Tamburasi ili Trubaci? - Strana 6

Prikaz rezultata glasanja: Tambura ili truba?

Učesnika ankete do sada
83. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Tamburasi

    66 79.52%
  • Trubaci

    17 20.48%
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 88 od ukupno 88
  1. #76

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Ja sam se zaljubio u trubače otkad sam sluš'o na Zlatiboru kao nekom liku na uvce sviraju dast in d vind, mislim da je to nešto najlepše što sam ikada čuo, ali to je bio profi orkestar, a jok neki ganovi koji su uzeli bleh i mlate nešto čisto da bi mlatili.

    TAmburaši umeju ponekad da zablistaju.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #77

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Trubači su ok. 15 minuta po svadbama da podignu raju, da se guraju oko baje koji misli da ume sa njima (a retko ko u mom gradu baš ume, čast izuzecima) jer maše sitno pogužvanom kintom i preplanule dugonoge snajkice koja se uvija između njih. Ispoštujem ih kao gost, ali nisu moj izbor.
    Tamburaši su moji. I to najviše oni koji ne žele da hvataju na decibele i vrisak, pa ne dele tal sa violinistom i harmonikašem. Pravi merak je kad su za mojim stolom, kad je prim tik do uha i sviraju ono što ja volem, kad čak i kontrabasista tiho zapeva. Mada, svojevremeno sam ovladala i način kako da pijano društvo za susednim stolom koji drži muziku navedem da naručuju ono što meni srce ište.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #78

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    tamburasi! Od najtuznije do najveselije melodije, tamburica veze li veze, svaki zvuk kristalno cist, odzvanja ti u usima, podize te s nogu, razgaljuje te i razveseljava!
    neunistiva zlojebaba!

  4. #79

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Trubači su ok. 15 minuta po svadbama da podignu raju


    Nem' pojma zašto je uvreženo mišljenje da su trubači nekakav svadbarsko seljoberski trip, jer ti što se pojavljuju na svadbama, u stvari, jedinu sličnost s trubačima imaju po tome što sa sobom nose nekakve žute instrumente.
    Ima tu zaista ozbiljnih likova i orkestara koji umeju da pogode u dušu.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #80

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Ima tu zaista ozbiljnih likova i orkestara koji umeju da pogode u dušu.

    Pa naravno da ima.Ima dobrih muzičara na trubi svugdi...evo ga ,recimo jedan od njih


  6. #81

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Sve zavisi od raspoloženja...

  7. #82

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Samo tamburaši-naravno!



  8. #83

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Trubači su me oduševili u jednoj svadbi...pojavili se oko ponoći i opkolili nas sa svih strana. Svi ućutali jer se u početku čula samo jedna truba, pa se priključila druga sa suprotnog dela sale...pa treća itd. dok se nisu našli u sredini i dali mu ga po hard koru. Ak' se dobro sećam, pesma koju su oduvali se zove Izgubljeno jagnje.
    E. Da me sad neko pita da odmumlam melodiju, nem' pojma. Ne sećam se. Znam da mi se tad svidelo i ende šlus.

    Ipak, tambura je moja slabost. Kad čujem tamburaše ja se o'ma fatam za novčanik.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #84

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Trubači su me oduševili u jednoj svadbi...pojavili se oko ponoći i opkolili nas sa svih strana. Svi ućutali jer se u početku čula samo jedna truba, pa se priključila druga sa suprotnog dela sale...pa treća itd. dok se nisu našli u sredini i dali mu ga po hard koru. Ak' se dobro sećam, pesma koju su oduvali se zove Izgubljeno jagnje.
    E. Da me sad neko pita da odmumlam melodiju, nem' pojma. Ne sećam se. Znam da mi se tad svidelo i ende šlus.

    Ipak, tambura je moja slabost. Kad čujem tamburaše ja se o'ma fatam za novčanik.
    ... a ja za flasu
    neunistiva zlojebaba!

  10. #85

  11. #86

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Trubace sam slusao samo jednom u zivotu i to onako iz daljiine ....na vasaru.
    ne znam ...da sam prisao blize mozda bih i zavoleo taj gromki zvuk.

    A tamburase ?
    A to je vec druga prica.
    Njih sam slusao ..ajd da kazem vise puta ...i to iz blizine ...ali... bas ..bas .....

    Tako da .....





    .....milinica .....
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #87

  13. #88

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Tamburasi naravno. Trubaci su mi isuvise bucni, oni su mi vise za slavlja pod satorom i opstenarodna veselja i vasare a tamburasi su onako...za srce i dusu...

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •