Koliko vam je vera pomogla? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 51
  1. #16

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Vera mi pomaze u svemu, i da mi nije moje vere(Hriscanske Pravoslavne), ne bi bilo ni mene...
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  2. #17

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Vera u Boga ne bi trebalo da znaci da ga se setimo samo kad nam treba pomoc,vec ga treba slaviti i kada nam ide u zivotu,sve sto radim radim sa verom cak i kada su teske zivotne stvari u pitanju.Vernici koji citaju ove redove sigurno ce me razumeti.Bas kad sam u teskim situacijama,verujem jos vise i izvlacim pouke iz istih,a vera je jaca...

  3. #18

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Sve u svemu, nije me prosvetlio da ja sad nesto fanaticno verujem u Boga, postujem maksimalno,
    Pa draga, nije to vrac, vec Svestenik!

    Sto se teme tice...mislim da mi se ne svidja postavka, naime, vera mi bas i nije pomogla, ali Presveta Majka Bogorodica(i svi drugi svetci) je bez daljnjeg uvek tu. Niko nema toliko vere (lazem, ima) da bi bio bas uvek 100% siguran, ali ja ipak nikada nisam ostala bez pomoci kada sam je zatrazila...a ne kukam bas za sitne stvari! Ja sam u pocetku bila tako..zbunjena, skepticna, ...pa sam svaki taj reseni problem analizirala, da objasnim sebi kako se mogao drugacije resiti. Jednom prilikom sam srecna, ali i uplasena pozvala dve drugarice (koje su prave Hriscanke-sto ja..ne znam bas) da im ispricam kakvo mi se cudo dogodilo, a one koje su tada vec 2 godine zivele na Ostrogu i svega se nagledale, kazu: "Pa nije to sestrice cudo, samo se ti nastavi moliti"!
    Ja sam bila zapanjena.......ne mogu vam opisati taj dogadjaj jer je suvise licno, ali zamislite da vam zivot zavisi od moje poruke koja nikako da vam stigne..i na kraju je vi nekim telepackim ili vec, silama procitate sa praznog ekrana i spasite se, a za par min. vam poruka stigne ista onakva kakvu ste vi 'izmislili'. Pa ne znam bas, da li sam ja to lepo uporedila, ali svakako je u mom cudu bilo delova telepatije, vidovitosti i ostalih bajkovitih elemenata, koje nisam ja ispoljila vec veoma stara i ne obrazovana, malo...ne bas inteligentna osoba.
    Davim!! Da, i danas mi se sve molbe ostvare, s' tim sto ne molim za gluposti, poput para za cigare, jer znam da je dovoljan greh sto pusim i da mi se ta zelja nece ostvariti. Vrlo je bitno i shvatiti sustinu zivota i sveta uopste, onda cete retko imati problem..
    Poruku je izmenio jap, 28.11.2007 u 11:57

  4. #19

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Pomogla mi je puno,ali mi je trebalo vremena da to skapiram...nasao sam neki svoj mir u crkvenom horu,svakom liturgijom otkrivam neke nove stvari i malo po malo bar ja tako mislim lisavam se mana...ALI...imam ja jos puno toga za popravku......zbog ove teme sam se i registrovao,nadam se da ce se naci neko za diskusiju...toliko za prvi put

  5. #20

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Pa draga, nije to vrac, vec Svestenik!

    Sto se teme tice...mislim da mi se ne svidja postavka, naime, vera mi bas i nije pomogla, ali Presveta Majka Bogorodica(i svi drugi svetci) je bez daljnjeg uvek tu. Niko nema toliko vere (lazem, ima) da bi bio bas uvek 100% siguran, ali ja ipak nikada nisam ostala bez pomoci kada sam je zatrazila...a ne kukam bas za sitne stvari! Ja sam u pocetku bila tako..zbunjena, skepticna, ...pa sam svaki taj reseni problem analizirala, da objasnim sebi kako se mogao drugacije resiti. Jednom prilikom sam srecna, ali i uplasena pozvala dve drugarice (koje su prave Hriscanke-sto ja..ne znam bas) da im ispricam kakvo mi se cudo dogodilo, a one koje su tada vec 2 godine zivele na Ostrogu i svega se nagledale, kazu: "Pa nije to sestrice cudo, samo se ti nastavi moliti"!
    Ja sam bila zapanjena.......ne mogu vam opisati taj dogadjaj jer je suvise licno, ali zamislite da vam zivot zavisi od moje poruke koja nikako da vam stigne..i na kraju je vi nekim telepackim ili vec, silama procitate sa praznog ekrana i spasite se, a za par min. vam poruka stigne ista onakva kakvu ste vi 'izmislili'. Pa ne znam bas, da li sam ja to lepo uporedila, ali svakako je u mom cudu bilo delova telepatije, vidovitosti i ostalih bajkovitih elemenata, koje nisam ja ispoljila vec veoma stara i ne obrazovana, malo...ne bas inteligentna osoba.
    Davim!! Da, i danas mi se sve molbe ostvare, s' tim sto ne molim za gluposti, poput para za cigare, jer znam da je dovoljan greh sto pusim i da mi se ta zelja nece ostvariti. Vrlo je bitno i shvatiti sustinu zivota i sveta uopste, onda cete retko imati problem..
    Agata Kristi, jesi to ti?
    Sali se baba po obicaju...
    Nego...Ako ti se molbe koje upucujes Bogorodici i ostalim svecima stvarno ostvaruju, onda mogu samo da ti kazem blago tebi. Vecina nas izgleda nije te srece.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #21

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Ja sam jedan od tih koji je zadovoljan svojim životom i verom u Boga! Nisam fanatik, i ne tražim ništa nerealno, moje želje su skromne a molitve iskrene i bez trunke sumnje, što je najvažnije, iskreno se moli, iskreno veruj u Božju pomoć i eto ispunjenja. Sve to teče polako, segment po segmet, deli po delić, nemojte se nadati preokretu u smislu dobitak na loto-u i sve je rešeno. Ako posle jednog perioda kada počnete iskreno da verujete i molite se, uradite jednu analizu sa samim sobom i vidite šta i koliko je bolje, vedećete da sam bio u pravu, ali ako imate sumnje u to ostvarenje i nestrpljenje, onda nema od toga ništa!
    In vinas veritas

  7. #22

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Agata Kristi, jesi to ti?
    Sali se baba po obicaju...
    Nego...Ako ti se molbe koje upucujes Bogorodici i ostalim svecima stvarno ostvaruju, onda mogu samo da ti kazem blago tebi. Vecina nas izgleda nije te srece.
    Ne znam sta bi ti drugo rekla sem citirala samog Hrista:"Trazi- dace ti se.Kucaj-otvorice ti se." , i najvaznija: "kolika ti je vera-tolika i pomoc"!

  8. #23

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Imam sumnju da iko sem mene može da mi pomogne,pa i najbliži moji u okruženju,ako ne verujem da jedino ja mogu sebi pomoći...

    Retko je ko pao sa vrha vrhova na dno dna,obično se pada negde između,ali to nije pravi test niti iskušenje kako za veru tako i za samoga sebe...kada padaš padni skroz,više ćeš naučiti,pa i shvatiti koja ti vera pomaže i ko zapravo,ako se uopšte digneš...

    p.s. što kaže Miki sa osnovnom iz Kupinova...sve je farsa od života sem dna i vrha...sve između je ništa

  9. #24

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Sve sto se desi nama i u nasem okruzenju je posledica necega. Neizlecive bolesti su posledice nesavrsenstva dnk. Neuspeh u poslu je posledica ili nedovoljnog truda i neznanja ili korumpiranosti drustva. Uspeh u ljubavi je direktno povezana sa osobinama ljudi i sa njihovom kompaticilnoscu u fizickom i psihickom smislu. Splet okolnosti je veoma zanimljiv faktor koji dodatno utice. Zivot oko nas nije uopste jednostavan, sve je uslovljeno svacim. Vera mi nije uopste pomogla, ja ne verujem u Boga, ne molim se... Sve sto radim i sve sto mi se desilo bila je posledica necega. I ja uvek mogu logicno da objasnim zasto mi se nesto desilo. Naravno da ja ne uticem na sve stvari koje mi se desavaju ali to je zato sto nisam vidovita i zato sto smo se prepustili nekim izmisljenim pravilima ovog drustva. Sve oko nas je jedna velika izmisljotina i sve je delo ljudi.

  10. #25

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Upravo su radjeni DNK testovi i ispostavilo se da nisam mutirao sopstveni genetski kod i s'ebo hromozome mada sam se baš svojski trudio da se oštetim u svakom pogledu za ove 43-44 god +ine...Kada mi je saopšteno sinoć meni se vera vratila mada je zvao nisam niti mi je trebala nešto posebno ovih dana više nego je i inače imam da ne napišem nego je i inače na lageru...

    p.s. da me ne kloniraju što nisam mutirao... ?

  11. #26

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Citat jap kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam sta bi ti drugo rekla sem citirala samog Hrista:"Trazi- dace ti se.Kucaj-otvorice ti se." , i najvaznija: "kolika ti je vera-tolika i pomoc"!
    Pa da. Mora covek u nesto da veruje. Ti verujes da ti pomaze Bog, ja verujem da ako ne pomognem samoj sebi niko mi drugi ne moze pomoci, neko opet veruje da mu nema pomoci ako svako jutro ne protrlja nokat od koke nosilje, i slicno.
    Verovati u nesto je po meni jako vazno. Na coveku je da odabere u sta ce da veruje.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #27

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Vera mi je pomagala al me napustila. Sad mi je ostala Nada, moja druga zena.

    Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da ivi!

  13. #28

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Upravo su radjeni DNK testovi i ispostavilo se da nisam mutirao sopstveni genetski kod i s'ebo hromozome mada sam se baš svojski trudio da se oštetim u svakom pogledu za ove 43-44 god +ine...Kada mi je saopšteno sinoć meni se vera vratila mada je zvao nisam niti mi je trebala nešto posebno ovih dana više nego je i inače imam da ne napišem nego je i inače na lageru...

    p.s. da me ne kloniraju što nisam mutirao... ?
    hahahaha! Na cemu si? Pijes neki lek? Prehladjen si? Ili si ipak mutirao? Ako jos nisi, obezbedi nam jednu zdravu celiju, pa ako mutiras, kloniracemo te!

  14. #29

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Tema je jasna, sve što se bude odmicalo od teme od sada brišemo. Imate pp i pričaonice da saznate ko šta pije i da li se kloniramo ili ne.

    Hvala na razumevanju.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  15. #30

    Odgovor: Koliko vam je vera pomogla?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Sve sto se desi nama i u nasem okruzenju je posledica necega. Neizlecive bolesti su posledice nesavrsenstva dnk. Neuspeh u poslu je posledica ili nedovoljnog truda i neznanja ili korumpiranosti drustva. Uspeh u ljubavi je direktno povezana sa osobinama ljudi i sa njihovom kompaticilnoscu u fizickom i psihickom smislu. Splet okolnosti je veoma zanimljiv faktor koji dodatno utice. Zivot oko nas nije uopste jednostavan, sve je uslovljeno svacim. I ja uvek mogu logicno da objasnim zasto mi se nesto desilo. Naravno da ja ne uticem na sve stvari koje mi se desavaju ali to je zato sto nisam vidovita i zato sto smo se prepustili nekim izmisljenim pravilima ovog drustva. Sve oko nas je jedna velika izmisljotina i sve je delo ljudi.
    U pravu jesi, ali ne znam kako se to kosi sa verom? Posto vidim da nisi bas upucen-a, reci cu ti samo da je Zemlja neka vrsta cistilista, gde ti niko nista ne smesta sem mozda drugi covek i niko ne pomaze, sem mozda drugi covek i Bog u slucaju da mu se obratis! Niko ne vuce konce odozgo, ne gura te napred niti te kaznjava, i to je zato sto smo stvoreni po Bozjem liku, pa prema tome sa slobodnom voljom, pa Bog kao jako tolerantan roditelj, ne utice na nas, nego mi sami sa sobom-radimo, zivimo,odlucujemo, pa ko se opredeli za ovo tamo ce, a drugi suprotno! Eto, 'prosto k'o pasulj'!

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koliko čitate?
    Autor zeljkahelena u forumu Književnost
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 18.02.2015, 23:58
  2. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 10:44
  3. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20
  4. Vera Dedovic
    Autor fenster u forumu Film, pozorište i televizija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.09.2008, 08:16
  5. Vera medju 'poznatima' i poznatima.
    Autor SilentBob u forumu Religija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.08.2007, 16:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •