ATP turniri - sezona 2007 - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 68
  1. #31

    Odgovor: TENIS: ATP lista

    Nole nam danas izgubio u Cinciju...

    Irki nesreco bila si mu maler... sigurno si mu mahala sa tribina i zbun'la covjeka

    aliiii... Noel i Ziki nastavljaju dalje u dublu... kakve su im sanse ce vidimo
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: TENIS: ATP lista

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku

    Irki nesreco bila si mu maler... sigurno si mu mahala sa tribina i zbun'la covjeka
    Ne samo da sam njega zbunila nego sam zbunila i Rafu




    Evo da podijelim sa vama par fotki:




    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Carlos Moya je nadigrao Novaka Đokovića već na startu ATP turnira Masters serije u Cincinnati-ju (tvrda podloga, 2.45 miliona dolara) sa ubjedljivih 6-4 6-1!

    Nole zapoceo mec onako potpuno nezainteresovano. Izgledao je kao da se nije ni probudio. Iako se nije igralo na glavnom terenu, stadion se ocas napunio, jer su ljudi zeljeli da vide novo tenisko cudo. Dosli su cak i nasi ljudi iz Cleveland-a i Indianapolis-a. Sa juzne strane se vijorila srpska zastava sa natpisom Banja Luka.

    Flegmatični Đoković, sjajni Moya. Takvo je bilo stanje na terenu. Dok je Španac letio po terenu, zabijavši forhende kao iz šale, naš teniser je bio spor pri udarcima, loše taktizirao i jednostavno bio bezvoljan za tenis. Moya je insistirao servis na Noletovu bekend stranu, da bi to ovaj lose vracao.

    Sa tribina se culo "Ajde Nole", da bi posle prvog seta dosta domacih (Amerikanaca) naucilo da, onako na losem srpskom jeziku, vice "Budi se Nole". Madjutim, Nole je sve gore i gore igrao i bio sve bezvoljniji. Slabo se kretao... Poslednji gem je maltene predao. Sa takvim stavom, poraz je bio neminovan. Publika potpuno razocarana i preokrenuta pocela da vice: "Vamos Carlos"


    I pored razočaravajućeg poraza, Nole će najverovatnije zadržati treću poziciju na ATP listi, kako ga preteći može samo Nikolaj Davidenko i to osvajanjem titule, što je malo vjerovatno.

    Ipak, nadam se da je to sve dio taktiziranja da se bolje pripremi za US Open. U svakom slucaju stekla sam utisak da Djoke mora jos dosta da radi na svojoj fizickoj kondiciji. Izgleda da jos uvijek nema snage da odlicno odigra 2 uzastopna turnira. Ali, ako pobijedi Rogera na US Open-u sve ce mu biti oprosteno .
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Tekst je preuzet sa sajta hrvatskog Jutarnjeg Lista bez jezičkih korekcija:

    Teniser koji se nije uvredio jer je gospodin!

    U polufinalu turnira u Montrealu Novak Djoković pobijedio je Rafaela Nadala, da bi u finalu dobio i samog nepobjedivog Rogera Federera. Nije to bilo iznenađenje jer je prije Montreala Novak ipak bio četvrti igrač svijeta, ali jest bilo čudo jer koji god čovjek pobijedi Federera, napravio je čudo koje se može mjeriti s osvajanjem Roland Garrosa.

    Naime, Švicarac je ono što su bili malobrojni u povijesti sporta - Borg, Edwin Moses, Sergej Bubka, možda Pietro Menea - onaj s kime se drugi ne mjere, pa će u njegovoj eri svaka rang-lista počinjati tek od drugoga mjesta.

    Pobijediti Federera znači učiniti nešto po čemu će te tvoja generacija doista pamtiti. Zato je, metaforički govoreći, Roger Federer, osim što je najusamljeniji, i najnesretniji tenisač današnjice: jedino se njemu ne može dogoditi čudo da pobijedi Federera.

    A onda se dogodilo to da je na dodjeli nagrada službeni spiker najavio Đokovića kao hrvatskog tenisača. Ovaj mu je savršeno mirno, pristojno i gospodstveno odgovorio: "Ja, naime, nisam iz Hrvatske, nego iz Srbije. Nema veze, ne ljutim se. To je ionako isto". Zvučao je taman tako kao da tješi spikera i kao da mu je neugodno što će sad toliki svijet znati da je čovjek pogriješio.

    Pokušajmo zamisliti što bi se dogodilo da su nekog našeg sportaša proglasili za predstavnika Srbije. Taj bi nesretnik za početak morao dati sedam šovinističkih izjava za naše i za strane novine, spomenuti Vukovar i Škabrnju, pa zaključiti kako bi bio sretniji da nije ni osvojio turnir, nego da mu se ovako nešto dogodi.

    Ne treba sumnjati da bi se uvrijeđenom sportašu u prosvjedu pridružilo i nadležno ministarstvo, je li vanjskih poslova ili znanosti, to nismo sigurni, a premijera bi se u intervjuima pitalo kako je doživio "najnoviju provokaciju" iz Montreala. Sigurno ima hrvatskih sportaša, znam barem za dvojicu ili trojicu, koji su gospoda poput Novaka Djokovića, no bi li se i oni odvažili reagirati poput njega?

    Tenis je gospodski sport, u kojem publika ima biti tiho dok se igrač koncentrira. Netko je prije sedam-osam godina, u vrijeme Gorana Ivaniševića, rekao da je upravo tenis, a ne recimo nogomet, sport po kojem se Hrvati razlikuju od Srba. Htio je reći kako Srbi nikada ne mogu biti veliki tenisači jer nisu gospoda. Nema ništa slađe, barem kada je riječ o domoljubnoj oholosti, nego kada nam živi život zvekne šamarčinu.

    Pa nabrajajmo: Novak Djoković, Jelena Janković, Ana Ivanović, i na našu žalost, tu nije kraj! Srbi su u odnosu na Hrvate teniska velesila. Znaju ti simpatični i pametni momci i te moćne a lijepe cure kako se pobjeđuje i kako se u bijelome sportu biva gospodin. Kao što to, uostalom, zna i Ivan Ljubičić, pa je zato, nakon što je sam samcat osvojio Davis Cup, u Večernjem listu bio na listi najnepopularnijih Hrvata.

    I onda, možemo li mi Hrvati podnijeti to da su Srbi najednom veća gospoda od nas? Teško, skoro nikako, s mukom, a onda i s ignoriranjem. Pravit ćemo se da tenisa više nema! Ili ćemo dobrome Novaku psovati mater jer je rekao golu istinu, da su Srbi i Hrvati isto. Kad ne bi bili isto, tada bi nas radovao Djokovićev uspjeh.
    Svaka cast!!!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Đoković: Umoran sam

    Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je da je umoran i da je to bio osnovni razlog poraza u drugom kolu mastersa u Sinsinatiju, od Španca Karlosa Moje. Četvrti nosilac, igrač koji je prošle nedelje osvojio masters u Montrealu savladavši tada prva tri igrača sveta, Endija Rodika, Rafaela Nadala i Rodžera Federera, nije prikazao očekivanu igru, pa ga je Moja ubedljivo pobedio sa 6:4, 6:1.

    "Osećao sam umor, a nisam ni imao dovoljno vremena da se pripremim za ovaj turnir. Stigao sam ovde pre dva dana, a u utorak sam igrao dubl. Pre toga sam igrao 10 dana, a potom sam putovao iz Montreala do Sinsinatija. Nisam imao ni malo slobodnog vremena. To nije lako", kazao je 20-godišnji Beograđanin.

    Đoković, koji se u ponedeljak vratio na treće mesto na ATP listi, rekao je i da se još uvek privikava na uslove teniske sezone.

    "Još se privikavam na profesionalni tenis, igranje na svakom turniru. Nisam ranijih godina igrao tako dobro, ove godine sam odlično počeo. Ali, sve je to stvar iskustva. Zaista nisam zabrinut, to je sve normalno", kazao je Djoković.

    Srpski teniser je dodao i da je Moja veliki igrač.

    "On igra dobro, a ja u toku meča nisam uspeo da pronadjem svoju igru. Nisam imao ni jedan dobar retern, a on je pritiskao. Igrao je pametno, njegova igra je bila ujednačena, a ja sam imao previše neiznudjenih grešaka", rekao je Đoković.

    Titulu na US Openu brani najbolji teniser sveta Rodžer Federer, a Đokovića je prošle godine u trećem kolu eliminisao Australijanca Lejton Hjuit.


    Đoković i Zimonjić u trećem kolu

    Srpski teniseri Novak Đoković i Nenad Zimonjić plasirali su se u četvrtfinale konkurencije dublova na turniru Masters serije u Sinsinatiju (SAD) pošto su u osmini finala pobedili druge nosioce, Šveđanina Jonasa Bjorkmana i Belorusa Maksa Mirnjog, sa 2:1 u setovima - 6:7 (5:7), 6:4, 10:7. Naredni rivali naših tenisera biće bolji iz duela u kojem se sastaju Jonatan Erlih, Endi Ram (Izrael) - Nikolas Almagro, David Ferer (Španija).

    Ukupan nagradni fond na turniru je 2,45 miliona dolara.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Ja malkice kaskam, kasnim i tako to, ali ne mogu da se ne potpišem ovde

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Citajuci Federove izjave tokom turnira stekla sam utisak da je jako nesiguran u sebe jer je mnogo hvalio svoju igru kao neki pocetnik, kao da se plasi poraza, kao da nije bio onaj stari FedEx. Posle finala, posle procitanog intervjua, kada nijednom nije pohvalio igru Novaka Đokovića i kada ga je svrstao u prosjecne igrace, shvatila sam da se se on ustvari boji Djokovica i da mozda upravo zbog njega nikad nece uspjeti da dostigne Pita Samprasa po broju osvojenih Grad Slam turnira.
    Sujeta je čudna boljka, naročito kada imaš stotine hiljada dolara, franaka, čegagod na računu i mlad si i uspešan i švajcarac i čitav svet te gleda... Naravno da ne mora tako, ali retki opstanu, i naravno da je pre svega pitanje ličnosti, neko može da bude čovek i veliki sportista, a neko nestaje u ulozi u kojoj se nalazi. Jasno je njima da je njihovo vreme ograničeno, nije to kao bilo koje drugo zanimanje, već si tu godinu dve pet, i onda nestaješ jer dolaze neki novi klinci, neki Đokovići nasmejani, nekako bezbrižni, još uvek neopterećeni, i tu se negde priča velike zvezde završava, posle se otvaraju barovi, kupuju kompanije, štagod, ulazi u svet šou biznisa, zarađiuje i dalje buljuk para ali ti više nisi ono što bi najviše na svetu voleo da budeš. Velika je cena za sve to...

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Zato Nole ima srce lavovsko i jos je rekao da je ovaj smrad najbolji igrac svih vremena...pa jos onako mlako odreagovao poslije one ciste provokacije. Svaka mu cast! Samo, sta mu bi da kaze "...it's a same thing."
    Ne znam da li je bila provokacija, znam da sam se sita ispsovala ispred mog kompa, bilo malo tasmanisanja po kući posle te sulude najave , ne zato što ga je nazvao hrvatom, ne zato što ja imam bilo šta za ili protiv bilo koga već zato što se tamo neko u velikom belom svetu nije udostojio da sedne i pročita odakle dolazi dečak koji je trenutno treći igrač na svetu, a možda će biti i prvi, i to je ono što će se pamtiti, pamtiće se greška spikera, ne zanima me da li je bila namerna ili slučajna, i pamtiće se reakcija 20-ogodišnjaka iz Srbije koji ima veliko srce, još veći osmeh i koji je znao kako da pored fenomenalne igre pokaže svetu da mi, jer je on naš, da mi jesmo džentlmeni i da mi jesmo kulturan narod, i da mi nismo opterećeni istorijom i da mi znamo kako da komuniciramo sa svetom, i da mi opraštamo greške, koje neki drugi možda nebi, i to je ono što se računa. Hvala mu što je pravi veliki građanin sveta!!!


    i sada mali dodatak, za sve one koji ga vole, a posebno za irnikčicu

    Poruku je izmenio euridika, 19.08.2007 u 16:48
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Sujeta je čudna boljka, naročito kada imaš stotine hiljada dolara, franaka, čegagod na računu i mlad si i uspešan i švajcarac i čitav svet te gleda... Naravno da ne mora tako, ali retki opstanu, i naravno da je pre svega pitanje ličnosti, neko može da bude čovek i veliki sportista, a neko nestaje u ulozi u kojoj se nalazi. Jasno je njima da je njihovo vreme ograničeno, nije to kao bilo koje drugo zanimanje, već si tu godinu dve pet, i onda nestaješ jer dolaze neki novi klinci, neki Đokovići nasmejani, nekako bezbrižni, još uvek neopterećeni, i tu se negde priča velike zvezde završava, posle se otvaraju barovi, kupuju kompanije, štagod, ulazi u svet šou biznisa, zarađiuje i dalje buljuk para ali ti više nisi ono što bi najviše na svetu voleo da budeš. Velika je cena za sve to...
    Pit Sampras je takodje zario i palio u svoje vrijeme i za sad jos ga niko nije stigao po broju titula na Grand Slamovima i po broju osvojenih turnira. FedEx ima sanse da ga prestigne i da postane najveci igrac ikada. Fali mu samo taj Roland Garos...

    Ali kad je Federer pobijedio Samprasa na Wimbldonu, ovaj je rekao da dolazi veliki igrac koji ce biti mozda najveci ikada. Imao je on sukob sa Agasijem i cak su oba uslovljavali ucesce u Davis Cup-u onim drugim, ali Pit je pokazao da je bio covjek.
    Sto se mene tice, Pit je jos uvijek nedodirljiv!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Đokoviću nudili 110.000 funti da pusti meč?


    NOVAK Đoković u utorak je bio glavna sportska vest u engleskom tabloidu San. Naš najbolji teniser nije dospeo u žižu zbog sjajne igre i pobede u Dejvis kupu, već zbog, kako se navodi, ponude da namesti teniski meč.

    Prema pisanju engleskog Sana, neimenovane osobe, prošlog oktobra, predložile su srpskom teniseru da za naknadu od 110.000 funti (165.000 evra) izgubi u prvom kolu turnira u Sankt Peterburgu, ali je Đoković sa zaprepašćenjem glatko odbio nemoralnu ponudu i tako pokazao da je veliki sportista.

    Otac našeg tenisera Srđan Đoković je objasnio da cela priča nema veze sa istinom.
    - To su obične budalaštine - poručio je Srđan Đoković i stavio tačku na pisanje engleskih tabloida.
    Ostrvski mediji prenose i da je portparol Đokovića za inostranstvo, demantovao da je trenutno treći reket planete, prošlog oktobra dobio bilo kakvu ponudu za nameštanje teniskog meča.

    - Novak je samo nezvanično pozvan da nastupi na turniru u Sankt Peterburgu. Na kraju, nije ni učestvovao na tom takmičenju. Trebalo je u to isto vreme da igra u Bazelu, ali je odustao zbog povrede - preneli su ostrvski mediji izjavu portparola našeg tenisera.

    O navodnom nameštanju teniskih mečeva u Sankt Peterburgu, čelnici ATP asocijacije su već sproveli istragu i došli do zaključka kako nema indicija da su organizatori turnira ili neko drugi bili umešani u nečasne radnje. Ipak, istraga se nastavlja i to sa akcentom na Rusiju i Ukrajinu, gde se, sudeći po izvorima, najviše nameštaju teniski mečevi.

    Trenutno je pod najvećom istragom slučaj ruskog tenisera Nikolaja Davidenka, koji je navodno namerno predao meč prvog kola na turniru u Poljskoj (u avgustu) Martinu Algueri i to pri vođstvu u trećem setu. Davidenko tvrdi da je nevin...

    Ceo skandal, nedavno je u Engleskoj zasladio i novopečeni penzioner Tim Henman, koji je izjavio da se mnogi teniseri klade... Očigledno, afera oko nameštanja rezultata u belom sportu je glavna tema u sportskoj javnosti Britanije, u kojoj se, ni kriv ni dužan, našao srpski teniser, najverovatnije, jer je trenutno jedan od najpopularnijih igrača na svetu...


    HENMAN APELUJE

    Slavni britanski teniser Tim Henman ističe da klađenje sve više uništava tenis.
    - Nemam dokaze, ali slušam šta pričaju igrači i čini mi se da se tu nešto zaista događa. Apelujem na sve da ispitaju nameštanje mečeva, koje može potpuno da uništi tenis - ističe Tim Henman.

    (Novosti)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Troicki uspešan na startu Mumbaja

    Viktor Troicki i na drugom ATP turnir zaredom uspešno prolazi prvo kolo glavnog žreba. Nakon turniru u Pekingu, plasman u drugo kolo naš teniser je osigurao i u indijskom Mumbaju (tvrda podloga, 416 hiljada dolara).

    Mladi Beograđanin je u prvom kolu sa 6-2 7-6(4) bio bolji od najboljeg pakistanskog tenisera Aisama Al Hk Kurešija, trenutno 154. reket sveta. U drugom kolu, Troickog očekuje duel protiv Nemca Rajnera Šitlera, 143. tenisera sveta.

    Nemac, nekadašnji finalista "Australian Open-a", u prvom kolu je iznenadio sedmog favorita Žilijena Benetoa iz Francuske, rezultatom 7-5 6-3. Viktor i Rajner nikada ranije nisu igrali jedan protiv drugog, a njihov meč drugog kola na programu je u četvrtak.


    Na ovom turniru učestvuje i treći reket naše zemlje, Boris Pašanski, koji se u prvom kolu u sredu oko 16 časova sastaje sa Serhijom Roitmanom iz Argentine.

    Pašanski i Troicki igraju zajedno u konkurenciji parova, a njihovi prvi protivnici su ujedno i prvi favoriti turnira Fabris Santoro i Maheš Bupati (FRA/IND).

    (tenissrbija)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Pašanski na Hjuita


    Boris Pašanski plasirao se u drugo kolo ATP turnira u indijskom Mumbaju (tvrda podloga, 416 hiljada dolara), pobedom nad Argentincem Serhijom Roitmanom.

    Naš trećeplasirani teniser na ATP listi je slavio rezultatom 2-1, po setovima 1-6 6-3 6-3, i tako upisao drugu pobedu nad Argentincem u njihovom trećem međusobnom duelu.

    Pašanskog u drugom kolu očekuje težak posao protiv Australijanca Lejtona Hjuita. Ova dva igrača imali su šansu da se upoznaju prošlog vikenda u Beogradu, u Dejvis kup okršaju Srbije i Australije, čiji su bili akteri.

    Hjuit svakako ne nosi lepe uspomene iz Beograda, barem kada je u pitanju tenis, dok će Pašanski eventualnom pobedom karijere gledati da potvrdi dešavanja iz "Beogradske Arene".


    Samim plasmanom u drugo kolo naš teniser je obezbedio napredak na ATP listi, na kojoj trenutno zauzima 89. poziciju. Podsetimo, sredinom prošle sezone 24-godišnji Beograđanin je bio 55. teniser sveta što mu je ujedno i najbolji plasman karijere.

    (tenissrbija)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Tipsarević poražen


    Janko Tipsarević poražen je u prvom kolu ATP turnira u Mecu, koji se u dvorani igra za nagradni fond od skoro 360 hiljada evra.

    Drugoplasiranog tenisera Srbije je pobedio najbolji britanski teniser Endi Marej, treći nosilac turnira, rezultatom 2-1, po setovima 6-4 1-6 6-2 posle skoro dva časa igre.

    Našem teniseru je ovo bio peti poraz u poslednjih šest duela, što je posledica povrede koju je zaradio sredinom leta.

    Kako je prošle sezone u ovom periodu trijumfovao na ATP čelendžer turniru u belgijskom Monsu, očekuje ga pad na ATP listi najboljih tenisera sveta, sa trenutno 53. mesta. Po trenutnoj proceni, Tipsarević će od sledećeg ponedeljka biti oko 70. pozicije.


    Tipsarević ostaje u Mecu gde ga očekuje još učešće u konkurenciji parova, zajedno sa Nikolasom Masuom iz Čilea. Njih dvojica na startu igraju protiv francuskog para Žilijen Beneto / Nikola Maji.


    (tenissrbija)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Pobeda karijere Pašanskog

    Boris Pašanski upisao je najveću pobedu karijere u drugom kolu ATP turnira u Tokiju (tvrda podloga, 832 hiljada dolara), savladavši Finca Jarka Nijeminena, 25. tenisera sveta!

    Trećeplasirani teniser Srbije napravio je najveće iznenađenje dosadašnjeg toka "AIG Open-a", pobedivši najboljeg finskog tenisera i šestog favorita turnira rezultatom 2-1, po setovima 6-3 4-6 6-4.

    Pobeda nad Nijeminenom je još veća kada se zna da naš teniser ne pruža najbolje partije na tvrdim podloga, dok Finac baš na takvim terenima beleži najbolje rezultate, poput četvrtfinala "US Open-a" prošle sezone!


    U osmini finala naš teniser će imati lakši posao kada je u pitanju "pedigre" protivnika, obzirom da će mu na crtu izaći omaleni Izraelac Dudi Sela. Učesnik beogradskog čelendžera 2006. godine je u drugom kolu Tokija bio bolji od Huana Martina del Potra, 11. nosioca turnira iz Argentine.

    Izraelac je trenutno 109. teniser sveta, a protiv našeg tenisera je već odigrao jedan duel ove sezone i izgubio! Pašanski je Selu porazio u prvom kolu čelendžera u Mas Palomasu rezultatom 4-6 7-6(4) 6-3.

    Ipak, u poslednje vreme Sela beleži veoma dobre rezultate. Vrhunac je došao u Dejvis kup okršaju Izraela i Čilea, kada je Sela pobedio dva najbolja čileanska tenisera Fernanda Gonzalesa i Nikolasa Masua, doduše na domaćem terenu, a znamo kakvu atmosferu prave Izraelci.


    U svakom slučaju meč osmine finala ATP turnira u Tokiju, između Borisa Pašanskog i Dudija Sele, na programu je u četvrtak ujutru, a istog dana će i naša najbolja teniserka Jelena Janković igrati protiv zemljakinje Dudija Sele, Šahar Per, u drugom kolu WTA turnira u Štutgartu.

    (tenissrbija)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Pašanskog zaustavila bolest

    Boris Pašanski nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Tokiju (tvrda podloga, 832 hiljade dolara), pošto je predao meč osmine finala protiv Izraelca Dudija Sele.

    Najbolji izraelski teniser je vodio rezultatom 6-2 4-0, kada je Pašanski pružio ruku protivniku zbog, kako je sajt ATP-a naveo, bolesti. Sela će se u svom prvom ATP četvrtfinalu sastati sa pobednikom meča između Rajnera Šitlera i Rišara Gaskea, trećeg nosioca.


    Ovo je bila velika šansa za Pašanskog da prvi put u 2007. godini dođe do četvrtfinala na nekom ATP turniru. Međutim, osmina finala turnira na tvrdoj podlozi, kao i pobeda nad 25. teniserom sveta i prošlogodišnjim četvrtfinalistom "US Open-a", Jarkom Nijeminenom, svakako je povod za zadovoljstvo u taboru našeg tenisera.

    Za plasman u osminu finala tokijskog turnira naš teniser će biti nagrađen sa 9.350 dolara kao i 25 poena, pomoći kojih će od sledećeg ponedeljka ponovo biti među 90 najboljih tenisera sveta na ATP listi.

    (tenissrbija)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Troicki uspešan u Moskvi


    Viktor Troicki igraće u glavnom žrebu velikog ATP turnira u Moskvi, koji se igra za nagradni fond od milion dolara. Mladi Beograđanin je u finalu kvalifikacija porazio Uzbekistanca Denisa Istomina.

    Troicki je Istomina porazio rezultatom 6-4 6-3, te kvalifikacije okončao bez izgubljenog seta. U prvom kolu je sa 7-6(1) 6-1 bio bolji od Moldavca Andreja Gorbana, da bi u drugoj rundi sa 6-2 6-0 deklasirao Sergeja Bubku Juniora (UKR).

    Mogući protivnici Viktora Troickog u prvom kolu glavnog žreba su Igor Andrejev i Teimuraz Gabašvili iz Rusije, Belgijanac Kristof Fligen i Simone Boleli iz Italije.


    Nenad Zimonjić uspešno je započeo takmičenje u konkurenciji parova, sa novim partnerom Danijelom Nestorom iz Kanade. Novooformljena kombinacija, inače prvi nosioci na moskovskom turniru, u prvom kolu su sa 4-6 6-1 (10-6) bili bolji od domaće kombinacije Igor Andrejev / Juri Šukin (WC).

    Zimonjić se okušao i u kvalifikacijama singla, ali ga je već u prvom kolu zaustavio Valeri Rudnjev (RUS). Ruski teniser je slavio rezultatom 6-3 7-6(3).


    U ponedeljak na teren će izaći i Janko Tipsarević, koga očekuje meč prvog kola protiv Serhija Roitmana iz Argentine. Naš teniser je prošle godine na ovom turniru došao do četvrtfinala, gde ga je posle velike borbe zaustavio Marat Safin.

    (tenissrbija)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2007

    Tipsarević u drugom kolu Moskve

    Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo Kupa Kremlja, pošto je pobedio Argentinca Serhija Rojtmana sa 2:1 (3:6, 6:4, 6:4).

    Tipsarević, trenutno 68. na ATP listi, u narednom kolu će igrati sa Britancem Endi Marejem, koji je postavljen za trećeg nosioca turnira.

    Marej je 17. na ATP listi, sa Tipsarevićem je do sada igrao dva puta i jednom izgubio.

    Nagradni fond turnira koji se igra u Moskvi je milion dolara.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ATP turniri, sezona 2011.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 24.09.2011, 17:48
  2. WTA turniri, sezona 2011.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 26.08.2011, 09:07
  3. ATP turniri - sezona 2009.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 17.11.2009, 14:04
  4. WTA turniri sezona 2008
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 20:12
  5. WTA turniri sezona 2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 05.12.2007, 04:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •