Ponovljena ljubav - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 77
  1. #61

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Zasto kvazimoralne dileme?
    Zato što smo sami sebi bitniji i od žene/muža i od dece.

    Valjda decu stavljas ispred svojih potreba
    Da, ali to ne znači da zbog njih treba da odeš u depresiju, jerbo imaš decu.
    Deca su tvoja i ako nisi sa njima, i ako jesi.
    Ja mogu za sebe da potpišem da sam 1000X bolji roditelj svom detetu otkad sam se razveo, nego što sam bio dok je bio u kući.
    Neka nezadovoljstva koja imamo prema partneru na nesvesnom planu se transferišu na decu, tako da budemo i prema njima odvratni, zapostavimo ih i tako to.

    Prica je postavljena tako da je 'ladno otisla, u fazonu "jebe mi se za sve".
    Ispričan je jedan segment priče, svako je razumeo na svoj način, ja sam npr razumeo da je otišla sa čovekom koga voli, uopšte nisam pročitao da je decu ubila, ili da ih se odrekla, ili da ih ne viđa. Ne znam, možda sam površan.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #62

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    A ti misliš da ja pričam "napamet"?
    Ne bih da ovde prosipam moju priču, nemam nameru...

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Zato što smo sami sebi bitniji i od žene/muža i od dece.
    Ovo, uz svu moju dobru volju...ne razumem

    Pitanje...šta bi se desilo da se nisu nikada ponovo sreli?
    Nastavila bi da živi sa čovekom kojeg ne voli...?

    Ja skidam kapu u slučaju da je krenula za njim, da ga je čekala makar doVeka...da se zamonašila...
    A osobe koje će da čekajući svoju sreću upropaste još nečije živote ne mogu da poštujem...

    p.s. bilo bi lepo ovaj post čitati uz pesmu "Čekaj me i ja ću doći"...alko ne u originalu kako je napisao Konstantin Simonov, onda makar u interpretaciji Radeta Šerbeđije...
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #63

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Zaista je moguće da sretnemo osobu koja nam je uvek zanimljiva, koja svaki tren ispuni, koja nastavi da "živi" u svakoj sekundi našeg postojanja. Stoga nije čudno što bi uvek stremili ka njoj.
    "Ivice" koje su "parale" raniju vezu su se izgladile vremenom. Na mnogo zrelijim osnovama se tada gradi gnezdo.
    Ja ću sad onako krajnje šlihtarski da kažem, slažem se sa Sivim.


    kurtonski...sa obe strane......
    Zašto? Zato što je skupila jajca i otišla od osobe koju ne voli sa osobom koju voli?
    Milslim da nije kurtonski, mislim da je hrabro, jer najteže je ostaviti ustaljene navike i što bi rekao jedan moj prijatelj : Kako sada da se razvedem, treba neku tamo da učim kakva jaja da mi prži,. kakvu kafu da mi kuva, ne mogu.
    Ne znam, meni nije cilj da mi neko isprži jaja i skuva kafu na način na koji volim, nije mi cilj da me deca gledaju nesrećnog pored njihove majke, ako sam sa njom nesrećan, jer ću onda biti i lošiji otac, tako neispunjen i nesrećan.
    Život je jedan, živimo ga prvo za sebe, pa tek onda za druge i to nije sebičluk, to je tako prirodno.
    ...vidi...ja postavljam pitanje...zasto se uopste udavala za nakeg koga ne voli???...pre cu ostati sam nego da ozenim nekoga koga ne volim...slazem se da nisu svi istog mentalnog sklopa,ali...ako je obostrana i prava ljubav u pitanju,covek radi sve sto je potrebno da bi se tako nesto odrzalo...sto je frajer nije poveo sa sobom?...mislim,mogu da postavim milion pitanja...tako da ostajem pri stavu da su to obicne pichke......
    ...i jos nesto Bazilej...kada sam shvatio da me zena,sa kojom sam ziveo i jako voleo,vara...ja sam otisao...i nasao novu ljubav...e ono sto imamo sada,a to je nasa porodica i nasa cerka,mi je najbitnije na svetu...ja sam tu na zadnjem mestu...i zivim za to......
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #64

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    ...vidi...ja postavljam pitanje...zasto se uopste udavala za nakeg koga ne voli???..
    A šta ako je prestala da ga voli u jednom trenutku?
    Nijedna ljubav nije večna, mora da se podgreva.
    Sasvim je legitimno, takođe oženiti se/udati zarad produžetka vrste, zašto mora da postoji ljubav u braku? MOra da postoji samo minimum tolerancije za suživot.
    Šta je sa brakovima od pre 100 godina gde su partnere nalazili roditelji svojoj deci?
    Ne može se gledati tek tako.
    Svaki čovek u skladu sa svojim vaspitanjem i mentalnim sklopom dela.
    Možda shvati negde gde je grešio, pa krene pravim putem, ili ne shvati pa ode pogrešnim, ne bih tako ošro sudio.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #65

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    ...vidi...ja postavljam pitanje...zasto se uopste udavala za nakeg koga ne voli???..
    A šta ako je prestala da ga voli u jednom trenutku?
    Nijedna ljubav nije večna, mora da se podgreva.
    Sasvim je legitimno, takođe oženiti se/udati zarad produžetka vrste, zašto mora da postoji ljubav u braku? MOra da postoji samo minimum tolerancije za suživot.
    Šta je sa brakovima od pre 100 godina gde su partnere nalazili roditelji svojoj deci?
    Ne može se gledati tek tako.
    Svaki čovek u skladu sa svojim vaspitanjem i mentalnim sklopom dela.
    Možda shvati negde gde je grešio, pa krene pravim putem, ili ne shvati pa ode pogrešnim, ne bih tako ošro sudio.
    ...ja ne ocekujem da veze i brakovi funkcionisu isto, pre 100 godina i sada...ali prica je ispricana tako,da je ona posle mnogo godina, srela svoju pravu ljubav i ostavila sve...a ja se opet pitam...zasto je nije poveo sa sobom,zasto nije posla za njim?...
    ...toelrancija u braku,naravno mora da postoji...ipak,izvini, ja ne bih mogao da zapocenm zivot sa nekim koga ne volim...vise postujem majke koje iskreno traze donatere i unapred kazu da zele samo dete bez muza...mada mislim da je i to pogresno...
    ...imam osecaj da u tvom braku nije bilo puno ljubavi i da zato pokusavas da branis, nesto sto je po meni ne branjivo...izvinjavam se sto spominjem tvoj brak ali samo zelim da otkrijem odakle poticu tvoji stavovi...
    ...hell ain't a bad place to be......

  6. #66

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    ali prica je ispricana tako,da je ona posle mnogo godina, srela svoju pravu ljubav i ostavila sve...a ja se opet pitam...zasto je nije poveo sa sobom,zasto nije posla za njim?...
    Ne znam odgovor na to pitanje, ali zar je to bitno uopšte, bitan je sadašnji momenat gde ona odlazi za tog svog novog/starog čoveka, ostavivši sve iza sebe, jer mi raspravu vodimo uglavnom oko toga, je li trebalo ili ne da ode od muža i tako te neke lepe stvari.

    ...tolerancija u braku,naravno mora da postoji...ipak,izvini, ja ne bih mogao da zapocenm zivot sa nekim koga ne volim...vise postujem majke koje iskreno traze donatere i unapred kazu da zele samo dete bez muza...mada mislim da je i to pogresno...
    Naravno da ne bi mogao, to je tako prirodno, ali samo kažem, postoji legitimno pravo ljudi da se venčavaju zarad produžetka vrste i mi tu ne možemo ništa, imaju pravo da žive svoj život kako im volja.
    Ja znam mnogo takvih slučajeva.

    Pominješ žene, a šta ćemo s muškarcima koji bi da imaju decu, oni onda da ga gurnu u saksij, ili da nađu nešto žensko pa da imaju i ručak i dete.
    A i verujem da je umočiti u pičku bolje nego u saksiju, mada ostavljam rezervu, saksiju još nisam probao.

    ..imam osecaj da u tvom braku nije bilo puno ljubavi


    Bilo je, ali ću da citiram samog sebe iz prethodnog posta, ljubav treba podgrevati.
    Mi smo bili, zbog svoje različitosti, nesposobni da podgrejemo svoju ljubav, pa smo je zakopali.
    Vječnaja pamjat

    i da zato pokusavas da branis, nesto sto je po meni ne branjivo...
    Ne, branim nešto što je najnormalnija stvar i koju bi veliki broj supružnika uradili, samo se naviknu na određen kvalitet ili nekvalitet života., pa onda neće da zamene pakao za čistilište, već gore dok ne postanu pepeo od ljudi.
    Zato, po meni je mnogo bolje ispraviti grešku, kada tad, jer svi mi grešimo, možda ga je volela, nekada, ali je za ovog drugog osećala strast, požudu, cedila gaćice po ceo dan,a pošto su to intenzivnija osećanja od same ljubavi, pokupila prnje i otišla.

    Jednostavno, ne mogu da sudim nekome, jer ne znam kakva mu je svest bila u tom trenutku, šta je osećao, po meni, bitno je uraditi ono što ti je na srcu, pa makar svet propao.
    Sreća pa nemam često stvari na srcu.


    Izvinjavam se sto spominjem tvoj brak ali samo zelim da otkrijem odakle poticu tvoji stavovi...


    Potiču od krajnje liberalnog vaspitanja i otvorenog razgovora sa roditeljima o svemu, mada potiču i malo iz neke literature koju sam čitao.
    Svega pomalo.
    I nema potrebe da se izvinjavaš, ja sam prvi napisao to za brak, jer mi je sasvim normalno da ne budeš s nekim koga si prestao da voliš, jer to je onda robija i za tebe i za njega.
    Ne postoji ta stvar koja će nadomestiti nedostatak izgubljene ljubavi.

    Ovo, uz svu moju dobru volju...ne razumem
    Šta ne razumeš?
    Ti si jedinka za sebe, rodila si decu, ali nećeš valjda da dođeš u situaciju da ti dete kaže, e nemoj da budeš s tim i tim čikom.
    Tiče li ga se to?
    Jok, naravno da ga se ne tiče.
    Ako te muž svaki dan lema, ili ako žena svaki dan zlostavlja psihički svog muža, bez obzira na eventualnu ljubav koja postoji, taj koji ostane nesrećan da mu deca ne bi patila je budala.
    Jer deca više pate u nesrećnom braku, nego što pate od razvoda.
    Ovako barem, ako su im roditelji iole normalni ne gledaju svađu svakoga dana.

    Pitanje...šta bi se desilo da se nisu nikada ponovo sreli?
    Nastavila bi da živi sa čovekom kojeg ne voli...?
    A možda bi našla nekog drugog, nije ni to zabranjeno, amožda bi njen muž našao neku drugu, mislim, šta bi bilo da moja baba ima i kitu i pišu, deda bi mi bio derpe.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  7. #67

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Teško te je pratiti jer ne navodiš koga citiraš
    Ali nema veze, prepoznala delove odgovora na moja pitanja ili misli...

    Mogu ti reći da si malo poDrkao pojmove...ostati u braku zbog dece i napustiti sve, pa i decu, zbog nove/stare ljubavi.
    Mrzi me sada da cepkaam kI salatu, uzdam se da ćeš razumeti na koji deo tvog posta se odnosi moj osvrt.

    Uf, onaj deo sa čikom je veoma mučan...
    Nisam bila dovedena u takvu situaciju (sa pozicije majke i moje dece) te na bih znala kako bi se ponela...
    Ali...deca osećaju dosta drugačije no mi, odrasli...naravno da bih porazgovarala sa njima zašto NE taj čika...
    Nikako ne bih išla metodom, ma ti si moje dete, mali, ne tiče te se, šta imaš ti meni da kažeš....jesu mali ali su ljudi...

    Ono oko pitanja da li bi ostala da nije srela ovog...
    m' da...a možda bi joj pala saksija na glavu a možda bi je tramvaj pregazio....
    Ne, rekoh da je to tako ženski...a žene teže za sigurnošću....neće ona da napusti jednog dok se ne osigura kod drugog (makar iluzorno)...ne ide mi u prilog ovo napisano, ali tako je

    I za kraj...naveo si da tvoji stavovi potiću od krajnje liberalnog vaspitanja i otvorenog razgovora o svemu...?
    Ono od majke Hitlera i oca kogej nikada nema?
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #68
    U ovoj "priči" ima mnogo šupljina .
    Prvo...ako je to baš bila "sudbinska" ljubav, zašto se ona onda uopšte udavala i rađala decu?
    Znam da je Bazilej rekao da "svako ima prvo na produženje vrste", ali Leptirić je lepo rekla da ako nekoga baš mnogo voli, što se ne zamonaši ili ga sačeka ?
    Nema bilo kakve informacije ko je od aktera kakav, kolika su deca i sa kime ostaše, nema ni trunke "mesa" u priči.
    Iskreno, moje lično mišljenje je da je navedena priča čista "udica" da se forumaši zakače i sami "dodaju" delove.
    Bukvalno je tema navela forumaše da pokažu šta je njihov etički kodeks!
    Stoga...ne mislim da treba nasedati na priču sličnu "Srbin će bolje govoriti francuski od Francuza", neutemeljenu, bez bitnih činjenica, bez informacja koje mogu jaaakooo mnogo pomeriti ugao gledanja na događaj.

    Ne, uopšte nisam mislio na banalne podatke .
    Nedostatak važnih je izazvao rečenice tipa:
    - Ja sam sebi najvažniji pa tek žena/muž i deca;
    - Deteta se ne tiče ko je čika sa kojim je mama;
    - Svak ima pravo na svoj život kako mu volja..
    ..itd...što nikako ne može opstati!
    Poštujemo ljubav (barem sam tako shvatio skoro sve učesnike na ovoj temi), ali to ne znači da treba da "gazimo preko leševa" . Pošto je jasno da je tema jako osetljiva nisam se uključivao na ovu "udicu" od koleginice Glorije. Šta god da se kaže o njoj može pasti u vodu nekim novim informacijama. Jako je komplikovan taj međusobni odnos aktera priče i smatram da se ad hok donošenja nekih "sudova" ume obiti o glavu mnogima.
    Malo je jasnije sada ?
    Poruku je izmenio Cecara, 04.08.2012 u 08:07 Razlog: uzatopni postovi
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #69

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    "Voleo je samo lakoću i igru, i nije smeo da zahvati ni u čiju sudbinu" (Cvajg, "Pismo nepoznate žene")

    Retko ko je razumeo priču. Nažalost, mnogima nedostaje moć da razumeju druge.
    Priča je istinita i niko u njoj nije povređen.

  10. #70

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    što se ne zamonaši ili ga sačeka ?
    Meni je potpuno nejasno zašto bi neko se zamonašio jer nije bio s nekim s kim u nekom trenutku nije mogao da bude?
    I koliko da ga čeka, 25, 30, 35 godina?
    Daaaj, mislim, kakve su to gluposti.
    Ko je uopšte spreman na takvo nešto, osim fanatika.


    Nedostatak važnih je izazvao rečenice tipa:
    - Ja sam sebi najvažniji pa tek žena/muž i deca
    Deteta se ne tiče ko je čika sa kojim je mama;
    U izboru svog partnera vodimo se sopstvenim interesom, osim ako npr taj neko ne krene da maltretira naše dete, onda je već bolest ako ostanemo s njim.
    U svakom drugom slučaju kakve veze ima šta deca misle?
    I reci mi, bi li ostao s nekim koga si prestao da voliš, samo da ga ne bi povredio?
    Kome činiš uslugu, njemu/njoj s kim si iz osećaja dužnosti ili sebi mučeći se zarad osećaja dužnosti?

    - Svak ima pravo na svoj život kako mu volja..
    Naravno, jok, trpeću nekoga iz ne znam kojih razloga, jer eto ako ga ostavim, to je katastrofa, pitaću decu, majku, sestru, komšiluk i širu rodbinu s kim ću da budem.


    A naučila sam da se čita po Vuku
    Čudi me, ja sam pisao klinastim pismom taj post s desna na levo
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #71

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    posle mnogo godina srela je svoju staru ljubav i ostavila sve......


    pa ja razumem...tu staru ljubav je podgrejalo i nezadovoljstvo u braku verovatno...
    tu staru ljubav je podgrejalo secanje na ono sto smo nekad bili i sto vise nismo u sopstvenim ocima
    taj ponovni susret je dao novu nadu za jos jedan pocetak za koji se nadamo da ce nam promeniti zivot

    otici i ostaviti sve....mnogo postenije nego odrzavanje loseg braka i instant avanture ili,jos gore,veza paralelna s brakom gde su svi primorani da lazu i budu lagani.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #72

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Molim vas da se drzite teme umesto sto raspredate o tome zasto je ko sta napisao, analizirate kakvi su ciji roditelji i ko kako govori Francuski. Hvala.



    Kad sam vec tu, samo da dodam:
    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Znam da je Bazilej rekao da "svako ima prvo na produženje vrste", ali Leptirić je lepo rekla da ako nekoga baš mnogo voli, što se ne zamonaši ili ga sačeka ?
    Pa da rodi dete, recimo, u cetr'es petoj, tako nesto?



    Au, brate, sta je smernih i odanih ovde, ko bi rek'o
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #73

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    U ovoj "priči" ima mnogo šupljina .
    Prvo...ako je to baš bila "sudbinska" ljubav, zašto se ona onda uopšte udavala i rađala decu?
    Znam da je Bazilej rekao da "svako ima prvo na produženje vrste", ali Leptirić je lepo rekla da ako nekoga baš mnogo voli, što se ne zamonaši ili ga sačeka ?

    ?
    uzmimo ovakvu situaciju:
    on je bio ljubav njenog zivota
    pogine,umre,nestane
    on je i dalje ljubav njenog zivota
    da li bi drustvo ocekivalo i manje osudjivalo ako se ona uda za nekog ko nije ljubav njenog zivota
    da li potvrdu iskrenosti njene ljubavi ucinio odlazak u manastir?
    i sta ce njoj zivot kad je ljubav njenog zivota mrtva?
    i ima li ona pravo posle i na neku polovicnu,malu srecu?
    i je li lojalna toj ljubavi svojoj ili je fuksa ako misli da bi bilo lepo da u zivotu ima i decu?

    .......................
    lepo je biti odgovoran prema svojoj porodici
    viteski je ostati i zrtvovati svoju srecu zarad srece porodice
    odreci se sopstvene strasti i putenosti i zelja

    i retko je

    nije bas da se slazem sa Docom da ne treba da me interesuje komentar mog deteta na aktuelnog momka
    momka,u redu....momak ne mora nuzno da se dovodi u kucu ..
    ali,veoma bi me bilo briga za njegovo misljenje o nekome s kim planiram da zivim a ko nije njegov otac
    jer meni je moj sin ljubav najveca
    ta ljubav je jedina konstanta,ja mislim u zivotu svakog coveka
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #74

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Ja samo ne želim da se ograničavam tuđim mišljenjem.
    To ne znači da dete koje imam neću voleti ako ne uvažim njegovo mišljenje, jedan moj prijatelj kaže, za sve u mojoj kući se dogovaramo, ali je moja reč ta koja odlučuje.
    Tako i za ovo, mogu ja da saslušam svoje dete sutra, ako bude imalo šta da kaže, ali poslednju reč ću dati ja.
    Ne zat što sam autokrata ili zadrt, jok, nego zato što je to moja stvar, koja sa njim samo ima posredno veze.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  15. #75

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubav! Sta je to???
    Autor mikivs u forumu Ljubav
    Odgovora: 286
    Poslednja poruka: 01.02.2015, 19:30
  2. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 01:54
  3. Ono kao ljubav
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 17:09
  4. ljubav ili ...
    Autor bly u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 15:50
  5. A gde je tu Ljubav?
    Autor SansRomantic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2006, 16:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •