Omiljena priča - Strana 2
Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 143
  1. #16

    Odgovor: Omiljena priča

    NIJE

    Da li me trazio neko?
    - Nije.
    Da li je stizala posta?
    - Nije.
    Da li me zvao neko?
    - Nije.
    Da li me trazio neko?
    - Nije.
    Da li je neko pitao za mene?
    - Nije.
    Taj Nije je bas uporan covek!!!


    *******************************


    STRASNI HOROR LIK


    Decak i devojcica nisu odrasli u komsiluku, ali su se pronalazili i igrali, na mestima ka kojima ih je vukla decja masta. Igrali su se zmurke, klikera, kvizova i svih ostalih decjih igara… neke su izmisljali sami. Smejali su se, plakali i cutali zajedno, ako treba. Tek, bilo im je dovoljno da su tu jedno kraj drugoga.
    On ju je uspevao zasmejati i kad je bila najtuznija. Bio je duhovit i pametan, a ona je njemu bila interesantna zbog nekih neobicnih crta karaktera.
    Jednog dana rese da istrazuju, kopaju zemlju, nadajuci se da ce naci, zlatni kovceg, dukate ili ko zna kakvo otkrice.
    I otkrili su!
    Na dubini od nekih pola metra, nasli su Tabu temu.
    Videvsi otkrice decak se namrgodi: ” Ovo cemo zakopati! To je Tabu! Necemo o tome.”
    Devojcica prekoluta ocima, vrtevsi u ruci pramicak kose i rece:
    ” Pa nije pisalo na tabli Buuuuuuu, da se toliko uplasis!!!
    Ja sam u stvari hrabri decak. Eto, a mislila sam da sam devojcica.
    Idem sad da obucem pantalone sa tregerima, nabavim neki kacket, kupim automobilcice i osisam se na kratko.”
    Decak je upita: ” Gde ces, ti se to salis?”
    Ona se okrenu onako lagano ka njemu, pogleda ga i malo glasnije rece: ” Tabuuuuuuu!”
    Decak pobeze glavom bez obzira, misleci da je to neki lik iz strasnog horor filma.

    autor:jelenaartpoezija
    Poruku je izmenio SQUAW, 02.08.2007 u 12:52
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #17

    Odgovor: Omiljena priča

    Kako si

    Kako si?
    - Nisam dobro.
    Zasto?
    - Zato.
    Ne zelis da pricas o tome?
    - Zelim.
    Pricaj.
    - Ne mogu.
    Da li te boli?
    - Boli me?
    Sta?
    - Nikad necu shvatiti.
    Sta?
    - Zasto me gurnu u zivo blato kad vec isplivam.
    Zasto od muve naprave slona i pretvore se u komarca.
    Ko?
    - Oni sto guraju u blato.
    Zasto to rade?
    - Ne znam.
    Jesi li pricala sa nekim o tome?
    - Jesam sa komarcima ocigledno,
    jer su posle par sati zaboravili da mi nije dobro.
    A sto ti nije bilo dobro?
    - Pukao mi zulj.
    Zar ti nije bolje zbog toga?
    - Nije, stali su mi na zulj onda kad nije trebalo.
    U nekim danima moras zaobici zuljeve drugih i biti melem. Narocito u onim sa losim vestima.
    Kako se zoves?
    - Ne mogu da se odlucim.
    Ili sam Brigoljud ili Fifi ili…
    Ne, ne Fifi mi se ne svidja nikako.


    Kako si danas?
    - Bolje nego juce, jer je Njoj bolje nego juce.
    Imas li neku zelju?
    - Imam. Da se rodim kao musko.
    Zasto?
    - Treba mi ponekad da budem musko. Kapiras?
    Ne.
    - Nema veze. To ionako svi pogresno shvate.
    Hej, da te pitam nesto.
    Pitaj.
    - Imaju li komarci oci?
    E, to stvarno ne znam.
    Znam da andjeli imaju oci.
    - Stvarno?
    Stvarno videces. Bice bolje.
    - Kako se ti zoves?
    Pogodi sama.
    - Ne mogu, umorna sam.
    Moram do apoteke da kupim Autan i hanzaplast.



    autor:jelenaartpoezija
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #18

    02 Odgovor: Omiljena priča

    Liči na pesmu,a priča je-tako piše Zaratustra.

    Pseća balada No.I (Emotivno stanje jednog...psa)

    Mogao bih danas
    Da ti pišem
    O tome
    Kako mi nedostaješ
    Kako su noći
    Beskrajno duge
    Insomnične
    Zajebano teške
    A svaki stih
    Koji bi izašao iz mene
    Nosio bi u sebi dozu patetike

    Mogao bih
    Sve bih to mogao
    Ali neću

    Za promenu
    Prošetaću danas psa
    Ili će pas prošetati mene
    U principu
    Ne menja se stvar
    Obojica uležani
    On u svom boksu
    Ja Između četiri zida
    I samo
    S vremena na vreme
    Pogledamo se u oči
    I buljimo
    Tako nepomično
    Jedan u drugog

    Pokušavajući da shvatim
    Smisao psećeg postojanja
    Dolazimi do zaključka
    Da je njegovo
    Egzistencijalno stanje
    Od mog svakako sigurnije
    Ali šta je sa emocijama
    Bog sveti zna

    Bulji i on u mene
    A o čemu razmišlja
    Ne bih ti znao reći
    Možda bi mi nešto i rekao
    Nešto poput
    "Hej druže,
    Zajebi da me posmatraš,
    Zar ne vidiš da smo isti?"

    Zar smo isti ?
    Može biti ....
    Izgleda da su nam
    Jedino buve
    Na različitim mestima
    Moje su u glavi
    Njegove po koži
    I kako god da okrenš
    Gamižu
    I što se više češaš
    Svrab postaje
    Sve jači
    I jači

    I bude mi žao njega
    Žao mi je što ne umem
    Da mu objasnim
    Da si delimičan krivac
    Za njegove buve TI
    Ti koja kradeš mi dane
    Kradeš noći
    Ti koja ne izlaziš iz mene
    Ti buvo
    U obliku žene

    Sve bih mu ja to objasnio
    Sve
    Samo da umem

    Ali ko zna
    Možda i njegove buve
    Ništa nisu bolje
    Znam samo
    Da je prošle zime
    Bio jako veseo
    Dok mu je jedna kuja
    Iz noći u noć
    Dolazila pored žice
    Vremenom su je potkopali
    Potom bi zajedno bežali u noć
    Vraćao bi se kući
    Rano izjutra
    Sav smoren
    I kao pravi lopov
    Krišom bi se
    Zavalačio nazad

    Ćutao je on
    Ćutao sam i ja
    Pravio se kao da ništa nisam video

    Sve je to trajalo
    Sve je trajalo
    Dok jednog dana
    Kuje nije nestalo
    Neznam šta se sa njom zbilo
    Ne verujem
    Da je nekog novog
    Džukca pronašla
    Ne verujem
    Da ga je tek tako napustila
    Pre će biti
    Da je nešto pregazilo
    Jer...
    Bila je to ljubav
    Baš ona prava


    I od tada
    U njegovim očima
    Nestalo je sjaja
    Hranu je počeo da odbija
    Na prolaznike da ne gleda
    Čak i šetnje sa mnom
    Postale su moranje
    Pa ipak vremenom
    Navikne se čovek na samoću
    Navikne i životinja

    A danas
    Za promenu
    Idemo u šetnju nas dvojica

    Pa i ako ništa drugo...
    Možda se uz put
    O nešto i očešamo
    Možda
    Možda se smanji svrab
    I tako
    Bar na trenutak
    Na ženke svoje
    Zaboravimo


    Za promenu....

  4. #19

    Odgovor: Omiljena priča


    meme by Pu


    Ja u stvari i ne znam da li postoje stvari o kojima ćutim. Postoje ljudi kojima mogu da kažem neke stvari a neke im ne bih rekla ni za živu glavu. Postoje i stvari koje mogu da kažem svima. I obrnuto i tako redom..
    Mali je broj onih kojima mogu da kažem baš sve, pa evo razmišljam da li ih uopšte i ima. Uvek postoji nešto što prećutim ..
    Ne verujem da će iko ikada moći da kaže o meni, ko sam ja u stvari, ma koliko mislio da me poznaje. Ja jednostavno imam zid oko sebe, i bila bih strašno nesigurna kada bih dozvolila nekome da ga sruši.
    Moje ćutanje ne mogu da podelim, tipa ćutim o osećanjima, ćutim o intimi ili govorim o politici, ., govorim o deci Sve je to jako komplikovano objasniti. O svemu tome ja govorim, ali biram kome ću i kako to reći. Onog momenta kada procenim da će moja izjava biti pogrešno protumačena od strane slušaoca, ja prećutim.
    Ovakav stav mi nije dodeljen genetskim kodom, on se razvijao kao i ja, čini mi se da je i jedini mogući za opstanak u svetu u kome živimo. Ogoliti sebe je najveća greška koju jedan čovek sme sebi da dozvoli. Ispravan ili ne ovo je moj stav, a zid iza koga se skrivam je svakim danom sve viši i sve širi.
    Da, na kraju vam neću dozvoliti da zaključite da sam u stanju da nekoga slažem. To ne radim, i nisam u stanju da to uradim (na moju žalost) nikad, a da prećutim, to radim i to sve češće.
    neunistiva zlojebaba!

  5. #20

    05 Odgovor: Omiljena priča

    by ca blues




    ..... sasvim slučajno sretnem danas na ulici kolegu i prijatelja i učitelja zanataveć odavno o njemu niko ništa nije bio čuo.stanem ispred njega i kažem: izvinite gospodine, jel se mi možda slučajno poznajemo???....smeje sekaže pre nekog vremena sam na takvo pitanje odgovorio: NE.YBG ti si moj drug i ja te volim i cenim i poštujem, a i planirao sam da te potražim pre nego odem.hahahhaa..

    .svraćamo na kafu u najprometniji kafe na gradskom trgupuni luluništa neuobičajeno, ali ovo je ipak špijunska crna gora.konobari su sablaznuti, blago rečenokrank mu je više nego dobar

    skoro je došao iz britanije, pre toga je uspeo da fotografiše KASTRAjoš se nije bio razboleojoš uvek je lako hramao od povrede kolena.ti šta radiš??? fejmili???....

    pričamvratila se u zavičaj, napustila istraživanje i razvoj, ima lepu pločicu na vratima ureda, ulizuju joj se sitni asistenti i persperktivni docenti, nismo zajedno

    ..pušimo novu lulu.konobari su sada coolsale šef ga je prepoznao.i moj ugled u konobarskim očima je porastao, osećam.

    kažeeh, možda bi ti život bio mnogo lakši da si i ti toliko moralno posrnuo, al ne vredi, ti to ne umeš.mika oklop je pisao o takvima kao ti, zupan isto, YBG, sad si čovek.naša umetnost će i onako vredeti tek kada umremo.ja sam, kaže, spremio materijal za monografiju, platio sam i izdavača, objaviće delo tek kada umrem..

    .kaže.kada budeš umirao i bolničaru diktirao detetovu adresu na koju treba da telegrafiše bićeš srećan zato što si BIO UVEK.a ovo do tada je bedna cena tog zadovoljstvameni je 46 i nedam da mi izvade plućno krilo.malo što plaćam, još i bakšiš da ostavljam, ne dolazi u obzir.uplatio sam krevet za dva meseca na bežanijskoj onkologiji, kremaciju naravno.dao sam 300 EUR taksisti iz požeške da preuzme urnu i prospe je sa pančevačkog mosta

    ..inače, od pre desetak dana se ne zovem onako kako me ti znaš, ni JMBG mi nije više istiYBG, trebalo je truda i vremena, al uspelo mi je.žao mi što detetu ne mogu ostaviti u nasledstvo LAJKUnikon mi nije dovoljno lirski.al nekako mi se nije dalo.

    .bio sam u gacku neki danlepo izmerio kilo uglja, istucao ga u avanu i pojeo sa ovčijim kiselim mlekom.spremio sam još dvesta grama, to ću na bežaniji sa imlekovim jogurtom.

    .daje mi hard.kad saznaš da me više nema, pukni format na ovaj hard, valjda ćeš imati za dobru lulu pre toga.

    .kažem kako sam baš juče saznao da je mika umro u SF.

    YBG prijatelju, kritika sigurno tvrdi, šteta, žalost.on beše 48-o a???...manje od 60cool.

    ja sam čuo, mada to nije provereno, kaže, da je zupanova bivša draga saznala za njegovu smrt tek par godina kasnije.smestili je na vrapče dva meseca.eto neki dan umro i prele

    .prisustvao je promociji kecmanovićeve nemoguće bosnepriča kako je sreo tupurkovskog na ulici u poluveru na V.kako se napio sa vlasijem dok je tači biran za premijera.kako je janši dobacio da vodnik doveka ostaje zastavnikkako je plakao kao malo dete kada su umrli šuvar i račan....kako je vidoje žarković najjači crnogorac, dobro vam jutro crnogorci; uuaaaa uuuu, jebite se crnogorci eto vam moja ostavka

    .kaže, ne veruj u idole ako nisu ČE

    ..Titovog unuka sa žandari privodili zato što je imao vozačku dozvolu u kojoj je pisalo Josip Broz..ovaj kupuje akcije bratove banke bankarskim kreditom za koji garantuje tim istim akcijama.onaj je zbog love zarađene nošenjem gajbi poslao oca iz holandije da ga ga sahranjuje kurta i murta po dvorištima.putar buzdovančina zajebava neinformisanog, a Hercegovački Kurjak je polizao sva govna po svetskim ambasadama koja su nasrali gedžovanski piljari.hansku žandarčinu apsi montegrinska građevinska inspekcija nakon što ga je cinkarila jebulja

    pričam mu kako mi nude da pišem za lokalni mesečnik.rano je brale, kaže, rano.ne umeš ti ko momo biti urban u BGD il ZGB, a seljačina u hercegovini..drž se ti svog zanata, slikari još nisu bili politički osuđenici.i kome pisati????....ovima što posle dva džoka pređu na iglu, i seru da je vutra kriva, a otac im je umro, a nije imao da se jednom napije ko čovek.

    .kaže.onima koji sada počinju treba nuditi samo hrišćanstvo.to ti je komunizam brale.to je poentaYBG mi smo se nosili sa urednicima oni će sa sveštenstvomto ti je isto.nepismeni i neprosvećeni i jedni i drugi.al ako smo mi mogli prejebati urednika, mogu i oni, ako išta vrede, popa.dogma je dogma, intelekt je intelekt.važan je rezultat.sledećeg ruskog cara POSTAVIĆE aleksej i SVETI VLADIMIR.

    .pričam mu o RIĐOKOSOJ RADI..kaže, mali ti si puko na ova brda.YBG to baš i nije trebalo da ti se desi.valjda se nađe kaka upišulja da te isčupa odavdezašto druže, pa ti si mi dao svoj aranžman za kašmir pa me evo živa???.....ehh kaže.

    eh to je bilo drugo vremedrugi uslovi.pazi, kaže.rođak moj je trideset peto godište.završio fax kao ratni smetenjak.dođe kao doktor stažista u malu rudarsku naseobinu.ordinirao je sa pištoljem za pasom, jer ovim divljacima nije mogao nadoglaviti da se bolovanja ne izdaju po njihovom nahođenju.šmekne u obližnjem gradu devojkubalavica, srednjoškolkalepa ko upisananekako ona dođe na operaciju krajnika u njegovu bolnicu..priča, ovo ono i plane ljubav.a on momkuje li momkuje, faca, YBG doktor..krenuo čovek da pravi univerzitetsku karijeru.putovao po svetu, lundrao, ona završavala fax u sarjvui šta da ti kažem, dal je ljubav ili ženska logika, ona začne.YBG, otac joj revolucionar, marka u gradu, bogme i šire.njegov brat bio potčinjeni u službi njenog tateoženi se on.ubrzo mu dođe da zajebe univerzitetsku karijeru.zaboravi na kanadu i mesto na njihovom univerzitetu.skoro je umro.tvrde da je bio veliki doktor, pošten i častan čovek, izrodio decu ljudeal jebiga mogao je napraviti karijeru profesionalca svetskog glasa.

    .možda je on umro kao srećan čovek.možda je bio predodređen da mu to bude profesionalni maximum.al ne jebem ja, profesionalac mora sve, ama baš sve da podredi profesionalnom uspehu.u čemu je poenta da takav intelekt ostane provincijski liječnik ????....

    .e, da se našla kakva upišulja da ga trgne iz delirijuma, a posle da ga ostavi, on bi bio doktor svetskoga glasa.to ti pričam.i zato ti kažem, rovit si, ne padaj na ovdašnje plačipičko lirika priče, dobra je to priča, može se prodati, al ako je iz pakistana ili bar iz anadolije.nemoj, nikona ti, da padneš na tu priču.nisi ti pelcovan na crnogorsko hercegovačka sranja.ma na balkanu uopšte su ti žene iste, samo da im je naći muža i svezati ga za kuću i okućnicu.badava što su oboje puka sirotinja, samo da se za nju kaže udata

    ...ti si imao sreću, zavela te evropejka, napravila potomstvo sa tobom, zajebi balkansku priču tipa što nisam brao cveće oko sebe..nisi ti iz tog filmati si sa sedamnaest-osamnaest godina otišao od kuće, rođen i rastao u urbanim sedinama, pusti ove seljake i njihove priče o koljenima i potomstvu kroz vekove.YBT pričaju o lozi, a ima krajeva gde je do pre šezdeset godina aga ili beg polagao pravo na prvu bračnu noć.pa tek četrdeset pete-šeste u bosni je ukinuto šerijtsko pravo i feudalno društveno uređenje.

    .kaže.jesi voleo ženu bez granica????....jesi li joj bezgranično bio odan????...šta oćeš više????....da doveka ostaneš veran toj ljubavi????? akoako brale svaka ti čast i ako to uspeš ja ću ti se diviti i sa onoga sveta, ako ga imaal ne padaj na lokalna ženska sranja.

    kaže.jes ti čitao dučića????.....švalerčina bez presedanaal ženomrzac brale.prezire zenu iz dna duše.jebe je pa satire, al ne jebe živu silu da mu se u život umešaYBG ni ja ni ti nismo takvi, nismo čim smo uspeli dete da rodimo.prema tome.jednom si voleo do kraja, drugi put može biti samo reprizaveć viđeno.

    .kaže.čitam ti u očima da imaš kći.vidi se po tebi.muškarci koji imaju sinove su u startu spremni da se sa njima takmiče u osvajanju žena.stil im je agresivniji, boje se da im ne prifali testosterona.tebe to ne interesuje, imaš kći i hteo bi da i ona doživi potpunu romansu, ne čikaš đavola, ne izazivaš da tvoj greh tvoje potomstvo plaća..

    ....jasno ti je da ne postoji žena pod ovom kapom nebeskom koju bi mogao voleti kao njubilvaktile najbolja je bila tvoja, sadašnja najbolja ti je kći i čemu onda uopšte pokušavati.čemu????.....uživaj brale.ti si srećan čovek.postoji devojka za koju ćeš uvek biti najbolji frajer na svetu..čemu bi se ti sada dokazivao i zlopatio???!!!!!....

    .jebe ti se???...ah da, jebemo se samo sa ženama u koje se možemo zaljubiti hahahaa, bilo druže, biloni zaljubljivanje nije kao što je nekada bilo. još sto godina da živiš nećeš sresti neku zbog koje bi opet zapalio na drugi kraj sveta, i da ti se učini da si je sreo, racio će te opomenuti na kći.

    ....kad ti se bude dovoljno prijebalo naći ćeš već kakvu.ne plaši se daje satreš, da budeš stoka neopevana prema njoj, ne plaši se, jer to si sada tiproživeo si svoju romansu i u tebi je ostao samo bol koji ti ne dozvoljava da nekog pustiš unutar sebeonako kako ti je strah po ratištima čuvao glavu na ramenima, tako ti sada bol čuva oreol dobrog oca

    .kaže..ako si oženjen frajer, živećeš kao pas i umreti kao čovek.ako si singl lik, živećeš kao čovek i umreti kao pas.pa ti biraj.....ali brale veruj mi, ova moja, a i tvoja jednog dana, pasja smrt je zlatnazlatna zato što će postojati žena kojoj će iskreno biti žao što si umro, a ne zato što nije uspela da ti se za života sveti ko zna kakvim glupostima.

    .zove konobara da naplati.prilazi sale šef.daje mu plavi flomaster i kaže..deset eura ukrupno sa potpisom molim.

    ....vadi deset EUR iz džepa, potpisuje se i daju sale šefu.sale šef mu vraća dve po pet EUR i smeje se.

    .daje mi kesicu kranka.uzmi ovo, da me se setiš.smejemo se.kaže: ti pođi prvi, nikada nisam voleo da mi se zna kuda sam pošao..smrt fašizmu druže.NO PASSARAN otpozdravlja..

    .dal sam već rekao da u ovoj crnoj gori čovek može da vidi samo tragiku epskih razmera.YBG.....



  6. #21

    05 Odgovor: Omiljena priča

    by ca blues


    ......Kakav radostan dan

    već danima sam bez para.gotovo nedelju dana se grebem za kutiju cigareta, YBG jedan klinac koga učim video reportaži i montaži me gađa kutijom malbora dnevnoal ne učim ga svaki dan YBGpreživljavam sa kockom pileće supe za pola litra vode, stotinjak grama kisele pavlake, najjeftinije moguće, naravno, i pola hleba dnevno.

    neki dan me zove marta.bla bla bla.kaže, ne sekiraj se posle razgovora sa mnom uvek te pukne neka lovai uostalom šta još uvek tražiš u nikšićune tražim ništa, ali nema lovu da pobegnem odavdejuče dobijem sms: korisnik broja 069 bla bla, marta, je dopunio vaš račun sa dva eurasuper YBT, imam lovu za poziv koji može da promeni sve

    u gluvo doba sinoć zove kolega, kaže, nije u mogućnosti, da li bih mogao da odradim neko venčanje danas ?jok ti ćeš

    ..venčanje četvrtkom, lepa stvaru restoranu njih četvoro, mladenci i kumovimatičarka stigla pre njihfleš, fleš, fleš, ende šlusda li želite da vam odradim fotografije dok vi ručate ?......moj bedni procenat 24 EUR.

    .srećan kao kuče u liftu kupujem cigarete.

    .cena uspehapola sata po isplati, isti kolega zove i kao pita, jel možeš da odradiš neki protokol u domu zdravlja ?...YBG, mogukako da mu kažem da ne mogu ????!!!!!....a to što će fotosi sutra osvanuti na naslovnoj strani bednog lokalnog dnevnika, najtiražniji u ovoj državi, valjda još uvek najmlađoj u svetu, sa njegovim potpisom, e YBG !!!!....mora se odužiti bednih 24 EUR.to što je on fotografska debilčina, koja pojma ne zna šta je expozicija, a ne šta je blenda, to je druga strana medalje.kao i to što su tvoji fotosi, u zadnjih četiri pet meseci, bar pet puta osvanuli na naslovnici potpisani njegovim imenom..YBG brate, leba mora da se jede.

    al super, dok čekaš da se bedni protokol u još bednijem domu zdravlja završi stiže sms, čekaju te Xovići.YBT, to venčanje sam radio još pre četiri nedelje.otišli ljudi na morebole njih uvo što ti nemaš lovu za stan i lebabilo im je ludo i nezaboravno....al super, YBG tu je honorar 46 i nešto EURkonačno da namirim ujutru drugi deo od bednih šezdeset EUR stanodavcu.a i ovih današnjih 24 EUR mogu lagodnije trošiti.

    aha, al u qurcu.za nepunih trideset pet godina nikada nisam uspeo biti štedljivYBG ja sam protočni bojler za lovuu jednu ruku dotiče, iz druge ističesranje.

    o kako radostan dan.

    .YBG, na prvi poziv koji može da promeni sve, dobiješ odgovor, ja nisam u gradu, u BGD sam, nisam se video sa pretpostavljenima iako sam im prezentovao tvoju ponudu, ajde da se čujemo ovih dana.ufff.još uvek mrcvarenjeYBT gde ću ja od prvog , a danas je već šesnaesti ?????????......

    drugi broj koji može promeniti sve, naravno ne odgovaraagonija se produžava.

    krećem u stan.usput sretnem A.jedino normalno stvorenje koje sam za gotovo više od godinu dana upoznao u ovom gradu..ja je nisam poznao, poznala ona mene i zove i mašehej ćao devojko, šta se radi, ajmo na kafu

    .A je bila koleginicasada to više nijerazumna devojka, nema leba u ovom poslu druže.ima 28 godina, izgleda kao avion i nije udatajedno jedino normalno stvorenje koje je iz ove sredine.u stvari, ako izuzmem poslovnog partnera, ona je jedini stvor sa kojim sam ja u ovom gradu popio kafune računam, naravno, sve skotove kojima pokušavaš prezentovati vrednost tvoga rada.i uopšte mi nije žao potrošiti lovu na nju.jeste to uvek bednih par EUR, al YBG brate, ja sa tih par bednih EUR preživim nedelju i više dana.

    .A .JA TE VOLIM.

    mojne se tripujete da sam zaljubljen.ne, .devojka me lepo resetuje svaki put kada popijemo kafu.jednom mi je čak njeno znanje engleskog isčupalo dupe iz govanajednostavno je gotivim.ona je DIVAN LjUD.devojka za sva mesta.verujte mi, poznavati nekoga kao A u ovakvoj sredini je vrednije od džebem li ga koliko EUR

    .bešmi sve da nije nje i marte, u ovoj sredini, davno bi me kupili mrežom na Glavi Zete.

    ..kakav radostan dan, ptice pevaju aliluja..

    .A pali home, ja u svoj mali privatni pakao..usput svraćam u dragstor.YBT u džepu imam čak dvadeset EUR.

    .politika, YBG nije svaki dan sreda, pola EURilustrovana revija sa kojom pokušavam napraviti neku saradnju, dva EURhleb specijal, običan industrijski beli hleb, 600 grama, pola EUR.imlekov jogurt, litarski, 0,90 EURmarmelada višnja, 1 kilogram, 1,70 EUR.mileram, šabački, 400 grama, najjeftinija pavlaka sa najvećim procentom mlečne masti, 0,80 EURjetrena pašteta karnex, 150 grama, komada dva, 1,22 EUR.tunjevina, najjeftinija moguća, dva komada, 1,12 EUR.govnjivi ariel za ručno pranje, 450 grama, 1,33 EUR.kosili sapun, 90 grama, 0.40 EURmalboro 1,30 EURi ko ga jebe, kad je bal nek je s muziku, nikšićko pivo, dva litra, 1,24 EURtolkooo..

    .sve u svemu 13,01 EUR.uđem u stan sa ravno sedam EUR.

    .koliko dana će potrajati ove zalihe hrane, ke vidime.budem bio obavestio cenjeni auditorijum.

    .e aj sad, zašto pišem sve ovo ?????.....

    .PA JEBEM LI VAM MILU MAJKU, DA VAM JEBEM. POJEBEM LI VAM SE SA SESTROM..PA ĐE JE SOLŽENjICIN DA MU JEBEM I MAJKU I SESTRU I SVE NAJMILIJE..SA SVE IVANOM DENISOVIČEM I NjEGOVIM DANOM..PA JEL OVO ŽIVOT DOSTOJAN LjUDSKOG BIĆA ??????......AAAA???? PIČKA LI VAM MILA MATERINA.PUUU, JEBEM TI ŽIVOT, SVE TI JEBEMMRŠ U TRI LEPE PIČKE MATERINE..

    .. sjedim sam na trotoaru, prebijenu nema paru i čitam stare novine
    Čitam neke stare novine,


    Tu na uglu od ulice derem jadne farmerice i čitam stare novine
    Čitam neke stare novine,

    Život moj lumperaj, a jedva s krajem vežem kraj

    Ja nijesam kao svak, ja ne sanjam kadilak, smuči mi se na to sve,
    Uzmem čitam novine, novine


    Tu na parčetu betona, bescarinska moja zona, tu čitam stare novine,
    Čitam neke stare novine


    Gradom žure lica mnoga, svako pita đe je lova, ja čitam stare novine,
    Čitam neke stare novine,

    Život moj lumperaj, a jedva s krajem vežem kraj, ..Miladin Šobić, nikšićanin..


  7. #22

    Odgovor: Omiljena priča

    Pred Ogledalom (skriven iza laznih imena)



    Zamislite gomilu ljudi! Ulica vrvi ! nepregledna masa se haoticno krece! Svakim trenom ih je sve vise! Vise! Pogazice se! a nikada isti ljudi nikada isti obrazi a opet svi jedni na druge lice! Gledajte u masu! Nadjite joj smer! Pokusajte da odredite kuda idu! Imate osecaj da jedni drugima gaze sene! Gledajte tako da izgubite boje! Da nestanu oblici! Da se pojedinac ishcezne! Samo partite tok! Nadjite mu boju! Ubrzavajte ga pogledom! Skrecite I zamotavajte ga! Izgubite I vi vas pogled u bezoblicnoj masi! Sta nalazite? Sta vidite? Jedno lice pogleda u zemlju , jedan usporeni teski korak., jedne decije oci, jedne teske ruke! Jednu nadu! Jedan skriveni osmijeh onaj isti iz ogledala, onaj putujuci, onaj obecavajuci, ocajavajuci,deciji,stari,prijateljski,tudjinski,on aj svaciji I niciji,onaj samo vama znan Iz ogledala.. vidite li to lice, s velikim trudom na pola ispijenu dusu,oblak dima I malo sna? Prepoznajete li to lice u masi? Je li vas opet vratilo? Umesto da izgubite oblik, da nadjete boju da skrenete masu,da ucite sebe vi nalazite trag onog sto ste ga nekada gledali u oci a bio je samo odsjaj. Vididte li opet sebe? Pitate li se odakle vam je osecaj poznat? Kakva se muzika cuje? Odakle ova gorcina vama na usnama, odakle vam vetar medju prstima, odtkud vam I suze I osmijeh u isti cas. Odakle toliko radosti I tuge u vama. Da li osecate kako se u vama nesto cepa da nesto istiskuje, kako vam se uliva voda kako vam se puni telo kako vam srce jezik pritiska? Osecate li? Gde ste sada? U masi u obliku koji ste sami stvorili, na mestu gde ste sreli te oci? Ima li ga u blizini? Ne! vas? Na istom ste mjestu! Primjecujete li da su godine prosle u tom trenu? Da ste preziveli toliko srece boli I radosti za par godina! A tren? Zasto? Gde je? Kako? Opet ste stali u onaj prostor zaledjen dahom od lika do ogledala.. vreme je da ga pustimo on je I onako vec odavno daleko. Imam strah veliki koji se ledi u meni kao taj isti dah ako ga pustim da ode I iz mene moj najveci je strah da me opet ne stignes, susretnes, sretnes, ulovis u mom snu..

    A vreme je

    Otici je bar lako ! a zabroaviti?

    Lako se okrenuti! A zazmuriti!

    Poljubiti! A voleti? Ispiti! A popiti? Umreti ! a ziveti?

    Secati se! a sastaviti secanja po svojoj meri?

    Moj najveci strah ako te pustim da odes da ces me stici u snu

    A vreme je

    Vreme je.

    Svaka tuga neka bude moja. A svaki osmeh tebi poklanjam, svaku srecu I svaku radost. Odricem se tih poroka daj mi tugu I bol da budu moja sreca..

    Raduj se! Osecam senu tvoju, I tebe van ogledala u svakom kamenu, u svakoj zili drveta koje je ikada pokusalo da raste. Osecam te u svakoj sitnici u svakoj kaplji a govorim o jednom vec odavno dalekom skrivenom iza laznih imena onom kog nadjete u pesmama knjigama I romanima u svim decijim pricama, o onom koji kradom jos uvek zeli pred san da mu sapucu price a zaspace prije nego se nacne krov od cokolade. Onom koji zeli da mu vetar gladi kosu.. o onom dalekom koji se nece zadrzati, a vi,cete ga se secati I onda kad ga ne bude.. o onom u dubini, a lik koji ogledalo stvara veruje,poverovacete I vi u njega. o onom cija jutra brisu sve..

    Vreme je

    Svaki osmehsvaka sreca svaka radost.. I zelja

    Tvoja je. ostaj mi dobro mali veseljace.. i nemoj pustiti da dete nestane... ne daj rekama da te vode, povedi ti njih, ne daj se godinama i teskim snovima, cuvaj sebe najvise od sebe, pusti nek te vole, pusti nek ti pridju, dozvoli sebi da se opustis, dozvoli sebi da zaboravis..dozvoli da oprostis..dozvoli da sunce udje i u tvoja jutra.. ne trazi istinu nocu, ne trazi utehu i ne trazi razloge..sami ce doci ako ih ima..

    i ne zaboravi raduj se!

    osmeh leci sve...



    by Kroki

    (Dobri Kroki... )

  8. #23

    02 Odgovor: Omiljena priča

    Naći Kumovu slamu


    Zapešće mladež na levom dlanu mali nejasnih granica ožiljak polumesec na desnom kolenu kada sam se kao klinka posekla na bazenu u obdaništu pa su stavljali jod žuto žuto pile knedla u grlu osetljivost šaka prostori skriveni između dva prsta kojima ruka nečija putuje i donosi čudnu i slatku jezu prćasti nos cvikeri ga smanjili još više mali prst na nozi čvarak bleg u obliku kruške na stomaku Milevi su se jele kruške kažu bapske priče uska ramena obrazi čija je linija blago potcrtana volim svojee obraze kratki prstići na rukama mala šaka čvarci opet i trepavice koje prljaju cvikere dok gledam uvek i stalno preko rubova cvikera fetiš masna koža pa cvikeri spadnu gornja usna koja čini da izgleda kao da neko vazda negoduje nezrelo glas čudno zvuči glas kada ga čujem snimljenog dečak neki šuška i buni se i priča preterano žučno kada objašnjava i ubeđuje druge sklonost ka kurjim očima kriva kičma mladeži na oba uva opet mladeži sazvežđa medvedi i slame i student nije zapalio žito brica je to učinio i klecanje kada neko pogleda i oči koje više nisu iste nego su umorne i juče su mene i mog druga Dejana prodavačice sa simpatijom gledale kada sam u prodavnici kupovala posteljinu za jednu bebu i ne to nije naša beba usne što drhte kada ih on pogleda posebno ona gornja i još 6 dana čudan ću ja saobraćajac svat biti ruzmarin osmeh dražesno i zločesto i svraka i nežnost i odanost i reči lepe i slovo treće slovo ćirilice

    by Suzana


    zelenojeStvarnodobrozaoci

  9. #24

    Odgovor: Omiljena priča

    neću je prepričati, prepisati, opet doživeti...

    Devojčica sa šibicama...
    tvoj poslednji umski patuljak...

  10. #25

    Odgovor: Omiljena priča

    Nisam dao da me tetoviraju.

    Dugo, predugo nosim ovaj moj ogrtach, rukama mojih demona izatkan. Parao se svakojako a ja ga krpio iglom, ko prst velikom, i namesto zakrpe ushijem broshitj, tek toliki da prekrije poderotinu, nechjom rukom napravljenu.

    Svaki broshitj svoj broj ima, broj ekvivalentan duzzini cepanja 16;7 ipo; 3; 1 ..... I onda sednem , svetlo pustim lagano da curi, primaknem konac ushici igle i pravim petlje, nekako u krug , iznutra ka spolja. Pustim ruku neka sama vodi, letargichno , nemo, zna put svoj vetj, rekao bih boli al` jok, to se samo svetlo poigrava kozzom-kozzom shto je moji demoni izatkashe.

    Eto,nestade konca da nov broshitj prikachim, rupu da sakrijem.

    Ne ostaje mi drugo tetoviratju sliku namesto broshitja. Pustitju ih da me sharaju. Chuh, njihovi demoni su jachi , bolje zanat izuchishe, bojom nam trajno zamazuju istinu.

    Mislio sam napravitju vir, vrteti u krug te demone njine i vremenom spadatje sa lica, tela, dushe. Mislio sam dotji tje dan oprosta svega shto ogrtach podneo je nekad. Delitje se nov, rekli su. Taj se manje haba.

    Chekao sam red, red dugachak do bola i nazad. I tada mi neshto poput sumnje prodje; dal ogrtach novi i novu dushu daje?

    Ne, rekoshe.

    Ne?

    E onda netju taj, ostatju u mom od broshitja vedrom.

    Dotji tje nova ruka, donetje na uzdarje broshitj beo, sijatje po danu tmurnom, shapnutje mi tajnu jednu, chuvatje ogrtach stari.

    Ne dam da me tetoviraju.

    by Storm (od milja - Jahach - )

  11. #26

    Odgovor: Omiljena priča

    Bila jednom jedna princeza... i pretvorila se u vesticu.
    Bio jednom jedan princ... i pretvorio se u pijanicu.

    Oni su ziveli u raskoznom dvorcu... koji se pretvorio u jednosoban stan u podrumu oronule zgrade.
    Spavali su na posteljini od svile... koja se pretvorila u isflekano cebe na koje je upravo pao zar cigarete i napravio rupu.
    On je gurnuo prst kroz izgorelu vunu i zagledao se u prljav nokat.
    U ovim godinama, pretvoriti zivot u bajku je kao provuci se kroz ovu rupu, razmisljao je.
    Lakse je samo ziveti...


    by Tajkun

  12. #27

    02 Odgovor: Omiljena priča

    Srce

    Bas se dugo nisam brinuo oko tebe... Zasto si mi tako neraspolozeno...Kako da se opravdam, kad pravog opravdanja zapravo i nemam,
    jednostavno, nisam ja za to kriv... Desilo se tako da jednostavno nastane deficit u zrtvama tvog sharma i ti sad kucas i kucas, a niko da ti odgovori.
    Nekako mi te je zao...Ma sve ja nesto mislim da je i drugima zao. Ali, ne! Mi ne trazimo sazaljenje! Ti to jednostano ne bi moglo da izdrzis...
    Posle toliko godina uspeha u svemu sto radis...
    Ja cu se truditi koliko mogu, a ti ...Kuckaj...Neko ce sigurno cuti i otvoriti....



    Tajkun

  13. #28

    02 Odgovor: Omiljena priča

    E. je od onih zena koje svojom pojavom ispune i najveci prazno-prostrani prostor.
    Izrazito svetao ten. Bistar pogled upadljivo svetlih ociju koje dobiju nijansu ljubicastog kada se smese. Sitan nosic, izgubljen u crtama lica. Negde mojih godina pretpostavljam. Osmeh tanak, nekako vecito u istreniranoj mimici kao da je neko usnama zacrtao radijus kretanja, cini mi se. Tanke obrve u brizno iscrtanoj liniji u nijansu poklapajuci se sa uramljenim plastom svetlo crvene kose. Boje cimeta tako tu boju zovu Germanci. Lepa na svojstven nacin ( svaki put se setim ca bluesa Tvoj tip isklesan! ) .

    Ne poznajemo se.
    Znamo se. Poznanica poznanika. Ruskinja. Vodi plesnu skolu modernog i klasicnog plesa. Preporucio mi neko nekada negde. Daje izmedju ostalog i kurseve baleta deci od 3 godine. Nismo nikada narocito mnogo komunicirale, nekako je uvek vreme diktiralo ton njen i moj.

    Sretnemo se danas slucajno u gradu. Na neocekivanom mestu u neocekivano vreme. Nasmesim se onako iznenadjeno-obradovano. Uzvratila mi osmeh, ali ovaj put taj osmeh nije licio na mimiku, ali se zato oci nisu smesile u lila nijansi. Izmenimo uobicajene floskule i ja onako, ne znam zasto, predlozim kafu (a gori mi vremeski pod nogama).

    Pricamo o poslu. Lose prica nemacki. Primecujem da joj sve sto nema veze sa plesom predstavlja problem u artikulaciji. Biram reci. 11 godina je ovde. Iz Kaliningrada. Skoro napunila 36 godina. Radi 7 dana u nedelji od 13 do 23. Svaku drugu nedelju je slobodna. Zivi u apartmanu iznad plesne skole. Nema nikoga ovde. Nikoga ne poznaje, nigde ne izlazi. Za praznike, decije raspuste i vreme odmora leti kuci. Pita me da li sam nekada bila u Kaliningradu. Nisam, odgovaram. Prica mi o tom gradu. Koliko sam shvatila nesto izmedju obecanog ruskog Hongkong-a i Sinfonie Nr.6 h-Moll op.74 ("Pathtique") Tschaikowskog. Kaze: "Dodji, lepo je"

    Ne znam kakvo je nebo iznad Kaliningrada, ali mislim da ona u ovo nebo ovde i ne zagleda

    (by) my dear TriV

  14. #29

    Odgovor: Omiljena priča

    Ovo je jedna decija prica o najozbiljnijoj temi.

    Od cega je drugarstvo

    Jednog jutra, dok sam u kuhinji pio mleko, u meni se iznenada probudila savest. Rekla mi je: Ti mirno pijes mleko, a tvoj drug je daleko, sam i tuzan. Mleko je odmah prestalo da mi prija. brzo sam se obukao, seo u kola i vec sam jurio prema zapadu, svom drugu, koji je bio 500 kilometara daleko.
    Putovao sam celo prepodne kada je pocela da me muci zedj.
    "Stacu negde na casu mineralne vode," pomislio sam.
    "I izgubices pola sata i tvoj ce drug pola sata duze biti sam i tuzan", zacuo se neciji glas sa zadnjeg sedista.
    Pogledao sam u retrovizor.
    "Ko si ti?"
    "Ja sam Drugarstvo. Ja cu ti ugasiti zedj," reklo je Drugarstvo drugarski i prebacilo se na prednje sediste do mene. I - zedj je istog trenutka nestala.
    Putovao sam vec sest sati i podne je vec odavno bilo proslo. Bio sam gladan i hteo sam da stanem u jednom restoranu pored puta da rucam.
    "Samo napred. Drug ceka. Ja cu te nehraniti." Javilo se Drugarstvo ponovo i glad me odmah prosla.
    Putovali smo vec osam sati, Drugarstvo i ja, i osetio sam umaor u rukama, u nogama, u krstima.
    "Nema zaustavljanja. Ja cu ti dodati snage," po treci put je progovorilo drugarstvo i umor je nestao.
    A prevece, kada se Sunce pocelo spustati prema brdima, zaustavio sam automobil, izasao iz njega i rasirio ruke.
    U narucje mi je uleteo drug, koji vise nije bio daleko, nije bio ni sam, pa nije imao ni razloga da bude tuzan.
    Tri puta sam ga podigao od zemlje, tri puta sam ga drugarski lupio po ramenu. Zatim je on mene dohvatio za ramena i tako me prodrmusao da mi je sve buve iz kaputa istresao.
    "Zdravo stari druze!"
    Na kraju smo seli u malu kafanu i popili jednu kriglu u njegovo zdravlje, jednu u moje zdravlje, a jednu u zdravlje naseg Drugarstva.
    Zatim smo jeli i odmarali se, pricajuci o svemu i svacemu.
    Celo to vreme Drugarstvo je stajalo po strani i zadovoljno se smeskalo. Nije pilo, jer Drugarstvo nema grlo da mu se osusi, nije jelo jer Drugarstvo nema stomak da mu se isprazni, nije se odmaralo, jer Drugarstvo nema ruke, ni noge, ni krsta da ga zabole.
    Drugarstvo je, naime, celo od srca.
    Stavise, ono je srce nasih srdaca.


    iz knjige Zoroslava Jesenskog Ima li drugarstvo stomak?
    Poruku je izmenio Cecara, 09.02.2015 u 21:45
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  15. #30

    02 Odgovor: Omiljena priča

    Ujutru je znala iskrasti se iz kreveta i izaci pred vrata, sacekati malo i onda pokucati na njih, kao da je tek dosla odnekud.
    Ja sam joj otvarao i to je bilo kao da svaki novi dan , to novo jutro svako, dolazi prvi put.
    Nije brala cvece iz baste, to bi bilo isuvise nametljivo.
    Onako jos topla od postelje, u onako fino zguzvanoj haljini, bosih, finih stopala, ona je sa razdraganim, vragolastim osmehom stajala pred vratima. Ja sam je, naravno, gledao takvu drzeci shirom otvorena vrata, istog trenutka rasanjen, srecan, beskrajno srecan kao da sam godinama samo mastao o njoj, a sada se sve ostvaruje.
    Pustao sam je da useta ponosan kao da je stvarno gledam pvi put, a da sam ceo zivot samo nju zeleo i molio Boga da je stvarna.
    Ulazila je svecano, ozarena i decije radoznala, zagledala svaki kutak kuce. Ja bih joj pokazao stocic na kojem je stajala nasa zajednicka slika i rekao bih: " Ovo je stocic na koji cu kada se budemo svadjali, baciti ovu vazu, koja stoji na ovoj komodi, koja mi je, eto, na dohvat ruke. Rekao sam joj i da je tek dosla i ne zna jos raspored svih malih ukrasnih figurica poredjanih po celoj kuci - a da ih je sve i postavila - ali da ce me njima, kada tad, pre ili kasnije , gadjati ravno u glavu.
    Ona bi se osmehnula i produzila u kuhinju. Tamo bi mi iscedila djus od narandze i sela samnom na ivicu kreveta gde sam je cekao puseci cigaretu.
    Ja bih taj djus popio kao otrov a ona bi se onda ispruzila na drugu stranu kreveta i lezala tako kao mrtva Julija.

    nepotpisana prica(mozda je Mali Princ pisao,ali )

Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljena poza?
    Autor SQUAW u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 195
    Poslednja poruka: 19.10.2018, 13:16
  2. Omiljena životinja
    Autor Kunic u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 25.12.2015, 07:13
  3. Omiljena kozmetika
    Autor Mater Vetru u forumu Lepota
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 11.01.2014, 15:46
  4. Omiljena teniserka
    Autor irnik u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 14.03.2011, 22:18
  5. Omiljena igracka
    Autor swba u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 27.04.2009, 12:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •