Preterivanje ili stvarni problem u vezi
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    Devojka sa kojom sam trenutno voli cesto da mi gleda mobilni i cita poruke i tome slicno.Ja to nikada nisam njoj radio do skoro.Znaci ide po onom principu napad je najbolja odbrana pa me tako stalno napada za neke moje poruke i drugarice.Pogledao sam joj telefon vec par puta nikada skoro nema ni jednu poruku a i pozive brise.Desilo mi se vec par puta da je u tri sata uvece cimaju navodno njeni drugari,ali kakvi su to drugari ja se pitam.Da li sam to samo ja malo vise ljubomoran ili je neko imao slicno iskustvo,i sta bi trebalo da uradim?

  2. #2

    Odgovor: Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    Ne znam koliko ste dugo u vezi, ali dve jako važne stvari u svakom "zdravom" odnosu između dvoje ljudi su poverenje i poštovanje privatnosti.
    Ako ti zaista smeta ta njena navika, otvoreno joj reci da ništa ne kriješ, da si iskren i da ti je žao što nema poverenja u tebe.
    U isto vreme, ne prilazi njenom mobilnom telefonu osim kad je ona sprečena da se javi ili pročita neku poruku pa zamoli tebe da to uradiš umesto nje.
    Ništa krišom, iza leđa, iz dosade ili zafrkancije.
    Ako nastavi po starom, imaš dva izbora. Da i ti počneš da brišeš sve pristigle poruke i pozive ili da se iskreno zapitaš šta to zaista debelo ne fercera između vas dvoje.
    A onda ćeš već znati šta da radiš.
    Pozdrav!
    "Toliko je bilo u zivotu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo.
    Trebalo je ziveti. "

  3. #3

    Odgovor: Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    Citat Mater Vetru kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam koliko ste dugo u vezi, ali dve jako važne stvari u svakom "zdravom" odnosu između dvoje ljudi su poverenje i poštovanje privatnosti.
    Ako ti zaista smeta ta njena navika, otvoreno joj reci da ništa ne kriješ, da si iskren i da ti je žao što nema poverenja u tebe.
    U isto vreme, ne prilazi njenom mobilnom telefonu osim kad je ona sprečena da se javi ili pročita neku poruku pa zamoli tebe da to uradiš umesto nje.
    Ništa krišom, iza leđa, iz dosade ili zafrkancije.
    Ako nastavi po starom, imaš dva izbora. Da i ti počneš da brišeš sve pristigle poruke i pozive ili da se iskreno zapitaš šta to zaista debelo ne fercera između vas dvoje.
    A onda ćeš već znati šta da radiš.
    Pozdrav!


    Ne b' ja tu ništa dodav'o (osim malog bolda na početku ) Ako nema poverenja, nema ote ljubavi ništa
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    Znam za slicne slucajeve...
    Nekad kostaju veze, nekad se opamete i prestaju proveravati, a nekad veza opstaje dalje po starom...
    A najgore je ovo trece. Nepoverenje se polako uvlaci izmedju vas, i iznutra vas unistava...

    Smatram da je bolje da me partner prevari, nego da je stalno kontrolisem...
    Moje poverenje ona ima, pa neka zivi sa tim kako zna i ume. To isto ocekujem i od nje!

    Ne gledam njene poruke, ne razmisljam o tome, ona treba da zna, gde ce da povuce svoju granicu.

    A osecao bi se ponizen da mi neko stalno gleda poruke. Takodje bi se osecao ponizen da neko drugi cita poruke koju sam uputio nekom prijatelju...
    Prema tome, cemu sve to?

    Mislim da je to pogresan nacin izrazavanja ega.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    biterlemon (kakav upravo sada ispijam), je lepo rekao.

    Međutim, ni postavljač teme nije bez razloga počeo da radi ono što ranije nije radio, da proverava njen telefon. Istina je da često osobe koje pokazuju ljubomoru i rade ovakve stvari, zapravo same nešto mute ili imaju takve namere ili želje.

  6. #6

    Odgovor: Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    Nije ona bas najpametnija kad dopusta sebi da ti brlja po telefonu, a iz svog brise sve poruke i listu poziva... To sve moze da te navede na pogresan (pravi) zakljucak. Sve su to klinacke fore... Nema od toga nista... Drugarice ne cimam u 3h nocu... Napravi foru pa posalji nekoj ribi poruku, a obrati se svojoj devojci, u fazonu- Draga... (pa upisi ime), ako jos jednom uzmes moj mobilni telefon i pocnes da mi citas poruke pokupi svoju cetkicu za zube, i nestani iz mog zivota... Imao sam slicne slucajeve. i namerno ostavim telefon na stolu i odem (a pre toga premerim sve moguce uglove, pa ako vidim da je telefon pomeren... Nista bez poverenja...
    "Ride. Because children need heroes."

  7. #7

    Odgovor: Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    Citat Centurion kaže: Pogledaj poruku
    Istina je da često osobe koje pokazuju ljubomoru i rade ovakve stvari, zapravo same nešto mute ili imaju takve namere ili želje.
    Apsolutno. Ili su do te mere nesigurne u sebe da ih treba zaliti. Ni prva ni druga opcija nisu pokazatelji kvaliteta, naprotiv.

    Iskreno, ja nemam zivaca za takve kombinacije. Ili ce mi veza biti zdrava, ili necu gubiti vreme. Mada priznajem, ja sam po tom pitanju poprilicno radikalna pa mozda nisam merodavna.

    Ti jedini mozes da osetis da li ima smisla ostajati u tome. Ja licno bih imala neki odvratan osecaj u stomaku svaki put kada sam pored takve osobe, a ako mi je veza mucenje a ne uzivanje - cao dovidjenja.
    ja ne dolazim, ja se pojavljujem

  8. #8

    Odgovor: Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Imao sam slicne slucajeve. i namerno ostavim telefon na stolu i odem (a pre toga premerim sve moguce uglove, pa ako vidim da je telefon pomeren... Nista bez poverenja...

    Ovo dovoljno govori o tvom poverenju.

  9. #9

    Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    Ovo deluje kao stvaran problem u vezi...
    Mislim da je to nešto o čemu vas dvoje treba da popričate, da razjasnite zašto ona ima potrebu da proverava tvoj telefon, kojim si je postupcima naveo da sumnja u tebe...Ako možete te "probleme" da razjasnite, super...u protivnom, mislim da ne zvuči baš sjajno...

  10. #10

    Odgovor: Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Ovo dovoljno govori o tvom poverenju.
    Moras nauciti da pravis razliku izmedju poverenja i ciste gluposti...
    "Ride. Because children need heroes."

  11. #11

    07 Odgovor: Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Moras nauciti da pravis razliku izmedju poverenja i ciste gluposti...

    Kako uopšte staviti u istu ravan poverenje i čistu glupost, da bismo mogli da pravimo razlike, deljenja, množenja, sabiranja ( ili bilo koje druge operacije ) . Sve što si do sada napisao na Forumu mi je bilo jasno, ali ovo ni malo...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #12

    Odgovor: Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    Devojka sa kojom sam trenutno voli cesto da mi gleda mobilni i cita poruke i tome slicno.Ja to nikada nisam njoj radio do skoro.Znaci ide po onom principu napad je najbolja odbrana pa me tako stalno napada za neke moje poruke i drugarice.
    Pitenje je zasto ona tebi rovari po fonu:zato sto joj drugi tipovi salju sms i cimaju je,zato sto je opsednuta kontrolom i maximalno posesivna i ljubomorna ili zato sto si joj ti dao razloga za to...

    Znam jednu vezu u kojoj su oboje imali pristup ne samo telefonima vec i mail adresama i stalno su se svadjali,proveravali jedno drugo i bla bla...Jedva su uspali da spasu vezu ali zato danas niko nikome ne rovari po mailu niti gleda u fon jer imaju poverenja jedno u drugo,jer su se promenili i ne daju povoda da bi mogli biti nevjerni...

    Ovo sto tebi devojka radi je samo manifastacija njenog nepoverenja koje uzrok ima u tvom ponasanju ili njoj samoj(onda je psiho),drugog razloga nema...
    A ako nema poverenja medju partnerima tesko da ce tu biti i veze

    Pogledao sam joj telefon vec par puta nikada skoro nema ni jednu poruku a i pozive brise.Desilo mi se vec par puta da je u tri sata uvece cimaju navodno njeni drugari,ali kakvi su to drugari ja se pitam.
    Gotovo sam 100% sigurna da ona ima nekoga ili vise njih i prihvata tu igru bas zato sto joj kod tebe nesto fali,mozda sumnja u tvoje osecaje sto bi bio razlog njenog nepoverenja i proveravanja iz prvog dela...brise poruke jer da ih procitas sasvim sigurno ti se ne bi svideo njihov sadrzaj...
    Ti tipovi i porukice i cimanje joj vracaju osecaj da je pozeljna,da vredi,dizu samopouzdanje sto nas dovodi do pitanja kako se ti ponasas prema njoj...

    Da li sam to samo ja malo vise ljubomoran ili je neko imao slicno iskustvo,i sta bi trebalo da uradim?
    Sta da radis?Pa razmisli dobro o svemu i pronadji uzrok svom problemu...Kada shvatis uzrok znat ces ga i resiti...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  13. #13

    Odgovor: Preterivanje ili stvarni problem u vezi

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Kako uopšte staviti u istu ravan poverenje i čistu glupost, da bismo mogli da pravimo razlike, deljenja, množenja, sabiranja ( ili bilo koje druge operacije ) . Sve što si do sada napisao na Forumu mi je bilo jasno, ali ovo ni malo...
    Apsolutno poverenje je cista glupost... Xex, sad su u istoj ravni
    "Ride. Because children need heroes."

Slične teme

  1. Istina u vezi
    Autor sanjivica u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.06.2021, 23:25
  2. Da li ste u vezi?
    Autor Necromancer u forumu Ljubav
    Odgovora: 195
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:43
  3. Koliki su stvarni dometi vaspitanja?
    Autor memento u forumu Porodica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.08.2012, 20:21
  4. Prećutkivanje u vezi
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 18.01.2010, 22:29
  5. "Problem" u vezi naziva diskova?
    Autor Bacvanin u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.07.2006, 03:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •