Zrenjanin - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 104

Tema: Zrenjanin

  1. #31

    Odgovor: Zrenjanin

    Toliko je dugo bio zapušten da je ovo samo kap u moru. A i ne gradi se toliko koliko nismo navikli na radove.

  2. #32

    Odgovor: Zrenjanin

    Čuo sam da će i zaobilaznicu nastaviti da grade, a posle Dani Piva će pristupiti obnavljanju i tzv. "pešačkog" mosta i mosta u Zmaj Jovinoj. Evo danas su okrečili ovaj put pored Kulturnog Centra. Btw. nije jednosmeran nego dvosmeran. Pazite! Pešački prelaz je sa strane Suda postavljen tik kad se silazi sa Malog Mosta! A kad skrećete sa Malog Mosta prema Kulturnom, e tu sad imate tri trake na dužini od pet metara! Haos!
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  3. #33

    Odgovor: Zrenjanin

    Zaobilaznicu će nastaviti da grade jednog lepog dana kad nađu pare. Za sad samo nastavljaju da je projektuju. Ono što mi je po malo čudno je da se radi obilaznica sa severa, dakle, spajaju se put za Mihajlovo, mostom preko Begeja kod tepihare, put za Klek, Lazarevački drum, nadvožnjak do beogradskog puta kod pumpe.
    Malo mi je nelogično, ali to zovu južni krak. A pravi južni krak, koji bi išao od Citadele, oko Mužlje do pumpe na beogradskom putu uopšte nije u planu da se gradi.

    Kada se planira aktiviranje prolaza ispod vojvodjanske banke, mislim da niko ne zna, a to je jedno od rešenja za pristup ulicama izmedju glavne i prevlake. Ovaj put oko Doma Mladosti je priprema za zatvaranje centralnog trga i njegovu rekonstrukciju sledeće godine.

    Dositejev (Ajfelov) most će ove godine biti rekonstruisan, posle Dana Piva, a metalna konstrukcija će biti postavljena sledeće godine. Ono na šta se ježim je informacija da se neće raditi rekonstrukcija starog izgleda, već neka stilizacija. Znamo da to obično izgleda odvratno, kao fontana kod Beogradjanke.

  4. #34

    Odgovor: Zrenjanin

    Kod teme o grbu sam postavio snimak sa Youtube-a o rušenju Velikog mosta 1969-e. Snimak jeste star, ali vredi pogledati. Ima i drugih dobrih snimaka o Zrenjaninu, a i o aerodromu Ečka i jedriličarstvu.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  5. #35

    Odgovor: Zrenjanin

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Zaobilaznicu će nastaviti da grade jednog lepog dana kad nađu pare. Za sad samo nastavljaju da je projektuju. Ono što mi je po malo čudno je da se radi obilaznica sa severa, dakle, spajaju se put za Mihajlovo, mostom preko Begeja kod tepihare, put za Klek, Lazarevački drum, nadvožnjak do beogradskog puta kod pumpe.
    Malo mi je nelogično, ali to zovu južni krak. A pravi južni krak, koji bi išao od Citadele, oko Mužlje do pumpe na beogradskom putu uopšte nije u planu da se gradi.

    Kada se planira aktiviranje prolaza ispod vojvodjanske banke, mislim da niko ne zna, a to je jedno od rešenja za pristup ulicama izmedju glavne i prevlake. Ovaj put oko Doma Mladosti je priprema za zatvaranje centralnog trga i njegovu rekonstrukciju sledeće godine.

    Dositejev (Ajfelov) most će ove godine biti rekonstruisan, posle Dana Piva, a metalna konstrukcija će biti postavljena sledeće godine. Ono na šta se ježim je informacija da se neće raditi rekonstrukcija starog izgleda, već neka stilizacija. Znamo da to obično izgleda odvratno, kao fontana kod Beogradjanke.
    Od Citadele do Mužlje je loš, močvarni teren, pa ih to mnogo košta. Putni deo do Belog Blata je upravo zbog toga koštao 140 miliona dinara.
    Prolaz ispod Vojvođanske Banke - hm.., već su 2005-e namerili da to ostvare, sa tim da bi u Gimnazijskoj i onoj ulici paralelnoj sa njom ka Begeju srušili stare monumentalne zgrade, koje bi trebale biti spomenici kulture. Zbog te ideje o prolazu ove zgrade ni ne dobijaju taj status. Ali neke već imaju taj status, pa znam da je traženo da im se status spomenika kulture ukine upravo zbog tog prolaza.
    Iz gore navedenog vidimo sukob dve struje o uređenju grada. Jedni su "zaštitari", a drugi "praktičari" (biznismeni). Ako rekonstrukciju Velikog Mosta rade ovi drugi, onda će nam taj most stvarno izgledati "kao fontana kod Beograđanke".
    Btw i fontanu i glavnu ulicu i prolaz je projektovao arhitekta - beograđanin.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  6. #36

    Odgovor: Zrenjanin

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Po čemu je Mala Amerika tačno dobila ime?
    Па по Америци
    Кад је почела да се гради, кажу да је била елитно насеље, са лепим и богатим кућама, те су је због тога тако назвали. Исто као што данас по многим градовима имаш делове који се зову рецимо "Мало Дедиње"
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #37

    Odgovor: Zrenjanin

    Evo nekoliko slika industrijske zone Bagljaš.


    Izgradnja UmIng-a


    Izgradnja InMedic fabrike lekova


    Rušenje hale za jedrilice bivšeg aerodroma

    Evo i jedna slika pruge Zrenjanin-Kikinda kod plinare
    Poruku je izmenio zmax, 19.08.2008 u 22:25 Razlog: slike se ne vide

  8. #38

    Odgovor: Zrenjanin

    Imate li sta o naselju Lesnina?

  9. #39

    Odgovor: Zrenjanin

    biće ovih dana, samo da uhvatim vremena da se odšetam.

  10. #40

    Odgovor: Zrenjanin

    Poslednji dani jednog mosta na suvom














    Ne znam zašto se prikazuju linkovi umesto slika....

    Ili ih pogledajte na ovoj adresi
    Poruku je izmenio Sunny, 22.08.2008 u 20:43

  11. #41

    Odgovor: Zrenjanin

    Danima se priča i novoj austrijskoj investiciji - fabrici aviona Diamond Aircraft-a. Iako se potpisivanje najavljuje, a nikako da se potpiše, ceo grad je oblepljen njihovim plakatima.

  12. #42

    Odgovor: Zrenjanin

    25.08.2008. Vuzijum er sutra potpisuje ugovor o ulaganju u Zrenjanin



    Austrijska kompanija Vizijum er (Vizium Air) potpisaće sutra ugovor o investiranju i izgradnji pogona za sportske letelice i avioškole u Zrenjaniu, najavljeno je iz te opštine.


    Kako se navodi u saopštenju, Vizijum er je generalni zastupnik kompanije Dajmond erkraft (Diamond Aircraft), najvećeg proizvođača sportskih letelica u Evropi i u Zrenjaninu planira da otvori dva proizvodna pogona, servisni centar i avioškolu.
    Investicija će biti realizovana u okviru zone Aerodroma "Zrenjanin", na površini od pet hektara.
    Nedavno je austrijska kompanija najavila da će u razvoj avioindustrije u Zrenjaninu investirati 30 miliona evra.
    Kako je tada saopšteno, kompanija ima nameru da kupi još 15 hektara zemlje nedaleko od aerodroma Ečka i da u Zrenjaninu otvori dve fabrike i školu za pilote, što će biti prilika za upošljavanje oko 500 ljudi. BiznisNovine

  13. #43

    07 Odgovor: Zrenjanin

    Citat dani danguba kaže: Pogledaj poruku
    Prilog 780 Evo soso starog mosta i pivnice!!!!
    Ovo nije lose,posto sam pocetnik za sad od mene toliko.Pozdrav svima.

  14. #44
    Radovi na južnom kraku obilaznice, u Pašićevoj, Skerlićevoj, na Žitnom trgu...

    Tokom poslednjih desetak dana na više gradskih lokacija otvorena su nova gradilišta, čime se nastavljaju obimne investicione aktivnosti na obnovi i izgradnji gradske infrastrukture.

    Jedna od najznačajnijih investicija svakako je nastavak izgradnje obilaznice oko Zrenjanina, a u toku je izgradnja 400 m duge deonice južnog kraka, kroz industrijsku zonu "Ečka". Ova deonica gradi se sredstvima obezbeđenim iz Fonda za kapitalna ulaganja AP Vojvodine, iz kog će, za izgradnju 2,7 km obilaznice, biti izdvojeno 150 miliona dinara.

    U petak su počeli radovi na rekonstrukciji Pašićeve ulice, delu magistralnog puta kroz grad, i to na potezu od raskrsnice sa Nušićevom i Birčaninovom do Žitnog trga. Radove finasira JP "Putevi Srbije", izvođač je preduzeće "Vojvodinaput", a planirano je da se zameni kompletna asfaltna podloga. Nakon završetka radova u Pašićevoj isti posao biće obavljen i u Beogradskoj, a tokom septembra kolovoz će biti rekonstruisan i na delu magistrale od SUP-a do Bagljaša. S obzirom da se tokom radova saobraćaj duž magistrale neće obustavljati, apeluje se na vozače da poštuju saobraćajnu signalizaciju i po potrebi koriste alternativne pravce.

    Na Žitnom trgu otvoreno je gradilište benzinske stanice "OMV – Zrenjanin 3", dok su u Skerlićevoj ulici u toku radovi na rekonstrukciji infrastrukture, u sklopu uređenja centralne pešačke zone.

    Ugovor sa Visium Airom potpisan
    Poruku je izmenio zmax, 26.08.2008 u 21:39 Razlog: spajanje uzastopnih poruka

  15. #45

    Odgovor: Zrenjanin

    Izgradnja nove OMV pumpe na početku Miletićeve





Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zrenjanin - ne sme da bude uspešan (?!)
    Autor itebejac u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 20.04.2009, 11:35
  2. Zrenjanin - novi/stari grb i zastava
    Autor Sunny u forumu Banat
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2008, 13:09
  3. Zrenjanin - Ista muzika za sve kafiće
    Autor silvia u forumu Banat
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 06.05.2008, 10:13
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.01.2008, 04:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •