Navijač ili simpatizer
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    03 Navijač ili simpatizer

    Da li sebe smatrate navijačem ili simptaizerom voljenog kluba? U čemu je razlika između ta dva pojma?

    Da li je navijač osoba koja "živi" na stadionu? Da li je isto navijač osoba koja vrišti pored televizora, ima punu sobu dresova, grbova i ostalih drangulija, ali ne ide na stadion, iz određenih razloga?

    Šta znači uopšte navijač, a šta simpatizer?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    ------- NAVIJAC -----
    TO TI JE VALJDA LIK KOJI IDE NA SVE UTAKMICE VOLJENOG KLUBA


    -------- SIMPATIZER-----------
    TO SAM TI JA JER VEC GODINAMA NEIDEM DA GLEDAM UTAKMICE VOLJENOG KLUBA, tj. PARTIZANA. KOMENTAR JE SUVISAN





    ETO morao sam ja nesto ( prvi ) komentarisati


    POZZZZZZZZZDRAV

  3. #3

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    Fali još jedan pojam..

    HULIGAN

    To je 'vrsta' ljudi koji nemaju kulture. Njima vlada mržnja i to je ono što ih razlikuje od navijača.

    Sjećam se doba kada sam pregledavala škvadru na ulasku na stadion. BBB su na sjeveru znali vikati (oprostite, ali ja moram da citiram ) 'Malo vas je pi*kice' misleći na nas redare. Ajme, kako bi ih tada pretresli..

    Simpatizer.. Zapne za određenu utakmicu koju bi pogledao (npr. ja kao mala. Imala sam kojih 19 godina kad sam htjela pogledati Dinamo-Hajduk pa sam sama otišla )

    Navijač.. Osoba koja uredno prati sva zbivanja vezana za omiljeni klub. Uzme kokice, kupi karte i uživa u utakmici. Tu i tamo se zadere i navija

    Huligan.. Nije vrijedan spominjanja uopće ali se mora razlikovati od navijača
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #4

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Da li sebe smatrate navijačem ili simptaizerom voljenog kluba? U čemu je razlika između ta dva pojma?

    Da li je navijač osoba koja "živi" na stadionu? Da li je isto navijač osoba koja vrišti pored televizora, ima punu sobu dresova, grbova i ostalih drangulija, ali ne ide na stadion, iz određenih razloga?

    Šta znači uopšte navijač, a šta simpatizer?
    navijac je onaj koji ide i prati preko tv-a,nema tu razlike bar po meni. simpatizer je onaj koji se izjasnjava kao navijac nekog kluba a prati samo fudbal po nekad....npr. navijac prati sve bilo kako,da li na stadionu da li kod kuce...ima punu sobu dresova sto ti kazes. razlika je u odgledanim utakmicama,toku...prisutnosti.

  5. #5

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    Ja sam simpatizer Fk Vojvodine iz Novov Sada.

  6. #6

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    Simpatizer se samo izjašnjava kao pristalica određenog kluba, dok navijač, odlazio on redovno na utakmice ili ne, emotivno proživljava svaki trenutak postojanja voljenog kluba. Njemu pobeda donosi mnogo više od osmeha na licu, neku vrstu lične satisfakcije. Kod poraza, to nije samo poraz kluba čije boje brani, već poraz njegov, lični. On saoseća sa klubom, poistovećuje se s njim.

  7. #7

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Da li je isto navijač osoba koja vrišti pored televizora?
    Ume da me ponese.. Kao danas dok sam gledala delfine protiv dupina.

    Vristanje, pljuvanje, psovanje.. A odlikuju me i još poneki znaci mentalne retardacije, hvala na pitanju.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  8. #8

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    imala sam drugaricu koja je vazda birala momke propasnike
    vrag bi ga znao zasto
    jedan mi se pri upoznavanju,na pitanje cime se bavi,predstavio kao Navijac Crvene Zvezde
    majko bozija!
    sprc`o si tridesetpet u dupe i zanimanje ti je Navijac Crvene Zvezde?
    ja to nisam mogla da razumem
    deo tog foklora su i tuce s protivnickim navijacima
    ne ide se u iste kafane
    mrze se izdaleka
    i tako to
    Taj momak je bio prema meni pravo srce,a priznao je da sam ga osvojila kad je jednom prespavao kod mene (bio je u proputovanju) i kad ga je ujutru zatekla na stolu casa rakije,bokal vode i slatko od malina
    odma` je skopco "da sam ja iz domacinske kuce i da nisam kao ostale njene prijateljice Frik"


    nazalost....to je bila veza bez buducnosti..i svi smo to znali ,i ona je to znala
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #9

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    Navijač nisam sigurno, bar ne u onom uobičajenom, svakodnevnom smislu. Ne postoji niti jedan jedini sportski klub za koji navijam, ili sam navijao. Moj otac (navijač Zvetde) mi je to uvek na neki način zamerao i nije to nikako mogao shvatiti. Verujem da me je ta osobina lišila mnogih lepih i tužnih trenutaka, ali nije mi uopšte žao zbog toga...

    Ne volim gužvu, dreku i kolektivitete ad hok tipa, posebno ne one iz kojih može lako proizići nasilnost...

    Jedino iskreno i bez rezerve navijam za reprezentaciju Srbije i tada delim sudbinu svih njenih navijača, dok sam veliki simpatizer brazilske fudbalske reprezentacije...

    Moja deca su okoreli navijači Zvezde. Deda je odradio posao na vreme i drago mi je zbog toga. Bar ih neće gledati belo kao mene kada se povede neki razgovor o sportu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    ljubav prema klubu te odredjuje dali si navijac
    volim vojvodinu
    ali sam simpatizer zvezde,bar 30 derbija,vecinu evropskih,a nisam navijac
    puno utakmica partizana sam odgledao a nisam navijac,
    jednostavno volim dobar i kvalitetan fudbal a to su upravo bili ti klubovi

  11. #11

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Da li sebe smatrate navijačem ili simptaizerom voljenog kluba? U čemu je razlika između ta dva pojma?

    Da li je navijač osoba koja "živi" na stadionu? Da li je isto navijač osoba koja vrišti pored televizora, ima punu sobu dresova, grbova i ostalih drangulija, ali ne ide na stadion, iz određenih razloga?

    Šta znači uopšte navijač, a šta simpatizer?
    Simpatizer to je neshto poput moje sestre...Navija za Zvezdu reda radi...chak ne zna ni kad zvezda igra,a kamo li rezultat zadnjih par utakmice...ili npr Zvezdine Zvezde..

    Ja lichno do sada nikad nisam otishla na stadion..al' smatram sebe navijachom..To sht o neko ima 10ak shalova,majce,kapa ne znachi nishta...znam po jednoj devojci,koja to ima samo reda radi...

    Navijach sam jer svaki gubitak prozhivim k'o gubitak...Derem se, urlam,po neki put slomim neki daljinski,staklleni stochitj,plachem,kidam zhivce ...
    Jedina zamreka meni kao naviachu je shto sam jednom u zhivotu pochela da pevam navijchku pesmu partizana...Nadam se da mi je Bog oprostio a i Zvezda...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  12. #12

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Simpatizer to je neshto poput moje sestre...Navija za Zvezdu reda radi...chak ne zna ni kad zvezda igra,a kamo li rezultat zadnjih par utakmice...ili npr Zvezdine Zvezde..

    Ja lichno do sada nikad nisam otishla na stadion..al' smatram sebe navijachom..To sht o neko ima 10ak shalova,majce,kapa ne znachi nishta...znam po jednoj devojci,koja to ima samo reda radi...

    Navijach sam jer svaki gubitak prozhivim k'o gubitak...Derem se, urlam,po neki put slomim neki daljinski,staklleni stochitj,plachem,kidam zhivce ...
    Jedina zamreka meni kao naviachu je shto sam jednom u zhivotu pochela da pevam navijchku pesmu partizana...Nadam se da mi je Bog oprostio a i Zvezda...
    Уз дужно поштовање, и даље си симпатизер. Навијач је особа која редовно иде на стадион, пружа подршку свом тиму, цима се око барјака, кореографије и сличног (овде не подразумевам честе инциденте који се дешавају на и око стадиона). Такође, иде на гостовања и стално је уз свој омиљени тим. Такође, навијач није ни особа која долази на велике утакмице типа дербија између Звезде, Партизана и Воше тј. европских утакмица већ је ту и кад му омиљени клуб игра против Младости из Бачког Јарка... До пре две године сам био навијач, сада сам само симпатизер који понекад кад нађе време као у четвртак оде да бодри свој тим.

  13. #13

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    Simpatizer, nikada nisam redovno išao na stadion, sada ni toliko. Učestvovao u navijanjima i štatijaznam, imao čak i izlete na suprotnu tribinu, ali evo već godine prošle da nisam otišao na stadion da pratim voljeni klub.



  14. #14

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    Симпатизер је нешто чиме су "прави навијачи", односно припадници навијачких група из "копа" почели да етикетирају све оне који свој клуб бодре на неки други начин.

    Нек измисле нову реч за себе, не за мене. Ако навијаш за неки клуб, ти си навијач тог клуба. Приче о "симпатизерима" нек окаче мачку о реп. Ја сам човек пензионер матор да би био у било каквим групама, ал идем на утакмице, понекад и гостовања, и симпатизер сам доги стајла, а за свој клуб навијам.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #15

    Odgovor: Navijač ili simpatizer

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нек измисле нову реч за себе,
    Mogu li sebe nazvati "pasivi navijač" pošto ne idem na utakmice osim ako je lepo vreme, dobijem kartu za dž. jer mi kuma radi na stadionu, a ja nemam treća posla?

    ...а за свој клуб навијам.
    Koji?

Slične teme

  1. Navijači Vojvodine
    Autor irnik u forumu Navijači
    Odgovora: 134
    Poslednja poruka: 19.07.2015, 10:15
  2. Biramo najdebilnije "navijače"
    Autor Invisibleman u forumu Navijači
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 30.08.2012, 12:59
  3. Navijači Vojvodine sa zastavom Vojvodine sa zvezdicama
    Autor vojvodina2 u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 19:42
  4. Navijačke pesmice i himne
    Autor SQUAW u forumu Navijači
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 14:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •