Psihoterapija - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25
  1. #16

    Odgovor: Psihoterapija

    Citat kairos kaže: Pogledaj poruku
    Šta je to psihoterapija? Da li neko ima preporuku za dobrog psihoterapeuta?

    Zoran Milivojevic

    http://www.milivojevic.info/novosti

  2. #17

    Odgovor: Psihoterapija

    Citat kairos kaže: Pogledaj poruku
    Šta je to psihoterapija? Da li neko ima preporuku za dobrog psihoterapeuta?
    Ne znam da li ti je jos uvek aktuelno..
    Do njih se lako dodje, telefonom ili licno, nije guzva, ne treba uput i ne mora se biti ratni veteran ili zrtva rata. Pruzaju psiholosku pomoc svima kojima je potrebna.
    Rade vec godinama i nista se ne placa.


    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #18

    Odgovor: Psihoterapija

    Drago mi je shto vidim da ima institucija gde se nishta ne placa, ali uglavnom se to svodi na 10 minuta razgovora, recept i kontrolu.
    Psihoterapija mozhe biti uspeshna jedino ako se redovno odrzavaju seanse koje traju od 1h do 1.30h, otprilike dva puta nedeljno u nekom kontinuiranom intervalu. Naravno, mora da dodje i do obostranog prihvatanja pacijenta i teraputa, transfera koji podrazumeva specificnu vrstu odnosa. Ali, to pilichno koshta. Moja sestra koja radi psihoterapije, uzima po seansi oko 20e a poznatija i zvuchnija imena ne rade ispod 50e. I shto je veoma vazhno, nisu svi pacijenti pshichki oboleli shto takodje utiche na cenu, lakshi poremecaji, tipa nesanice, anksioznosti brzhe se leche i jeftiniji su.
    Skup sport, ali efikasan narochito za usamljene i introvertne.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #19

    Odgovor: Psihoterapija

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Drago mi je shto vidim da ima institucija gde se nishta ne placa, ali uglavnom se to svodi na 10 minuta razgovora, recept i kontrolu.
    .
    Slazem se.
    Ovi o kojima sam pricala ne prepisuju recepte jer nisu lekari vec psiholozi. Vecini novosadskih psihijatara je sugerisano iz ministarstva zdravlja da im salju 'pacijente' koji nisu za lekove. Dakle oboljenja tipa: anksioznost, 'lakse' psihoze i.. Nisam strucnjak, ne baratam dijagnozama.
    Terapija traje sat vremena, a dinamika dolaska na terapiju zavisi od tezine 'slucaja' sto znaci dva ili tri puta nedeljno.
    Na zalost iako je vecini sugerisano samo ih nekoliko to i radi jer vecina ima kolegu ili sebe samog koji radi sve to i privatno za tricavih dvadesetak eura po jednoj poseti.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #20

    Odgovor: Psihoterapija

    Moderna psihologija, uči ljude, da kroz proces psihoterapije ljudi nauče da žive sa problemom koji osećaju...

    Meridijanske terapije, kroz procesovanje klijenta, rešavaju problem u velikom broju slučajeva- trajno..

    Jako je sebično govoriti o tome kako ljudi naplaćuju svoj rad i znanje...
    Auto-mehaničar naplaćuje svoj rad, stolari, obućari, pekari, mesari...svako od vas koje to napisao...naplaćuje svoj rad..

    Dakle, raspitaš se...platiš...i rešiš problem...ili ostaneš socijalan slučaj...

  6. #21

    Odgovor: Psihoterapija

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Moderna psihologija, uči ljude, da kroz proces psihoterapije ljudi nauče da žive sa problemom koji osećaju...

    Meridijanske terapije, kroz procesovanje klijenta, rešavaju problem u velikom broju slučajeva- trajno..

    Jako je sebično govoriti o tome kako ljudi naplaćuju svoj rad i znanje...
    Auto-mehaničar naplaćuje svoj rad, stolari, obućari, pekari, mesari...svako od vas koje to napisao...naplaćuje svoj rad..

    Dakle, raspitaš se...platiš...i rešiš problem...ili ostaneš socijalan slučaj...
    Nisam pisala o tome da li je moralno shto oni naplacuju svoj rad, prosto sam komentarisala situaciju i ne vidim u tome nishta sebichno
    Situacija u drzavnim ustanovama prilicno je jadna, da se ne ponavljam..uostalom tako je svuda u svetu.
    Sve ima svoju cenu, chak i dushevni mir
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #22

    Odgovor: Psihoterapija

    Moja cerka se leči sedam godina. Sada je na devetoj hospitalizaciji u Palmoticevoj, pre toga je bila u Dr Dragisa Misovic, i privatno. Svaki put je sve losije. Ako sa jednim lekarom nema napretka dve godine, normalno je da promeni, a oni smatraju da je puno menjala
    U drzavnim ustanovama, kad ne ide, dizu ruke, napisu recepte i to je sve, cak otvoreno kazu da su ucinili sve sto su mogli.Nema tu psihoterapije, za deset minuta ili manje, koliko posvete pacijentu.
    Mi se sada raspitujemo za nekog privatno, naravno da se ulozeni trud naplacuje, neko je krvavo radio da bi naucio sve sto zna, ali ne mora da znaci da su zvucna imena, uspesna kod svakog pacijenta, to nas plasimoraju naci razumevanje, bez toga nista, a ovi koje smo mi upoznali, a nije ih malo, ne znaju sta znaci individualizacija, prema svakom pacijentu se isto ponasaju, onako kako su navikli, a ne moze za svakog biti isti pristup.

    Inace, moja cerka je kranula sa poremecajima ishrane, psihoticnom epizodom, a sadasnja dijagnoza je teska depresija sa psihoticnim pojavama i granicni poremecaj ličnosti. Pokusala je suicid sest puta.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  8. #23

    Odgovor: Psihoterapija

    Probaj ovde.... EFT - Tehnika Emocionalne Slobode

    Mislim da je Jasmina Kovačev još u Srbiji....

  9. #24

    Odgovor: Psihoterapija

    Hvala, poslala sam mail.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  10. #25

    Odgovor: Psihoterapija

    Isčitala sam ovu temu od prvog do zadjeg posta i vidim da su mišljenja podeljena.Ne bih ja po pitanju psihoterapije bila toliko rigidna.Mislim da psihoterapija pomaže,jer postoje neki poremećaji ličnosti kod kojih je čovek nemoćan sam sebi da pomogne jer prosto ne ume da ih odredi tj.ne može da definiše šta mu se tačno dešava.Ljudi koji se bave psihoterapijom su izučavali psihologiju ličnosti i sve poremećaje i načine na koji šteta može da se popravi jer to je najosetljivije polje u čoveku.
    Naravno da ne daje svako lečenje rezultate ali mislim da je u pitanju koliko metodologija tj. pristup psihoterapeuta toliko i sam mentalni sklop čoveka koji ide na psihoterapiju.Do nekih ljudi je jako teško dopreti.
    E zato postoje stručnjaci koji naravno i svoje umeće naplaćuju.I tu ih ne osudjujem.
    Osudjujem kompletan sistem zdravstva koji je loše organizovan tako da oni koji su prinudjeni da pomoć potraže u državnim ustanovama na žalost bivaju osudjeni na agoniju...ali to je u svim granama medicine tako.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •