Borbe pasa (i stereotipi o psima za borbe)
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 188

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Borbe pasa (i stereotipi o psima za borbe)


    Iako su zakonom zabranjene u većem delu sveta, borbe pasa održavaju se i dalje u pomno odabranim, napuštenim prostorima daleko od očiju javnosti.

    Scenario je uvek isti: uz iznimno stroga pravila dva se psa sučeljavaju u ringu veličine 4x4 boreći se sve dok jedan ne posustane. U tom slučaju njegov vlasnik mora javno priznati kako je protivnikov pas bolji od njegovog ili borba završava smrću jednog od pasa.

    Organizatori, ujedno i vlasnici borbenih pasa, izdaju listove o tom 'sportu', naravno anonimno, reklamirajući i braneći ovu krvavu razonodu. Borbe se intenzivno održavaju i na svim prostorima bivše Jugoslavije, a sudije takvih mečeva nisu samo pripadnici kriminalnog miljea, nego i intelektualci, sveučilišni profesori. Osim opklada koje se ugovaraju pre mečeva i koje su najunosniji deo posla, unosno je i parenje. Važno je da je pas dobrog porekla i dobar borac, iako je genetika kod pasa relativna stvar, te nko ne garantuje da će sudije za plaćeni iznos dobiti pravog borca. Dosadašnje razmnožavanje pasa mešanjem različitih vrsta kako bi se dobile tražene osobine, iskvarilo je njihov rod. Borbenost je samo jedna u nizu osobina koja se traži od psa, jer je čovek uzgajajući i menjajući pojedine pasmine razvijao osobine u skladu sa svojim željama.

    Apsurdno je da vlasnici i uzgajivači ističu kako im je stalo do pasa i kako ih iznimno vole, kada u isto vrijeme dozvoljavaju da se međusobno trgaju i ubijaju. U klinču, dva psa neće pustiti ni glasa dok se grizu, ali prizor nakon meča neopisivo je stravičan - krvav pas s rasječenim usnicama ili raskinutim udovima, dok ponosni vlasnik i 'trener' u ugluu zbraja novac. Za njih je obuka pasa za takve mečeve prava nauka. No, kada se uzmu u obzir astronomske zarade od opklada, bez ikakvih pravila, a kamoli bojazni od kazni, sav taj silan trud i naporan rad višestruko se isplate.

    Budući da se radi o veoma unosnom poslu, uopšte ne čudi što neki ljudi borbe drže delom folklora. I u ovom slučaju, gde je nasilje uzdignuto visoko na lestvici savremenog hedonizma, sigurno je jedno - problem nije u psima, nego u ljudima.


    preuzeto sa neta


    Postoje dementni ljudi koji borbe pasa smatraju sportom. Masu puta sam naletala na idiote koji ponosno šetaju svoje pse sa ožiljcima na glavi, naravno, uz to često ide i određeni stajling (što se gazde tiče). Prema ovom vidu zarade (!?), zabave (!?) ili uzbuđenja (!?) osećam takvo gnušanje da vam to rečima ne mogu opisati.

    Slažem se da rase koje se koriste u te svrhe nije lako čuvati, jer su obično dominantni, ali sve se može postići ako ste pravi ljubitelj životinja. Moj poglavica je imao bul terijera i dobermanku koji nikada nisu pokazali ni trunku agresivnosti, koje su komšijska deca jahala i gurala im flomastere u nozdrve, i koji su se slagali međusobno, kao i sa ostalim psima. Nikada mu ne bi palo na pamet da gleda kako njegovog psa neko kolje ili da on nekog kolje, niti ima te porive. Čovek, jednostavno voli velike i snažne pse, i zato se za te rase odlučio.

    Ti psi (bulovi, pitbulovi, stafordi itd), nisu ubice, ako mi to ne tražimo od njih. Oni su samo, mnogo mnogo snažni. I moramo to imati u vidu pre nego se za tu rasu odlučimo. A ako i pored našeg truda imamo psa koji u igri voli da se posvađa ili da gricne drugog psa, za to postoje brnjice.

    I da ne skrećem previše sa teme, šta mislite, šta se može uraditi da organizovanja ovakvih dešavanja prestanu? I šta uopšte imate da kažete na ovu temu?

    p.s. ima još gorih fotografija kao što je ova, koju možete pogledati, ako vam već od ovih koje ste videli nije muka.
    Poruku je izmenio Bombica, 18.02.2010 u 19:54
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Borbe pasa

    Dosta sam prica slusao o tim borbama. Mnogo razlicitih detalja o nacinu "odgajanja" tih pasa sam saznao i o detaljima nekih borbi, takodje. Da sad ne filozofiram mnogo, kako, zasto, itd. - uglavnom, sve te frajere koji se time bave bih 'ladno poredao ispred zida i

  3. #3

    Odgovor: Borbe pasa

    Samo da dodam jos nesto, u prilog temi. Licno sam se uvjerio, da je jedan momak iz grada razmazio pit-bul terijera i da je to jedan od najmaznijih i najumiljatijih pasa koje sam ikada sreo (a sreo sam ih mnogo).
    Poruku je izmenio silvia, 21.03.2007 u 14:24 Razlog: pogresna fotografija

  4. #4

    Odgovor: Borbe pasa

    Prvo i osnovno, ja zaista ne mogu da shvatim da vlasnik psa koji ga šalje u borbu u isto vreme priča kako ga neimerno voli.
    Svojevremeno sam za malo popila šamar, jer sam jednom takvom vlasniku rekla da je monstrum... I taj isti je pokušavao da mi nametne stav da ja imam perdrasude, da su borbe pasa sasvim normalna stvar i da on svog psa neizmerno voli... strašno!!!

  5. #5

    Odgovor: Borbe pasa

    Ova moja ekipa jednom isla da gleda borbe pasa i nagovore mene da i ja idem... Ulazim u dvoriste i vidim masu pasa privezanih za kojesta (i tu mi se vec noge odsekle, jer mi delovalo kako ce se svaki cas otkaciti i krenuti da nas pokidaju ) Pocne borba, ovi svi visi od mene i ja nista ne vidim... A onda mi lik preporuci da odem u kucu, na sprat, i da gledam odatle... Ljudi moji, cim su prvi put jedan drugog dohvatili, meni je vec bilo toliko muka, da sam mislila da cu se ispovracati Naravno, istog momenta sam napustila doticno mesto i nisam ceo dan mogla da prestanem da razmisljam o tome
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #6

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat Meggy kaže:
    Ova moja ekipa jednom isla da gleda borbe pasa i nagovore mene da i ja idem... Ulazim u dvoriste i vidim masu pasa privezanih za kojesta (i tu mi se vec noge odsekle, jer mi delovalo kako ce se svaki cas otkaciti i krenuti da nas pokidaju ) Pocne borba, ovi svi visi od mene i ja nista ne vidim... A onda mi lik preporuci da odem u kucu, na sprat, i da gledam odatle... Ljudi moji, cim su prvi put jedan drugog dohvatili, meni je vec bilo toliko muka, da sam mislila da cu se ispovracati Naravno, istog momenta sam napustila doticno mesto i nisam ceo dan mogla da prestanem da razmisljam o tome
    -PRVI PUT S' OCEM NA JUTRENJE !

  7. #7

    Odgovor: Borbe pasa

    Ne nikako, ali ima ekscentrika koji uzivaju u tome. Nazalost znam ih dosta koji to obozavaju da gledaju i da pustaju u borbe.

  8. #8

    Odgovor: Borbe pasa

    imao sam prilike da odgledam rolu. tjs mladog psa da vide da li je agresivan, nema te prectavu kakvi sve tu ljudi ima od direktora do neki politicara. svaki dan sretnem lika koji radi kondicioni sa psom,i od kuceta kako nastaje sampion i koja je tu zarada jar sve se vrti oko kesa i nema tu ljubavi ni trunke prema tom psu.

  9. #9

    Odgovor: Borbe pasa

    Pisem ovo svima koji neznaju nista o pitovim!
    Da bi se pit borio protiv svog protivnika u ringu mora da postoji neopisiva veza izmedju gazde i njega jer gazda od malena posvecuje paznju ljubav i sve ostlao svom psu i naravno ,,,ume da pokaze sta od njega trazi za uzvrat. Gazda trazi da u ringu da sve od sebe,da pokaze srcanost i zelju za borbom ,to pas zna i zato je u stanju da zirtvuje sebe!!! tj. da pogine. I borbe pasa ne bi postojale da nema te jake veze izmedju pita i njegovog odgaivaca. Ni jedan pas pa tako ni pit bull nebi slusao ni radio ono sto gazda zahteva od njega da ga ne voli.

    Svaki pas je namenjen za nesto.
    Tako je pit vekovima unazad koriscen za vucu i za lov na krupnu divljac. Pored toga pitove su spremali za meceve. Simbol borbe pasa je pit bull i to ne od danas ili od juce nego !!! To traje 500 godina...
    Velika zabluda kod ljudi je sto mislre da se ljudi bave odgojem pit bulova zbog para ... greska !!! NIko to ne radi zbog para neo zbog ljubavi prema tom sportu i prema toj rasi. Poznati : pit bull sindrom je boles koja se javlja kod ljudi koji su zaludjeni pitovima i njihovim odgojem. PA da li neko moze da misli da ce covek sve da ostavi i zapostavi u zivotu zbog nekih neupotrebljivih para koje dobije od meca. Ako komentarisete borbe pasa saznajte nesto vise o tome pa onda pocnite sa komentarima. poz momak sa JUGA
    Nis !

  10. #10

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    Pisem ovo svima koji neznaju nista o pitovim!
    Gazda trazi da u ringu da sve od sebe,da pokaze srcanost i zelju za borbom ,to pas zna i zato je u stanju da zirtvuje sebe!!! tj. da pogine. I borbe pasa ne bi postojale da nema te jake veze izmedju pita i njegovog odgaivaca. Ni jedan pas pa tako ni pit bull nebi slusao ni radio ono sto gazda zahteva od njega da ga ne voli.
    Pa dobro, kakva je to ljubav? Ja te volim idi pa se ubij!
    E, moj Nišlija (moji vode poreklo iz okoline Niša) baš me razočara...
    Ja sam protiv borbe pasa...Protiv pita nemam ništa, imala sam prilike da gnjavim jednu mazu i da razbijem svoje predrasude, strašno mi smetaju ljudi koji ih uče toj agresivnost.

    Ovo je moje mišljenje i njime ne želim nikoga da vređam ili slično, jednostavno tako mislim...

    ps i, budimo iskreni, velika lova se tu vrti, mani ljubav...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  11. #11

    Odgovor: Borbe pasa

    Da bi se velike pare uzele od toga traba dosta srece i naravno ceo zivot se treba posvetiti psima.
    Ja borbe pasa podrzavam ali ima mnogo ispada sto se toga tice. Kao i u svim drugim oblastima.
    Samo sam hteo da ukazem na "glupe i ogranicene" komentare da se velike pare zgrcu od toga,a sigurno to nije tacno, ako je velika para 1000 ili 2000 e godisnje i to ako stvari idu savrseno onda se stvarno prave pare!!! Kad neko to ostvari sa druge strane je zapostavio porodicu poso i sve ostalo,zato kazem da niko to ne radi iskljucivo zbog para! Dalje: kada neko kaze da mafijasi to organizuju cuvaju itd. to je jos jedna glupa predrasuda, ovim se bave ljudi razlicitih profesija, uglavno ljudi iz prigradskih naselja,sa sela (radnicka klasa).

  12. #12

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Nego zbog cega? Zbog ogromne ljubavi prema psu, koji je, btw, tvoj ljubimac kojeg volis od malena, je l'?
    sve koji tako nipodostavaju pse bih stavila u isti ring, pa da vidim kako bi im bilo kad bi morali da grizu protivnika, pa ko prezivi, pricace.. i volela bih da posle svega toga pas, kojeg toliko volis, dodje i popisa ti nogu, cisto onako iz ljubavi zato sto si to uradio za njega

    Naravno da ce da te voli kad si ga od malena naucio na ljubav.. i onda PUF, ti ga smestis u ring da se bori i unakazi sasvim, jer on tebe voli i to radis zbog ljubavi prema psu
    zajebi
    Ni sam nisam ljubitelj borbi al za neke stvari niste u pravu to je pas koji je rodjen za borbu i to samo losi primerci pita se nece boriti kao i u svakoj rasi ima dobri i losi primerci ja imam zenku koju sam spasao tako da se vise ne bori i ona i imam njena dva steneta koja se mrze od 2meseca a sad imaju 5 i cim se vide polude a iako im pruzam svu ljubav i pokusavam da ih zblizim na sve nacine al krv je krv. Pustite nekog dobrog pticara na livadu pa da vidim dal nece da trazi divljac makako ga odgajali jer je on rodjeni lovac

    Citat ravnicari kaže: Pogledaj poruku
    Pa dobro, kakva je to ljubav? Ja te volim idi pa se ubij!
    E, moj Nišlija (moji vode poreklo iz okoline Niša) baš me razočara...
    Ja sam protiv borbe pasa...Protiv pita nemam ništa, imala sam prilike da gnjavim jednu mazu i da razbijem svoje predrasude, strašno mi smetaju ljudi koji ih uče toj agresivnost.

    Ovo je moje mišljenje i njime ne želim nikoga da vređam ili slično, jednostavno tako mislim...

    ps i, budimo iskreni, velika lova se tu vrti, mani ljubav...
    Sve je individualno ja poznajem dosta ljudi koje gaje pse i mogu ti reci da neki od njih ih gaji mnogo bolje nego sto svi mislite ne kazem da nema losih ljudi koji ubijaju pse ali takodje znam da i kod drugih rasa ljudi ubijaju "LOSE" primerke pa i golugari ubijaju "LOSE" golubove itd svuda je tako nego ovde je to mnogo izvikano. Pa cuo sam kolko njih drze male rase pasa u transportnim kavezima i samo im sluzi da se okoti i nikad ga ne vade odatle znaci zbog para ima jos 1000 primera ...... PS moj ni jedan pas nema papire niti neko poreklo a imim 10 pasa tjs 5 rasa i oni meni vrede vise neko "naj bolji" sampioni!!!

    Svaki pas je namenjen za nesto.
    Tako je pit vekovima unazad koriscen za vucu i za lov na krupnu divljac. Pored toga pitove su spremali za meceve. Simbol borbe pasa je pit bull i to ne od danas ili od juce nego !!! To traje 500 godina...
    Velika zabluda kod ljudi je sto mislre da se ljudi bave odgojem pit bulova zbog para ... greska !!! NIko to ne radi zbog para neo zbog ljubavi prema tom sportu i prema toj rasi. Poznati : pit bull sindrom je boles koja se javlja kod ljudi koji su zaludjeni pitovima i njihovim odgojem. PA da li neko moze da misli da ce covek sve da ostavi i zapostavi u zivotu zbog nekih neupotrebljivih para koje dobije od meca. Ako komentarisete borbe pasa saznajte nesto vise o tome pa onda pocnite sa komentarima. poz momak sa JUGA
    Nis !
    Pa sad ne mozes da kazes niko to ne radi!!! Ja ih znam dosta al svuda je tako i ja mnogo volim pitove imam 3 pita i stvarno imaju nesto posebno... Ostalo se slazem!!! Citao sam enciklopediju o pitovima takoda sam upucen u to sto pises!!!

    Imam jos jedan lep primer!!! Zasto ne pogledate Nemacke lovne terijere koje pustaju na jazaca koji mogu da budu i tri puta tezi od psa pa se raspitajte koliko pasa ne izadje iz rupe ili ako odustane neki vlasnici ih ubiju . Pa i klanje domacih zivotinja gaite i i na kraju zakoljete a one nemaju sanse da pobegnu 100%smrt a kod pita je 50% a ne moj da mi kazete da ste svi vegeterijanci jedete hranu koja ima OCI

  13. #13

    Odgovor: Borbe pasa

    zato kazem da niko to ne radi iskljucivo zbog para!
    Nego zbog cega? Zbog ogromne ljubavi prema psu, koji je, btw, tvoj ljubimac kojeg volis od malena, je l'?
    sve koji tako nipodostavaju pse bih stavila u isti ring, pa da vidim kako bi im bilo kad bi morali da grizu protivnika, pa ko prezivi, pricace.. i volela bih da posle svega toga pas, kojeg toliko volis, dodje i popisa ti nogu, cisto onako iz ljubavi zato sto si to uradio za njega
    Ni jedan pas pa tako ni pit bull nebi slusao ni radio ono sto gazda zahteva od njega da ga ne voli.
    Naravno da ce da te voli kad si ga od malena naucio na ljubav.. i onda PUF, ti ga smestis u ring da se bori i unakazi sasvim, jer on tebe voli i to radis zbog ljubavi prema psu
    zajebi
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #14

    Odgovor: Borbe pasa

    borbe pasa su nelegalne pujdavine pasa naborbu ,pri kojim .psi gube zivote .SAVCE I ASTRA mrzi borbe pasa . NEKADA SAM VODIO CANETA,I BIO JE SAMPION.

  15. #15

    Odgovor: stereotipi o pit bulu

    ...da čim vidi drugog psa - napada,

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izložbe pasa
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 158
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 19:59
  2. Svetski dan borbe protiv side
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.12.2008, 18:20
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.06.2008, 04:16
  4. Misli poznatih...o psima
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.03.2007, 01:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •