Bau Bau - Filmske greske
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23
  1. #1

    Bau Bau - Filmske greske

    Da li ste primetili neke greške u filmovima?

    Evo jedne moje zamerke. U pitanju je film "Nerpijatelj pred vratima". Hruščov sa Zajcevom stoji ispred velike Staljivone slike na zidu. U pozadini se čuje sovjetska himna uvedena 1944.

    Staljingradska bitka se vodila od kraja 1942 do prvih meseci 1943. godine kada je zvanična himna bila Internacionala.
    Poruku je izmenio Bombica, 01.05.2009 u 20:48
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  2. #2

    Odgovor: Bau Bau

    Primetim ponekad al' ne zapamtim sve. A ko zna koliko toga oku promakne.

    Sećam se nekog James Bonda, ja mislim da je bio Dr No, kada crnja stoji na brodu i priča preko megafona, a onda sklanja megafon i nastavlja istim tim "megafonskim" glasom da priča dalje u toj sceni
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Bau Bau

    Cuveni film sa Schwarzennegerom "Commando" lol...

    Swarzie vozi zzuti porshe, koji se prevrne na stranu i skroz se sjebe ... sledechi kadar, Arnie uspravlja porshe sada potpuno neogreban i pichi dalje... lol...

  4. #4

    Odgovor: Bau Bau

    Ja cesto primecujem bau bau greske. Ima ih stvarno previse. Najcesce greske su im kada spajaju dva kadra koja su posebno snimana a ista scena ili isti glumac je u kadru. To su vec sitne greskice al ja primetim. Greske tipa, marama u levoj ruci pa je sad u desnoj, vrata otvorena - vrata zatvorena, odraz kamermana u prozoru...

  5. #5

    Odgovor: Bau Bau

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Swarzie vozi zzuti porshe, koji se prevrne na stranu i skroz se sjebe ... sledechi kadar, Arnie uspravlja porshe sada potpuno neogreban i pichi dalje... lol...
    Kad već spominjemo dotičnog...
    A onaj sa kamionom, kada mu ispada šoferšajbna, a već u sledećoj sceni je opet tu
    Bez brige... neću nabrajati mada ih znam podosta.
    ne mogu samo da se setim, u kom kulnom filmu se video digitalni sat, na ruci glumca
    inače radnja filma je bila pre WW II

    Nadam se da sa nastavkom neću otići totalno
    Pre neku godinu, na RTS-u, (ili je to bila BK-TV) je išla emisija pod imenom Bao Bao.
    A Na Discovery-u Mithbusters-i često pokušavaju, da pored urbanih legendi
    "razbiju" scene iz poznatih filmova. 007 im je često bio na tapetu
    Čak su jednu celu emisiju posvetili toj temi.
    Izbirali su scene iz filma ajkula, i pokušali da dokažu da u stvarnom životu nisu moguće.
    Čak su dobili i bove, od nekog fana ajkule i njihove emisije,koje su korišćene u filmu, za njihov "eksperiment"
    kompletni ludaci... nekad se baš nasmejem, gledajući njihove emisije

  6. #6

    12 Bau Bau

    ..mislim da je bilo u filmu "gladijator"..
    ..na nebu se jasno vidi avion koji leti ..
    ..dosta bau-bau gresaka sam videla ali ne pamtim gde i u kom filmu se to desavalo..
    ..anyway ..
    ..svi gresimo, zar ne? ..

  7. #7

    Odgovor: Bau Bau

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Kad već spominjemo dotičnog...
    A onaj sa kamionom, kada mu ispada šoferšajbna, a već u sledećoj sceni je opet tu
    Bez brige... neću nabrajati mada ih znam podosta.
    ne mogu samo da se setim, u kom kulnom filmu se video digitalni sat, na ruci glumca
    inače radnja filma je bila pre WW II

    Nadam se da sa nastavkom neću otići totalno
    Pre neku godinu, na RTS-u, (ili je to bila BK-TV) je išla emisija pod imenom Bao Bao.
    Emisija je išla na BKTV i zvala se BAU BAU

    Inače ova greška koju sam primetio u filmu neprijatelj pred vratima, poslao sam je autoru te emisije, i bila je emitovana ta scena sa objasnjenjem.

    Kada smo kod "gladijatora", hoću da kažem dokle to ide. Na kraju filma kada nam glavnii junak umire, prelazi preko žitnog polja. Likovi su pronašli BAU BAU i ovde. Naime tip žitarice nije iz doba Starog Rima već hibrid proizveden pedesetih godina XX veka.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  8. #8

    Odgovor: Bau Bau

    Josh jedan iz gladijatora u sceni borbe sa dvokolicama u areni, jedna se prevrche i lepo se vidi gasna boca u njoj, verovatno korischena za efektnije prevrtanje

    Skinuo bih shoot... al gde li mi se dede disk?

  9. #9

    12 Odgovor: Bau Bau

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    ne mogu samo da se setim, u kom kulnom filmu se video digitalni sat, na ruci glumca
    inače radnja filma je bila pre WW II
    Sigurno mislis na Titanik ( ono kada nastaje ludilo,potop) i brodolomca sa digitalnim satom

  10. #10

    Odgovor: Bau Bau

    Spašavanje redova Rajana.

    U krljanju pred kraj filma isti nemački vojnici padaju pokošeni mitraljeskom vatrom čak tri puta.

    Najzanimljivije su scene na tenku. U jednoj sceni američkom vojniku eksplodira glava, a iz drugog ugla se saprsne preko pojasa. Amer koji lepi bombu na točak od tenka stavlja je na prvi točak a u sledećoj sceni se zajedno sa njom raznese kod trećeg točka.

    PS
    Svi znamo za greške o kojima su zaludjenici pričali. Mislim, pun ih je internet. Dajte vaše.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  11. #11

    Odgovor: Bau Bau

    Sinoć sam gledao film "Kelly's heroes" ili "Ratnici" / "Zlato za odvažne" kako su ga preveli kod nas. To je onaj WWII film sa Klintom Istvudom i Donaldom Saterlendom.

    U sceni kada su konačno upali u banku i dive se zlatnim polugama francuzi napolju slave oslobođenje. Desetine građana mašu francuskim i američkim zastavicama. Jedan klinac maše crvenom zastavicom na kojoj je "svastika".

    :Wacko:
    Poruku je izmenio Bombica, 01.05.2009 u 20:49 Razlog: slovce
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  12. #12

    Odgovor: Bau Bau

    Filmske greške 2008. godine


    Najpopularniji filmovi ove godine puni su grešaka. Neke su sitne, neke više nego očigledne.

    Četvrti deo Indijane Džonsa prednjači po broju grešaka 2008. godine. Doduše, neke od njih nisu vidljive na "prvo gledanje". Lik Harisona Forda 1957. godine vozi motor koji je "Harli Dejvidson" proizveo tek 2000. godine, a na mapama pronalazi lokacije koje su svoja imena dobila tek sedamdesetih.

    "Mračni vitez" sa tragično preminulim Hitom Ledžerom u ulozi Džokera nije savršeno izmontiran. Na početku filma, školski autobus uleće u zgradu, ali kada ga Džoker izveze na ulicu, na autobusu nema ni ogrebotine. Tokom scene ispitivanja, Džokerovi tregeri se čas vide, čas ne vide.

    Tokom tuče Betmena i Džokera u zatvorskoj ćeliji, pozicija Džokerovih ruku se menja iz kadra u kadar. Drži Betmena za ramena, pa odjednom za nadlaktice, pa za ramena...

    Tu su i primetni delovi opreme, senke snimateljskog helikoptera, zvuci vrištanja dece iz (potpuno praznog) školskog autobusa...

    Probleme sa tregerima imaju i likovi iz "Tropske grmljavine", a Lesova burma nestaje iz kadra u kadar. Tagova šminka se takođe čudesno pojavljuje, nakon što ju je već obrisao peškirom.

    "Henkok" sa Vilom Smitom u glavnoj ulozi, u jednoj od "uloga" ima bananu koja je pojedena do pola, ali već u sledećem kadru ponovo cela.

    Robert Dauni Džunior očigledno diše van ritma svog veštačkog tela u "Gvozdenom čoveku", a veličina i gustina njegove bradice varira tokom filma.

    Crtani film "Vol-I" takođe ima nekoliko grešaka - jedna od njih je i fleka na licu Iv, koja se pojavljuje i nestaje iz scene u scenu.

    Mjuzikl "Mama mia" obiluje greškama na setu, koje nisu izbačene u montaži. Tokom plesne scene "Does your mother know", jedna od igračica čas ima, čas nema naočare za Sunce. Dok prijateljice pokušavaju da nateraju Meril Strip da u sceni "Čikitita" ispije čašu, glumica se zagrcne, ali je primetno da se tečnost nije ni "popela" do njenih usana.

    (MONDO)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  13. #13

    12 Odgovor: Bau Bau

    Na samom kraju domaceg filma ''Munje" u jednom trenutku registracija na kolima stoji nakrivo a samo trenutak posle stoji ravno..u filmu The lord of the ring,deo kad idu kroz moriju,kad kamera iz visine prikaze kako beze u jednom trenutku reflektor koji ustvari predstavlja svetlo sa carobnjakovog stapa zakasni jedno metar ipo iza njih...

  14. #14

    Odgovor: Bau Bau - Filmske greske

    Last Rites

    Neka teška glupost na TV-u, zakačim početak samo... Đino i Anđela se krešu stojeći sve pršti, leđima okrenuti gđi sa pištoljem (btw, sa prigušivačem, kasnije će se ispostaviti da je glasniji od šmajsera) na vratima koja ih posmatra, gotovo, samo što nisu završili pos'o kad gđa pozva sa vrata: Đinoooooooooooooo. Đino se okrenuo za sekundu, kompletno u kadru, nag naravno... iiiii trebali su da mu pokriju onu sramotu i da ga snime do pola samo Ne da nije bio u erekciji nego sam pomislila da se okrenula Anđela, greškom. Ma, ne može da prođe ni fora, preseče ga glas sa vrata
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Bau Bau - Filmske greske

    Ovo je u domenu trača, ali ako lažu mene, i ja lažem vas: priča mi ortak da u našem Beogradskom fantomu (radnja se dešava 70-ih godina prošlog veka, ako se ne varam) glavni unak vozi Bulevarom, a sa strane parkirani džipovi i bembare....

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. greske..
    Autor dankaBg u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.04.2010, 19:01
  2. Filmske kritike
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.01.2010, 01:02
  3. Najbolje filmske heroine
    Autor Bombica u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 15:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •