Ambijentalna muzika
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27
  1. #1

    Ambijentalna muzika

    Šta je ambijentalna muzika, teško je definisati. Muzika za opuštanje, muzika atmosfere, muzika prostora. Iako, ne toliko kompleksna kao klasična muzika, često puna melodija koje se ponavljaju, u svakoj će, onaj ko je strpljiv i ko je voli, osetiti kretanje. Pejsaže. Ili je bar ja tako doživljavam.

    Ambijent je čudan muzički žanr, jer se grana u dosta muzičkih pravaca. Meni je interesantan gotovo svaki. Neki su džezi, neki zalaze u folklor, etno, neki u new age, pop, neki u techno i trance... svaki mi donosi toliko slika u glavu, da je to neverovatno. I svaka pesma ima svoju boju, svoju priču.

    Ambijentalna muzika je, iako nekima dosadna, savršen način za opuštanje, meditaciju, vizuelizaciju. Milion puta sam zaspala uz neke melodije, a kada sam se nalazila na nekim mestima sa kojih nisam, sticajem okolnosti, mogla da pobegnem fizički, uz pomoć slušalica i ambijentala, bežala sam psihički.

    Iako imam dosta ambijentala u mojoj muzičkoj kolekciji, izdvojiću neke...

    Deep forest, Mike Oldfield, Brajan Eno, Enya, Vangelis, Enigma, Vallenweider, Jarre, Biosfera, Dead can dance, Hans Zimmer, Robert Miles...
    Sve od ambijentala nejtiv amerikanaca što postoji , Sacred Spirit, Shamanic healing, Voyage to Native America itd, a da ne zaboravim i Tai Chi - echoes of the underworld, what a cd !!! ...

    Chicane, kao trance ambiental, mi je nešto posebno, topao i uvek me baci na okean i plaže i zalaske Sunca. Obožavam ih i slušam godinama. Nepogrešivo ista slika, sa peščanom plažom.

    Slušate li ambijentale?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Ništa ne može da me uspava i umiri kao Enigma. Jednostavno se pronalayim u svim njihovim pjesmama, daju mi slobodu, nezaustavljivost; sa njima letim kao ptica daleko od vremena u kom sam. Enya me ponekim stvarima zna da smori poštenski a ostali su manje vise OK .
    Muzika američkih Indijanaca mi je isto superiška i baš sam neki dan kupio novi CD, Native American Flutes

    evo i sad dok pišem ovo u pozadini negdje čujem Morphing Thru Time
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Citat SQUAW kaže:
    Iako imam dosta ambijentala u mojoj muzičkoj kolekciji, izdvojiću neke...
    Heh, htedoh da nabrojim nekoga koga si izostavila, ali si već pomenula sve one koje sam ja planirala
    Da, slušam je sa zadovoljstvom i ne retko se potpuno prepuštam ovoj muzici.
    Pod rizikom da me neko osudi zbog toga - Enigmu smatram najboljom grupom iz ove oblasti koju sam ikada slušala.

  4. #4

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Citat SQUAW kaže:
    Slušate li ambijentale?
    ooo da mnogo volem ambijentalnu muziku.. na jogi samo takvu i slusamo.. a ja je slusam i inace..
    nabrojala si vec one koje i ja slusam deep forest, enya, enigma, dead can dance (njih mnogo volem) shai no shai, buddha bar, jarre i miles, thievery corporation.. ima i jos nekih kojima se ne mogu setim imena.. sve u svemu.. super muzika i za temu

  5. #5

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Citat yige_gui kaže:
    thievery corporation
    Evo tebi pet bambija za TC, nisam znala da ih volEš breeee bili prošle godine u Bg-u, live su bruka!

    Baš mi drago da ste atmosferisti!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Citat SQUAW kaže:
    Evo tebi pet bambija za TC, nisam znala da ih volEš breeee
    pix, da volEm njih svrstavam visoko na listi breee
    pa mogla si da posumnjas na frekvenciju..


    bili prošle godine u Bg-u, live su bruka!
    da znam, no u zadnje vreme sva veca mjuzik deshavanja prodju mimo mene..

    Baš mi drago da ste atmosferisti!
    i meni, i meni
    sad mozemo da priredimo jednu atmosfersku zurku

  7. #7

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Danas kupih "Native American Flute and Guitar"... jao koja opustencija


    The Native American flute embodies a spirit of sorrow and joy. When joined by acoustic guitar the path created leads toward hope and beauty.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  8. #8

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Citat swba kaže:
    Danas kupih "Native American Flute and Guitar"... jao koja opustencija]
    cula sam da je Fedex otvoren danas a i adresu znades

  9. #9

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Kad mi neko kaze "ambijentalna muzika", rekla bih ne volim....ali vi tu svasta pobrojaste sto ja volim i slusam.. meni se to nekako svodi pod chill, ali ne zamerite, jer nisam neki strucnjak za muzicku terminologiju..

    Elem, dodala bih ja tu jos i Kruder&Dorfmeister kompilacije, Lamb, Jazzanova, Truby Trio, Sofa Surfers, Thievery, naravno ... gomila tih nekih "lounge" kompilacija poput Ambiental, New York... Cafe del Mar..

    i kao vrh svega toga, iako ih ja nikako i nigde ne svrstavam jer su, za mene, najbolji na svetu:
    DEPECHE MODE

  10. #10

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Jes' izašli smo mi ovde malo iz ambijentala al' ti ga Mako baš skrenu Ima da otvorimo klub obožavalaca pomenute grupe... Eeeeeeee to su mi neke od prvih ploča koje sam kupovala sama, kad sam, kao, stasala za zvrndanje po gradu zbog njih sam i zavolela elektro

    Depeche
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    i jos samo malo off:

    Citat SQUAW kaže:
    Jes' izašli smo mi ovde malo iz ambijentala al' ti ga Mako baš skrenu
    hahahha...ja sam poznata po skretanju sa teme.. prava skretacica .. mozda da se zaposlim na zeleznici kao skretnicarka?!

  12. #12

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Ne znam da li se ovo uklapa u ovu temu, ali ja bih preporučila bend Anastazja, mislim da se radi o Makedonskim muzičarima, radili su muziku za film "Pre kiše", pa ako vam nekada padnu pod ruku poslušajte pažljivo.

  13. #13

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Vangelis, Enigma, Deep Forest, J. M. Jarre ..... ima ih puno, i volim ovu vrstu muzike, jer me opusta
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  14. #14

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Iskreno receno, dobra je za usi, i relaxira. Izdvojio bih Enigmu i Art of Noise, njih sam obavezno pustao svako vece i jednostavno i nebih zaspao dok ih nepustim.
    Love comes again......

  15. #15

    Odgovor: Ambijentalna muzika

    Opuštajuća, maksimalno.

    Ono što moram da izdvojim jeste Sacred Spirit Chants and Dances of the Native Americans. Oborilo me s nogu kada sam prvi put čula. Bila sam kao omađijana.

    A tu su i Deep Forest, Vangelis, Jean Michelle Jarre, Enya, Enigma, Mike Oldfield, Adiemus ...
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muzika Raspoloženja
    Autor ANIBAS u forumu Muzika
    Odgovora: 689
    Poslednja poruka: 13.02.2019, 23:52
  2. Fotografija i muzika
    Autor DrinChe u forumu Umetnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 31.03.2015, 09:49
  3. Etno muzika
    Autor DrinChe u forumu Muzika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 15.06.2012, 13:34
  4. Kantri muzika
    Autor bloom73 u forumu Muzika
    Odgovora: 170
    Poslednja poruka: 06.06.2010, 15:22
  5. Grčka muzika
    Autor Penelopi2006 u forumu Muzika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 28.07.2009, 14:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •