Radno vreme
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27

Tema: Radno vreme

  1. #1

    Radno vreme

    U firmama u kolijma sam ja do sad radila uvek se poštovalo radno vreme, bar do neke granice. Ne mogu da kažem da mi se nije dešavalo da ostanem duže na poslu, ali samo na pola sata-sat, i to uglavnom zbog moje neažurnosti
    a bilo je i situacija da gazda iskoristi priliku da nam ispriča neke svoje planove ili dogodovštine baš 15min pre kraja radnog vremena i naravno ta se priča oduži šta ćeš...planovi veliki i podugački
    Uglavnom, moje iskustvo povodom toga je da ne treba nikada pokazivati volju za rad prekovremeni rad, kasnije se ispostavi da se to podrazumeva, naravno bez ikakve novčane nadoknade
    A u isto vreme postoje i one kontrolne knjige dolaska na posao , koje me jako nerviraju ne smeš da zakasniš ni 5min

    Koliko vam je radno vreme? Da li radite prekovremeno? Da li se u vašoj firmi plaća prekovremeni sat ili bar se na neki način poštuje?
    Poruku je izmenio Najgora, 20.07.2007 u 13:17

  2. #2

    Odgovor: Radno vreme

    Radim od 9 - 17 h, pa, evropsko radno vreme... Šta reći... Sve nam je k'o u Evropi, pa i radno vreme...
    Nemamo tu kategoriju - plaćanja prekovremenog rada.
    Moj posao je vezan za česta službena putovanja po našoj zemlji Srbiji i šire... tako da to radno vreme posmatram kao jednu krajnje aproksimativnu kategoriju. Mnogo toga uradim kod kuće - živeo Internet! - tako da ovde, na poslu, kada nemam nekih kilometarskih sastanaka - uživam na VC.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  3. #3

    Odgovor: Radno vreme

    Koliko vam je radno vreme? Da li radite prekovremeno? Da li se u vašoj firmi plaća prekovremeni sat ili bar se na neki način poštuje?
    Radno vreme od 07:30 do 15:00 h, i prva subota u mesecu od 08:00 do 12:00 h . Posao kojim se ja bavim ne zahteva prekovremeni rad, a s obzirom da je u pitanju državna institucija, bio bi adekvatno plaćen.

    Skraćeno nam je radno vreme otkad su ove katastrofalne vrućine tako da sada radim od 07: 00 do 13: 00 h
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #4

    Odgovor: Radno vreme

    Kada sam počela da radim radno vreme mi je bilo od 7-15h. Posle su nam menjali 7:30-15:30, pa klizno 7:30/8:30 - 15:30/16:30, pa onda od 8-16, ...
    Sve u svemu, iako mi je svako jutro ista priča (ustati ili dati otkaz) ovo evropsko radno vreme mi nikako ne odgovara. Svakako ću teško ustati, za 6 ili za 11, ali mi nije sve jedno da li ću biti kući u 14h ili u 18h.

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    A u isto vreme postoje i one kontrolne knjige dolaska na posao , koje me jako nerviraju ne smeš da zakasniš ni 5min
    Postoje i tzv. "bekeljuše". Sa prvim danom zaposlenja sam dobila jednu i nikako istih da se otarasim. Ono, bar kod, provučeš se kad ulaziš, provučeš kad izlaziš. I onda krajem meseca izvlače liste. U prvom firmi su uglavnom gledali kašnjenja i odlaske ranije sa posla, ali ne i efektivno vreme provedeno na poslu. Dakle, tetke su "pijačarile" do iznemoglosti. Dodju na vreme, popiju kaficu, onda odu u varoš, vrate se 15 minuta pred kraj radnog vremena i naravno, na vreme idu kući.

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Uglavnom, moje iskustvo povodom toga je da ne treba nikada pokazivati volju za rad prekovremeni rad, kasnije se ispostavi da se to podrazumeva, naravno bez ikakve novčane nadoknade
    Moje je iskustvo da se jaši ko se da. U poslednje dve godine imam sigurno tri meseca prekovremenog rada. Tu i tamo su se setili da mi za 80% prekovremenog daju stimulaciju od 10-20% (što bi u meni izazvalo bes jer ako me nećeš adekvatno nagraditi, tj. prevashodno ako mi za to nećeš dati slobodne dane, nemoj ni da mi bacaš pesak u oči jer ipak sam svesno biće). U svakom slučaju, jedino od toga što imam je neka lična satisfakcija da sam obavila posao koji mi je dodeljen. I osećaj da sam dežurni magarac.
    Poruku je izmenio SQUAW, 20.07.2007 u 21:32 Razlog: kodovi
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Radno vreme

    Moje radno vreme je zbog specificnosti posla skraceno i radim od 7:00 do 12:3o.
    Postoji mogucnost da se zaradi koji dinar vise sa prekovremenim radom i to koristimo po rasporedu.
    Sve u svemu zadovoljna sam !
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  6. #6

    Odgovor: Radno vreme

    Moje radno vrijeme je ponekad 8 sati
    ponekad10 sati
    a ponekad 12 sati
    u svakom zlu ima nesto dobra

  7. #7

    Odgovor: Radno vreme

    ...nemam radno vreme...

  8. #8

    Odgovor: Radno vreme

    ja ovde ne smem ni da se javim

    formalno pravno, moje radfno vreme bi bilo 08.30-16.30
    svaka druga subota 10.00-14.00

    istinski - nisam nikada izašla iz kancelariji pre 18h (uključujem subotu)
    ne da radim svake subote, nego obuke držim nedeljom...

    i imam samo jednu stvar da kažem - ovce su za šišanje!
    ako i kada pokažete da znate, možete a pored toga i hoćete - ulazite u gore pomenutu kategoriju koja je spremna za malko šiškanja...

    ako se nekome učinilo da sam nezadovoljna...samo mu se učinilo...
    imam osečaj da me cene...svakog 15.og u mesecu...
    sad već imam platu koju ne znam na šta da potrošim, pa sam počela da štedim...
    i tako će biti sve dok ne rešim da rodim jedno malo slatko bebče...a onda prekovremeni doviđence
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  9. #9

    Odgovor: Radno vreme

    7/7.30 - 15/15.30

    Pauza 9.30-10.00

    Zakasniš minut ode ti jedan sat. A nako ostaneš minut duže, naravno to se ne računa.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  10. #10

    Odgovor: Radno vreme

    kad sam prva smena onda radim od 6.00 do 14.30 jer se pauze ne placaju kod nas.Kad sam druga onda od 14.30 do 23.00!
    Licno vise volim drugu smenu,jer mrzim ustajati rano.Volim da s naspavam!
    TO SAM JA !!!!

  11. #11

    Odgovor: Radno vreme

    joj... ja sam verovatno najgori povodom ovoga...

    Radim na projekte... poslednji na kojem radim, traje vec 3/2 godine.

    Ako imam sve sto mi treba i niko me ne nazove radim od kad se probudim pa dok ne legnem (tj. ukomiram od umora).

    Ako je dovoljno zanimljivo nekada ni ne spavam...

    Pokusavam da isplivam odavde ali obale jos nema.
    Ko me tero da se bavim cime se bavim. Ali neka...

    Radim ono sto volim i volim ono sto radim.

    Nadam se da cu jednog dana biti i dobro placen za to.
    black holes are where god divided by zero

  12. #12

    Odgovor: Radno vreme

    Na prethodnom radnom mestu, prvo smo radili od 8:30 do 16:30... Mi u sektoru razvoja... Piskarala su radila od 7:30 do 15:30... A onda su oni uzeli da se bune, i onda smo svi radili od 8 do 16... Kada se ulazi u firmu, security te upishe, i svaki put kad izadjesh, security te - upishe... Na kraju meseca, koleginica iz finansija sedne, i krene da nam sabira minute provedene na poslu... Prekovremeni se platjao, ali tek ako ostanesh 3h ili duzhe! Izlazak na teren se platjao 1.000 dinara za ceo dan... Bila fina plata... Ali previshe mala za seks kroz koji se svaki dan prolazilo...

    Na momentalnom radnom mestu, radim od 9 - 17h... Uspem lepo da odspavam... Direktor me obichno nazove u 17:05, da mi kazhe "Jel' planirash ti da idesh kutji?"... Na shta ja stidljivo kazhem "Evo, idem..." Milsim da ovde netju imati nikakvog prekovremenog, jer tju motji i od kutje, ali videtjemo... Za sad, ova firma mi deluje najbolje od svih u kojima sam do sad radio... A radio sam u gomili raznih...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  13. #13

    Odgovor: Radno vreme

    Da mogu birati, ja bih radila od 7-15h. Ili od 6h..

    Ovako, mislim bar, imam klizno radno vrijeme pa mogu doći od 8-9h. Naravno, kao što se vidi iz priloženog, ja sam na svojem radnom mjestu već od pola 7. Moja volja i moj izbor. Ako nemam posla, ne delam ništa niti ću to pisati (cvikati karticu) kao da radim. Poštena sam.

    U bivšoj firmi sam radila od 8-16h i početkom mjeseca bih uredno sakupila oko 20 prekovremenih. Ah, plaćali ih jesu ali je tu vrijedila ona priča.. Što više prekovremenih skupiš, manja satnica istog ti je Uglavnom, mislim da sam, više puta, bila računala da mi je tamo sat prekovremenog bio 23,00 kune (bruto).

    Mislim..

    A u ovoj novoj firmi je malo drugačija situacija.. Radim isto od 8-16 i nema, u pravilu, prekovremenih osim u iznimnim prilikama kao što je bio 12. mjesec. I znate koliko ću dobiti za 22,5h? U brutu - 53,00 kune!! E ovi cijene svaki prekovremeni sat!

    Oni znaju za pojam - zadovoljan radnik.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #14

    Odgovor: Radno vreme

    Radno vreme mi je super.Radim u turnusima 12/24, 12/48

  15. #15

    Odgovor: Radno vreme

    Radno vreme mi je od 8 - 16 h, i ne žalim se, mada više bih mi prijalo od 7 - 15 h, ali ok - bitno je da se radi

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vreme neznosti...
    Autor diktatorka u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 17.09.2013, 14:12
  2. Vreme leči sve
    Autor mala u forumu Ljubav
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 11.06.2013, 14:17
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.01.2012, 19:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •