Razlog odlaska sa foruma
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 98

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    03 Razlog odlaska sa foruma

    S razvojem interneta došlo je do promene u načinu na koji tražimo rešenja za svoje lične probleme. Dok smo ranije o svojim životnim poteškoćama razgovarali samo s najintimnijim prijateljima danas svoju intimnost delimo s potpunim neznancima koji se kriju iza nadimaka na forumima. To nije nužno loša stvar. Jer na taj način možemo čuti drugo, treće pa i stoto mišljenje od osoba koje su potpuno drugačije od nas i neutralne su.

    Na forumima možemo brzo doći do dobrih saveta, možemo saznati vrlo korisne informacije, a ponekad nam forum može poslužiti kao svojevrsna grupa za potporu. Ali postoje situacije kada je nužno prestati postovati na određenom forumu jer je za nas postao destruktivan:


    1. Više vam ne treba taj tip podrške kakav nudi određena grupa na forumu.

    2. Više ne verujete osobama s kojima komunicirate i sumnjate u tačnost onoga što vam govore.

    3. Jedna osoba dominira grupom i potpuno kontroliše smer razgovora. Ako postavite teme o kojima želite razgovarati ili potpuno uništi razgovor ili skrene temu na neki drugi problem.

    4. Većina članova je frustrirano i umesto podrške oni vas osuđuju.

    5. Teme su vam postale nezanimljive.

    6. Došlo je do razilaženja mišljenja i članovi su prisiljeni pristati uz nečiju stranu.

    7. Primećujete kako vas drugi članovi sve češće uzrujavaju svojim postovima.

    8. Kada provjeravate poruke ponekad osećate napetost i nije vam lako ih otvoriti jer ne znate što vas očekuje i kako će uticati na vas.

    9. Neki članovi koriste forum za promovisanje vlastitih ideja.

    10. Bojite se kako ste otkrili previše ličnih informacija i kao rezultat toga osećate ranjivost.


    11. Na forumima se ponašate kako se nikad ne biste ponašali u stvarnom životu i ne bi vam bilo prijatno da se sazna da ste vi osoba koja stoji iza vaših postova na forumu. Često puta poželite postove promieniti ili jednostavno otići i nikad se više ne vratiti na taj forum.

    12. Prijatelji i porodica se žale kako previše emotivno shvatate komentare ili ste postali opsednuti nekim članom .


    Ako se tri ili četiri od navedenih izjava odnose na vas možda biste trebali razmisliti o svojoj aktivnosti na forumu, jer na vas ima suprotan učinak, umesto da vam bude zabavan i grupa za podršku postao je destruktivan deo vašeg života.

    preuzeto sa neta


    Da li ste ikada pomislili da napustite ovaj forum?

  2. #2

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku

    Da li ste ikada pomislili da napustite ovaj forum?
    uopste se nisam pronasao i mogu ti reci da jedva cekam da posetim VC(skraceno) i poklanjam mu vecinu svog slobodnog vremena koga inace imam malo
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  3. #3

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    nisam razmisljala o tome ..... i ne mislim da cu napustiti ovaj forum. Za ovakav korak, morao bi da postoji veoma jak razlog, koji ja do sada nisam uocila! Bilo je tema na kojima sam bila i kritikovana, bilo je postova koji su bili obrisani, nemilih reci i prepucavanja.... ali to su sve, upravo, cari Foruma. Iza svega toga, opet stoji dobro druzenje.
    Pojedinci su i napustili ovaj forum - ne ulazim u razloge koji su doveli do toga, svi se mi razlikujemo.... i nije do mene da komentarisem, da li su ispravno uradili, to je jednostavno, njihova odluka ili izbor.
    Na ovom sam forumu od decembra prosle godine, i moje je misljenje, da su clanovi, manje ili vise, fer... Da je vecina clanova prijateljski raspolozena i da ovaj forum, po meni, funkcionise daleko bolje nego i jedan drugi.
    neunistiva zlojebaba!

  4. #4

    13 Razlog odlaska sa foruma

    ..ja cu otici sa ovog foruma samo ako me banuju ali bi i tada nasla nacin da se na njega vratim ..


    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste ikada pomislili da napustite ovaj forum?
    ..za sada ..
    ..stvarno sam mislila da cu naci bar jedan razlog za odlazak ali ga nema..
    ..dok bude forum jedinstven kao sto jeste ja stvarno nemam razloga da odem sa njega..
    ..volim sve aktivne forumase i nadam se da ce tako ostati i ubuduce..
    ..ima par koji me nerviraju ali ja to lepo iskuliram i nastavim dalje..
    ..ali to je prica za neku drugu temu..
    ..valjda ..
    ..vojvodinacafe i njihovi clanovi su zakon..
    ....

  5. #5

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    zbog mog posla ,nekih gluposti koje ne mogu da svarim i bestidnih ljudi onih koji nisu chisti od glave do.........

  6. #6

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Dokle god je Forum ovakav kakav je - pre svega kvalitetan, dokle god ga doživljavam kao svoju oazu, dokle god bilo zaista dobrih i korektnih ljudi, a i žena ( morala sam ovako da napišem zbog NEDOBROG ) - zaista ne vidim razlog zašto bih otišla.
    Ostajem ovde
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #7

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Otisao sam dosada samo sa 3 foruma:

    sa 2, jer se nisam osecao, kao kod kuce (rasipanje clanstva). Na jednom, gde je dosta vas i bilo ranije, potpuna nekompetentnost moderatora je onemogucio bilo kakvu kreativnost. Na drugi se ponekad jos vracam.

    A sa foruma svog zivota sam otisao, ne zbog katastrofalnoih uslova, vec zbog ``ljubavnih jadi``. Kada prestaje svaka zelja za pisanjem, najbolje je nestati zauvek...

    zauvek???
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    nema sanse da ja odem odavde
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #9

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Nikada nisam pomislila da napustim forum... Desava se da dugo nista ne napisem, ali to ne znaci da ne svratim... Uvek se konektujm bar da vidim sta ima... Istina je da mi nije zanimljivo kao kada sam se uclanila jer je to bio pocetak ne samo druzenja sa vama vec sa internetom uopste, pa sam se bas nalozila
    Retko ovde iznosim neka svoja misljenja, probleme pogotovo jer me neki clanovi foruma poznaju, ali ne poricem da bih to uradila kada zaista ne bih znala nikog i bila sigurna da nikog necu ni upoznati, ali to je tesko... Cak i na ovaj nacin ljudi se neverovatno zblizavaju i postaju deo zivota jedni drugima, pa i sam forum se uvuce pod kozu tako da je i rastajanje od njega tesko isto kao kada se rastajete sa nekom osobom zaista...
    U svakom slucaju mislim da forum i druzenje preko neta ima mnogo vise pozitivnih nego negativnih strana i zato treba izbegavati sve razloge koji bi vas od istog udaljili
    Evo, promenila sam potpis

  10. #10

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Nisam

    Nisam se ni ja pronašla u ovim stavkama jer ionako jedan deo vremena provodim na kompu i netu, pa je ovo još jedna otvorena stranica. Uz to i stranica koja mi nešto znači. Ne primećujem da forum deluje destruktivno na mene mada ima nekih članova koji me iritiraju i odbijaju, i to nije ništa čudno, sve isto kao i u nonvirtual svetu.

    A napustila bih ga svakako kad mi ne bi više bio zabavan, kad bi postao destruktivan po mene i kad bi odavde nestalo nekih nickova za koje sam vezana ... ili kad bi me zgazio tramvaj
    Poruku je izmenio SQUAW, 03.08.2007 u 00:13 Razlog: kud tramvaj da zaboravim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Dosta sam razgledao forum i zakljucio da ste vi stvarno ok ljudi, tako da mi se ne ide odavde.
    Pozz

  12. #12

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Pade mi na pamet neko veče...da se to neće desiti ,zanemarljivi su razlozi da bi se otišlo odavde.Mnogo je više razloga zbog kojih ostajem.

    Ti razlozi su ljudi,koji imaju šta da kažu,od kojih mnogo mogu naučiti,sa kojima se mogu smejati,nevezano za to da li nam je mišljenje na svakoj temi isto.Tako da,ostajem zbog njih,a i zbog sebe .

  13. #13

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    bas pre nego sam pocela da pisem ovaj post, pogledala sam ko je online.. i iskreno, veoma sam se prijatno iznenadila.. pored skoro polovine ljudi koji su sad tu, stoji jedan plusic..
    ne mogu da kazem da mi nije padalo na pamet.. ali se misao nije zadrzavala dovoljno dugo da bih o njoj podrobnije razmisljala, nemam potrebe
    od svih tacaka koje je Najka ponudila u uvodnom postu, pronasla sam se u par njih.. i iskreno, nije me mnogo uzdrmalo
    ovaj forum je jedno veselo mesto, mesto gde imas sta i da procitas a bogami i naucis..
    ako i budem odlazila odavde, bicete unapred obavesteni, cisto da popijemo jednu uzdravlje
    nijedan me forum nije toliko zadrzao kao ovaj.. zaraza brate..
    posto sam veoma alergicna na kritike i sujetu (a pobogu, pa gde je nema), to ce verovatno (ako dodje do toga) i biti razlog da odem odavde..
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #14

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    ...otici cu kad ga privatizuju... ...ovako kao javno preduzece odlicno funkcionise...

  15. #15

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Otkad ova Najgora postavlja teme na forumu, meni je vise muka celog ovog virtuelnog sveta. Ova Najgora me izludjuje. I njen avatar me nervira. I to sto je Najgora od sve dece. Napusticu ovaj forum zbog nje.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Uticaj foruma na emotivni život forumaša!?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 30.04.2017, 05:41
  2. Neslaganje u sexu - razlog za raskid
    Autor Muckota u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 27.07.2013, 22:33
  3. Slaganje u seksu - razlog za više?
    Autor Sivi u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.07.2013, 10:12
  4. Forumaški ČNLJS
    Autor SQUAW u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 218
    Poslednja poruka: 03.01.2010, 23:59
  5. Okupljanje forumaša?!
    Autor Invisibleman u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 03.04.2009, 09:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •