Filmovi katastrofe
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Filmovi katastrofe

    Svi su nekako pravljeni na isti kalup, meni nekad dođe smešno to što je tu neko ko je među glavnim likovima u filmu kome na početku obavezno niko ništa ne veruje, a neretko ga još i okolina vidi kao budalu ili čak negativca... i on na kraju spase svet. Malo je ovih filmova koji nemaju happy end, takođe... a meni nekad nije jasno ima li happy endu mesta tu uopšte i često je tu umešan i sam predsednik države koji šta god se dešavalo, leteli asteroidi ili napadali vanzemaljci ostaje u svom kabinetu
    Ili insekti koji će zavladati svetom?

    Da li su vam ovakvi filmovi uopšte zanimljivi i bliski, i koliko volite ovaj žanr? I, koliko god trejleri ili priče izgledali zanimljivo, efekti uverljivi, da li su ovi filmovi po definiciji uvek shit?

    Deep Impact, Armageddon, Day After Tommorow, Volcano, Twister, Poseidon, Dante's Peak... (... = setite se sami) postoji li neki koji vam se dopao? Neki koji je ostavio jak utisak?

    Sećate li se nekih filmova iz naftalina koji pripadaju ciklusu katastrofe? Towering Inferno, The Day After, The Cassandra Crossing (koji me btw i podsetio da pokrenem temu)... ?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Filmovi katastrofe

    Uglavnom gledam ovakve filmove, ali nisam nešto oduševljen sa njima. Nekako mi smeta činjenica da čovek može da nadjača sile prirode i da na kraju izađe kao pobednik.

    Moram da dodam jedan film koji me je zapanjio svojom, da nazovem, debilnošću. Mislim da se film zove "Supernova", a glavnu ulogu tumači Luk Peri. Elem, neki naučnik je izračunao da se naše Sunce gasi i polako umire. Tokom celog filma su prisutni svi simptomi umiruce zvezde kao i posledice koje bi tom prilikom nastale po Zemlju (uništavanje, delovi sunčane mase koje je eksplozija na suncu bacila do Zemlje i spaljuju sve pred sobom, prekid radio veza zbog elektro-magnetnih oluja...). Film se završava tako što glavni likovi otkrivaju da je onaj naučnik napravio grešku (zamenio je minus i plus), i da će naše Sunce živeti još mnogo dugo. Momentalno sve prestaje i život se nastavlja po starom.

  3. #3

    Odgovor: Filmovi katastrofe

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Day After Tommorow
    To je drugi film koji sam gledao, a da je u sali nastao aplauz kada je krenulo da plavi po NY. Prvi je bio Dan nezavisnosti kada alieni razore belu kuću.

    Inače, meni je Armagedon jedan od boljih filmova, šta više veoma mi je dobar.

    A da, volim takve filmove, ali da su efekti ubedljivi i da kraj nije skroz hepi. Recimo u Armagedonu me je oduševilo što je Brus Vilis poginuo. Retko se dešava da glavni glumac pogine. Mada bi recimo pun pogodak Armagedona bio da je recimo deo asteroida pogotio spejs šatl u kome je bio ostatak posade. Ali to bi umanjilo gledanost, jer je valjda u ljudskoj prirodi da sve bude ruzičasto.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  4. #4

    Odgovor: Filmovi katastrofe

    ne volim filmove katastrofe.. zapravo, ne volim uopshte blokbaster filmove holivudske produkcije.. naglashavm holivudske, poshto mi nije bash poznato da su, recimo japanci, uradili neki film katastrofe.. ili bilo ko drugi.. mozhda se varam, ako da, nemam nishta protiv da me se ispravi

    mislim da sam od svih tih navedenih pogledala svega dva komada, chisto znatizhelje radi.. da sam pozhalila, jesam.. zato ih vishe ne gledam imaju svi ti filmovi super efekte, relativno, manje vishe, dobre glumce.. ali brateeeee, nema tu za mene nikakve radnje.. lete meteori, napadaju vanzemaljci/insekti/bube/dzinovski roboti i ko zna shta sve ne.. i josh na kraju hepi end.. pa di cesh goru kombinaciju
    no za ove ogranichene amere to je ipak dobitna kombinacija...


    btw, pred neki dan mi chovek sa zavrshenim magisterijem kazhe da mu je jedan od najboljih filmova Roki ... kukuuuuuuu leeeleeeee
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Filmovi katastrofe

    Meni najbolji film iz tog žanra je Day After Tommorow.

    A što se tiče takvih filmova.. Volim ih pogledati iako me sve više živciraju. Uvijek je napadnut jadni mali narod.. Amerikanci. Oni protiv svih. Kako ide ona knjiga? Pale sam na svijetu..

    Ali, volim vidjeti što su sad izmislili... Što ili tko ima sada prijeti.

    E da.. Moram spomenuti da najupečatljiviji predsjednički govor je onaj govor iz filma Dan nezavisnosti.
    Poruku je izmenio Bombica, 13.03.2009 u 18:31 Razlog: color
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #6

    Odgovor: Filmovi katastrofe

    Slazem se da su pravljeni po istom kalupu - ljudi sami protiv sile prirode, ali ipak volim da ih pogledam.
    Meni koji su se dopali - Armagedon, Core, Space Cowboys...ima ih jos

    a Day After Tomorow me je razocarao.


  7. #7

    Odgovor: Filmovi katastrofe

    Ne volim te apokaliptične filmove. Koštaju brdo para, puni su specijalnih efekata, uvek ima poznatih glumaca koji vrede milione dolara ali je sve to uzalud, kraj je uvek predvidiv. Nema tu nekog uzbuđenja.
    Prvi utisak uvek vara

  8. #8

    Odgovor: Filmovi katastrofe

    Iako izvikan i lose ocenjen, meni se bas svideo War of the Worlds i mozda bih tu Kruzovu ulogu ocenila kao jednu od boljih u karijeri, a Spilberg je sveCki mega car da u bilo koji zanr utka neku bas lepu toplu ljudsku pricu.. Covek se 'nako bas razgali dok gleda.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Slične teme

  1. 3D filmovi
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 20.10.2019, 01:36
  2. Kultni filmovi
    Autor memento u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 11:37
  3. Kratki filmovi
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.05.2011, 21:34
  4. Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-ih ili sad?
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 18.10.2009, 00:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •