Najdraže priče i bajke iz detinjstva - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 42
  1. #16

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    sjetila sam se jelenka medenka, bila je i serija i knjiga...
    nattydread is coming to dinner

  2. #17

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Uspavana lepotica, Pepeljuga, Trnova ružica.....
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  3. #18

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Sve Price I Bajke Od Hans-a Christian-a Anderson-a
    Secam Se Da Sam Imala Veliku Zutu Knjigu U Kojoj Su Bile Sve Do Jedne Unutra

  4. #19

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Citat DanijElla kaže: Pogledaj poruku
    Uspavana lepotica, Pepeljuga, Trnova ružica.....
    i još da dodam Princeza na zrnu graška , koje uvek kada se setim , pred spavanje pretresem čaršav....
    Ljudi mogu da oproste sve osim iskrenosti !!!

  5. #20

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Ja imam kući zbirku od osam knjiga ruskih bajki. Kada sam bio mali čitali su mi ih pred spavanje, a posle sam ih i sam čitao... Baba Jaga, Ivan Carević i svi ostali... Zaista prelepe bajke.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  6. #21

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Paukovo Carstvo, i Bajka o petlu... to su priche koje je moj tata izmislio za mene i sestru, pamticu ih i preprichavati svojoj deci jer su stvarno genijalne...

    I Medved Trapavko... njega je izmislio moj deda... secam se kako mu jadnom nisam dala da zaspe dok mi ne ispricha nekoliko avantura Trapavka i ostalih zivotinja...


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  7. #22

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    otac mi je kao maloj stalno pricao bajku koja se zvala "Milan krilan i pravi zmaj" gde Milan krilan ne ubija zmaja, vec ga odvodi u planinu da pronadje srodnu dusu..
    onda to nisam kontala, ali kad sam malo porasla, skontala sam da je glavni akter price moj otac koji je na pametan nacin pokusao da mi objasni kako nije humano ubijati zivotinje.. hvala tata
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #23

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    "Nestaško u proleće" - slikovnica o malom liscu koji je izgubio mamu, braću i sestre jureći za leptirima u proleće, "Palčica" i "Ružno pače"...



  9. #24

    07 Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Sećam se jedne priče koju, mislim, moja mama izmislila.

    O vrapcu koji je nespreman dočekao zimu pa ga je primila porodica vevercia da prezimi kod njih.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  10. #25

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Najdraza prica mi je bila mala sirena, crvenkapa i Alisa u zemlji cuda.
    Pinokia nikako nisam volela.
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  11. #26

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Bijeli jelen, Suma Striborova, Aladin, Matovilka
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  12. #27

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Bas celik
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  13. #28

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Kada sam bio mali, u komsiluku je ziveo, na zalost sada vec davno pokojni, cika Ilija. On je vazio (tok sam tek kasnije shvatio) za lokalnig svalera, a posto je bio i u partizanima, nadimak mu je bio Gromovnik Ilija (po cuvenom diverzantu, revolucionaru i generalu Ivanu Harisu)...
    E, taj cika Ilija je meni pricao bajke na svoj nacin. Tako me je jednom zamolio da mu ispricam Crvenkapu. Ja sam, kao svako dobro i pametno dete, poceo standardnu verziju moje omiljene bajke, ali me je on prekinuo:
    - Ma to nije Crvenkapa. Ne zna tvoja mama tu bajku, nego ti slusaj mene..
    I on mi je ispricao svoju verziju u kojoj je Crvenkapa bila ta koja je baki svaki dan donosila cigarete, kafu i pivo, a ponekad i rakiju. Baka uopste nije bila bolesna vec je bila i lovac, pa je tako tamanila sve zveri po sumi (osim zeke, srne i meni dragih zivotinja), a vuka nije bilo nigde u prici jer ga je veteranka snajperista davno vec ustrelila...
    To se meni, naravno, dopalo i prvom prilikom sam trazio od mame da mi isprica Crvenkapu, pa kad je ona pocela, ja sam protestovao trazeci originalnu, to jest cika Ilijinu, verziju price, koju ona nije znala. Dzabe su bila njena uveravanja da je njena prica bila prava, ja sam plakao i zaspao neutesen. Sutradan je misterija bila resena, tako da sam ja imao priviligeju da kasnije iskljucivo slusam cika Ilijinu interpretaciju Crvenkape...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #29

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    Bez konkurencije su priče koje mi je deda pričao.Nije mi pričao ove klasične,nego je smišljao.Znam ih skoro sve,a u nekima sam čak i ja bila akter-super vaspitna fora.

    A tetka je radila u Rusiji,pa je donosila i ploče sa ruskim bajkama.Onda mama ispriča ili tata pročita(ni dan danas ne ume da ih priča napamet!a genije.čudno...),ja zapamtim i onda slušam ploče.Igla škripi po vinilu,a neka teta kao da peva..Gutala sam te ruske!U školi smo kasnije imali dva jezika i jedna sam od retkih koja se Ruskom jeziku radovala.Danas,kada mi je drago biće umorno ili tužno,kaže mi da mu recitujem pesmu o mesecu na Ruskom(on ga ne zna) i posle prve rečenice - nov čovek
    Poruku je izmenio Cecara, 13.01.2013 u 18:48 Razlog: neispravni linkovi ka slikama

  15. #30

    Odgovor: Najdraže priče i bajke iz detinjstva

    crvenkapa i pepeljuga.
    Najveca vlast je vladati sobom.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljeni crtani filmovi iz detinjstva
    Autor yige_gui u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 01.07.2015, 20:29
  2. Najdraži filmovi i serije iz detinjstva...
    Autor Goga u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 15.02.2015, 15:19
  3. Omiljeni slatkiši iz detinjstva
    Autor makilli u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 185
    Poslednja poruka: 14.02.2015, 10:32
  4. Omiljene bajke
    Autor kohili u forumu Književnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.02.2010, 23:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •