McDonald's
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11

Tema: McDonald's

  1. #1

    McDonald's

    Chicken McNuggets



    Chicken McNuggets je naziv za proizvod brze hrane koji se nudi u lancima restorana McDonald's. Uveden je 1980. godine i popularizirao je koncept chicken nuggeta, koji postoji još od 1950-ih. Smatra se jednim od najpopularnijih zaštićenih proizvoda na jelovniku McDonald'sa.

    McNuggetsi, kako se zovu, su mali komadići piletine koji su pirjani i pečeni u fritezi. Prodaju se u komadima od špo 4, 6, 9, 20 te dolaze zajedno s raznim umacima.

    Izvor: Wikipedia

  2. #2

    Odgovor: Chicken McNuggets

    McNuggetsi su u Americi jako popularni, kao sto su kod nas recimo forneti.

    Cesto ih sam spremam jer inace obozavam piletinu tako da su mi McNuggetsi super za uzinu.

    edit:

    Bas sam pre par minuta proverio da li imam piletinu u zamrzivacu i dobro je imam ali cu spremanje McNuggetsa ostaviti za neki drugi dan jer ko ce po ovoj vrucini da ukljucuje fritezu tako da najbolje je to raditi ili rano u jutro ili kasno nocu.
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 08.06.2011 u 21:54

  3. #3

    McDonald's

    Мекдоналдс (енгл. McDonald's) је ланац ресторана брзе хране којег су 15. маја 1940. године основала браћа Дик и Мек Мекдоналд отворивши властити ресторан у граду Сан Бернардино у Калифорнији.

    Ланац се почео ширити 1954. године када је Реј Крок, одушевљен услугом у ресторану, предложио браћи Макдоналд отварање нових ресторана. Данас је Мекдоналдс највећи светски ланац ресторана брзе хране и у свету постоји више од 30.000 Мекдоналдс ресторана у 122 државе.

    Ресторан Мекдоналдса у Немачкој



    Први Мекдоналдс ресторан у Југославији, уједно и у централној Европи, отворен је 24. марта 1988. године у Београду, на Славији.

    Данас, компанија има укупно 14 ресторана у Србији — 11 у Београду и по један у Новом Саду, Суботици и Нишу. Својевремено, Мекдоналдс је у експанзији отворио ресторане и у Крагујевцу, Шапцу, Зрењанину, Чачку и Јагодини али су они убрзо затворени.

    Мекдоналдс је један од главних циљева антиглобалиста, који га виде као симбол ширења америчког и западњачког капитализма. Његова маскота је кловн који се зове Роналд.


  4. #4

    Odgovor: McDonald's

    I McDonals's ne idem cesto ali kada god odem sta god narucim uvek bude vrlo ukusno.

  5. #5

    Odgovor: McDonald's

    Upravo sam video da na meniju imaju i Windows 7 sendvic


    The Windows 7 Whopper

  6. #6

    Odgovor: McDonald's

    Mislim da i papir ima vecu hranljivu vrednost od hrane iz McDonald's-a. Izbegavam ga u sirokom luku, jedem tamo samo kad me neko odvuce, da ne sedim dokona dok ostali jedu
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #7

    Odgovor: McDonald's

    Uaaa fast food!
    Uaaa McDonalds!






    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #8

    Odgovor: McDonald's

    Mek je u vreme mojih tinejdžerskih dana imao svoju svrhu. Svako od nas kada dođe u grad je, ukoliko mu se prišora, išao u, vazda čiste Mekove klonje. Od kada su uveli pravilo da može da šora samo onaj ko kupi neštA kod njih, zalažem se da se t oličenje trulog kapitalizma zatvori.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #9

    Odgovor: McDonald's

    Да будем искрен, немам предрасуда према тој врсти хране, нити сам гадљив да је понекад поједем. Али, ипак дајем предност домаћим специјалитетима, не из патриотских разлога, већ због чињенице да од њих можете боље да се наједете него од американизоване брзе хране. Такође домаћи производи су знатно укуснији.

  10. #10

    Odgovor: McDonald's

    btw...tema već postoji na drugoj strani
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #11

    Odgovor: McDonald's

    U srednjoj školi smo bežali jednom mesečno
    vozom za Beograd da jedemo u McDonald's-u.
    Spiskamo tamo ceo džeparac i onda gladujemo do sledeće
    ture...
    Retko sad odem,al'volem,najviše BIG Mac..mmm,njam,njam

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •