10 najmisterioznijih mesta na svetu
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    14 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    1. Auschwitz-Birkenau Concentration Camp, Oswiecim, Poljska...

    ...Prica se da mnogi koji su posetili Auschwitz-Birkenau kamp da su se osecali cudno i mnogi su se odjednom rasplakali bez ikakvog razloga, vecina ljudi nije ni zavrsila posecivanje i obilazak ovog kampa do kraja.
    Posetioci koji dolaze da vide ovo mesto kazu da i dan danas ptice ne pevaju.
    Mnogi koji su posetili kamp kazu da su osetili jako hladna mesta u kojima se osete duboke emocije. Na nekim slikama ljudi su pronalazili mistericne svetlucave senke.
    Auschwitz-Birkenau Kamp je jedno od najmisterioznijih mesta na svetu...


    2. Whitechapel/Spittalfields, London East End, London, Engleska...

    ...Na ovom mestu su se desavala jedna od najbrutalnijih ubistava koja su zabelezena. Jack the Ripper ubica od kojeg se jos uvek nije otkrio pravi identitet i koji jos uvek nije resen.
    Turisti i ljudi koji zive u Whitechapelu su videli i culi mnostvo misterioznih pojava.
    Mnogi su videli duhove Jackovih zrtava, cudnu vojsku Rimskih vojnika, duh mornara, misterioznog crnog kocijasa sa belim konjima koji se odjednom pojave bez ikakvog zvuka i nestanu dok si trepnuo...


    3. Underground Vaults ( Podzemni Trezori ), Edinburgh, Skotska.

    ...Trezori su nekada bili izgradjeni za biznise, tu su bili veliki mostovi, bili su upotrebljavani za podrume, radionice, posle su napusteni zbog poplava i vlage.
    Kada je mesto napusteno tu su dolazili beskucnici i siromasni koji su tu spavali i ziveli, mnogo ljudi je umrlo od kuge u podzemnim trezorima.
    Mnostvo paranormalnih pojave se desavalo u podzemnim trezorima, razni zvukovi, senke, uznemiravajuci krikovi...


    4. Greyfriar’s Kirk groblje / Covenanter’s Zatvor, Edinburgh, Skotska.

    ...Okrutne stvari su se desavale u Covenanter zatvoru, ubijeno je mnogo zatvorenika, a u blizini zatvora nalazilo se greyfriars kirk groblja, ljudi su bili zakopavani zivi, mnogi su bili spaljeni.
    Oko 1998 pocele su se desavati mnoge neobjasnjene svari oko groblja gde su ljudi govorili da su osetili hladna mesta, veliki smrad, glasne zvukove koji su dopirali iz grobova, a neki od turista su bili i povredjeni.
    Mnogi turisti, posetioci pa cak i vodici su bili napadnuti od necega sto ni oni neznaju sta bi moglo da bude, imali su modrice i ogrebotine po rukama i nogama.
    Neki su cak bili gurani, imali su vrtoglavice i povracali su. Mnogi su videli senke, culi smejanje, videli su objekte koji su se micali...

    5. Coliseum, Rim, Italija...

    ...Mnogi vodici i posetioci koji su bili u Coliseumu kazu da su osetili hladna mesta, dodirivanje i guranje, culi su saputanja oko njih, takodjer cuvari i strazari koji rade u Coliseumu su izvestavali kako mnogo puta cuju zvukove maceva, takodjer su culi zivotinje, rikanje lavova, zvukove slonova, vidjeni su duhovi ljudi na sedalima u coliseumu, i mnogo puta je vidjen duh Rimskog vojnika...


    6. Walachia, Transylvania, Land of Dracul, Romania...

    ...Turisti i ljudi koji zive ovde su prijavili mnoge misteriozne pojave u ovom dvorcu, osecali su hladna mesta, cudni zvuci, mnogi su videli senke u misterioznom dvorcu grofa Drakule.
    Nekada su i obilazci dvorcem bili skraceni zbog misterioznih krikova i nekih paranormalnih dogadjaja...


    7. Unit 731 Ekspirimentalni Kamp, Harbin, Manchuria, Kina.

    ... Kamp prozvan Azijskim Auschwitzom, mnogo je ubijenih ljudi u ovom kampu, neki su bili zatvorenici, na njima su radjeni ekspirimenti, seciranja i mnogo toga, cak im nisu davali ni anesteziju.
    Mnogo ljudi je ubijeno u ovom kampu i danas ovaj grad i okolna sela prijavljuju mnoge misterije, duhove, mnoge paranormalne pojave, misteriozne glasove i zvukove, senke na slikama, skoro je BBC snimao to mesto i imali su probelma sa svetlima i baterijama kada su poceli da snimaju...

    8. Palmyra Ostrvo Atoll, Pacific Ocean...

    ...Ljudi koji su posetili ovo ostrvo kazu da je ovo definitivno ostrvo duhova, mnogi kazu da su imali jako neprijatan osecaj i da se mnogo paranormalnih stvarin desavalo na ovom ostrvu. Ostrvo je nenaseljeno, jedno od najudaljenijih mesta na svetu, koji se nalazi u centru Pacifickog Okeana. Prema legendama ovde se nalazi zakopano gusarevo blago, i desila su se mnogo ubistva a jedno od vecih je bilo 1970 godine, prijavljeno je mnogo nestanaka ljudi na ovom ostrvu koji nikada nisu pronadjeni, nestalih brodova, mnogi kazu da je- istorija ovog ostrva slicna Bermudskom Trouglu...


    9.Catacombs, Paris, Francuska.

    ...Milioni posetilaca i vodica koji su posetili Pariske Katakombe, kazu da je ovo mesto mnogo misteriozno, osetili su mnogo hladnih mesta, takodje su vidjeni duhovi kako prolaze kroz hodnike katakombmi, a neke su grupe cak i pratili okolo, mnogi su videli grupu senki u jednom mracnom hodniku u katakombama, cak su neki prekinuli posetu katakombama ranije, nisu je videli do kraja jer su osetili mnoge slabosti i nisu hteli da idu dalje, imali su veliki strah. Na mnogim slikama su se mogle videti paranormalne senke, cak je i kamerama snimano.
    Nije preporuceno nikada da se ide sam ili sa ljudima koji neznaju dobro put kroz katakombe jer se lako mozete izgubiti i nikada vise necete moci izaci iz katakombi. Mnogi su iz sale ulazili u katakombe, i nikada vise nisu bili vidjeni niti pronadjeni.


    10. Magh Sleacht Plain, u blizini Ballyconnell, County Cavan, Irska.

    Mnoge legende su se desavale na ovom mestu, prica se da je ovde bio Krom kojeg su Kelti postovali i donosili mu zrtve.
    Posetioci ovog mesta kazu da su culi zvukove i miris zapaljenog mesa, neki su cak uslikali senke u obliku ljudi koje su se nalazile oko stene pred zalazak sunca, drugi kazu da su cak videli duhove na ravnici u sred bela dana...

  2. #2

    Odgovor: 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    Wow, nisam znala za sve ovo - neka mesta da, ali ne sva. Odakle si to nasao?

    Meni su jako misteriozna i sledeca mesta: takozvani "krugovi u zitu" za koje neki misle da su ih nacinili vanzemaljci (nisu svi krugovi i nisu svi u zitu ); Stounhendz u Engleskoj; unutrasnjost egipatskih piramida; i jos neka vise ili manje poznata mesta, koja prosto kad ih vidim - obuzme me neki osecaj misterije, na primer: kako je moguce da je to nastalo, ili cega to ima tamo... Meni su definitivno po tome najmisterioznije dubine okeana gde covek nikada nije uspeo da stigne, a gde na primer kitovi idu svakoga dana - uvek se zapitam cega tamo ima, i kakva sve stvorenja - za koja mi ne znamo i mozda ih nikada necemo ni videti - mozda zive tamo...

    Takodje, Bermudski trougao, definitivno jedna od misterija na planeti...
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  3. #3

    Odgovor: 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    Evo ja cu da napisem 10 najmisterioznijih mesta po mom misljenju,ali u Srbiji i Crnoj gori:

    1. Podzemna gradjevina u Grgurevcima iz 11.veka,

    2. Petrovaradinski lagumi,

    3. Planina Rtanj,

    4. Beogradski lagumi,

    5. Šarkamen,palata imperatora Maksimina Daje,cuda se tamo desavaju,

    6. Kadmov grob u staroj Budvi,

    7. Djavolja varos,

    8. Prašuma Perućica,

    9. Manastir svetog Dimitrija na Savi, tu je prvobitno cuvana Torinska plastanica,

    10.Bujanovačko Kale,antički nestali grad Damastion,najseverniji starogrcki grad.

  4. #4

    Odgovor: 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    Citat felix kaže:
    Evo ja cu da napisem 10 najmisterioznijih mesta po mom misljenju,ali u Srbiji i Crnoj gori:
    7. Djavolja varos,
    Za druge ne znam, ali Djavolja varos nije misteriozna, bar ja tako mislim, ni po cemu. Lepo objasnjeno kako su se stvorili ti stubovi, divovi, kako li ime vec imaju..
    Da je fascinantna, to jeste.

  5. #5

    Odgovor: 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    Citat Zvonchica kaže: Pogledaj poruku
    Za druge ne znam, ali Djavolja varos nije misteriozna, bar ja tako mislim, ni po cemu. Lepo objasnjeno kako su se stvorili ti stubovi, divovi, kako li ime vec imaju..
    Da je fascinantna, to jeste.
    Nisam mislio na stvaranje tih stubova,vec na pojave koje se tamo navodno dogadjaju...a i ucinilo mi se da lista ne bi bila fer bez pomenute lokacije.

  6. #6

    Odgovor: 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    Ma, kapiram da si na to mislio ali sam i dodala to za te stubove. A napisah da za drugo ne znam, jer nisam bila na drugim mestima koje si naveo, a u Djavoljoj varosi jesam, doduse davno davno, i nista misteriozno tamo nismo videli..

  7. #7

    Odgovor: 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Nisam mislio na stvaranje tih stubova,vec na pojave koje se tamo navodno dogadjaju...a i ucinilo mi se da lista ne bi bila fer bez pomenute lokacije.
    Pa mogao bi da navedes misterioznosti tih deset mesta
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  8. #8

    Odgovor: 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    Hram Kalasaja spada u red arheoloskih i gradjevinskih cuda. Blokovi teski po dvije stotina tona, perfektno oblikovani formiraju astronomsku, matematicku i arhitekturnu cjelinu i cine Bolivijski Tihuanako jos jednim dokazom da se svjetska istorija mora mijenjati.

    Sva mesta koja su naseljavali Maje i Inke su misteriozna.
    Ali ovo ću izdvojiti: jezero Titicaca u čijoj neposrednoj blizini postoji Tihuanko.

    Lako će te na netu naći više o njemu ali evo nešto od onoga što je mene zainteresovalo...

    Drugo najvece jezero u Juznoj Americi je Titicaca. Uklijesteno izmedju Perua i Bolivije, smjesteno je na visini od blizu 4.000 metara. Smatra se da je jezero staro izmedju 100.000 godina i dva miliona godina. Podaci poslednjih nekoliko stotina godina pokazuju da se jezero polako povlaci i gubi vodu. Na juznoj, bolivijskoj strani, nalazi se poluotocic Copacabana gdje su skoro vrsena opsezna podvodna istrazivanja. Rezultat jedne od poslednjih ekspedicija (iz 1990.) je nesumnjiv dokaz o postojanju podvodnog grada sa hramovima izgradjenim od ogromnih kamenih blokova, stotinama metara dugim kamenim putevima i stepenicama koje vode u dubine nepoznatog, prekrivene gustim naslagama algi i podvodne vegetacije.

    Titicaca otvara more pitanja, medju kojima:
    Titicaca u prijevodu znaci "puma". Ovo ime je prisutno hiljadama godina medju lokalnim stanovnicima. Zapadni covjek je tek prije tridesetak godina, snimajuci jezero satelitima, shvatio da ovo veliko jezero ima oblik pume. Pitanje: ko je nadlijetao jezero "prije nase ere"?
    Jezero ima prisutnu morsku floru i faunu. Pitanje: otkuda morska vegetacija u najvisem jezeru na svijetu?
    Otkrice podzemnog grada ispod nivoa jezera u situaciji kada se nivo jezera svake godine smanjuje zvuci nelogicno. Pitanje: koja su to primitivna plemena imala tehnologiju da grade podvodne gradove prije nekoliko hiljada godina?

    Iz tekstova Pedro Cieza de Leon-a, koji je 1540. posjetio oblast Titicaca jezera. Dvadesetak kilometara juznije naisao je na statue, monolite, ostatke kamenog grada kojeg su lokalni stanovnici zvali Tiahuanaco. Razgovarajuci sa Inkama saznao je da su ove rusevine bile prisutne mnogo, mnogo prije dolaska prvih Inka. Petsto godina kasnije, arheolozi se, u vecini slucajeva, slazu da je Tiahuanaco (Tihuanako) ostatak vrlo napredne civilizacije nestale bez traga. Rusevine su (vjerovatno) najstarije poznate na Planeti.

    Kamene rusevine pocinju sa "Sucevom kapijom" - Ovo mi je najzanimljivije jer su na osnovu ovoga počele priče o postojanju paralelnih svetova . . Rijec je o portalu isklesanom od jednog kamenog bloka tezine 15 tona. Nesto dalje, hram Kalasasaya, spada u red arheoloskih cuda. Zidine hrama su napravljene od monolita, kamenih blokova, koji nisu isklesani... vec "izliveni u kalupu". Mi danas takvu tehnologiju jos nemamo.

  9. #9

    Odgovor: 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    Ja imam knjigu 'Sva cuda sveta'.Knjiga je predobra,i ima mnoge stvari koje su me fascinirale,i procitala sam mnoge,nisam sve jer je knjiga prevelika xD

    OBALA KOSTURA,Afrika

    Kosti potonulih i ostecenih brodova rasute su po jednoj od najopasnijih i najsamotnijih obala na svijetu.
    500km suncem sprzene obale razvuceno je kao na raspecu i djeluje pakleno,nemilosrdno,a u svojoj cistoj samoci i inzvaredno lijepo.Kad je svedski istrazivac i prirodnjak Carls Dzon Anderson (Charles John Anderson) posjetio ovu obalu 1859. godine,obuzela ga je "strepnja,gotovo strah". Uzviknuo je "Bolje bi bilo umrijeti nego biti prognan u ovakvu zemlju."



    Price govore o mnogobrojnim iscrpljenim ljudima koji su prezivjeli brodolom i dokopali se obale,srecni sto su zivi,a onda postali zrtve spore smrti prouzrokovane pijeskom.Olupine putnickih brodova,remorkera,topovnjaca,galija,koca i brzih jedrenjaka leze razbacane duz cijele Obale kostura.
    Dvanaest obezglavljenih skeleta,koji su lezali na obali zajedno sa djecijim skeletom uz napustenu kolibu,nadjeni su 1943. godine. Na obliznjoj stijeni bila je ispisana poruka: "Nastavljam prema rijeci 100km sjeverno odavde,a ako iko ovo nadje i krene za mnom,Bog ce mu pomoci." Ova poruka napisana je 1860.godine.
    Do danas nije otkriveno ko su bile tragicne zrtve,kako je doslo do njihovog tragicnog brodoloma ni zasto su bile obezglavljene.
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  10. #10

    Odgovor: 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    Transilvanija gde grof Drakula obitava
    Stounhendz-kako su praistorijski ljudi bili u stanju da narave nesto ovako
    Vajtčepel okrug Londona u kome je Dzek Trbosek ubijao,sakatio i jeo kurve
    Port Artur-ozloglaseni zatvor u Australiji u kome su zatvorenici bli u tamnici minimalnih dimenzija.Dacu vam primer Artur Kirk i drustvo koje je okupili su jedini koji su pobegli iz tog zavora.POsto im je nestalo hrane pribegli su ljudozderstvu.Svake noci su ubijali i jeli jednog clana sve dok nije ostao samo Kirk.On se predao kad su ga pitali sta je s ostalima rekao je sve sam ih pojeo.Oni mu nisu verovali sve dok nije ubio i pojeo jednog cuvara.
    Atakama pustinja-tamo je narod- zaboravih mu ime napravili ogromne slike zivotinja od kanapa koje se mogu videti iz aviona kad se prelece pustinja Atakama.Ljudi veruju da su se oni tako sporazumevali sa vanzemaljcima
    Lavirint Petrovaradinske tvrdjave
    Mačupičku oprostite MačuPiču glavni grad Inka sad nestale civilizacije
    Piramide i dalje ne mogu da obljasne kako su ih Egipćani napravili
    Bermudski trougao
    Zabranjeni grad u Kini

  11. #11

    Odgovor: 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    misterija je samo ono o čemu nismo dovoljno i adekvatno informisani....

    Pa aj' da se informišemo, uz toplu preporuku za one koji imaju strpljenja da odgledaju ovo predavanje-->






  12. #12

    Odgovor: 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    Za Srbiju sam vec naveo,sad za svet:


    1...Lalibalina crkva u Etiopiji,mesto gde se po legendi cuva kovceg zaveta.

    2...Angkor Vat.

    3...Veliki Zimbabve,kamena tvrdjava u Africi.

    4...Vatikanska biblioteka.

    5...Izvor Dunava na Svarcvaldu.

    6...Potopljena anticka aleksandrijska luka.

    7...Stounhendz.

    8...Hadrijanov zid.

    9...Podzemni lagumi u Kremlju gde je verovatno sakrivena biblioteka sa (tada opisanih 1000 tovara) antickih spisa koji su preneti iz Konstantinopolja.

    10..Ostrvo hrastova u Kanadi,po legendi tu je zakopano templarsko blago.

  13. #13

    Odgovor: 10 najmisterioznijih mesta na svetu

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    2...Angkor Vat.

    3...Veliki Zimbabve,kamena tvrdjava u Africi.

    4...Vatikanska biblioteka.

    5...Izvor Dunava na Svarcvaldu.
    Mozes li reci zasto su ti ova mesta tako misteriozna?
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

Slične teme

  1. Vojvođanska mesta - azbuka
    Autor silvia u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 546
    Poslednja poruka: 11.04.2019, 23:48
  2. Promena radnog mesta
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.04.2011, 22:28
  3. Smesni nazivi mesta
    Autor felix u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 09.12.2008, 21:18
  4. Deset najčudnijih mesta na svetu...
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.09.2007, 21:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •