Visina plate = kvalitet rada ?! - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Da li vasa plata zavisi od intenziteta i kvaliteta rada?

Učesnika ankete do sada
49. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, u potpunosti

    7 14.29%
  • Ponekad se potrude da me "pocaste"

    8 16.33%
  • Moram da se razbijem od posla da bi to primetili

    5 10.20%
  • Ne, ne mrda se

    29 59.18%
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28
  1. #16

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Kako sam trenutno nezaposlen, odnosno, freelancer shto bi rekli (shto na'vatam, na'vatam), mogu da pricham o proshlim iskustvima, koja su otprilike ovakva...

    Na jednom radnom mestu, gde sam bio skoro godinu dana, tu i tamo je bila dobra plata (za nashe uslove)... Radilo se crnachki, posebno sektor R&D, koji je imao abnormalnu kolichinu prekovremenog... E sad, smisle oni varijantu, prekovremeni se platja tek ako ostanesh 3h ili duzhe... A mi retko kad smo ostajali 3h, obichno to bude po 2h, svaki dan... Videli ljudi, pa postavili limit... Da ne rachunam putovanje po terenu, i otklanjanje greshaka na licu mesta, bez dnevnica, chak ni notjenje, ako je neophodno nisu platjali... Spram kolichine rada, ne samo mog, vetj i kolega oko mene, i onoga shto smo napravili, na zapadu, u konkurentskim firmama, imali su plate i do 10x vetje nego mi... Jer je firma efektivno pravila ogromne novce od nashih proizvoda...

    Ova poslednja gde sam bio chak mesec dana je bila genijalna... Radish 16 poslova, koji ti i nisu u opisu radnog mesta, ali bozhe moj, "ti si moj rob, ima da radish sve shto ti kazhem"... Prekovremeni rad se ne platja, rad vikendom se ne platja... A bome bilo je cimanja i ostajanja do 20h pa chak i kasnije, da ne spominjem cimanje nedeljom u 13h (dodji hitno na posao, treba ovo, mora ono)... Plata... Smeshna... Na kraju, kad sam se pobunio, i rekao da ne mozhe to tako - otkaz...

    Stanje u drzhavi shto se posla tiche - katastrofa... Niko ne platja intelektualni rad, tako da kontam da se preshaltam da kopam kanale... Tu bar vide da se znojim...

    Ja do sada nisam imao tu sretju, da adekvatno naplatim svoje znanje, a i radno iskustvo...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    ja na svom radnom mjestu nemam vremena da predahnem ako hocu iole dobru platu
    u svakom zlu ima nesto dobra
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    U drzavnom sektoru,plata mi je ista(jos uvek),ma kako i koliko da radim.Meni je dragoceno bilo to sto sam malte ne pocela prvo sa privatnom praksom.Naucila,ili bolje receno,dodala na ono sto sam u kuci naucila i one obrasce ponasanja koji bi trebalo da su isti uvek,svuda,za svakog.To ako si utopista,na zalost.A jesam.
    Ponasanje prema pacijentu mi je isto na oba mesta,samo sto nema sanse da na drzavnoj "traci" radim kvalitetno kao sto to mogu privatno.
    Sve cesce se pitam da li cu raditi i dalje tamo gde je kvantitet bitan.Sve je to naizgled lepo-ta sigurnost(haha),redovna plata(haaaa)...
    Uhvatila sam sebe puno puta da sa mukom nekom idem na taj,a sa osmehom,i pored umora,na privatni posao.A kada radim opusteno,bez gledanja na sat,sa dobrom opremom,u lepom ambijentu,sa ljudima koji umeju da uzvrate i hvala i izvolite...radim kvalitetnije i samim tim imam bolje preporuke i posledicno,vise novca.
    Sa istim takvim ponasanjem su me,na pocetku rada u drzavnoj ustanovi cudno gledale i kolege,a i pacijenti.Broj kartona je rastao,plata je ista.E sada-humanost.Sada mi je lako,samo o sebi brinem,pa mi je dovoljno-radim koliko zelim.A sta ce biti kada od mojih prihoda ne budem zavisila samo ja?Nece mi bas biti toliko nevazno sta ce nacelnica reci sto sam spora,jer Boze moj,mnogo mi traje pregled!verovatno cu biti u iskusenju da "ubrzam",a to ne ide tako.barem ne bi trebalo.
    I zato,dilema ostaje.Mada...
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Ne mrda se, pa da pojasnim!

    Tokom godina rada sam naucio ceniti svoj i tudji rad.
    Smatram da radim jako dobro i bolje od mnogih, i kvalitativno, i kvantitativno.

    Rukovodstvo to cesto ne primecuje, a tome doprinose i lokalni neradnici koji imaju vremena da se dodvoravaju direktoru, dok drugi rade. Naravno oni sugerisu i neke lazne slike direktoru radi ostvarivanja svojih interesa.
    Trazio sam beneficije i vecu platu vise puta. Nikada nisam dobio!

    Tada sam poceo traziti novi posao jer uravnilovka me je frustrirala.
    Novi posao nikako nisam nasao (svi su primali mladju, neiskusnu, manje zahtevnu radnu snagu).

    Tada sam osnovao svoje preduzece. To je bila bomba! Danima nisu dosli do sebe!

    Danas jos radim istom (starom) preduzecu, kao spoljni saradnik i upravljam svojim. Mozete li zamisliti kolika mi je sada satnica?

    Kako placam svolje ljude? Tezim da dobro placam samo strucnu radnu snagu koja poseduje strateske informacije iz moje firme! Znaci placam dobro one za koje ne zelim da rade kod drugog! Ostale placam srednje, moraju i oni decu da hrane!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Visina plate zavisi od firme u kojoj si zaposlen.
    Generalno gledano visina plate zavisi od vrste posla kojim se bavite i od vas licno.
    Za uobicajeni rad (koji moze vrlo lako da se nauci), poslodavci najcesce isplacuju minimalnu zaradu za tu vrstu posla. Ukoliko vam je to malo, dovidjenja, ima toliko nezaposlenih, lako ce naci zamenu.
    Ukoliko radite posao-struku koja je deficitarna, a imate malu zaradu u odnosu na ostale zaposlene u toj firmi, onda ste sami krivi za to. Strucnjaci u svom poslu, koji savesno rade, smatraju da poslodavac treba da ih adekvatno i nagradi. Greska. Poslodavac nikoga nece nagraditi vise nego sto mora jer je njemu vasa zarada trosak tj. sto je vama veca plata, to je njemu manja zarada.
    Primorati ga da vam poveca platu. Kako?
    Najcesce, kada pocinjete raditi, i kada razgovarate sa poslodavce oko plate, on vam kaze, sad ce ti plata biti XY, a posle cemo videti. E vidite to moze da vam posluzi kao osnov za povecanje plate, jednostavno ga pitajte da li je vec doslo to posle. Ukoliko ste nezadovoljni platom u toj firmi, trazite drugu jos dok imate posao. U toj drugoj firmi cete lakse da pregovarate o visini plate bez straha da vas odbije i ostanete bez zaposlenja, egzistencije (jer vi vec imate posao).
    Moramo se navici da menjamo poslove i poslodavce. Jedino je problem sto nema dovoljno ni poslova ni poslodavaca ali polako ce i to doci....
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    ...e nasmeja me ova tema...a u kojoj to drzavi?zaposlena sam u drzavnom sektoru...i cim mi se ukaze neka prilika brisem odatle...urnisem se od poslaa plata...strasni sud...ma necu ni da pisem vise o tome,ispalo bi kao jadikovanje
    palim ja odatle...
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    u svakom dezurstvu molim Boga za sto manje posla, za istu lovu
    Ko se ne razbije u paramparčad
    Ko ostane čitav i čitav ustane
    Taj igra !
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    u mojoj firmi su plate nadrndane (pripravnici su niza rasa, pa se ja tu ne ubrajam), ali hajde i velike plate da im progutas, ali za toliku platurinu da ne znaju da narezu cd, ili da ne znaju da copy paste ono sto im treba, e pa ne ide mi to u glavu. i naravno da me i za to cimaju. a moja plata, sta to bijese plata?
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Plata mi je fiksna, ali se ponekad desi čudo, ''neko'' vidi da si se potrudio prethodni mesec i onda te malo stimuliše...
    Doduše, retki su takvi trenuci...
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Volela bih da me plate onoliko koliko radim.Ne znam sta bih onda radila sa tim parama.....ali nista od toga
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Citat Muckota kaže: Pogledaj poruku
    Ovih dana me pretrpavaju obavezama, cak su me ubacili u nesto sto zovu "obuka" i nesto razmisljam... da li ce se to uopste odraziti na visinu primanja i koliku li cu platu uopste dobiti ovog meseca?! Uglavnom mi visina mesecnog primanja zavisi od angazovanja, ali moram poprilicno da se potrudim da bi to neko uopste primetio. Da li vasa primanja zavise od kvaliteta i intenziteta vaseg rada?
    Naravno da zavise!! To su najrelevantniji pokazatelji kolika primanja treba da budu.
    Ako vam je dobro ... onda nista!
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    uvek radim savesno, odgovorno,trudim senije sad da se hvalim ali radim i radim.....i plata je za to sve mala.....ali nadam se da ce se nesto promeniti ili sistem ili ja
    Najveca vlast je vladati sobom.
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Državna uprava, određena je plata i norma. Niko ne daje ništa kad odradiš duplu normu.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Zavisi li kvalitet sexa od godina zivota?
    Autor Andjelika u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:36
  2. Privatni fakulteti - Kvalitet?
    Autor sanja_l u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 18:17
  3. Trošenje plate
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:20
  4. Kvalitet seksa vise zavisi od...
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 15:33
  5. Procenat na/od plate
    Autor Najgora u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.06.2008, 21:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •