Koliko vam je vera pomogla? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 51 od ukupno 51
  1. #46

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    "Čovek je otisao u brijačnicu da ošiša svoju kosu i skrati bradu kao i obično. Počeo je pričati sa berberom koji ga je zabrinuo. Pričali su o mnogim stvarima i raznim temama. Iznenada dotakli su temu o Bogu.

    Berber je rekao: Pogledaj čoveče, ja ne verujem da Bog postoji kao što si ti to rekao. Zašto si to rekao?- upitao je čovek.

    Pa to je tako jednostavno samo moraš izaći na ulicu da shvatiš da Bog ne postoji. Reci mi da Bog postoji da li bi bilo toliko bolesnih ljudi? Da li bi bilo napuštene djece? Da Bog postoji, ne bi bilo patnje i boli. Ja ne mogu zamisliti Boga koji dopušta ove stvari. Čovek je zašutio jedno vreme misleći se, ali nije želio odgovoriti bez argumenata.

    Berber je završio svoj posao, i čovek je izašao iz brijačnice. Ubrzo nakon što je izašao iz brijačnice ugledao je čoveka sa dugom kosom i zapuštenom bradom (izgledao je sav neuredan).

    Onda je čovjek ponovo ušao u brijačnicu i rekao je berberu: Znaš šta? Beberi ne postoje: Kako ne postoje?- upitao je berber. Ne!-čovek je uzvikuo. Oni ne postoje, jer da postoje ne bi bilo ljudi nesređenih, kao što je onaj na ulici: Ah, berberi postoje samo što ljudi ne dolaze nama. Tačno!- potvrdio je čovek.

    To je poenta. Bog postoji, samo što ljudi ne veruju u Njega, i ne klanjaju Mu se, i zato je toliko boli i patnje na svetu"

    Svakoga dana nas opsedaju sumnje, i svakoga dana nas nadahnjuje vera koja nam daje energiju. Kada nas opsedne sumnja, mi primećujemo da nam svest opada. Ne možemo da sami sebi da damo bilo kakav odgovor ,sumnjamo u našu sopstvenu sposobnost, čak i u samo naše postojanje. Kada sumnja udje u naš um rano ujutru, mi ne mozemo da izadjemo iz naše "sićušne mentalne sobe". Ali, kada nas nadahne vera koja daje energiju, osećamo da nam pripada ceo svet!
    Da, verujem da vera pomaze, i za uvek cu verovati u to!
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  2. #47

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Da, verujem da vera pomaze, i za uvek cu verovati u to!

    Vera je jako važna stvar.. Ona nam daje samopouzdanje da dođemo do cilja.
    Međutim, vera je samo pola odrađenog posla. Vera ništa ne znači ako cilj nije ostvaren. Ja mogu da verujem da sam sposoban da ostvarim neki rezultat. Onog trenutka kada je taj rezultat ostvaren, vera se raspada i prelazi u znanje. Zatim se uspostavlja nova vera i novi cilj...itd

    Odluke koje donosimo su u direktnoj vezi sa našim životom. Čovek veruje u svoje odluke iako se dešava da u jednom trenutku takva odluka ili verovanje može biti prevaziđeno, sada njemu pogrešno. Čovek donosi novu odluku i teži novom cilju a stara odluka i vera se raspadaju i nestaju. To je večiti proces menjanja, evoluiranja, pa i u duhovnom pogledu.

    Ništa nije večno. Večan je samo proces menjanja...

  3. #48

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Nema ovde toliko prostora i HTML koda, pa da stanu sve rechi o tome koliko mi je vera pomogla. Ustvari ne vera kao vera,nego Bog.

  4. #49

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    owo opet nesto s wjerowanjem...koliko god wjerujes ,nishta ti to ne moze pomoci bre! bice kako bude,a ti se mozes nadat i wjerowat cio ziwot posrani!

  5. #50

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Mislim da bih na ovoj temi još mogao reći i sledeće. Iako se bojim da nisam baš neki vernik i da mi je možda u par navrata pomogao sam bog, ako ga ima, naravno, i to potpuno samoinicajitavno i bez meni razumljivih razloga, što već i priliči bogu, na neki način mi je pomogla jedna Vera...

    Bio je maj mesec, moja maturska večer, ja u hotelu Jugoslavija, u sali Panorama, dobrano pijan... I već je nekako počelo da sviće i taman kada sam se dohvatio flaše, da popijem još jednu, jedna topla ženska ruka se spustila na moju šaku i ja sam začuo meni ponešto poznat glas:
    - Zar ne misliš da je bilo dosta? Diži se, ne mogu da te više gledam takvog. Vodim te kući, ma gde to bilo...

    Ustao sam istoga časa. Kao regrut. Sećam se da sam bio pijaniji nego što sam to i mislio i da me je kroz svežinu ranoga jutra do prvog taksija skoro vukla na svojim nejakim ramenima moja drugarica iz osnovne škole (nisam imao pojma odakle ona tu, jer sam je pre toga video pre pune četiri godine) i moja nekadašnja simpatija kojoj je ime bilo upravo Vera.....

    Posle toga je dugo nisam video, a kada se to i desilo ona nije ništa pominjala. Sada živi u jednom velikom vojvođanskom gradu i poznati je bankar. Retko se srećemo. Nasmejmo se jedno drugom i prozborimo tek po dobar dan. I svaki put posle tih mimohoda, zavetujem se sebi da ću je sledeći put sigurno pitati da li je to ona bila moja dobra vila jednog davnog majskoga jutra kada me je kroz miris procvalih lipa onako pijanog vukla do taksi stanice....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #51

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Posle toga je dugo nisam video, a kada se to i desilo ona nije ništa pominjala. Sada živi u jednom velikom vojvođanskom gradu i poznati je bankar. Retko se srećemo. Nasmejmo se jedno drugom i prozborimo tek po dobar dan. I svaki put posle tih mimohoda, zavetujem se sebi da ću je sledeći put sigurno pitati da li je to ona bila moja dobra vila jednog davnog majskoga jutra kada me je kroz miris procvalih lipa onako pijanog vukla do taksi stanice....
    Mislim da ce biti bolje da je nikada ne pitas... Ona jedina zna istinu, i zasto se tog majskog jutra zatekla tu. A ti .... dovoljno je da znas da ti je ONA pomogla.... jer da nije, ko zna kako bi se ta noc zavrsila!
    neunistiva zlojebaba!

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Koliko čitate?
    Autor zeljkahelena u forumu Književnost
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 23:58
  2. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 10:44
  3. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20
  4. Vera Dedovic
    Autor fenster u forumu Film, pozorište i televizija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.09.2008, 08:16
  5. Vera medju 'poznatima' i poznatima.
    Autor SilentBob u forumu Religija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.08.2007, 16:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •