Мржња и нетрпељивост према СПЦ - Strana 5
Strana 5 od 22 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 318
  1. #61

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    ... Ali sigurno iskljucivanje iz redova SPCa ne bi bila nikakva kazna. Najveci uspjeh svakog vjernog je gresnog vratiti na pravi put, a izbacivanjem prestupnika bi upravo bilo pranje ruku od istih. Oni su ga izrodili oni ima i da ga lijece.
    Svaka institucija treba odgovorno da obavlja djelatnosti koje chine smisao njenoga postojanja. Ako crkva treba da brine o duhovnom stanju svojih vjernika, ako treba da ih zadrzhi na "pravome" putu, a one koji su krenuli stranputicom da vrati na taj put, onda u crkvi treba da rade odgovorni i obucheni ljudi koji su sposobni da isto izvrshavaju. Neka oni budu pastiri, a mi njihovo stado. Ali ne mogu vukovi, ne mogu shejtani da se brinu o tom istom stadu. Ne mozhe mene vratiti sa stranputice neko ko i sam hoda po toj stranputici i josh gori je od mene. Crkva tada gubi svoj smisao. Isto kao shto doktor koji umjesto da lijechi ljude ubija ih, ili automehanichar koji kvari auta umjesto da popravlja ih, nema smisao; tako i crkva sa kadrom koji ne dolikuje odgovornostima koje se ispred njih stavljaju, gubi smisao. Ali to shto medju sveshtenstvom ima kukoja je manji problem. Pravi problem je shto crkva jednostavno ne preduzima dovoljno da se taj problem rijeshi. Zato crkva gubi povjerenje, zato se javlja mrzhnja i netrepeljivost. Ja lichno ne vjerujem da je crkva pretjerano selektivna prilikom primanja sveshtenstva, a definitivno je nesposobna ili mozhda nevoljna da se sa takvim sveshtenstvom razrachuna. Jer kao shto rekoh, ne mogu shejtani...
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  2. #62

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Sve me ovo već počinje podsećati na Natašu Kandić, samo loše i loše, a što je dobro nevidim ga.Nikako pojedinci da shvate da je SPC Božja sa narodom u njoj(vernicima), i kao takva sledi Božji put. SPC nije sudska institucija koja ima za cilj pronalaženje i kažnjavanje krivaca.Kaznu ili oprost može samo Gospod Bog dati, a na nama je iskreno pokajanje, ako to kritičari shvate shvatiće i sve ostalo.Ali ako mrze onda su slepi da vide bilo šta drugo osim objekta mržnje, i više nije fakat dali je ili nije nađena krivica već je važno omraženog uništiti mržnjom.
    In vinas veritas

  3. #63

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Mislim da ovde ne treba komentar?!
    Šta vi kažete???

    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  4. #64

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Jadno, neukusno, zadnji stepenik na kome može autor ovoga da bude!
    In vinas veritas

  5. #65

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat dr0strangelove kaže: Pogledaj poruku
    Crkva siri ljubav u miru, a mrznju u ratu. nemoguce da ti pricas ove stvari a zivis u drzavi u kojoj su milioni poklani zarad istrebljenja druge nacije i vere.
    Знам ја да је модерно оптуживати Цркву за злочине, али волео бих пре свега да видим неке аргументе за то.

    Ukoliko dodje do novog rata na Kosovu, a sve je izvesniji, bez obzira sta bi nam Njegova Svetlost Patrijarh Pavle rekao preko televizije, znam sta bi govorio svom svestenstvu i koliko bi se ti iskazi razlikovali. Naravno, nikako ga ne bih osudjivao za to, jer je potpuno u pravu sto se tice nasih crkava i zaduzbina dole.
    Не видим никаквог разлога да поверујем у тврдњу да би Патријарх јавно говорио једно а тајно друго.

    ne znam davno je bio pokusaj te gej parade, znam da se njegovo ime u clanku pojavljivalo, verovatno nije bio u paradi, vec kontraparadi
    Никакве везе владика Амфилохије није имао с тим стварима. Замолио бих те убудуће да се прво обавестиш па тек онда нешто тврдиш.

    ne samo da se slobodno izjasne i ne dobiju batine zbog toga
    Да се изјасне... није то никакво право на изјашњавање, то је вређање јавног морала. Но добро, то није тема.

    Stari Grci su masovno bili homoseksualci, pa gle sta su nam sve ostavili. Covek, mi tezimo ka evrointegracijama, ovo je stvar koja ce doci kada nasi ljudi kroce van ovih granica verujte mi.
    Постоји тема о хомосексуализму, па да не скрећемо.

    Apsolutna sloboda pojedinca dok ne ugrozava drugog. Molim te nemoj da se ponavljam. Isto tako vernici ne smeju da ugrozavaju navedene grupe, a naravno da niko ne sme da ugrozava vernike. Ovo sam rekao iskljucivo zbog Amfilohija i njegovih pristalica, kao i zbog onih pedofila ne mogu sad da se setim imena
    Наравно да верници нису ослобођени обавезе поштовања закона, туђих права, то нико није ни тврдио. А за Амфилохије већ рекох.

    Druze kad si bio u Moskvi??? Ja u martu. Pa da vidis koliko ih tamo ima, ne bi verovao. Ja sam bio par dana, upoznao desetak rusa i ispostavilo se da je vise od pola njih gej (7 od 10) sto je meni bilo totalno neshvatljivo kada sam krenuo na putesestvije
    Ваљда зависи у каквом друштву се крећеш. Елем, баш да их попови туку тољагама... смањи рибу.

    Sustina vere je u tumacenju svetog pisma! Svako treba da ga tumaci! Svako ko ga je procitao treba i da ga tumaci na svoj nacin. Naravno ja to ne odredjujem, to crkva odredjuje, ali licno tumacenje mora da postoji, inace postajes slepi vernik, sto je karakteristika sekti
    Лично тумачење може да постоји, то нико не брани, само ми је нелогична храброст оних који нису верници да исправљају тумачење организације која већ 2000 година чува то Свето писмо, тумачи га, проучава... да не причам о ароганцији која мисли да има право да попује тој Цркви.

    Ne kazem da crkva stoji iza svega, te grupe same govore da deluju u ime crkve u skladu sa crkvom itd itd. Kako npr neko ko sebe naziva vitezom kneza lazara nema veze sa crkvom????
    Тако лепо што их Црква није овластила да је заступају. То што они сами себе називају овако или онако Цркву не обавезује. То је исто као кад бих се ја прогласио чуварем твоје имовине а без да те ишта питам, а онда неко трећи тврдио да треба да платиш моје коцкарске дугове.

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Smatrao si da je crkva ugrožena pa si otvorio temu, ja mislim da nije. Mržne i netrpeljivosti ima prema svakoj društvenoj organizovanoj formi, uvek neko nekog ili nešto mrzi, što ja lično ne shvatam, al dobro sad.
    Мислим да сам у уводном посту написао да је моје мишљење да ширење верске мржње према СПЦ поприма забрињавајуће размере. Такође, то нису појединачни случајеви већ смишљена и организована акција, разрађена, тезе су убачене деци и омладини у главу...

    Citat amistad kaže: Pogledaj poruku
    Kada se to sabere sa prilikama devedesetih dobija se upravo turbo-pravoslavlje, cije odlike su malverzacija, mito, nacionalizam, populizam i sveprisutni oksimoroni.
    Супер, још кад би рекао да си ти све то видео.

    Citat amistad kaže: Pogledaj poruku
    Na pitanje da li SPC evoluira u pedofilsku crkvu, moj odgovor je takodje pozitivan.
    Теееешка глупост. Наравно, како је Перо лепо приметио, такође злонамерна и увредљива.

    da se SPC na bilo koji nacin ogradila od strahota koje je pocinio jedan njen velikodostojnik, da je Pahomije kaznjen prema zasluzi i onako kako bi bio kaznjen u svakoj normalnoj drzavi koja nema potrebe niti zelje da koketira s crkvom kao institucijom i crkvom kao svog saveznika u zaludjivanju sirokih narodnih masa, odgovor bi bio drugaciji. Ovako samo preostaje da se cudimo i pitamo zasto je dopusteno da jedan perverznjak u duhovnickoj odori traumira decu koja su se u njegovoj blizini nasla upravo zato sto su osetila potrebu da istraze sferu religijskog ili da se prosvetle i ucvrste u nekim svojim licnim uverenjima i afinitetima, a nikako zato da bi ih neko napadao, vredjao, maltretirao i pokusao da iskoristi za zadovoljavanje licnih bolesnih seksualnih potreba.
    Све и да је истина да је Пахомије крив а да није кажњен због спреге Цркве и државе, било би ван памети тврдити да је СПЦ "педофилска црква". Сама чињеница да неко мисли да је нормално рећи овакву једну глупост говори каква атмосфера нетрпељивости и клеветања СПЦ влада. Слажем се да СПЦ није осудила Пахомија вербално, али чињеница је да човек није ни осуђен, тако да је питање да ли је уопште крив. Иларион је рецимо смењен и отеран из Цркве, тако да ми је јако симптоматично зашто њега не узимају као пример црквомрсци.

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Pitanje: Pahomije nije pedofil?
    Drugo pitanje: Ilarion nije pedofil?
    Tretje pitanje: Da li je iko iz SPC ishta rekao na tu temu?
    Мислиш осим тога што је Иларион смењен и истеран из Цркве? А шта би ти конкретно хтео да кажеш овим питањима?

    Citat amistad kaže: Pogledaj poruku
    Mozda bi drugacije mislio da si ti bio na mestu jednog od mladica, da te je duhovno inspirisan Pahomije gricnuo za levo uvo? Mozda bi neizostavni background iskusnih tehnicara, onaj dirljivi, gde jezik prelazi preko vrata, bio dovoljan da shvatis stanje u redovima svestenstva u SPC. Ne kazem celog, ali ovakvi primeri se ne kaznjavaju ni od drzave ni od same crkve, sto automatski znaci da je pedofilija neskodljiva. Zato mene ne zanima neko drugi, jer Pahomije je ovde, slobodan i nekaznjen
    Једно име се овде понавља, Пахомије па Пахомије. Где су друга имена која би потврдила бесислене тврдње да се ово зло раширило међу свештенством као што тврдиш? Нема их. Зашто не спомињеш како је Црква реаговала у случају Илариона? Некако би ти покварило концепцију. Што се тиче истог тог Пахомија, мало ми је уврнута логика. Човек је на суду ослобођен, СПЦ га није казнила - и то је доказ да и СПЦ и држава крију педофиле - то што нису казнили човека који је ослобођен на суду? С друге стране имамо реакцију на случај Илариона, али тај случај се не форсира кад је у питању однос СПЦ, дакле казну, већ само кад треба тврдити да држава штити зло из СПЦ. Опет, и у тим случају министар правде је или санкционисао или најавио санкције за судије које су направили пропусте у том случају, али ни о томе се не прича.

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Niko ne kaze da je SPC pedofilska
    Тврди, Амистад или како већ.

    ali svakako je malo cudno da se nikada nje oglasila povodom otkrivenih slucajeva pedofilije u redovima njenih predstavnika...
    СПЦ је у случају Илариона јако конкретно реаговала, ако ниси упозната с тим, онда би требало да се суздржиш од оваквих квалификација.
    Сем тога, који су то "откривени случајеву"? Иларион и Пахомије? Први истеран из Цркве, други ослобођен на суду?

    Medicinski radnici uvek odgovaraju za svoja dela i uvek se odrzi pres konferencija i da se objasnjenje o onome sto se desilo,krivci budu kaznjeni naravno...
    СПЦ ради драугачије, мало је неозбиљно очекивати од Цркве прес конференције као од какве политичке странке.

    Inace SPC,koliko je meni poznato,nema problem samo sa pedofilijom
    СПЦ нема проблем с педофилијом. Постоје два случаја, један санкционисан, други где је човек ослобођен на суду.

    vec i sa mnogim drugim stvarima vezanim za njene predstavnike npr. uzimanje prevelikih novcanih nadoknada za usluge pokopa i jos svasta nesto,mislim da ima na ovim stranama( ja najbolje i nisam upucena)...
    Ниси, па не би требало ни да причаш о томе оволико. Све и да је то тачно, то је ствар између Цркве и верника, јер ништа од тога што Црква наплаћује није обавезно. Тих проблема има, али смешно је да се мрзитељи Цркве брину за вернике јер плаћају оно што су изабрали да плаћају. Лицемерно је. Не мислим на тебе под овим мрзиоцима.

    Kao sto je vec receno,niko ne napada veru vec samo instituciju...
    Критика је потпуно у реду, али ширење мржње и нетрпељивости према институцији и јесте ширење верске мржње и нетрпељивости.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #66

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Ja tu instituciju ne posmatram na taj nacin kao ti. Oni su po mom poimanju, jedna sasvim druga ravan u nasem prostoru, ali kao sto i uvek biva, ta ravan ima (mora da ima) presecne tacke sa svim ostalim ravnima. Jedina ravan (koja to jos uvek nije) je politika. Ona je u rukama nasih politicara postala amorfna materija koju oni zdusno uguravaju u svaku prostor gde moze da stane. Ne postoji ni jedan prostor koji nije popunjen (nazalost) direktnim uticajem politike, pa tako i crkva. Ma koliko crkva pokusavala da se izmigolje od te amorfne-bezlicne materije, u ovim uslovima to nije moguce.
    Za informaciju vama, u Subotici je smenjeno jedno svesteno lice zbog politike, a inace je taj isti pop bio sasvim OK. Njegov "greh" je bio taj sto je poceo da "suruje" sa nekim politickim lidercicima iz Subotice, iako je on sam vise ucinio za tu crkvu nego svi njegovi prethodnici. Sve je to proslo bez pompe i novinskih naklapanja.

    Cirkus su napravili politicari. Iskoristili su to sa sopstvenu promociju.
    Danas ne postoji ni jedan novinar koji pise objektivno tj. koji iznosi samo cinjenice, nego svaki "ofarba" te informacije u boju kojoj i sam pripada.
    ...oprostices mi na neznanju ili gluposti...ali nista te nisam razumeo...
    ...traziti opravdanje...za upliv crkve u politiku...je zatvaranje ochiju...i zelja da se zatvorenih ochiju,opravda nesto sto je devijantno...sto ne valja...sto ne ide uz instituciju kao sto je crkva...ali ajde...mozda ja ne razumem...
    Poruku je izmenio Angus, 09.10.2007 u 00:07
    ...hell ain't a bad place to be......

  7. #67

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...oprostices mi na neznanju ili gluposti...ali nista te nisam razumeo...
    ...traziti opravdanje...za upliv crkve u politiku...je zatvaranje ochiju...i zelja da se zatvorenih ochiju,opravda nesto sto je devijantno...sto ne valja...sto ne ide uz instituciju kao sto je crkva...ali ajde...mozda ja ne razumem...
    Da si jos samo jednom procitao moj post, verovatno bi razumeo ali... (Ovo govorim zato sto si opet stvari postavio naglavce).
    Pokusao sam plasticno da objasnim "prostor" u kom zivimo. Definicija prostora je svima znana iz matematike, a sve ravni ovog naseg prostora funkcionisu tj. jesu ravni osim politike. Politika bi trebala takodje da bude ravan medjutim ona to nije. Ona je bukvalno ispunila ceo prostor (Dokaz: i kada su nasi vrli politicari, letos, otisli na odmor, preko medija smo bili bombardovani raznim reprizama prethodnih dogadjaja, da ne bi ni za tren nas zivotni prostor ostao bez politike). Pa tako, politika je ta, koja je usla u sve sfere bitisanja, ekonomija, zdravstvo, skolstvo pa i crkva. Zasto bi crkva bila izuzetak?
    Tvoje namerno izvrtanje cinjenica "...traziti opravdanje...za upliv crkve u politiku..." mogu da smatram i zlonamernim.
    No, svejedno, to je tvoje misljenje i necu vise da se prepisujem sa tobom. Ja sam rekao to sto sam rekao. Ko razume shvatice. Ako zelis da polemisemo, moze ali na PP da ne gnjavimo vise ostale.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  8. #68

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Da si jos samo jednom procitao moj post, verovatno bi razumeo ali... (Ovo govorim zato sto si opet stvari postavio naglavce).
    Pokusao sam plasticno da objasnim "prostor" u kom zivimo. Definicija prostora je svima znana iz matematike, a sve ravni ovog naseg prostora funkcionisu tj. jesu ravni osim politike. Politika bi trebala takodje da bude ravan medjutim ona to nije. Ona je bukvalno ispunila ceo prostor (Dokaz: i kada su nasi vrli politicari, letos, otisli na odmor, preko medija smo bili bombardovani raznim reprizama prethodnih dogadjaja, da ne bi ni za tren nas zivotni prostor ostao bez politike). Pa tako, politika je ta, koja je usla u sve sfere bitisanja, ekonomija, zdravstvo, skolstvo pa i crkva. Zasto bi crkva bila izuzetak?
    Tvoje namerno izvrtanje cinjenica "...traziti opravdanje...za upliv crkve u politiku..." mogu da smatram i zlonamernim.
    No, svejedno, to je tvoje misljenje i necu vise da se prepisujem sa tobom. Ja sam rekao to sto sam rekao. Ko razume shvatice. Ako zelis da polemisemo, moze ali na PP da ne gnjavimo vise ostale.
    ...prvo...nema potrebe na PP...ovo je forum,pa dok god kulturno razgovaramo i polemisemo,treba da ostane ovde,javno...
    ...ja ne izvrcem nista,niti zelim da budem zlonameran...pitas zasto bi crkva bila izuzetak...pa upravo zbog onoga sta bi ona trebala da predstavlja...instituciju koja je iznad svih prljavstina,koje postoje u ovom drustvu...da se brine samo o duhu svoga naroda i teznji ka tome,da postanemo bolje drustvo ili ljudi,kao pojedinci...vidim da okrivljujes politicare...pa tu se slazemo,to isto radim i ja...ali medijski cirkus koji pojedinci iz crkve prave je neprihvatljiv...kazes da se politicari slikaju...koliko sam ja video,slikaju se zajedno sa predstavnicima crkve...onda idu one gluposti tipa,sagradicemo crkvu na mestu gde je vladika strajkovao......ne ide to tako moj prijatelju...i samo jos nesto da pojasnim...again...nisam rekao da je kompletna crkva uplivala u politiku,vec to rade pojedinci...ali nastavi li se ovako...nista vise nece biti sveto u ovoj zemlji...a onda nam pomoci nema...
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #69

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    http://www.nspm.org.yu/koment_2007/2007_ant_65.htm
    Iza ogledala

    Slobodan Antonić

    KALUP KAKVOG NIGDE NEMA

    U ljudska prava ipak ne spada i pravo da se protera iz javnosti sve što se ne podnosi

    Deseti decembar za neke će biti dan za vesti o Kosovu. A za neke će biti dan za akciju Stop klerikalizaciji Srbije. U njoj će učestvovati grupa NVO: Helsinški odbor, Jukom, Žene u crnom, Inicijativa mladih, Kvirija, itd. Ove organizacije tvrde da je u Srbiji ,,klerikalizacija društva tolika da je došlo do ,,gubljenja sekularnog karaktera države. Time su ,,ugrožena osnovna ljudska prava svih građanki i građana, a ,,posebno ženska ljudska prava. Naročito se optužuje Srpska pravoslavna crkva zbog ,,mešanja u državne poslove i ,,uticaja na obrazovni sistem i uopšte na javni život u Srbiji.

    Lek za takvu bolest, kaže se, jeste sekularizacija. ,,Sekularno društvo je tekovina modernog doba i afirmacija sekularnih vrednosti nužan je uslov održavanja i jačanja demokratskog poretka. To će se postići izbacivanjem veronauke iz škola, uklanjanjem verskih obreda iz javnih ustanova, izjednačavanjem verskih zajednica i slobodnim registrovanjem crkava. I zaista, nastava veronauke je još od 2001. trn u oku ,,druge Srbije. Sada je, izgleda, došlo vreme da se taj trn izvadi. Prisustvo predsednika ili premijera liturgiji, proslava opštinskih i školskih slava, gradske litije i druga javna ispoljavanja religioznosti odavno izazivaju zgražanje naših građanista. Sada je vreme da se to zabrani. I Zakon o verskim zajednicama treba promeniti. Posebno čl. 19, koji određuje da se neće registrovati crkva čiji deo naziva ,,izražava identitet (...) već upisane verske zajednice. Taj strašni zakon, dakle, onemogućava ozvaničenje ,,Crnogorske pravoslavne crkve, a sutra i ,,Vojvođanske pravoslavne crkve. A ima li gore ,,diskriminacije i ,,kršenja ljudskih prava od toga?

    Veći deo ovih tvrdnji je, naravno, bez osnova. Recimo, optužba za ,,klerikalizaciju Srbije. Kao što je to uverljivo pokazao dr Slobodan Marković, pretpostavka klerikalizacije društva jeste da je udeo institucionalnih vernika iznad polovine stanovništva, da postoji tradicija klerikalnog duha i da crkva ima izrazitu ekonomsku moć. Ni jedan od ovih uslova u slučaju Srbije nije ispunjen. Udeo istinski institucionalizovanih vernika SPC je desetak odsto, država je poslednjih dvesta godina vladala crkvom, ne obrnuto, i SPC nije nikakav naročiti ekonomski faktor. Otuda dr Slobodan Marković zaključuje da su ,,sve priče o klerikalizaciji Srbije najobičniji politički mit.

    Slično je i sa tvrdnjom kako je školska veronauka protivna ,,modernom društvu. Naprotiv, gotovo sve zemlje u EU imaju veronauku kao fakultativni ili izborni predmet (kao u Srbiji). Štaviše, u Austriji, Norveškoj, Švedskoj, Britaniji, Holandiji ili Grčkoj, veronauka je u srednjim školama obavezan predmet. Ali naši NVO stručnjaci ne razlikuju veronauku i katehizis. Kada bi se bolje obavestili saznali bi da veronauka nije pravljenje malih pravoslavaca ili katolika, već osnovno obaveštavanje o jednoj važnoj oblasti života kakva je vera. I ništa više od toga.

    Još neozbiljnija je tvrdnja da simbolička veza države i religije postoji još samo u ,,zaostalim društvima. Neka pogledaju samo dolarsku novčanicu i videće državni moto SAD: ,,Mi u Boga verujemo. Džordž Buš sastanke vlade započinje molitvom. Najčuveniji britanski univerziteti školsku godinu započinju prizivanjem Svetog duha. To nije znak zaostalosti, to je znak poštovanja tradicije. A društva koja ne poštuju tradiciju, uključiv i religioznu, nemaju identitet.

    Konačno, nije evropska tradicija ni da se može registrovati crkva pod bilo kojim nazivom i odmah postati jednaka sa svima ostalim. Takva praksa postoji u SAD, koje su specifično društvo, i po istoriji, i po verskoj dinamici . Ali, zanimljivo je kako se uvek nalaze samo iskustva koja su na štetu ovdašnje tradicije. Iz SAD će se uzeti ovo, iz Švedske ono, pa će se od svih tih komada napraviti kalup ,,modernog, sekularnog društva u koji će se gurati Srbija. Ali, taj kalup i nije sekularno društvo. To je ateističko, čak antiteističko društvo u kome će manjina opet gušiti većinu. Zbog pola odsto deklarisanih ateista, predsednik ili premijer neće smeti javno da se prekrste. Zbog onih koji ne vole ni da vide sveštenika, neće biti litije. Zbog onih koji ne vole što postoji ono ,,Srpska u nazivu crkve napraviće se ,,Evropska pravoslavna crkva. I odmah će joj se, u ime ravnopravnosti, dati dozvola da podigne crkve gde god su i one koje pripadaju SPC.

    U ljudska prava ipak ne spada i pravo da se protera iz javnosti sve što se ne podnosi. Ne može se u isti mah osuđivati netolerancija, a pokazivati isključivost. Pružite nam lični primer. I kada neistomišljenike više ne budete tretirali kao miševe, vaše lekcije iz ,,evropejstva možda i dobiju neki smisao.

    politički analitičar
    Slobodan Antonić
    [objavljeno: 22.11.2007.]
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #70

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    I desilo se to u Beogradu, skupila se jad i beda ljudska, pod imenom NVO, pa u ime (stvarno neznam koga i čega), ili možda znam, ponovo napali SPC, zbog klerikalizacije Srbije. Ovo ima veze koliko (izvinjavam se), oko i dupe. Mada oni iz NVO-a neznaju, pa isti prst koriste i gore i dole kod sebe naizmenično. I toliko su se zamazali da pored ružnoće izgleda, počinju i da se osećaju!Možda sam grub, vulgaran sa ovakvim komentarom, ali ja te ljude sažaljevam i kada saznaju možda će i oni biti bolji.
    In vinas veritas

  11. #71

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Новосадски Дневник, датум 3.01, страна 6, рубрика Друштво:

    Наслов чланка: Црквене радио станице навалиле на етар

    Прва реченица чланка: Међу 347 локалних радио станица у Србији које су испуниле законске услове за добијање дозвола Републичке радиодифузне агенције, налази се и шест црквених станица из четири епархије Српске православне цркве.

    6 од 347... али битно је да је наслов да су црквене станице "навалиле"...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #72

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Eeee, da...jadna crkva...jadne nindje (upao narkoman u crkvu, gleda levo - desno i kaze popu: "Nindja, super ti je gajba, al' su ti tapete malo oronule...")...jadnichci koi ne voze najnovije modele auta (onaj ko se krije vozi polovnjak al' zato kupi 20-ak ha zemlje i najnoviji model tractora), nema za sta kuche da ih ujede...sirotani koji naplacuju skoro sto eura za sahranu, 10 kad dodju na slavu...i uredno vode knjige ko je platio, ko nije...


    ...podrzimo ih...


    ...pomozimo tim jadnim ljudima zaposlenim u firmi koja se zove SPC...

  13. #73

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Eeee, da...jadna crkva...jadne nindje (upao narkoman u crkvu, gleda levo - desno i kaze popu: "Nindja, super ti je gajba, al' su ti tapete malo oronule...")...jadnichci koi ne voze najnovije modele auta (onaj ko se krije vozi polovnjak al' zato kupi 20-ak ha zemlje i najnoviji model tractora), nema za sta kuche da ih ujede...sirotani koji naplacuju skoro sto eura za sahranu, 10 kad dodju na slavu...i uredno vode knjige ko je platio, ko nije...

    ...podrzimo ih...

    ...pomozimo tim jadnim ljudima zaposlenim u firmi koja se zove SPC...
    Ма јок, ајде да их пљујемо и причамо како су лопови, у најбољој традицији бораца против опијума за народ.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #74

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    ...e vas dvojica...mojne da me jebete...il' ih pljujemo ili podrzavamo?Dogovorite se...
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #75

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ма јок, ајде да их пљујемо и причамо како су лопови, у најбољој традицији бораца против опијума за народ.
    Nemoj da si takav demagog. Ono jesu lopovi. Sto ne znaci da nema retkih svetlih izuzetaka. Ali dok god mi budu ispostavljali cenovnik kao kod auto-mehanicara ili kod poslasticara smatracu da su prodavci vere.

Strana 5 od 22 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Застава Срема
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Srem
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.01.2014, 20:05
  3. Вук Јеремић
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 17.10.2011, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •