo sam malo vise elokventan i

  7. #22

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Jesam, ali posle jednog negativnog iskustva kada sam pogrešno postupila upravo zbog svoje narasle sujete trudim se da je maksimalno korigujem i da više ne dozvolim da me nadvlada. Za sada mi dobro ide, javi se tu i tamo ali je u granicama normale, ne dam joj da naraste.
    Kakve su vam misli, takav vam je ivot.

  8. #23

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Jesam, sujetan sam, i hvalisav i...
    Mada su mi postupci obično suprotni od toga, u mnogim situacijama sam antisujetan.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  9. #24

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Mislim da ne postoji osoba na ovom svetu koja to nije.Sad postoje neke granice normale...Ja mislim da sam u onim normalnim granicama
    Sutra je novi dan!

  10. #25

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Da, jesam. Mislim da kod svih ima određena doza sujete. Volim da mislim da je moja ona pokretačka koja me tera da budem bolja a ne ona koja te čini zavidnom osobom.

  11. #26

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Sujeta jeste nas zig. Svih nas! Samo, neko je iste svestan, neko nije. Neko je kroti, a neko goropadi! Kakogod, kad ja u pitanju sam, moglo bi se reci da sam pristojno, kulturno sujetna. Trudim se da svoju sujetu krotim!

  12. #27

    Odgovor: Da li ste sujetni?

    Ne mislim da me je ova (ružna) ljudska osobina nešto mnogo krasila, ali svakako da delom postoji u meni i dugo mi to nije smetalo. E, tak kada sam videla koliko preterana sujeta izobliči lik i delo ljudi, rekoh sebi da je to još jedna stvar koju moram iskoreniti.
    Nisam baš hrabra da kažem da sam operisana od sujete, ali recimo da radim na tome, odnosno da je operacija u toku.
    Mada, kada bolje razmislim, svi smo skloni da u druge upiremo prstom i karakterišemo ih kao sujetne. Najteže je sebi priznati sujetu. I zato cenim svaki komentar meni bližnjeg koji mi otvori oči.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •