Rodi Ga sebi - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 49

Tema: Rodi Ga sebi

  1. #16

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    ...normalno je da deca imaju oba roditelja...a ona deca koja imaju samo jednog,sigurno ce imati problema u svom razvoju...moze da kaze ko sta hoce,ali to je istina...koju sam i video,a i osetio i doziveo...samohranom roditelju mozemo samo odati priznanje...medjutim...u zadnje vreme,cesta je pojava da zene govore,da zele da imaju dete,ali ne zele da imaju muza...niti zele da zive u zajednici,da ne kazem u braku,totalno nebitno...sta se desava u glavama danasnjih zena da tako razmisljaju?Da li su izgubile poverenje u muski rod?Da li uopste shavtaju sta znaci kada dete ima samo jednog roditelja,svesno odbacujuci ulogu onoga drugog?mozda sam malo skrenuo sa teme...ali hajde da razgovaramo i o tome...
    ...hell ain't a bad place to be......

  2. #17

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...normalno je da deca imaju oba roditelja...a ona deca koja imaju samo jednog,sigurno ce imati problema u svom razvoju...moze da kaze ko sta hoce,ali to je istina...koju sam i video,a i osetio i doziveo...samohranom roditelju mozemo samo odati priznanje...medjutim...u zadnje vreme,cesta je pojava da zene govore,da zele da imaju dete,ali ne zele da imaju muza...niti zele da zive u zajednici,da ne kazem u braku,totalno nebitno...sta se desava u glavama danasnjih zena da tako razmisljaju?Da li su izgubile poverenje u muski rod?Da li uopste shavtaju sta znaci kada dete ima samo jednog roditelja,svesno odbacujuci ulogu onoga drugog?mozda sam malo skrenuo sa teme...ali hajde da razgovaramo i o tome...
    Možemo razgovarati o tome,ali rekla bih da je ženi koja sama odgaja decu dovoljno teško i bez osude dušebrižnika pa i nema puno vremena i snage da se stigne osvrnuti na ono što u biti i ne može promeniti.Opet svako ima pravo na svoj stav zar ne?

  3. #18

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    ja se sve nešto kontam, šta to mene briga šta se komšiji krčka na šporetu...i ko sam ja da sudim o njemu, tj njoj...
    i sve se nešto kontam da je život stvar ličnog izbora (koliko je to moguće) i ko sam ja da sudim o bilo čijem izboru...

    da se ne bi opet navrzli na mene, da budem malo opširnija...
    ne smatram da bilo koja žena bilo kom muškarcu treba da uskrati saznanje da će imati dete...ali ako to i uradi, vrlo verovatno za to ima jako dobar razlog!
    kontam nešto, ljudi smo, društvena smo bića (sa izuzetkom onih drugih, još uvek u manjini) i niko ne voli i ne želi da bude sam...i opet, svaki problem je lakši kada se podeli, i svaka sreća je lepša kada se zajedno radujemo...
    i kada sve to strpam u istu vreću, dođem do zaključka da ona koja reši da ga rodi sebi, nije to rešila iz besa ili hira već zbog nekog jako dobrog razloga
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  4. #19

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Citat SNEKY kaže: Pogledaj poruku

    Možemo razgovarati o tome,ali rekla bih da je ženi koja sama odgaja decu dovoljno teško i bez osude dušebrižnika pa i nema puno vremena i snage da se stigne osvrnuti na ono što u biti i ne može promeniti.Opet svako ima pravo na svoj stav zar ne?
    ...a ko osudjuje?
    ...ajde ponovo prochitaj shta sam napisao...pitao sam se...u chemu je stvar da neke zene,danas,tako razmisljaju...nije mi jasno......kazesh da ne mogu da promene...ne...one svesno odbacuju mushkarca...zashto?Interesuje me...
    ...hell ain't a bad place to be......

  5. #20

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    U mom prethodnom postu sam izneo da ih podrzavam ali...
    Pitanje je zasto se to desava?

    Evolucija drustva je dovela do novih nacina shvatanja svega pa i porodice. Pa tako, roditelji se najcesce odlucuju na samo jedno dete jer su u mogucnosti da samo tom jednom detetu ponude pristojan zivot, a i imetak koji su stvorili nece deliti na vise delova nego ce ostati samo tom detetu.
    Poimanje da nije vredno ziveti ako taj zivot nema tezinu.
    Iz takvog shvatanja proizilazi i danasnje shvatanje braka.
    Ulazak u brak, u danasnje vreme, sve vise postaje ekonomska kategorija ("Ma ja bi se udala/ozenio za njega/nju ali kako cemo nas dvoje bednika..."). I tako oni koji imaju neki ekonomski status, traze sebi ravne, a oni koji su pri dnu lestvice mastaju da se ozene/udaju viseg ek. statusa. Mozda to nece svesno da priznaju ali to je vec njihov problem i ja ih ne osudjujem.
    Kada kod zena bioloski casovnik pocne da otkucava, one koje se odluce da rode, ja apsolutno podrzavam.
    Zameram im jedino sto nisu na vreme preduzele korake da stvore bracnu zajednicu, jer kao sto su i mnogi pre mene rekli, ta deca nece imati isti odgoj kao i ona sa oba roditelja.

    Zato, mlade dame, lepo se doterajte, u sake, pa u lov na mladozenju. Ne postoji dovoljno los muskarac, samo treba malo vise raditi na njemu.
    Poruku je izmenio pero_M, 23.10.2007 u 11:51
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  6. #21

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Ne razumem takve zene...
    Nisu mudre, za pravilan psihicki razvoj deteta su potrebna oba roditelja.
    Majka treba bezuslovno da voli, jer ona pruza ljubav, a otac treba da ``uslovno`` voli (nisi dobar, ljut sam na tebe), jer otac pruza moralno vaspitanje.
    Model i mir (dobre) porodice je bitan za razvoj samostalnog i zivotno sposobnog pojedinca.

    Dete koje ima samo majku, nikad nece biti isto kao dete koje ima oba roditelja. Da ne izazovem buru negodovanja, naravno i samohrane majke podizu decu, i mnogi od vas su tako odrasle u sposobnog pojedinca, ali statisticki gledano, postoji razlika i to velika.

    Pored toga nikada ne bi asistirao nekoj zeni pri takvoj odluci i to je jedan od velikih razloga, zasto bi u svim odnosima van braka upotrebljavao kondom!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #22

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku

    Pored toga nikada ne bi asistirao nekoj zeni pri takvoj odluci i to je jedan od velikih razloga, zasto bi u svim odnosima van braka upotrebljavao kondom!
    E blago tvojoj zeni!
    Kad je varash stavljash kondom.....
    U danashnje vreme i nije to tako malo zrtve s tvoje strane......

    Tuga.......
    I posle devojka treba da se uda...... kako bi bila sigurna da ce njen izabranik, kad je vara, stavljati kondom....

    straaashnoooo!!!!
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  8. #23

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Ne vidim nista lose u tome,lose bi bilo da se imaju svi uslovi(zdravstveni,materijalni)a da se ne zeli potomstvo,znamo gde to vodi...A takvih(sebicnih)primera je sve vise.Zivim u maloj sredini u kojoj sam svedok osudjivanja zena koje odluce da same rode i podizu decu,evo jednog primera:oni su u braku,zaljubljeni,to traje neko vreme,kao krunu ljubavi pozele potomstvo...saznanje da je on sterilan njega tera u alkohol a nju u ocaj,rusi se ljubav,razvode se...nakon dve godine ona ulazi u vezu sa ozenjenim covekom,desava joj se nesto naj lepse na svetu,ono o cemu ona sanja godinama,trudnoca...i Bogu hvala radja divnog sina,podize ga sama...i uz pomoc roditelja,a dete je divno malo bice,zivo i zdravo.

  9. #24

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Posto je autor ove teme bio i jeste upoznata sa slucajem poput mene,red je da se i oglasim...

    Kao prvo...malo je sebicno sa njene strane,kad je vec i pre pomisljanja da moze ostati trudna znala da ja mogu biti otac kako vec mogu...pa onda i posledice za koje ja kao mogu biti kriv nisu toliko na mojoj odgovornosti i savesti koliko na njenoj...Nisam ni pokusao nekom u 34 da zabranim da rodi dete i ne bude sama celog zivota...Znajuci sve to ona i ne ostavlja sumnju da sam ja necemu ili nesto kriv...RADJA GA SEBI PRE SVEGA,a ja ako budem tu budem,ako ne nije smak sveta...Svakako cu biti na mnogo nacina,ali posle 17 godina ne pada mi na pamet da ponovo radim isto...

    Pola tamo,pola ovamo...Jedno dete mi je odraslo,ali sin nije i moj izbor i svaki korak moze da ostavi traga na njemu,jer i ovako sam ili smo ex supruga i ja doveli i njega i ovu stariju u situaciju da nismo zajedno kao druge porodice,mada prakticno smo mnogo vise zajedno nego dok smo ziveli navodno u harmonicnom braku...

    Povrh svega i ja sam ne mogu da zamislim sebe da tek tako menjam sredinu ili pravim tu vrstu koraka u 44-oj,jer em nisam zaljubljen,em ima drugih krs neresenih pitanja...

    Ako smo pametni svima moze da bude dobro...uostalom imate divnih brakova gde dete vidja oca jednom nedeljno ili npr. moje detinjstvo jedinca sa majkom gde je otac i bukvalno pola mog zivota i detinjstva bio gastarbajter,a ja gastarbajtersko dete...Slicno je...

    Vazno je da ja budem svestan cinjenice da je moje i ono da bude svesno da ima oca,a desetak i vise godina ga moze mama lagati da tata mora da putuje zarad posla,pa zato nije svaki dan prisutan...Ovi osudjeni na 40 godina i vencavaju se,a deca se radjaju,pa sta...dece nikada dosta,a sve je za ljude...bolje ziv otac nego ga nemati,postoji i ta solucija...

    Za normalne i pametne nije nista nemoguce,a za budale sve postane traumaticno i konfliktno...a to se desava kada se laze,manipulise,pa posle nema povratka...Kod mene je sve bilo poznato i pre nego se dogodilo tako da mogu da pogledam u oci sve i eto zivimo i sada na tren od nedelje do nedelje...Ko zna sta bude kasnije...

  10. #25

    14 Odgovor: Rodi Ga sebi

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne razumem takve zene...
    Nisu mudre, za pravilan psihicki razvoj deteta su potrebna oba roditelja.
    Majka treba bezuslovno da voli, jer ona pruza ljubav, a otac treba da ``uslovno`` voli (nisi dobar, ljut sam na tebe), jer otac pruza moralno vaspitanje.
    Model i mir (dobre) porodice je bitan za razvoj samostalnog i zivotno sposobnog pojedinca.

    Dete koje ima samo majku, nikad nece biti isto kao dete koje ima oba roditelja. Da ne izazovem buru negodovanja, naravno i samohrane majke podizu decu, i mnogi od vas su tako odrasle u sposobnog pojedinca, ali statisticki gledano, postoji razlika i to velika.

    Ne razumem '' podelu '' ljubavi na uslovnu i bezuslovnu...
    Dete koje ima samo majku, ili dete koje ima samo oca...
    Od svoje desete godine sam imala samo oca, koji mi je pružio svu ljubav ovog sveta. Naravno da mi je majka nedostajala i nedostaje mi i nedostajaće mi sve više i više i više...
    Zamisli ovakav primer: koliko su deca koja odrastaju sa oba roditelja '' zaštićenija '' od dece koja žive sa jednim roditeljem...
    Kao što sam ja bila izložena stresu zbog gubitka majke i njenog nedostajanja u mom životu, tako su i deca u većoj ili manjoj meri izložena nekim drugim vrstama stresa i '' potresa '' - na žalost.

    Svađe između roditelja, postojanje '' treće '' osobe u bračnoj zajednici i još zilion primera... Misliš li da su ti mališani manje podložni stresu ili drugačije reaguju u ružnim, ali životnim situacijama?

    Znaš i sam da su to mali doktori nauka od kada se rode i da ništa ne možeš sakriti od njih, koliko god se trudio.

    Deca su deca i ne mogu da verujem da si napravio takve podele.

    Poštujem sve samohrane majke - to su '' žene zmajevi '' , veliki borci i kao i u prethodnom postu na ovoj temi ponavaljam da '' im skidam kapu '' , , jer ja ne bih znala, umela - šta god i kako god, bez barem moralne podrške dragog mi supruga.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #26

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Mislim da je to sebično pre svega prema detetu koje će biti rođeno. Osim u nekim izuzetnim situacijama, ne odobravam to.

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ...nakon dve godine ona ulazi u vezu sa ozenjenim covekom,desava joj se nesto naj lepse na svetu,ono o cemu ona sanja godinama,trudnoca...i Bogu hvala radja divnog sina,podize ga sama...i uz pomoc roditelja,a dete je divno malo bice,zivo i zdravo.
    Da, sve je ovo lepo, i hvala Bogu rođeno zdravo dete, ali čini mi se da su ovde prekršene 3 Božije zapovesti

    7. Ne čini preljube
    8. Ne kradi
    10. Ne poželi ništa što je tuđe.

    Samo sam htela da kažem da smo slabi ovakvi kakvi smo. Ljudi i jako slabi, tako nam to....
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #27

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Ne razumem '' podelu '' ljubavi na uslovnu i bezuslovnu...
    Dete koje ima samo majku, ili dete koje ima samo oca...
    Od svoje desete godine sam imala samo oca, koji mi je pružio svu ljubav ovog sveta. Naravno da mi je majka nedostajala i nedostaje mi i nedostajaće mi sve više i više i više...
    Zamisli ovakav primer: koliko su deca koja odrastaju sa oba roditelja '' zaštićenija '' od dece koja žive sa jednim roditeljem...
    Kao što sam ja bila izložena stresu zbog gubitka majke i njenog nedostajanja u mom životu, tako su i deca u većoj ili manjoj meri izložena nekim drugim vrstama stresa i '' potresa '' - na žalost.

    Svađe između roditelja, postojanje '' treće '' osobe u bračnoj zajednici i još zilion primera... Misliš li da su ti mališani manje podložni stresu ili drugačije reaguju u ružnim, ali životnim situacijama?

    Znaš i sam da su to mali doktori nauka od kada se rode i da ništa ne možeš sakriti od njih, koliko god se trudio.

    Deca su deca i ne mogu da verujem da si napravio takve podele.

    Poštujem sve samohrane majke - to su '' žene zmajevi '' , veliki borci i kao i u prethodnom postu na ovoj temi ponavaljam da '' im skidam kapu '' , , jer ja ne bih znala, umela - šta god i kako god, bez barem moralne podrške dragog mi supruga.
    Naravno da je i oceva ljubav bezuslovna ali otac uvek glumi uslovnu ljubav. To je njegova uloga (ko je ucio pedagogiju, tacno razume, postoje citave teorije o tome). Dete na taj nacin uci sta je pravilno a sta nije.
    Jedan jedini roditelj ne moze jednom bezuslovno voleti a jednom ``glumiti`` ljubav jer je to konfuzno za dete i dete se dezorijentise.
    Jako je tesko izbalansirati ulogu ako je roditelj sam. Mnogi ne uspevaju u tome pa dobiju ``mamine maze`` ili ``ljude tvrdog srca``.

    I ja cenim samohrane majke koje su sticajem okolnosti postale takve.
    Ipak ne prihvatam odluku samostalne zene da sama rodi i sama uzgaja dete.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #28

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Da, sve je ovo lepo, i hvala Bogu rođeno zdravo dete, ali čini mi se da su ovde prekršene 3 Božije zapovesti

    7. Ne čini preljube
    8. Ne kradi
    10. Ne poželi ništa što je tuđe.

    Samo sam htela da kažem da smo slabi ovakvi kakvi smo. Ljudi i jako slabi, tako nam to....
    Ovo je nesto sasvim drugo...sa ozenjenim roditi znaci nauditi tom coveku,njegovoj porodici i ne daj Boze ili hvala Bogu da mi se nikada nije desilo...Dugorocno znaci nauditi i sopstvenom detetu koje radjas...Osim ako ne ode preko okeana i tako malo ispravi svoju glupost,pa nikada niko ne sazna i ne vidi...Dok sam ja bio u braku da mi je to neko uradio verovatno ne bi ni rodila,a bilo bi joj zadnje sto je pomislila da uradi u ovom zivotu...to je za kamen o vrat i na most...

    Sasvim je takodje drugi pogled na isto u situaciji kada ona ne zna da je on ozenjen,ali ovde vidim nije to slucaj...

  14. #29
    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je nesto sasvim drugo...sa ozenjenim roditi znaci nauditi tom coveku,njegovoj porodici i ne daj Boze ili hvala Bogu da mi se nikada nije desilo...Dugorocno znaci nauditi i sopstvenom detetu koje radjas...Osim ako ne ode preko okeana i tako malo ispravi svoju glupost,pa nikada niko ne sazna i ne vidi...Dok sam ja bio u braku da mi je to neko uradio verovatno ne bi ni rodila,a bilo bi joj zadnje sto je pomislila da uradi u ovom zivotu...to je za kamen o vrat i na most...

    Sasvim je takodje drugi pogled na isto u situaciji kada ona ne zna da je on ozenjen,ali ovde vidim nije to slucaj...
    Ma nije samo stvar u tome.
    Zamisli da si mlad i neozenjen.
    Dopustio bi da neko rodi tvoje dete a da ti nemas prava da budes otac?
    Da ona to mozda cak drzi u tajnosti od tebe?
    I jednom osnujes porodicu i mirno zivis i kad tad javi ti se neko
    i kaze da ti je dete. Pita te zasto ga ne volis? Oce da te tuzi za zaostalu alimentaciju. Pritom ti pojma nemas o cemu je rec.

    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    E blago tvojoj zeni!
    Kad je varash stavljash kondom.....
    U danashnje vreme i nije to tako malo zrtve s tvoje strane......

    Tuga.......
    I posle devojka treba da se uda...... kako bi bila sigurna da ce njen izabranik, kad je vara, stavljati kondom....

    straaashnoooo!!!!
    Aje ovako, cisto logicki:
    1. Ja ne varam zenu
    2. Ja nemam zenu
    3. Ja sam zena
    4. Sve sto citas u mom profilu je neistinita (zar verujes u Albukerki?)
    5. Svaki muskarac stavlja kondom kada nije u braku i ne zeli biti u braku

    Toliko o varanju i mom licnom zivotu koji nije predmet bockanja.

    Niko nema pravo varati svoje dete a odluciti se za dete bez oca je uskracivanje deteta. - moj pocetni i kranjnji stav o temi.

    Poruku je izmenio Mish, 18.12.2007 u 21:58 Razlog: spojene uzastopne poruke
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #30

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    biterlemon kaže:

    4. Sve sto citas u mom profilu je neistinita (zar verujes u Albukerki?)
    Verujem u Albukerki, ali kako da poverujem u tvoj stav na ovoj temi?

    5. Svaki muskarac stavlja kondom kada nije u braku i ne zeli biti u braku
    Ne generalizuj stvari. ( Možda će taj isti muškarac staviti sprialu? )

    Poštujem tvoj stav - početni i krajni - ukoliko je istinit...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta imate trenutno obučeno na sebi?
    Autor leptirić u forumu Pričaonica
    Odgovora: 204
    Poslednja poruka: 26.04.2020, 13:11
  2. Poruke samom sebi
    Autor Nane u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 1313
    Poslednja poruka: 12.04.2020, 20:32
  3. Budim se, dolazim do ogledala i kažem sebi ...
    Autor bellissima u forumu Pričaonica
    Odgovora: 173
    Poslednja poruka: 27.08.2013, 19:10
  4. Šta biste menjale na sebi?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 23.02.2010, 01:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •