Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    04 Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    Ove godine, 28. jula u Sportskom Rekreativnom Centru u Kljajićevu kod Sombora se organizuje Seoska korida po četvrti put. Organizatori ga najavljuju kao Novi ispit motokultivatora i umešnosti vozača Mašine su na dotezanju, prasići su pod stalnim nadzorom organizatora, a već nedeljama unazad dvadesetočlani timovi treniraju u tajnosti, što bez dvojbe ukazuje da se bliži seoska korida, po kojoj je Kljajićevo nadaleko poznato. Jednodnevna priredba na seoskom bazenu ove godine će biti jača za disciplinu 1 na 1, takozvani sprint motokultivatora, kojom će biti otvoren trkački dan. Centralni događaj Trka motokultivatora - Grand prix pečeno prase, ove sezone će se voziti u 20 krugova, dok će lovom na prasiće (seoska korida) biti zatvoren motokultidrom.!
    Predviđeno je deset sportskih disciplina, a glavnu atrakciju predstavljaju trke motokultivatora i hvatanje meredovom-mrežom ili lasom, prasića iz prikolice motokultivatora.

    Udruženje "Sloboda za životinje" podnelo je prijavu Veterinarskoj inspekciji i predsedniku opštine Sombor i zatražilo obustavu manifestacije - a protiv organizatora Matko Srećka i Šujica Gorana - najavilo krivične prijave.



    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    Divljaci. Hvatanje praseta lasom i meredovom iz prikolice motokultivatora?! Kapiram ja i svinjokolj i sve, iako mi je i to nevidjeno zlo, ali preteraše ga skroz
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    Odakle im samo takve ideje padaju na pamet?Svasta ce izmisliti i smisliti
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    Bolje da jedni druge love meredovima. Stoka neiživljena.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    Kakva seljana.
    Ja razumem da deo odrastanja na selu može biti jahanje ovnova ili tako neke sumanute igrarije od kojih dobiješ plikove ako te zbace sa sebe u koprive ili te polupaju od batina kad te uhvate baba, deda, mama, stric, ali ovakvu zabavu odraslih ljudi ne razumem. I to mi baš onako gadno i primitivno.

    Mučenja životinja koliko voliš gde god se okreneš. Na obali Morave u Stalaću sam pre neku godinu videla sledeće: Čovek u ograđenom prostoru drži nekoliko divljih svinja. Naplaćuje po 50-100 dinara (koliko sam čula raspitujući se kod meštana, jer je njemu kuća ko zna koliko odatle i njega nisam uspela da nađem) vlasnicima pasa da puste svoje pse na svinje i da ih vežbaju za lov. Ustvari vlasnici tako i testiraju svoje ljubimce da li ih uopšte lov na svinje interesuje ili ne. Tu svotu izdvajaju za pola sata jurnjave. Ono što rečima ne može da se opiše je to kako izgledaju te jadne svinje. Noge su im izujedane, krvave i naduvene... tri puta deblje nego što treba da budu. Tu i tamo visi koje parče mesa. Rane su uvek sveže, ne stignu da zarastu. Stajala sam i posmatrala ih zamišljajuci šta sve ta životinja preživljava i koliko se trudi da pobegne dok je razjareni psi jure. Naježila sam se i razbesnela. Užasan prizor.

    Daleko smo izgleda od ASPCA, daleko
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    Surovo jebote.

    Da li ćemo mi konačno imati neki zakon o zaštiti životinja? Još jedan primer o tome šta sve nama fali, ali (znam da sam dosadan) zato imamo zakon koji zabranjuje klimi da kaplje.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Odakle im samo takve ideje padaju na pamet?Svasta ce izmisliti i smisliti
    • Svetsko prvenstvo u trkanju kišnih glista
      koliko se sećam, takmičenje je bilo otkazano zbog toga što je glavni favorit (kišna glista) bila u drugom stanju
    • Svetsko prvenstvo u guranju mešalica (da upali)
      glavna disciplina: 100 metara prepone

    svašta će ljudi izmisliti, samo da dovedu svoje selo bar i na dva dana u centar pažnje

    no hvatanje meredovom-mrežom ili lasom, prasića iz prikolice motokultivatora,
    nije u redu, ni prema prasićima, ni prema takmičarima
    ... ne verujem da se uopšte vodilo računa o bezbednosti takmičara

    Dal' prvo treba neko da slomi vrat, pa da se nadležne institucije i organizatori sete,
    da nije sve u novcu, i da postoje i drugi načini za zaradu
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    Ovo me nimalo ne iznenadjuje s obzirom na činjenicu da poznajem meštane Kljajićeva i čak je ovo blaga varijanta iživljavanja u pitanju.Za svaku osudu je ovo besmisleno "takmičenje" ali me baš zanima ko će da digne glas protiv njih i preduzme nešto?Niko,kao i uvek u sličnim situacijama
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  9. #9

    08 Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    Sta reci, dosla TV i u Kljajicevo, pa ljudi gledali kaubojske filmove i rodeo. Il su pogledali par filmova kako to rade Ameri. Pa ko vele ajd i mi. Jelte sad nemamo bas iskustva sa jahanjem na konjima al jasemo mi na motokultivatorima (znaci da smo napredniji od Amera). Sad da bi dokazali da smo "zestoki momci" mi cemo jelte vatati te "strasne"prasice u trku iz motokultivatora. Pa sad ako ko ispadne iz prikolice... A prasici? Ma ionako ce zavrsiti na raznju il u kobasicama.

    Bio bi to pogled odozdo, sa zemlje, iz blata ovog Vojvodjanskog, Balkanskog.

    Organizator bi trebao da ovu "priredbu" stavi na sve Televizije sveta da i ostali svet vidi koliko smo mi "uznapredovali".

    Koliko je beskrajna ljudska glupost.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    Ovo je ilustracija one priče o seljaku koji juri prase po blatnjavoj avliji - i koje mu zbriše, i srpskom jeziku u kome je moguće svašta razno, pa i prošlo vreme u budućem... "Kad te budem stig'o, j**'* sam ti majku!"
    U modi su razne "sirijade", "kobasicijade", "slaninijade", "krastavcijade", pa se, valjda, i Kljajićevo našlo u nebranom groždju... Šta osmisliti kao brend...
    Motokultivatore - imaju. Prasiće - imaju. Nekom je stigla u pamet ideja da bi to dvoje, uprkos onome što su nas učili u prvom razredu - da se babe i žabe ne sabiraju! - moglo da se sabere i da se napravi korida u vezi sa gorepomenutim prasićima i motokultivatorima...
    Čuj, laso i meredov... Pa, stvarno.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    ...jadne gice.... a takmicari??? Gde ce im dusa???
    Iskreno se nadam da ce veterinarska inspekcija spreciti ovu manifestaciju!!!
    neunistiva zlojebaba!
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    ...jadne gice.... a takmicari??? Gde ce im dusa???
    Iskreno se nadam da ce veterinarska inspekcija spreciti ovu manifestaciju!!!
    Ma, ne... Doćiće da se nažderu i ožderu, ne brini!
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    UUUUUaaaaaaaa!!!! Veterinarska inspekcija
    neunistiva zlojebaba!
      Vrh

  14. #14

    06 Odgovor: Trka motokultivatora i seoska korida (hvatanje praseta u punoj brzini)

    kasnim skoro celu godinu , u pravu ste ali samo upola ,

    Znam dobro događaj o kom sudite i nije mi baš milo i drago da sve to čitam , al šta se sad može , korida bila , vozači živi i zdravi a prasića ... nema ,
    Još jednom, sve ste u pravu ali način na koji pišete nije korektan i to hoću da Vam pojasnim.
    nije uredu pominjati celo selo (negativno) iako je stvarno ružno i mislim da ima i boljih i pametnijih stvari (i ljudi) po kojima možemo da se predstavljamo. Niko od Vas da se seti da ne postoji "kolektivna" odgovornost , ako tako sudite , onda ste i sami odgovorni za sve što se dešava u Vašem mestu. Polovina gornjh poruka je u redu i na mestu , dajte nam šansu da se popravimo,ali dobar deo je svakako vređanje i omalovažavanje , ponižavajuće je poređenje sa kaubojima celog sela a da dotični ne navede poneki primer iz svog grada ili možda sela. Kritikovati neki događaj ili radnju nije lako,i ne podrazumeva da se ima pravo ponižavati i vređati , pa još celo selo , i organizator i publika a i oni koji nisu bili tamo. Ko se prepozna nek se malo zamisli a drugi što o tome ćute , nek se i oni zamisle i razmisle. Toliko o tome i pozivam Vas da svrtite u Kljajićevo i uverite se da tamo žive i neki drugi ljudi i da stvarno ima i boljih stvari od ovoga , za koje još jednom kažem da nam nije trebalo i nije humano.Ako je išta dobro u svemu,a to je, da događaj nije ostao sakriven i da je zahvaljujući tome (nadam se,blizu je leto) prekinuta "korida" za koju i sami vidite da nije nešto što ima tradiciju. Trke će možda i biti (i nije Vaš problem što su motokultivatori ) ali ono sa prasićima , mislim da je kraj .
    Nego, ajde kad smo već kod prasića , budite iskreni i pošteni i javite se , ali sa napomenom , ima li iko od Vas čije mišljenje i stavove cenim , a da do sada nije okusio te iste prasiće,bilo sa ražnja ili iz rerne. Ajde malo da popričamo o toj Vašoj tezi zvanoj "HUMANO KLANJE I UBIJANJE" i šta to zapravo znači. Kakva je razlika ili dobit za prasence , kad ga ubijete ili zakoljete "HUMANO" .
    Jel tada pečenje slađe i nema "griže savesti"?. Gledano iz ugla prasića , te Vaše fantazije o "humanom" klanju nemaju veze sa životom , ovako ili onako oni završe u tanjiru , samo je "humanistima" nekako lakše da opravdaju svoj "zločin" i verovatno nakon toga nemaju "gorušicu" , samo malo podriguju.
    Na kraju,da se vratim onom našem presetu s početka priče,u svakom slučaju ostalo je živo i zdravo nakon "koride" , samo ,nisam baš siguran da je preživelo Seosku slavu,imali smo tada u gostima neke "fine iz grada" što zdravo voledu ono humano ..... ajde da se čujemo malo,i po koju reč i o vašim varošicama , dođite letos na kupanje,imamo divan bazen , ako nam ga ne prodaju , i neće biti prasića , obećajem .
      Vrh

Slične teme

  1. "Hvatanje" na delu
    Autor SQUAW u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 03.10.2009, 15:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •