Pihtije i ostale zafrkancije
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 44
  1. #1

    Pihtije i ostale zafrkancije

    .....crevca, glave u skembetu, skembici, nogice, repovi, jezici, maramice (valjda plucne????)........

    Iako se ovo negde vodi kao goormanlook, ja licno, nista od ovoga nisam probala, niti nameravam.

    Kakav je vas odnos prema takvoj hrani?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Od same pomisli na to jelo mi dodje muka. Nikada nisam ni probao takvo nesto niti mi pada na pamet. Jednostavno kad pomislim sta se sve tu mjesa ili jos gore kad vidim kako se ono "muca" . I redovno sam dozivljavao napade bijesa kad se to kuva u kuci, jao kako to smrdi
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    12 Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Ja nisam gurman, ali ovo je baš super klopa. Naročito ako su unutra hrskavičave stvari, kao na primer uši.

  4. #4

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    hahahaha... jezik na svaki nacin..mljac, mljac... i bubrege, jetra tj. dzigerica ...

    ostalo mi ne ide... a nisam ni probala..em smrdi, em gadno izgleda

    ali, sam zato pravila neke superaske vegetarijanske i poluvegetarijanske pihtije sa pecurkama, jajima, sunkom...e to, em dobro izgleda, em je ukusno

  5. #5

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Što ste mi fini ko da ste iz Finske. Škembići su zakon.

    Na spisku fale švargla, džigernjača i krvavica.

    Ostalo... Pa dobro, sve ima svoju granicu.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  6. #6

    11 Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    mogu da prodju samo skembici koji su svjezi i koje pravi moj kum u kotlicu, a sve ostalo
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Jebote kako to dismr
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Slušaj 'vamo jedan recept, koji sam pokupio od moje stare majke:

    Uzmeš u mesari svinjske nožice (sirove, nikako ne one dimljene) i jednu teleću kosku. Kuvaš to čitav dan u povećem loncu (može i kraće, ako imaš express-lonac). Na kraju, kad se sve doooobro ukuva, odvojiš masne delove i kožurice, koje možeš poslužiti za večeru avlijaneru, a ostatak dobro posoliš, dodaš sitno seckani beli luk i rasporediš na jednake delove po dubokim tanjirima ili sličnim posudama. Odozgo preliješ vodom u kojoj se meso kuvalo i odneseš u hladnu sobu da se stegne (pihtije se obično prave zimi, naravno). Slušaj, kad moja keva to spremi, pihtije su potpuno prozirne, na dnu se vidi crveno mesce i belo-zeleni komadići belog luka, a po površini plove mala ostrvca od masnoće.

    Njammmm, kako je to dooobro.
    Vruć, domaći hleb i mamine pihtije - zadovoljstvo za koje će večno ostati uskraćeni svi zadrti vegetarijanci!

    Osim pihtija, volEm i sve ostale iznutrice, kao i gurmanluke koji se pomoću istih spremaju, pod uslovom da poznajem čoveka koji ih sprema ili da u tom činu i sam učestvujem. Svinjokolje inače obožavam, najviše zbog dobre rakije koja tada teče u ogromnim količinama (radi cirkulacije ), dok se u kazanu kuvaju iznutrice (začepite noseve, vi, ljubitelji zobenih pahuljica i ostalog zrnevlja, kojima sve ovo dismr ) Tada naročito volEm da raspolutim glavu počivše krmače i degustiram dobro posoljen svinjski mozak a naročito jezik (ko to nije probao, ne zna šta je dobro), a ako je u pitanju krmak, ne libim se ni da zamezim malo od njegovih belih bubrega (provereno poboljšava potenciju i deluje jaaako afrodizijački )
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  9. #9

    11 Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Citat gogothegreat kaže:
    a ako je u pitanju krmak, ne libim se ni da zamezim malo od njegovih belih bubrega (provereno poboljšava potenciju i deluje jaaako afrodizijački )
    strasno, strasno, nema narod para ni za vijagru
    nattydread is coming to dinner

  10. #10

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Citat gogothegreat kaže:
    a naročito jezik (ko to nije probao, ne zna šta je dobro),
    o tome vam pricam...hehehe...

  12. #12

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Pa sad skembice, crijeva..nesto ne volim. Ali pihtije..pravim i volim ih. Pravim ih od susenih nogica i budu odlicne. Mada se prave u stvari od repova, usi..sta ja zanam. Ali meni ovako ljepse. A maramice...ma to mi nije padalo na um da probam i onda je przim ...prelijepa bude, mekana. Neko koristi maramice da pravi tzv 'bumbar'...ja to ne znam parviti, ali sam probala ...lijepo je.

  13. #13

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    bljak.. komsinica pre neki dan prica "spremam skembice..bla, bla..."(samo mi se zeludac okrenuoo pri pomisli na nacin pripreme )jesam "seosko dete" ali ne razumem sta tu ima lepo i ukusno

  14. #14

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Nikako ne VOLEM
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  15. #15

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Ne hranim se gurmanski... jedemo u kuci od svega umereno. Volim da sam lagan posle rucka...

    Ali kad je u pitanju dogadjaj, koji je pod parolom "krkanluk", volem da se omastim onako do usiju.

    Elem, znam ekipu koja zna da pripremi te jezike, nogice...sta vec sve ide... naravno, kotlic je u pitanju. Probao sam i odlicno je! Ja to ne znam da pripremim. Fazon je da se ti "mirisi" ubiju kuvanjem i zacinima... kao kod divljaci...i prilicno je delikatno. Jednom nam je lik napravio zeca... ono sa cokoladom... ubismo se (sad ce SQUAW da me mrzi dozivotno... )

    Pihtije ne podnosim...svargle sam probao, kad je cale pravio inace ni to ne volim kad svako napravi, bude jako tesko. Nekad je to bilo da se iskoristi celo svince...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šaljivi tekstovi preuzeti sa neta i ostale zezalice...
    Autor swba u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 272
    Poslednja poruka: 29.03.2017, 21:38
  2. Popovi, oci (očevi) i ostale hodže...
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Religija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 05.06.2013, 11:08
  3. Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 15:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •