Kako ste naucili da kuvate? - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 69 od ukupno 69
  1. #61

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    jedne zime mi je nona bio bolestan te sam morala dezzurati oko njega zbog temperature i zbog lekicha na svaka 4 sata. chini mi se da je imao 4 ili 5 godina. znachi u zimu 2000, ili 2001. potrefilo se da je sveti nikola za par dana i da sam chitala da svaka domachica koja drzzi do sebe napravi za slavu sedam vrsta sitnih kolacha. te ja tako dobijem inspiraciju za "moj novi projekat"...... treba da popunim vreme tjekom dezzurstva, treba da se skinem sa shechera i treba da se nauchim strpljenju, istrajnosti i hladnokrvnosti.... pravljenje sitnih kolacha je pravi task za taj cilj.

    odem do prodavnice oko osam uveche. kupim sve potrebne namirnice i flashu vina (posle sam provalila da vino i ne volim bash... to s chashom u ruci dok neshto radish mi je foliranje pokupljeno iz americhkih filmova)....

    i krenem. ruske kape, padobranci, limun kocke, bajadera, zzerbo, onaj rolat s kokosom keksom i chokoladom i ona kao salama sa smokvama i zzeleom i to.

    do ujutru napravim sedam kila kolacha. i shta chu sad s tim?! ko che to sve da izede?.... odem ja do pekare obeliks tu u komshiluku i potrazzim gazdu - dal bi on to otkupio. odnesem i tester, naravno. zove gazda, kazze:"donesi pet kila". posle dva dana :"daj josh pet!".... onda mamine drugarice po kilo dva... onda nova godina, desetak porudzbina.... pa bozzich, pa srpska nova godina, pa sveti sava, pa dan zaljubljenih .... i posle osmog marta sam zatvorila butigu! dva meseca nisam izvadila glavu iz rerne! shake mi se u mixere pretvorile!

    al sam se skinula sa slatkisha i nauchila strpljenju i zavolela prchkanje po kujni
    & underpaid......

  2. #62

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Moj tata nije bio kuvar po zanimanju ali je odlicno kuvao.Uzivao je da sprema klopu.
    Tu ljubav prema kuvanju je preneo na mene.
    Naravno da sam neke njegove recepte preradila i prilagodila onako kako mi odgovara.
    Naucila sam odavno da kuvam ali jos uvek ucim.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #63

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Moja baka je izvrsno kuvala.
    Svako njeno jelo je bilo toliko ukusno, da smo se jedva odvajali od stola.
    Ali nije pravila nikakve specijalitete, drzala se striktno vojvodjanske kuhinje i starih recepata.
    I onda se baka razbolela.
    Svako jelo, koje bi smo joj doneli, bilo bi joj bljutavo,ne onako kako ona voli.
    Promrljala bi po tanjiru i odustajala.

    Secam se da sam prvo skuvala paradajz corbu, po njenom receptu.
    I spanat, gde mi je doduse beli luk malo zagoreo.
    Sipala joj u tanjir, upiljila se u svaki njen pokret na licu, dok je jela.
    A ona je jela.


    I tako sam pocela uz nju.
    Posto niko od mojih, ne voli pitu sa krompirom, a ja je obozavam, uvek sam morala moliti mamu da napravi.Ona bi to smandrljala na brzinu sa debelo umesenim korama,nabacala mi onaj krompir,zalila je mascu i jedi ako hoces.
    Iz inata sam naucila da razvlacim kore.
    Pa sam sad ekspert za sve vrste dizanog testa.

    Ali zato sto se tice torti i kolaca, tu su uvek poslasticarnice spas.
    Ne volim da ih pravim.
    Nemama zivaca da ih ukrasavam, glazure mi uglavnom na nista ne lice.
    Tako da sam od toga totalno odustala.
    Bas kad moram i kad znam da niko, sem ukucana nece jesti

  4. #64

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Баш уживам док кувам, то ми је страст и јако сам посвећена томе јер на неки начин то посматрам као уметност а склона сам уметности .... Да кувам сам научила крајње самостално и уз малу помоћ најближих. Тако што су ми дозволили да будем присутна док кувају... Никада нисам волела да зависим од некога ... Поготову у том смислу да када сам гладна морам да цимам друге да ми спремају ако већ имам две руке.
    Волим да се играм док спремам, а најчешће спремам другима јер опет са друге стране не волим да сама једем.. Често оно што направим ни не пробам ! Јер свима се допадне и поједе се брзо... Волим експлозију укуса и да је храна пикантно зачињена.. Комбинујем слатко-кисело, љуто-слано и још много укуса... И увек се држим правила да храна мора добро да изгледа, а и не заборавите, "Најбржи пут до мушкарца је преко његовог стомака!"

    Кување је уметност, и лако је ако се воли..

  5. #65

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    kuvanje smatram izuzetnom vestinom . moja pokojna baka koja je umrla tacno u 100 toj godini kuvala je maestralno.
    za kuvanje je potrebno vreme , ona je pocinjala da kuva rucak u 8 ujutro da bi ga zavrsila oko 1-2 popodne, to danasnje
    zene ne rade iz ociglednog razloga . kuvanje je svakako vid umeca poput slikarstva , fotografije ili nekih drugih grana
    umetnosti . dozvoljava razvijanje kreativnosti i to mi se dopada . kuvam pomalo , onako za sebe ili uzi krug ljudi i mogu
    primetiti da uzivam u tome ....

    zivela varjaca !!!
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  6. #66

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    kuvanje smatram izuzetnom vestinom
    Slažem se, ali ja tu veštinu do danas ne savladah. Znam da zvuči debilno i razmaženo i kakogod, ali ja ne umem da kuvam.
    Priča počinje frojdovski, naravno - kad sam bila mala i želela, mama me je terala iz kuhinje i govorila kako sam spora, kako ona ume bolje, smejala se mojim pehovima te ja digoh ruke od kujne za sva vremena.
    A volim da jedem, uživam u hrani. Spremam svega dva, tri jela koja mama ne sprema.
    Poznata je anegdota koju pojedini forumaši znaju a iz pijeteta prema meni, ne otkrivaju , da sam bivšem mužu skuvala supu od svinjskog mesa i umutila fil od prženih jaja umesto jaja na pari.
    Tata kaže da me je zato i napustio. Rizik od trovanja bio je prevelik.
    I tako.
    Ne umem da kuvam, mrzim da prljam ruke i najradije bih od kuhinje napravila prostoriju za odlaganje odeće.
    Eto.
    Ako sam kriva što ne umem da kuvam, prijavite me, 'apsite, vodite u Hag...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #67

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    that's ok nobody's perfect.
    eto ja npr . neznam da strikam. ono klot i frket .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  8. #68

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Sama sam ucila
    Moja majka divno kuva ali nikad nije insistirala da naucim,niti mi je pokazivala,niti sam pomagala
    jednostavno,ja obozavam hranu
    ne ono - nakrljati se bilo cega,nego gushtati polako i uzivati u mirisu i ukusu i drustvu za stolom
    niti volim za svakog da kuvam,niti volim sa svakim da jedem
    dobra sam u improvizacijama,losa sam u tortama i kolacima
    Slatkisi valjda zahtevaju preciznost a ja ne volim preciznost,te njih i ne spremam..osim onih odokativnih kao sto su baklave ili tufahije ili palacinke
    U poslednje vreme i ne pretrzem se nesto od kuvanja....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #69

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Hm... pa, nekako sam sama naučila, ali moram da napomenem da mi je svekar pokazao kako da spremim čorbast pasulj uz opasku da je sve to manje-više isto Eto koliko sam imala pomoći sa strane XD

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 14:29
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Volite li da kuvate?
    Autor irnik u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 23:52
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •