Najdraže priče i bajke iz detinjstva
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 42
  1. #1

    Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    da vidimo koje su vam bile najdraze bajke i price iz detinjstva.. koje ste price voleli da citate jovo nanovo i da vam nikad ne dosade?

    sudeci po mojoj mami, ona je bila jako srecna kad sam sama pocela da citam, jerbo sam volela mnoge price.. rekla mi je da kad sam bila mala mala, ona uhvati neku knjigu da mi cita.. a kako sam bila od malih nogu nocna ptica, onda dugo nisam mogla da zaspem, pa bi se njoj prispavalo pa bi preskakala delove.. a ja bi rekla: 'majka preskochila si deo'

    pocecu od moje omiljene Jezeve kucice zatim je tu Petar Pan i izgubljeni dechaci .. Ivica i Marica.. Uspavana lepotica.. Machak u cizmama.. Snezana i njenih sedam patuljaka.. sve Grimove i Andersonove bajke..
    Konjic Grbonjic isto ima svoje mesto
    Segrt Hlapic "Hlapic je bio malen kao lakat,veseo kao ptica,hrabar kao Kraljevic Marko,mudar kao knjiga,dobar kao sunce"

    ma ima toliko prica koje sam volela.. i jos uvek ih volim da ne zelim da napisem sve.. ostavljam i vama da nadopishete svoje omiljene


    pokusavam da se setim imena sedam patuljaka.. uz malu pomoc ostale dece, setili smo se Uche, Ljutka, Stidljivka i Smesljivka.. molim ostalu decu da napnu sive vijuge i da se prisjete ostalih

  2. #2

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    sad sam se svaceg neceg setila .. nesto mi secanja naviru

    U jednoj zemlji ko zna gdje.. u neko vrijeme ko zna kad.. bijase pcela malena.. o njoj se prica jos i sad.. ja mislim da se mala pcela zvala Maja.. mala, bistra, hitra pcela Maja.. mala pcela sto kroz cvijet sva u cucu gleda svijet.. i danas opet cemo sresti malu Maju.. malu, bistru, hitru pcelu Maju... Majaaaaa, Majaaaaa, Majaaaaa.. za nas pricaj zivot svoj.

    i pevushim melodiju ..

  3. #3

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Ehhhhhh, kad se samo setim koliko sam suza prolila zbog "Devojcice sa sibicama", evo i sad bih mogla 'ladno zaplakati. A specijalno zato sto sam jako bila vezana za moju baku, i uvek sam nekako tu pricu povezivala sa nas dve, ne znam zasto, i uvek sam strepela da joj se nesto ne desi. A kada mi mama procita kraj, tu nastaje hejsel, e tad placem, ma urlam. Devojcica umire, a ja sa njom. I onda ona odbija da mi sledeci put cita jer to tako tragicno dozivljavam, a ja je teram i obecam da necu da placem, a nema sanse.

    Konjic Grbonjic i ruske bajke su nesto specijalno. Petar Pan, takodje, omiljeni lik, ali sam volela i Tajger Lili (ipak je bila indijanka), Krcko Orascic, Ruzno Pace i Mala sirena... eto njih sam se bas prvo setila, a ima ih jos....

    ... a da me ubijes ne znam imena ostalih patuljaka, znam samo ove kojih smo se zajedno setili...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Setila sam se još jednog patuljka! Pospanko!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    sjecam se kad je jednog dana otac dosao kuci i donio mi citav komlpet bajki tj slikovnica
    omiljeni mi je bio Macak u cizmama, hrabri mali macak i njegov gospodar Markiz od Karabasa kako ga je on nazvao
    onda Tri praseta i zli vuk , ja puvacu i duvacu i oduvacu ti kucu ...
    ma bila je vesela druzin jako sarolika: pinokio, palcica, zlatokosa, pepeljuga, trnoruzica, crvenkapa

    a i ja bih se redovno rastuzio dok bi mi citali "Djevojcicu sa sibicama"
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #6

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    setila sam se Vuka i sedam kozlica

  7. #7

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Mali skakavac kaže:
    setila sam se Vuka i sedam kozlica
    Deda je imao dve priče koje nam je pričao pred spavanje. Vuk i 7 jarića i Tačno u podne, kaubojski film ( koji lik ). Ovako je to išlo otprilike, u interpretaciji by my deda (glas o'ma prebaci u ženski)

    Jarići kozlići, otvor'te mi vrata
    u šumi sam bila, vodice pila
    travice pasla
    puna sam mleka, pa teče k'o reka
    niz nožicu, u travicu...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    11 Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    pcelica maja, defintivno. a jos kad se sjetim onoga mog albuma i slicice koje sam ljepila...

  9. #9

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    E, a bio je neki ciklus slikovnica sa glavnom junakinjom Majom, tipa:"Maja u školi", "Maja na skijanju", "Maja mala mama". Sigurno se sećate. Elem, Maja je bila žena na sve spremna-sugestivno do bola.

  10. #10

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Definitivno najlepsa prica iz mog detinjstva: Decak sa praznom saksijom

  11. #11

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Pepeljuga

  12. #12

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Hajdi i njen deka u Alpima kao u raju, mala usamljena devojčica iz grada, neke bogate porodice, koja sve baš sve daje na prirodu, deku i njihovu bezgraničnu ljubav.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  13. #13

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Priča o Mačku i petlu mi je bila omiljena....Secam se da mi je baka pričala dugooo svako veče, dok se više i njoj nije smučilo ....
    A "Devojčica sa šibicama" je ostavila najveci utisak na mene...

  14. #14

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Hajdi i njen deka u Alpima kao u raju, mala usamljena devojčica iz grada, neke bogate porodice, koja sve baš sve daje na prirodu, deku i njihovu bezgraničnu ljubav.
    definitivno
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  15. #15

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Najdraze su mi ostale Hajdi..i Maja je...jos cuvam te knjige i citaju ih moje devojcice...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljeni crtani filmovi iz detinjstva
    Autor yige_gui u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 01.07.2015, 20:29
  2. Najdraži filmovi i serije iz detinjstva...
    Autor Goga u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 15.02.2015, 15:19
  3. Omiljeni slatkiši iz detinjstva
    Autor makilli u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 185
    Poslednja poruka: 14.02.2015, 10:32
  4. Omiljene bajke
    Autor kohili u forumu Književnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.02.2010, 23:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •