Buducnost nase dece i dece oko nas
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    03 Buducnost nase dece i dece oko nas

    da mozete birati kakvu biste buducnost izabrali nasoj
    djeci i djeci oko nas
    u svakom zlu ima nesto dobra

  2. #2

    Odgovor: Buducnost nase dece i dece oko nas

    da mozemo... ... izvini ali ovo mi zvuci tako pesimisticki. Pre bih upitao sta radite na buducnosti vase i djece u okruzenju. Teorije tipa sta bi bilo kad bi bilo su i doprinjele svemu ovome. Pasivnost ubija. Ma koliko ovaj svijet izgledao blesavo i otet bilo kakvoj kontroli ipak smo mi ti koji i malim promjenama mozemo ga uciniti boljim. Sitnice zivot cine, i ako ne mogu promjeniti globalno zagrijavanje, ratove, i neznam ni ja kakve nedace, kojima je danasnje vreme obiljezeno, malim akcijama ih mogu ublaziti sigurno. Porodica mi je bila i ostala #1 u odgajanju, sreci, zadovoljstvu i normalnom razvitku djeteta uopste. Ali danas nam porodica izostaje na ulicama, u parkovima, djecijim igralistima. Odvedimo djecu u pozoriste, kupimo im dobru knjigu, provedimo vikend u prirodi i jednog dana, za nekih 30-40 godina, cemo se probutiti iznenadjeni kakvu nam je buducnost potomstvo dozivjelo
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Buducnost nase dece i dece oko nas

    I ja sam pesimista. Jednog dana kada me dete bude pitalo: tata a kada si prestao da pijes vodu iz cesme, vec samo flasiranu, ja necu znati da mu odgovorim jer ni danas ne mogu da se setim godine. Za 5-10 god vise se nece smeti kupati na Strandu a za 30 ne smem ni da pomislim sta ce sve biti.
    Bogu hvala sto sam Lala

  4. #4

    Odgovor: Buducnost nase dece i dece oko nas

    Citat neshonja kaže: Pogledaj poruku
    I ja sam pesimista. Jednog dana kada me dete bude pitalo: tata a kada si prestao da pijes vodu iz cesme, vec samo flasiranu, ja necu znati da mu odgovorim jer ni danas ne mogu da se setim godine.
    Zato mi optimisti isključivo pijemo česmovaču

    Da mislim da sam nesposoban da pruzim deci perspektivnu buducnost, ne bih ni razmisljao o zasnivanju porodice...

    A ako si mislio sta globalno zelim deci buducnosti... Bezbrizan zivot... Cini mi se da je tako bilo pre 40 godina...
    "Ride. Because children need heroes."

  5. #5

    Odgovor: Buducnost nase dece i dece oko nas

    Mislim da tju kad budem reshila da rodim dete, da se preselim negde van grada, u kutju sa dvorishtem, sa komshilukom, gde tje biti i druge dece, da deca mogu da trche, da se druze, da budu zajedno. A ne da im se svo druzenje svede na shkolu i rodjendane.
    Da mogu da imaju bazen u dvorishtu i da se brchkaju kad god pozele. Da im zasadim razne votjke, da ne moram da kupujem prskano na pijaci ili u prodavnici ( ja se vishe puta gotovo otrovala od "zdrave hrane" kupljene na pijaci)

    Da mogu da idu u shkolu peshice, da voze bicikle, da padaju i imaju ranjava kolena, a ne da mi vrishte za svaku sitnicu.

    Da kad god im padne na pamet mogu da naprave zurku u dvorishtu.


    Ne zelim da moja deca provode po celi dan u stanu, kraj rachunara i televizora.
    Ne zelim da im atrakcija bude sat vremena provedenih u parku.
    Ne zelim da zive "u zarobljenishtvu" betonskih konstrukcija.....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  6. #6

    Odgovor: Buducnost nase dece i dece oko nas

    Jednom rečju t e š k a , od devedesetih pa do danas, to je 16 punih godina, a svake je izašla i stasala nova generacija, većinom napunjena strahom, nemaštinom, lažnim slikama i šarenim lažima, našim i zapadnim, pa tih cca šesnaest generacija sada treba da se bori problemima puke egzistencije, održava zasnovane porodice, vaspitava decu, i kakvu im budućnost obećati, zašta ih opredeliti. Ućićemo u EU 27 ili neke, otvorit će se granice u smislu viza, pričaju političari, a dotle da zamrznemo život???

  7. #7

    Odgovor: Buducnost nase dece i dece oko nas

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Jednom rečju t e š k a , od devedesetih pa do danas, to je 16 punih godina, a svake je izašla i stasala nova generacija, većinom napunjena strahom, nemaštinom, lažnim slikama i šarenim lažima, našim i zapadnim, pa tih cca šesnaest generacija sada treba da se bori problemima puke egzistencije, održava zasnovane porodice, vaspitava decu, i kakvu im budućnost obećati, zašta ih opredeliti. Ućićemo u EU 27 ili neke, otvorit će se granice u smislu viza, pričaju političari, a dotle da zamrznemo život???

    to je to a od tih politicara djeca su se izvukla po inostranstvu a nasa nek trunu ovde
    u svakom zlu ima nesto dobra

  8. #8

    Odgovor: Buducnost nase dece i dece oko nas

    Roditelji ujutro ustaju da idu na posao
    pod uslovom da su te srece da ga imaju
    a naslednici se vracaju iz nocnog zivota
    i u tom bitisanju ,nikako da im se ukrste putevi
    razlicit bioritam totalno..
    e sad
    kad bi ,potomcima ukinuli nocno dezurstvo
    bili bi ste anatemisani s.njihove strane
    i bombardovani pitanjem ,,a kako svi drugi..
    i ja se pitam,kad je to ludilo pocelo.
    kad su skole izgubile kormilo i autoritete
    kad je moral ,prestao to da bude
    pa sad ,sve sto je nekad bilo normalno
    danas je predmet potsmehu ..
    ima izuzetaka ,ali su suoceni sa surovom realnoscu
    nije bitno sta znas
    bitno je ciji si...
    te neku svetlu buducnost
    mozes da ocekujes ako si clan biblioteke i viri ti clanska karta..
    e onda brajko,najo zime ,,
    gde god da se tvoja stranka uglavi,posao te ceka
    pa bas i ako nemas fax..
    cas ce statut da promene ,samo da bi bio direktor,,
    jer ne veruju drugima
    pa ko ce ,ako nece svoj svome ...
    totalno sam omanula u vaspitanju svoje dece,,,
    mislila sam da ce ih krilatica
    znanje je moc
    dovoljno motivisati
    a sad ...ko kanda je trebalo da propagiram
    snalazenje je moc i pare,,jurite deco za tim....
    ko ce da vas pita sta ste u zivotu procitali....
    na onim silnim zurkama svakako nece
    Poruku je izmenio AmIa, 16.03.2010 u 12:32

Slične teme

  1. Usvajanje dece
    Autor Kunic u forumu Porodica
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 23:06
  2. Prezasticivanje dece
    Autor artistry u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.03.2010, 09:42
  3. Gojaznost kod dece
    Autor Beogradjanka u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 28.09.2009, 16:06
  4. Razvesti se od dece
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 03.09.2009, 22:38
  5. Stres kod dece
    Autor Goga u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.03.2009, 23:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •