Slatka mala izvrnuta torta
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Slatka mala izvrnuta torta

    Neki ljudi torte uopšte ne vole da jedu, ali su ljubitelji kolača. Neki, opet, jedva čekaju rođendane upravo zbog torti Da li vam treba neki poseban povod da napravite tortu ili to činite kad god vam padne na pamet? Koliko često pravite torte? Koje torte volite, a koje ne? Koji je to čaroban sastojak koji vas uvek kupi? Da li više volite kupovne ili one domaće?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Slatka mala izvrnuta torta

    Moj jelovnik bi se sastojao od torti, kolača i sladoleda, kada bi to bilo moguće!

    Trudim se da NE pravim ništa od svega često, jer, kada bih sebi pustila na volju, mislim da ne bi postojala fotelja u koju bih mogla da spakujem svoju pozadinu. Iskreno.
    Koja to Sremica ne ume da kuva i ne voli da jede...?!
    "Moja slatka, mala, izvrnuta tortoooo!"
    Preferiram, kad se strovalim u slatke amnezije, voćne situacije sa puno šlaga - leti. One čokoladne, jake, sa orasima, bademima, lešnicima i kojekakvim marcipanima - zimi.
    Ne volim da pravim sitne kolače, to prave klinceze kad su u fazonu, što nikako ne znači da ne volim da ih jedem...
    Uopšte mi nije neophodan neki specijalni povod - povod su uvek klinci, ja, kao takva i nekoliko puta izrečena želja...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  3. #3

    Odgovor: Slatka mala izvrnuta torta

    Sampite volim najvise ali volim i torte. Torte volim one od cokolade.
    Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da ivi!

  4. #4

    Odgovor: Slatka mala izvrnuta torta

    "O jadna mala izvrnuta torto, vrh ti na dnu stoji"
    smesi se... sutra ce biti gore

  5. #5

    13 Odgovor: Slatka mala izvrnuta torta

    ...volim i kolace i torte i spremam i jedno i drugo, a povod mi je bilo cija zelja...
    ...od kolaca cesto pravim kokos kocke, jafa kolac, bonzitu, rum kuglice itd. a od torti recimo, zimska, jaka varijanta je torta sa jafa biskvitom, orasima i cokoladom,a letnja, laksa varijanta npr. torta sa malinama i slatkom pavlakom...
    ...od kupovnih kolaca i torti , pri tom ne mislim na one iz marketa vec iz poslasticarnice, volim sampite i recimo.......snikers tortu....
    ...torte i kolaci iz marketa mi imaju suvise plastican ukus pa ih ne volim i ne kupujem...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  6. #6

    Odgovor: Slatka mala izvrnuta torta

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    ...od kupovnih kolaca i torti , pri tom ne mislim na one iz marketa vec iz poslasticarnice, volim sampite i recimo.......snikers tortu....
    ...torte i kolaci iz marketa mi imaju suvise plastican ukus pa ih ne volim i ne kupujem...
    E a ja imam obrnuto iskustvo Ne sa sitnim kolačima koje ja kupujem iz poslastičarnica, jer ne kupujem u svakoj, već samo u dve u gradu, nego sa kolačima sitnim koje probam po slavama i rođendanima, a saznam da su iz poslastičarnica. Jebote, sve ima isti ukus i miris, samo boja druga. Bajadere iste kao išleri ili još gore, rafaelo Katastrofa
    I skoro otkrijem blago u Maxiju Ne znam da li si probala nešto od industrije za kolače Stamevski, ali rozen torta je vrh I miris i ukus Za kupovni kolač, skroz pristojno i ukusno.

    Ja od tortica najvolem voćne ili one oko kojih treba specijalno da se drndaš, a što moju majku i tetke ne mrzi ... one sa milion tankih kora, filova na pari i sličnim kerefekama... kao što su doboš i rozen torta i boem torta A volim i keks tortu i sladoled tortu

    Ne volim puno slatkiše (više slaniše), samo specijalne neke, ne probam svašta, a više od tortica i kolača volim piteeeeeeeee višnje, bundeva, jabuke i krofne Ž džemom
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Slatka mala izvrnuta torta

    Paaa ovozavam da pravim torte...ali izbegavam
    Inace najcesce pravim vocnu...nekako je osvezavajuca a i znam da je svi vole...i u poslednje vreme bundevaru
    Skoro sam dobila recept za jednu odlicnu brzinsku cokoladnu tortu...pa eto i nju sam dodala u standardan listing ...
    Shto se tice kupovnih, ne praktikujem da ih uzimam ...U svakom kolacu i torti ili se oseca puding prosaran sa vocem ili samo orasi i margarin ...
    Madaaa sam nedavno u Seherezadi probala kolac sa kikirikijem i bio je odlican

  8. #8

    Odgovor: Slatka mala izvrnuta torta

    I ja volim one oko kojih je potrebno drndanje (Skvojka kako si to lepo rekla ) pogotovo kad se oko torte drnda mama a ne ja
    A tortu ili kolace pravim jednom nedeljno. U kuci svi volimo slatko, pa mi je nekako draze da ja sama nesto zbuckam, nego da kupujem.
    Nista lakse nego napraviti markizu, macije oci, rolat, torte cokoladne, jafe, bajadere i ostale A kad nam se jede reforma, dobos ili strudla sa makom- onda je tu draga mama
    Posto me hebe ukrasavanje, totalni sam antitalenat za to, onda ponekad kupim tortu za decije rodjendane i to samo na jednom mestu - u multi tarte. Sto je tamo sve ukusno a sto tek ukrasavaju Sve po mom ukusu.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #9

    Odgovor: Slatka mala izvrnuta torta

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    I ja volim one oko kojih je potrebno drndanje
    ZaboraviJo sam i one što im se kore ne peku nego suše od belanaca. E tu sam totalni antitalenat da mi ispadne kao njojzi što se zove majka.

    A što se tiče tortica za dečije rođendane, ja volim da drndam sama tad, al' sam i naručila par puta, da pojačam izbor kad je bilo puno ljudi... i Aurelio, šarlota insajd (mešavina 4 ukusa), a spolja kako zamisliš - je prste da poližeš

    reforma
    Znam da sam nešto zaboravila
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Slatka mala izvrnuta torta

    Majka donela Francusku danas (Jedna je majka! )


    Kako joj uspe da svih 15 ( , ) bude isto pojma nemam
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Slatka mala izvrnuta torta

    Ja znam da sam monstrum, šećeroločni uništitelj slatkiša ... i uopšte se ne stidim.

    Gde ih vidim ili namirišem, odma' uđem ..poslastičara, nečija kuća, nečija svadba ... ne pravim pitanje

    - dobar dan... - dobar dan...

    budite ljubazni dajte mi taI taI i taI ... za iz mesta
    i taI, ovaI i onaI ... ...za poneti

    - doviđenja... - doviđenja... !

    Kada pravim sama, strpam u jedan kolač ili tortu materijala za tri kolača ili torte.
    ... poznajem sebe i svoj "cug".

    Najviše volim (da jedem) Španski vetar, Japansko oko ... i Nemački šlem ... i sve preostale
    Kada ja pravim, (skoro) nikada ne koristim (jedan) recept.
    Vollim improvzaciju. Tu ja uvek moram da izmixujem par filova i nepar kora od nekoliko srodnih torti i koljača.
    i ... kad me neko pita "koja je to ?" ... ja ime izmislim.

    Od kolača o b o ž a v a m MilFej i BraUni. Ostale bi' mogla nabrajati do sutra.

    Da ne pominjem one gluposti od palačinki, kohova, urmašica, baklava, princes krofni, figaroA, košnica, loptica, šampita, krempita, kolača s'makom, s'kokosom ...

    E, jedino ne volim voćne.
    Ne volim voćno ništa. Ni kolače ni torte.
    Čak ni sokove.
    Kada to pravim deci, ja ama baš i ne okusim. Kao po kazni.

    Slatkiši dakle čine, dve trećine moje sveukupne ishrane.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #12

    Odgovor: Slatka mala izvrnuta torta

    nisam ljubitelj slatkisa,ali ono sto moze da prodje je spanski vetar,moskva snit i reform torta

Slične teme

  1. Mala škola oklagije
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 03.01.2015, 19:03
  2. Little Alchemy, ili, Mala Alhemija
    Autor starsica u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.09.2012, 22:31
  3. Mala matura
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 19.06.2012, 18:46
  4. Mala pomoc ;)
    Autor kissigirl u forumu Muška kafana
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 14.05.2012, 16:15
  5. Mala Srna
    Autor Sokica u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 19:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •