Borbe pasa (i stereotipi o psima za borbe) - Strana 3
Strana 3 od 13 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 188
  1. #31

    Odgovor: Borbe pasa

    @ Charlie
    Veruj da ne bi mogao da se nosi ni sa jednim PITOM a kamo li dva!!!! taj pas jedva dise kad ide !!!!!

  2. #32

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat Alexander 37 kaže: Pogledaj poruku
    Neki delovi texta su tacni .... dok su neki cista glupost i ne istina... Svako prica svoju pricu..., kako kome odgovara. Istina je da su terijeri mnogo prgaviji i ostriji od ostalih grupa pasa. S' obzirom da gajim nemacke lovne terijere godinama, mogu vam navesti mnogo primera koji bi se zavrsili jako lose da nisam reagovao na vreme. Cak sam morao da odvajam stence od 2 meseca da se ne bi medjusobno podavili.... morate da razumete da im je urodjena osobina da ubijaju... Mozda je kriv covek zato sto je godinama stavljao akcenat na tu osobinu.., mozda nije, ali to je istina. Odredjene rase pasa su mnogo agresivnije, ostrije, istrajnije, dominantnije... od drugih. Na vlasniku je da dozvoli svom psu, ili ne, da visak agresivnosti i energije ispolji na drugom psu. Ali onda se postavlja pitanje da li je taj isti pas srecan ili ne. Da li ste primetili da pas mase repom dok je u borbi?? Koliko se ja razumem u kinologiju , pas mase repom kad je srecan. Ne zelim da me neko shvati pogresno. Ne podrzavam borbe pasa ... ali nisam ni protiv. Licno mislim da je mnogo veci problem sa ljudima.... Najgori smo od svih zivotinja i uvek cemo biti....
    Ni meni se dosta toga ne dopada na tom sajtu, tekst treba da motiviše ljude da prijavljuju one koji pse zlostavljaju, gaje za borbe i one koji borbe organizuju Šta znači to svako priča svoju priču? Ja ovu priču koju priča Aca i ne slušam. Apsurdno mi je sa nekim takvim uopšte raspravljati ko je u pravu. Osoba koja svoj stav brani time da je pas srećan i da svog psa voli i da je to njegova priroda da bi ga gledala u ringu krvavog i preklanog - haloooo? - je sve samo ne civilizovana osoba i osoba koja životinje voli. Takva osoba koja može da draži i huška na krv je osoba koja je sutra spremna da to isto uradi i čoveku, to su specijalni mentalni sklopovi. Takav čovek samo sebi čini zadovoljstvo koristeći nečiju prirodu, NE PSU! Sve ih u zatvore treba potrpati i to u ćelije jedan sa jedan.
    I atomska bomba je napravljena napravio je čovek. Jel sad treba da joj premeravamo eksplozivnu snagu kao što ponosni vlasnici pitovima premeravaju jačinu ugriza? Aj da je koristimo malo?

    ja volim terijere najvise zbog njihove privrzenosti gazdi, znam !!! da su mnoge druge rase neposlusne , lenje , neki su uvek mrzovoljni ne mozes sa svojim ljubibcem da se ni poigras zato sto je lenj.
    Ovo nije nikakvo pravilo i u svakoj rasi imaš odstupanja od temperamenta, to i sam znaš. Tako i koker uopšte ne mora biti sladak pas koji voli decu. Većina pasa je spremna na igru sa vlasnikom. Većina pasa je privržena čoveku, a ne samo pit ili terijeri. Ne postoji nešto takvo kao što je loš pas - postoji samo loš vlasnik. Loš vlasnik je svaki onaj retard koji uči svog ljubimca da kolje. Zbog takvih glupaka danas je dosta rasa omraženo među ljudima. Od loših vlasnika ćete čuti da postoje loši psi, to su oni koji će u borbi posustati. Od sve ljubavi prema takvom psu, vlasnik će ga zameniti ili baciti kao staru cipelu, jer je njemu najvažnije da ima dobrog borca. Većina tih pasa bi prirodno pobegla da se nalazi na otvorenom. U prirodi borba dva psa traje desetak sekundi. U ringu to nije izvodljivo. Ko je za to kriv? Pa, ljubitelji

    Moj suprug je bul terijera kupio početkom osamdesetih. Njegov otac je imao 74 borbe, za Emira su mnogi čuli, među prvima je stigao u našu zemlju, tada ljudi nisu znali je li to pas uopšte kada bi ga videli na ulici. On je svog psa kupio iz ljubavi. Njegov pas nikada nije napao ništa osim lopte. Umro je od starosti. Da ga je kupio neko drugi, to verovatno ne bi bilo tako.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #33

    Odgovor: Borbe pasa

    Što se borbi pasa tiče, tu sam jako radikalan i ono što bih sad napisao bilo bi jako neprimereno ovom forumu.

    Reći ću samo da sam duboko ubeđen u boleštinu ljudi koji uživaju u tome. I to u onu najcrnju: mazohistično-impotentno-pizdinsku boleštinu.

  4. #34

    Odgovor: Borbe pasa

    za squaw: Pazi sta kazes ' ne postoji los pas" !!! pa i malo dete zna da postoje losi psi
    Pas moze da bude los i u fizickom i u svakom drugom smislu,moze da bude lud,nepoverljiv,agresivan prema gazdi i ljudima, narocito nemacke rase!!! A to za lose gazde naravno da ima svakakvih likova koji cuvaju pse. Imam mnogo dobrog prijatelja koji trenutno cuva psa a on sam sebe ne ume da cuva,svoje obaveze na moze da postigne pa ima i kuce koje vremenom propada zbog njegove nepaznje i svega drugog.

    Za LOVE HUNTERA: EJ ti si lud ko moze da uziva ili da gleda sa uzitkom borbe pasa! pa naravno niko!!! to nije uzitak. To predstavlja neki "sport" koji traje vekovima i svako to radi da bi postigo neki uspeh da ima sampiona a ne zato sto uziva u borbi gde sve puca , gde krv sisti svuda unaokolo.
    zakljucak! Ljudi u tome ne uzivaju nego ucestvuju!

    Nemoj te da me svatate pogresno , ja razumem to sto ste svi protiv toga,ali mrzim kakda procitam ruzne komentare onih koji nemaju poima o tome, slusali price od babe i dede pa sad ovde pricaju sta su pitovi sta su njihove gazde i ostalo. Svako moze da kaze tj da se izjasni da ne voli to i da ne podrzava a ne da ulazi u neke detalje o cemu nema blage veze. poz svima aca Nis

  5. #35

    Odgovor: Borbe pasa

    E, završavam, neću više da se javljam na ovu temu...
    Osim pekinezera, pudlica i tih pasa što stanu u dzep sve rase kao i mešance volim (mi imamo labradora retrivera)!
    Odbijam da poverujem da pas voli da se bori (maše repom jak argument), da to radi iz ljubavi prema gazdi i slično...

    Dakle:protiv sam borbe pasa!

    Kraj!

    ps samo još ovo, obnovi malo časove iz biologije, onaj deo o reprodukciji pa ćeš se setiti zašto zečevi uvek nadbroje lisice (kad me već potežeš tu 9
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  6. #36

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    Pazi sta kazes ' ne postoji los pas" !!! pa i malo dete zna da postoje losi psi
    Pas moze da bude los i u fizickom i u svakom drugom smislu,moze da bude lud,nepoverljiv,agresivan prema gazdi i ljudima, narocito nemacke rase!!!
    Ne znam šta za tebe znači loš i ne znam kako si shvatio napisano. Za tu ludost i agresivnost i nepoverljivost prema gazdi je kriv sam gazda ili trauma koju je pas preživeo. Ukoliko pas nije bolestan naravno. To za nemačke rase i generalizovanje, paaaaaa, grohotom ću se nasmejati

    EJ ti si lud ko moze da uziva ili da gleda sa uzitkom borbe pasa! pa naravno niko!!! to nije uzitak. To predstavlja neki "sport" koji traje vekovima i svako to radi da bi postigo neki uspeh da ima sampiona a ne zato sto uziva u borbi gde sve puca , gde krv sisti svuda unaokolo.
    zakljucak! Ljudi u tome ne uzivaju nego ucestvuju!
    Idioti. Oni koji na takve borbe i odlaze. Dogovori se više sam sa sobom zbog čega - love ili užitka-ljubavi (devijantne)? Treće nema Zbog sporta? To ti spada pod užitak i ljubav. Ili neko ide (ili igra) na fudbal zato što ne voli fudbal?

    ja sam vec u ringu bio i sada sam i bicu i to sa one ili ove strane , znam ja kako je to jer sam odradio mnogo kick box meceva u ringu a oprobao sam se u ufc-u tako da dobro znam sta je borba i sta je draz!
    Ti pretpostavljam ne uživaš u kick boxu i ne voliš ga nego samo učestvuješ, a dolaze da te gledaju oni koji ne uživaju. Ok

    Nemoj te da me svatate pogresno , ja razumem to sto ste svi protiv toga,ali mrzim kakda procitam ruzne komentare onih koji nemaju poima o tome, slusali price od babe i dede pa sad ovde pricaju sta su pitovi sta su njihove gazde i ostalo. Svako moze da kaze tj da se izjasni da ne voli to i da ne podrzava a ne da ulazi u neke detalje o cemu nema blage veze. poz svima aca Nis
    Ne shvatam te pogrešno, jer mi se čini da ti sam sebe ne shvataš. Ja razumem to što se ti toliko trudiš da opravdaš otvoreno nasilje nad životinjom koje je zabranjeno u većini zemalja, a biće uskoro i ovde i ja tapšem od sreće zbog svakog onog debila koji voli svog psa i koji će da sedi od 3 do 5 godina u nekom zatvoru.
    I ja mrzim kada pročitam komentare kao tvoje. A za tvoju informaciju, ponekad ljudi koji se nečime bave imaju ponajmanje pojma o tome u čemu učestvuju.

    To predstavlja neki "sport" koji traje vekovima
    Jebem ti ja taj umobolni sport. Baš.



    Oštrim zakonom protiv borbi pasa

    Ponedeljak, 12. januar 2009. 11:18

    Organizovanje borbi pasa, klađenje i iznajmljivanje prostora za ovakve događaje uskoro bi izmenama Krivičnog zakonika trebalo da budu predviđeni kao krivično delo za koje je zaprećeno zatvorskom kaznom u trajanju od tri do pet godina, saznaje "Politika".

    Ovaj predlog prošao je Vladu, ostalo je da se o njemu još izjasne poslanici republičkog parlamenta.

    Prema važećim propisima u Srbiji, borbe pasa sankcionišu se prekršajnim prijavama, za čije podnošenje su nadležni veterinarski inspektori, i novčanim kaznama od nekoliko hiljada dinara. Za organizovanje ovog krvavog sporta u Srbiji do danas niko nije bio pozvan na krivičnu odgovornost.

    Mečevi pit bul terijera u Srbiji se najčešće organizuju u Beogradu, Šapcu, Subotici i Pančevu.

    "Sa druge strane, opklade na borbama pasa dostižu i nekoliko hiljada evra, pa kazne predviđene Zakonom o veterinarstvu zaista deluju smešno. Na delu je ismejavanje pravde. Problem je što su u organizovanje borbi uvek uključeni lokalni policajci i veterinari, koji bi to zapravo prvi morali da prijave", rekao je za "Politiku" predsednik Organizacije za poštovanje i brigu o životinjama "Orka" iz Beograda,
    Elvir Burazerović.

    On je objasnio da precizna evidencija o borbama pasa u Srbiji ne postoji jer se policija ovim problemom ozbiljno ni ne bavi. Po njegovim rečima, u Srbiji "cveta" biznis sa psima za borbu, a mečevi se organizuju nekoliko puta mesečno na različitim lokacijama na celoj teritoriji države.

    "Konkretne prijave imamo za Beograd, Šabac, Pančevo i Suboticu. U pitanju je zatvoren krug ljudi, profesionalnih odgajivača pit bul terijera, ali se organizuju i borbe pitova i šarplaninaca, pitova i kavkaskih ovčara. Treba reći da ove rase, iako ga svojom masom daleko nadmašuju, nemaju nikakve šanse prema pitu utreniranom za borbu", rekao je Burazerović.

    Borbe pasa su trenutno prisutne na celom Balkanu, u BiH, Crnoj Gori, na Kosovu, u Bugarskoj.

    Predsednik "Orke" kaže da se odgajivači pitbul terijera danas i ne kriju, već se na Internetu javno oglašavaju. Na pojedinim Internet sajtovima (www.yuarena.co.yu) vlasnici pit bul terijera razmenjuju utiske sa održanih borbi, prodaju štenad, ali i opremu za trening borbenih pasa.

    Cena štenadi kreće se od 500 do 2.000 evra, a ukoliko je u pitanju mlad pas koji obećava (ako je "mečovan", odnosno puštan u borbe) cena se penje i do 5.000 evra.

    Borbe se zakazuju preko Interneta, ali i putem ilegalnog specijalizovanog časopisa "Srčanost". Psi moraju da budu približno iste težine, a osim vlasnika pasa, u ringu koji je obično veličine četiri sa četiri metra prisutan je još samo sudija.

    Vlasnici na početku meča svaki u svom ćošku huškaju pse, a posle prvog sudara nastupa borba na život i smrt. Borbe obično traju duže od sat vremena, a kada se psi u toku meča zamore, vlasnici ih ponovo, okrenuti leđima jedan ka drugom, vode u uglove ringa na huškanje, iliti "skreč".

    Pas koji posle "skreča" odbije da se bori smatra se da je izgubio, mada to nije čest ishod borbe jer je poznato da je bilo slučajeva da pitovi nastavljaju da napadaju protivnika čak i kad ostanu bez jedne prednje noge. Tada pas koji ostane živ – pobeđuje.

    Poraženi psi često uginu od iskrvarenja, dehidracije ili infekcija nekoliko sati, pa čak i nedelja posle okršaja. Pobeđene pse vlasnici često i sami ubiju kako bi izbegli reputaciju da prodaju štenad lošeg borbenog kvaliteta, ili ih ostave na ulici da uginu u strašnim mukama.

    Borbe pasa danas se organizuju na mnogo "profesionalniji" način nego nekada, piše beogradski list.

    Nema više huškanja pasa na livadama, pitovi se „puštaju” u zatvorenom prostoru, a u okolini Pančeva navodno u jednom od takvih objekata postoje i tribine za publiku.

    "Čudan smo mi narod, ima primera da majke dovode decu da posmatraju krvave borbe pasa", kaže Burazerović.

    Pit bulovima treniranim za borbe redovno se meri težina, a ukoliko se ugoje vlasnici ih podvrgnu dijeti. Za razliku od pitova - kućnih ljubimaca, koji su težine od 25 do 35 kilograma, najbolji pitovi - borci obično su teški između 14 i 17 kilograma.

    Daju im se laksativi i prokinetici za brže pražnjenje creva, a vlasnici ih kljukaju i steroidima, aminokiselinama, proteinima i anabolicama.

    Pokretne trake za trčanje na kojima pitovi stiču kondiciju koštaju od 1.000 do 1.500 evra, a svoj čuveni ugriz ovi psi uvežbavaju na automobilskim gumama i specijalnim džakovima. Neki od vlasnika su brutalni pa pse navikavaju na bol i razvijaju im agresivnost kupirajući, odnosno sekući im uši kuhinjskim nožem, prebijajući ih palicama i teško ih izgladnjujući.

    (MONDO)

    Prijavljujte ih!

    http://www.blic.rs/beograd.php?id=56442
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #37

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat urosar kaže: Pogledaj poruku
    @ Charlie
    Veruj da ne bi mogao da se nosi ni sa jednim PITOM a kamo li dva!!!! taj pas jedva dise kad ide !!!!!
    Verujem jer ne znam skoro nista o Bolldog-u.

    Ali pade mi na pamet ako bi ga trenirao da dostigne istu formu kao Pit da li bi onda bio superiorniji ?

    Ako ima neko strucan odgovor a ne samo misljenje bio bi mu zahvalan.
    Jer ipak je Pit "momak" koji ide u "terentanu" a Bulldog rmpalija i "gradska faca" eto tako bi ih uporedio ali ako bi obojica isli u "teretanu" sta bi se tada desilo kada su ravnopravni ?!

  8. #38
    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Verujem jer ne znam skoro nista o Bolldog-u.

    Ali pade mi na pamet ako bi ga trenirao da dostigne istu formu kao Pit da li bi onda bio superiorniji ?

    Ako ima neko strucan odgovor a ne samo misljenje bio bi mu zahvalan.
    Jer ipak je Pit "momak" koji ide u "terentanu" a Bulldog rmpalija i "gradska faca" eto tako bi ih uporedio ali ako bi obojica isli u "teretanu" sta bi se tada desilo kada su ravnopravni ?!
    Imam dosta iskustva sa pitovim a Bulldog ne bi imao nikakve sanse, pit ima prirodnu snagu i ne treba mu trening (sem ako ide u MEČ) da bi se tukao, (bulldog nema ni tu okretljivost ni žustrinu a najmanje toliku želju da se bije kao PIT!!!! Tako da se pitovi koriste za borbu a Bulovi za ukras, gledao sam snimke Šarplaninac VS Pit, Nem Ovčar VS PIT ... VS PIT i niko ne moze da mu parira!!!! I jos nesto da se razumemo svaki pas se koristi za svoju namenu da je bull takav on bi se koristio za borbu a ne PIT!!!

    Citat ravnicari kaže: Pogledaj poruku
    E, završavam, neću više da se javljam na ovu temu...
    Osim pekinezera, pudlica i tih pasa što stanu u dzep sve rase kao i mešance volim (mi imamo labradora retrivera)!
    Odbijam da poverujem da pas voli da se bori (maše repom jak argument), da to radi iz ljubavi prema gazdi i slično...

    Dakle:protiv sam borbe pasa!

    Kraj!

    ps samo još ovo, obnovi malo časove iz biologije, onaj deo o reprodukciji pa ćeš se setiti zašto zečevi uvek nadbroje lisice (kad me već potežeš tu 9
    Ja ima trenutno u stanu 6 pasa NLT, Ši cua i njena 4 steneta!!!!!!!!!!! A opet sto se tice zeceva rekla si da bi trebalo da ih ima isti br pa onda kad bi lija uhvatila po jednog zeku e onda ne bi imalo zeceva !!!! A ja sam zavrsi veterinu tako da dobro znam sve to!!!!
    Poruku je izmenio silvia, 30.01.2009 u 09:49 Razlog: 2 uzastopna posta

  9. #39

    Odgovor: Borbe pasa

    Opet kazem ni ja nisam za borbe pasa!!! Pit je vrlo plemenit pas al u svakom pitu lezi ona zelja za borbom ja imam 3 pita i jos 7 pasa drugih rasa ja zenku pusim i ona se igra sa šarplanincem i sa Nlt(sem sa jednom zenkom NLT, njih dve se mrze) i sa seterom al kad vidi pita poludi i njene dve cerke se medjusobno mrze a odrasle su zajedno al one se isto igraju i ja šarcem i sa..... al svako drugo kuce koje koje vide borbeno su nastrojene, mada je to i normalno! Al ljudi ne vole Pitove cak teze da ih uniste, NPR jednog decka je pocepao ROT i novinar je dosao i pitao ga je jel te pit napao kad je ovaj decko rekao ne novinar se okrenuo i otisao!!!! A gledao sam dokumentarac sta rade sa tim pitovima koje odusmu od vlasnika, pa ja bih ipak izabrao da se borim nego tako da zavrsim!!!!

    I svi dižu famu oko pitova!!! Ja znam jos bezbroj primera gde se lovni psi zlostavljaju jedan covek ima u 3 boksa oko 20 pasa a samo po jedna kucica u svakom boksu pa kad ih hrani jedu samo oni naj jaci, pa ima jedan drugi covek koji ima isto dosta pasa i mal mal pa ubije iz puske i meni je otrovao 2 šarplaninca i iz puske ubijo Rota pa sam ga prijavio i nista on i dalje ubija pse i macke po selu....

  10. #40

    Odgovor: Borbe pasa

    Ne znam šta za tebe znači loš i ne znam kako si shvatio napisano. Za tu ludost i agresivnost i nepoverljivost prema gazdi je kriv sam gazda ili trauma koju je pas preživeo. Ukoliko pas nije bolestan naravno. To za nemačke rase i generalizovanje, paaaaaa, grohotom ću se nasmejati
    Imas bre na hiljde primera kada psi napadaju gazdu,onda kada su perfektno odgajani a napadaju ljude i decu... A takve stvari su vezane najvise za nemacke rase ,cista statistika! i jos jedna stvar Svoje emocije i osecanja zadrzi za sebe to da li ce neko da robija ili ne nije tvoja stvar! a ni moja mi pricamo o ovoj temi (pit bull terier) pitaj me nesto ,neki detalj vezan za to mogu da ti sve lepo kazem objasnim i opisem a ne samo da verujes i da znas ono sto se pise u stampi , sto nesto ne saznas iz prve ruke??? A ne samo da napadas tu i gluposti da pises

    Pit bulovima treniranim za borbe redovno se meri težina, a ukoliko se ugoje vlasnici ih podvrgnu dijeti. Za razliku od pitova - kućnih ljubimaca, koji su težine od 25 do 35 kilograma, najbolji pitovi - borci obično su teški između 14 i 17 kilograma.

    Pazite kakva je ovo glupost!!! znaci poludim od ovih komentara koji nemaju veze sa zivotom. Pitovi koji idu u mec mogu da budu 10 kg do 45 kg ,znaci naravno da kad bi se pustili pit od 14 do 17 kg(novine kazu da su to najbolji borci) i pit od 25 , ne bi uspeo da prezivi za 10 minuta pit od 14 do 17 kg. To gledajte kao kategorije u boksu, prvak u apsolutnoj je najaci bokser,da li mislite da bi tajsona u ono vreme pobedio neki bokser od 86 kg. naravno da ne
    II.
    Daju im se laksativi i prokinetici za brže pražnjenje creva, a vlasnici ih kljukaju i steroidima, aminokiselinama, proteinima i anabolicama.
    Svaki bolji odgaivac zna da to nije toliko bitno i da za pobedu i sampionske rezultate treba gejm. A kad taj dopingovani ker dobije jak ugriz ni jedan steroid mu nece pomoci da ga manje boli nego drugog borca koji nije dopingovan.

    III.

    Neki od vlasnika su brutalni pa pse navikavaju na bol i razvijaju im agresivnost kupirajući, odnosno sekući im uši kuhinjskim nožem, prebijajući ih palicama i teško ih izgladnjujući.
    Ovo je smesno ! e zato se ja oglasavam na ovom forumu da ubedim sve vas da je to glupost! To je samo glupa masta novinara koji uzimaju pare jer pisu gluposti.

    za CHARLIE HARPERA:
    Pit vuce deo svog porekla od buldoga, pit ima veliku snagu koju je nasledio od buldoga , a buldog ne bi nekako mogo da se suprodstavi CISTOM pitu jer nema srcanost kao pit,a pored toga ima i srcanu manu mozda si cuo za probleme buldoga u parenju , a danas znam da ima mnogo pitova koji mogu da izgube i od dobrog vucijaka jer su ljudi tj. odgaivaci parili i ukrstavali svasta i na kraju se ne dobije pit neko svetski lubenicar koji mze od svakog da izgubi. Bul terier je jedan od najopasnijih protivnika pitu , nisam reko da je bolji samo da mu najveci otpor moze pruciti .
    poz care

  11. #41

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    Imas bre na hiljde primera kada psi napadaju gazdu,onda kada su perfektno odgajani a napadaju ljude i decu... A takve stvari su vezane najvise za nemacke rase ,cista statistika! i jos jedna stvar Svoje emocije i osecanja zadrzi za sebe to da li ce neko da robija ili ne nije tvoja stvar! a ni moja mi pricamo o ovoj temi (pit bull terier) pitaj me nesto ,neki detalj vezan za to mogu da ti sve lepo kazem objasnim i opisem a ne samo da verujes i da znas ono sto se pise u stampi , sto nesto ne saznas iz prve ruke??? A ne samo da napadas tu i gluposti da pises
    Od koga bre da saznajem iz prve ruke? Od tebe, ljubitelja pasa koji u tome učestvuje pretpostavljam kao odgajivač? Od čoveka koji piše ovakve gluposti o nemačkim rasama i još napiše - čista statistika - čisti bullshit! To su one priče doga pred smrt napada vlasnika? Dobermani su zli psi? Rotvajleri su zajebani?

    Kod pasa kao i kod ljudi ima svačega. Ali to je daleko od toga da bi se formiralo pravilo ili generalizovalo na način na koji ti to radiš, a specijalno da bi se opravdalo zlostavljanje i ubijanje pasa.

    Gluposti ne pišem, nisi se ni rodio kad su ljudi počeli trenirati pse za borbe u mom gradu. Da bi pas ušao u ring i stekao samopouzdanje ima na duši ne znam ni sama koliko "divljaka" kako oni zovu pse koje tresu njihovi psi. Ljubitelji pasa svoje mlade pse puštaju na pse koji su stariji, starijima povade zube kako ne bi mogli da se brane i ujedaju, kako bi se njihov mladi pas osećao superiornije. Idu dotle da oblepe psa selotejpom prikrivajući delove tela psu koji služi kao "vreća" koji za borbu nisu značajni kako bi pas koji se trenira naučio da ne ujeda bezveze svuda već da davi.

    Nije moja stvar da li će neko da robija? Nije. Ne učestvujem u sprovođenju zakona na taj način. Ali ću prijaviti sve što čujem i vidim uvek što savetujem i drugima da čine na ovoj temi. Na taj način učestvujem i učestvovaću. I kada se zlostavlja životinja i kada se zlostavlja čovek, jednako je gadno.

    Ovo je smesno ! e zato se ja oglasavam na ovom forumu da ubedim sve vas da je to glupost! To je samo glupa masta novinara koji uzimaju pare jer pisu gluposti.
    Napominjem i drugi put da delovi članaka nisu logični, tu i jesu da se komentarišu, niko ne može u borbu teško izgladnjivan pa tako ni pas. Poenta je u tome da ljudi prijavljuju zlostavljanje.

    Možda ćeš nekog i ubediti da je pas srećan i da ga gazda voli. Mene ne bi uspeo da ubediš ni da je trava zelena.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #42

    Odgovor: Borbe pasa

    Od koga bre da saznajem iz prve ruke? Od tebe, ljubitelja pasa koji u tome učestvuje pretpostavljam kao odgajivač? Od čoveka koji piše ovakve gluposti o nemačkim rasama i još napiše - čista statistika - čisti bullshit! To su one priče doga pred smrt napada vlasnika? Dobermani su zli psi? Rotvajleri su zajebani?
    Ti nista ne razumes sem da pretis i dokazujes da ces da ulazis u trag odgaivacima pit bulova. Ja nisam odgaivac ali mnogo znam o tome (citao kljige o pitovima,imam primerke pit bull arene -casopisa od 90,91,92 itd,upoznat sam sa linijama koje su se cuvale i tako to) zato volim da pricam o tome reko sam ti da danas na svasta mozes da naidjes. A za nemacke rase( pazi ! negeneralizujem) : ispred moje kuce sam gledao pre nekoliko godina kako rot kida jednog decka i veruj mi da se cimam od njih i da u njihovom pogledu nikada nisam video nesto cisto(naravno moze svako da me ospori ko bolje poznaje ovurasu,ja samo kazem da napadaju ljude i ostalo zato sto ima je to u krvi, oni su psi cuvari koji cuvaju prostor),pazi ovaj primar: moj prijatlj iz detinjstva u mom komsiluku cuva pita i dobermana. Cesto se svadjaju i "dave" nikada se nisu povredili jer samo skljocaju zubima i teze itd, drug prilazi da ih ovoi rukama i njegov doberman koga cuva 12 godina mu je izbusio ruku koliko ga je jako ugrizo. Imas mnoge primere i za vucijake itd. Znaci ne generalizujem ali ima neke rase koje u sebi imaju nesto urodjeno.

    nisi se ni rodio kad su ljudi počeli trenirati pse za borbe u mom gradu.
    Jer ovim oces da kazes kako ja neznam nista o tome ili kako ti znas vise od mene? A zanimam me iz kog si ti grada, ja sam iz nisa a mozda si cula da je ranije nis bio veliki centar za borbe pasa.

    Da bi pas ušao u ring i stekao samopouzdanje ima na duši ne znam ni sama koliko "divljaka" kako oni zovu pse koje tresu njihovi psi. Ljubitelji pasa svoje mlade pse puštaju na pse koji su stariji, starijima povade zube kako ne bi mogli da se brane i ujedaju, kako bi se njihov mladi pas osećao superiornije.
    Eto mogu da ti zamerim zato sto pises nesto usta se slabo razumes i to znas samo povrsno.(to sam zakljucio iz ovog pasusa) Ne radi se o samopouzdanju!nego o proveri i iskustvu. Zato se pas pusta u "rolu" pre meca.
    To je zavisno kako to proveravaju odgaivaci. Evo dobrog podatka za tebe vezano za pita koji treba da imam mec. Po legendarnim odgaivacima pit mora da se kvalitetno ocuva od malena i mec dolazi u obzir najranije kada ker napuni 2 god mada neki tu granicu pomeraju i na 1,5 god. Sa 8 meseci treba da se napravi prvi kontakt ne duzi od 2 min. i to sa nekim pitom starijim ali ne jakim grizacem(misli se na nekog prosecnog pita jer niko nece da pusi na stenca neko prvaka od 3 god) za ta 2 min pas se proverava da li zeli da se bori.(ako ne zeli tj. nece bezi itd. onda pestaje rad i takav pit se iskljucuje iz toga) posle 3-4 meseca ide isti kontakt od 5 min (ne duze) a kad pas napuni 1,5 god onda ide u zestoku rolu sa pravim spremnim pitom(ovo ja ne kapiram ,nesvidja mi se ali tako su to radili irci i amerikanci)i to pas ide sa lanca ,znaci nikakvo spremanje i treniranje a borba ide do kraja(kao mec). Ovo je zavrsni test i on pokazuje "game" ako to pit pokaze spreman je za mec. Ima jedan problem bilo bi lepo kada bi odgaivaci pratili ovako nesto,nego svako pokusava da izmisli toplu vodu,znam da mnoge povuce kinta pa pustaju svoje pse u meceve na 2-3 meseca(to je katastrofalono za psa) posle svakog meca treba da prodje minimum 6 do 12 meseci da bi se fizicki i psihicki pit vratio u normalu.

    Idu dotle da oblepe psa selotejpom prikrivajući delove tela psu koji služi kao "vreća" koji za borbu nisu značajni kako bi pas koji se trenira naučio da ne ujeda bezveze svuda već da davi.
    Za ovo sam i ja cuo da pojedini debili rade,ali je to tesko spreciti,ovim gazda hoce da nauci svog kera gde da napada (primer : grudi,noga glava) , to je po meni nesto najprljavije ali znam da takvi pitovi ne doguraju daleko. Opet to je kao sto sam reko pokusaj nekih da nesto novo izmisle.

    Možda ćeš nekog i ubediti da je pas srećan i da ga gazda voli. Mene ne bi uspeo da ubediš ni da je trava zelena.
    Ok necu te ubedjivati

  13. #43

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    Ti nista ne razumes sem da pretis i dokazujes da ces da ulazis u trag odgaivacima pit bulova. Ja nisam odgaivac ali mnogo znam o tome (citao kljige o pitovima,imam primerke pit bull arene -casopisa od 90,91,92 itd,upoznat sam sa linijama koje su se cuvale i tako to) zato volim da pricam o tome reko sam ti da danas na svasta mozes da naidjes. A za nemacke rase( pazi ! negeneralizujem) : ispred moje kuce sam gledao pre nekoliko godina kako rot kida jednog decka i veruj mi da se cimam od njih i da u njihovom pogledu nikada nisam video nesto cisto(naravno moze svako da me ospori ko bolje poznaje ovurasu,ja samo kazem da napadaju ljude i ostalo zato sto ima je to u krvi, oni su psi cuvari koji cuvaju prostor),pazi ovaj primar: moj prijatlj iz detinjstva u mom komsiluku cuva pita i dobermana. Cesto se svadjaju i "dave" nikada se nisu povredili jer samo skljocaju zubima i teze itd, drug prilazi da ih ovoi rukama i njegov doberman koga cuva 12 godina mu je izbusio ruku koliko ga je jako ugrizo. Imas mnoge primere i za vucijake itd. Znaci ne generalizujem ali ima neke rase koje u sebi imaju nesto urodjeno.
    Dečko, izgleda da treba da crtam. Ja ne želim da razumem to o čemu ti pričaš. Ja nikada neću razumeti zlostavljanje i ubijanje psa. Kome pretim i zašto se osećaš ugroženo? Zato što se ložiš na borbe pasa? Pretim zato što kažem da takvi debili treba da sede u zatvoru? Pretim zato što kažem da ih treba prijavljivati? Ok, neka bude. Pretim onda na sva usta I još dodajem na to hejt prema onima koji misle da je plemenito to što svog psa teraju u smrt.

    Čuj ne generalizuješ!??! I onda ispišeš ovakve pasuse koji su upravo to. I čovek koji je stanovao iznad moje bake je jednog jutra iz čista mira svoju ženu izbušio nožem. Imao je brkove. Ljudi sa brkovima često ubijaju nožem svoje žene. Yeah right. I onda još napišeš - statistika
    Već sam ti napisala da je moj suprug još '83 kupio štene bul terijera. Uz njega je imao i dobermanku i jednog mešanca kojeg su stalno jurili šinteri pa ga je usvojio. To je bila čitava banda velikih maza od kojih si mogao da cvikaš samo kad ih vidiš, iz neznanja. Moj rođeni brat trenutno ima Rotvajlera. Možeš da mu radiš šta hoćeš, deca ga jašu ali nemoj da bi se zajeb'o da uđeš u dvorište bez da zvoniš na kapiji i da te pusti neko unutra Mislim da bi se i njih dvojica, a i veliki broj ljudi koji su ikad imali psa nemačke rase nasmejali da ovo pročitaju, a preporučiću im . O veterinarima da ne govorim.
    Da čoveka iskidaju mogu i dva minijaturna šnaucera, kao pirane. Da ne zna šta ga je snašlo. Može da iskida i maltezer i pekinezer i to dobro. Za to sve najčešće nije kriv pas.

    Jer ovim oces da kazes kako ja neznam nista o tome ili kako ti znas vise od mene? A zanimam me iz kog si ti grada, ja sam iz nisa a mozda si cula da je ranije nis bio veliki centar za borbe pasa.
    Zapitaj se šta si hteo da kažeš kad si napisao da pišem gluposti. Iz Beograda sam. O borbama pasa ne želim da znam ništa, ono što znam dovoljno je i tačno. Ja tu ne vidim dalje od ZLOSTAVLJANJA ŽIVOTINJE od strane isfrustriranog čoveka koji je sklon destrukciji pa u klanju uživa.

    Eto mogu da ti zamerim zato sto pises nesto usta se slabo razumes i to znas samo povrsno.(to sam zakljucio iz ovog pasusa) Ne radi se o samopouzdanju!nego o proveri i iskustvu. Zato se pas pusta u "rolu" pre meca.
    Izvoli i zameraj Naravno da znam površno, ja ne čitam pit bull arenu i ne koristim termine "Po legendarnim odgaivacima" koji mi liče na "Tvrdim nepobediv sam!"

    Dobar odgajivač može da bude samo onaj koji svoje leglo socijalizuje, a ne onaj koji uči pse da kolju druge pse.

    posle svakog meca treba da prodje minimum 6 do 12 meseci da bi se fizicki i psihicki pit vratio u normalu.
    I onda se frljaš sa terminom srećan?

    Zapitaj se šta sa tobom nije u redu kad voliš pit bulove ili pse uopšte, a u nečem ovakvom uživaš, zastupaš i nazivaš to sportom:



    Ok necu te ubedjivati
    Nemoj. Smešno je.

    Ukoliko želiš da pišeš o rasi - pređi na podforum - rase pasa. I nauči da citiraš kad ostavljaš postove, vrlo je jednostavno, selektuješ tekst kao kad kopiraš i klikneš na QUOTE selected text u postu.




    Kvalitet: SAT-RIP
    Jezik: engleski, hrvatski
    Trajanje: 01 h. 00 min
    U Velikoj Britaniji od 1830. godine zabranjene su borbe pasa, a od 1991. na snazi je zakon o opasnim psima. Znaci li to da nema ni jednog ni drugog? Naprotiv, tvrde svjedoci, borbe pasa "sport" su koji jednostavno cvate. U nekim krajevima tijekom sezone organiziraju se svaki tjedan. Kroz 17 mjeseci ekipa BBC-ja na tajnom zadatku uspjela je steci povjerenje i uci u jednu od bandi koja vodi borbe u Engleskoj. Naravno, povezani su s cijelom Europom i Amerikom. Unosan posao ne poznaje granice.

    http://rapidshare.com/files/13048895...a_jeza.avi.001
    http://rapidshare.com/files/13050364...a_jeza.avi.002
    http://rapidshare.com/files/13051767...a_jeza.avi.003
    http://rapidshare.com/files/13052922...a_jeza.avi.004
    http://rapidshare.com/files/13047312...a_jeza.avi.005
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #44

    Odgovor: Borbe pasa

    Ovo je forum borbr pasa? ja pisem o tome ne pisem kao ti o zakonu sta bi trebalo po jednoj "beogradjanki" uraditi kako bi ona ovo i ono,to je smor,ne ubedjujem te !!! samo sam svaki put reagovao kada potenciras na nekim novinarskim(izmisljenim) clancima o borbi pasa. I zasto si uopste na ovom forumu da isterujes pravdu? dosadno je to sto radis ,svoju mrznju i neki licni bes iskazujes ovde na forumu. Nista pametno meni nisi napisala o ovome sem veliki broj licnih osecanja.
    A to za druge rase i igra sa decom, moj cilj je da kazem : Mnogo drugih pasa bi napalo nego pit bull.
    I ne moras da me ucis kako se pise ovde!!! moja stvar kako pisem jer mozda meni nije bitno da li imam neku animaciju ili tako nesto sto je u fazonu debila koji okapavaju na netu(ne mislim na tebe da ne dodje do zabune).

  15. #45

    Odgovor: Borbe pasa

    Ne dečko, ovo je tema "Borbe pasa" na forumu "Kućni ljubimci" (razumeš - ljubimci - to su oni psi koje voliš i koji žive sa tobom). Forum u sebi sadrži više tema. Forum Kućni ljubimci ima i podforum "Rase pasa" na kojem možeš pisati o rasi koju poznaješ, poseduješ, voliš itd... a ti se dogovori o čemu pišeš.

    Ja sam administrator ovog foruma koji se zove Vojvodina Cafe na kojem ima mnoooogoooo foruma i podforuma. Ovde nisam da isterujem mržnju, već da uterujem dobro

    Ti ne pišeš o zakonu zato što te taj zakon pogađa. Zato i besniš na ovoj temi što ja o njemu pišem. Ti zastupaš i braniš nešto što je kažnjivo. Ja ništa nisam rekla što nisu rekli ljudi na 4 stranice pre mene, ali ti si se uhvatio za mene jer se verovatno jedina ovde mlatim sa tobom A mlatim se jer pokušavaš da nasilje na koje se ložiš opravdaš raznoraznim glupostima. Verujem da sam ti dosadna, kako neću biti kad vidiš da ti objašnjavam da ti pse ne voliš i tebi slični I verujem da ti odgovara da su članci izmišljeni Piši novinama o tome.

    Što se tiče pisanja, ja ću i da te naučim (ili neko od moderatora) kako se na forumu piše, nisi ni prvi ni poslednji, ako već nisi našao za shodno da pročitaš Pravilnik i Uputstvo kad si se učlanio. Ne znaš da citiraš i pišeš poruku za porukom, da li si primetio da ih neko spaja?

    I da nastavim, "ČOVEKOV NAJBOLJI PRIJATELJ":










    Prijavljujte ih!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 3 od 13 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izložbe pasa
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 158
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 19:59
  2. Svetski dan borbe protiv side
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.12.2008, 18:20
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.06.2008, 04:16
  4. Misli poznatih...o psima
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.03.2007, 01:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •