Vegetarijanac - Da ili Ne - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 91
  1. #16

    13 Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Chovek je svashtozzder, ima zube i probavni trakt prilagodjen i jednoj i drugoj vrsti ishrane.
    Nacin varenja coveka karakteristican je za plodojede.U tu grupu spadaju medved,slon,neke vrste majmuna koji se uglavnom hrane plodovima, korenjem, odredjenim biljkama... Oni mogu da jedu i meso i to samo u odredjenim periodima kada nema druge hrane za preziveti.


    U zlatno doba kada je
    voce bilo hrana
    niko nije trovao sebe
    krvavim mesom.
    Tada su ptice mogle slobodno
    da lete nebom,
    a zecevi da trce
    slobodnim poljima.
    Ribe se nisu plasile mamaca
    jer su svugde vladali
    mir i spokoj.



    OVIDIJE
    Poruku je izmenio SQUAW, 06.02.2007 u 01:24

  2. #17

    13 Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Ne volim meso i ne dopada mi se njegov ukus, i ni malo mi ne fali u ishrani. Proteine nadomestam pastetom od soje, ili sirevima. Jedem svo povrce i dostupno sezonsko voce, i mlecne proizvode, znaci lakto-veg.
    Meso sam izbacila pre 4 godine, i znacajno sam smrsala, a tezina mi varira oko 2 kg. i to naravno nabacim zimi - manje setnje.
    A rezance (naravno bez jaja) obozavam i jedem ih svaki drugi dan u raznim varijantama.
    Ne gladujem, i bas mi je lepo ovako.
    SAMO JE SUNCE IZNAD NAS!

  3. #18

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Citat Skarlet kaže: Pogledaj poruku
    Nacin varenja coveka karakteristican je za plodojede.U tu grupu spadaju medved,slon,neke vrste majmuna koji se uglavnom hrane plodovima, korenjem, odredjenim biljkama... Oni mogu da jedu i meso i to samo u odredjenim periodima kada nema druge hrane za preziveti.
    Nije tachno..
    covekov sistem organa za varenje najslichniji je sistemu svinje...
    i coveku je meso neophodno... kao i voce,povrce i ostale biljchice...
    Jedini stetan sastojak ljudske israne je mast. Od nje nikakve koristi osim sto se gomila u organizmu stvarajuci celulit/salo... zakrchavajuci krvne sudove...
    Ali posto nam unutrashnji organi najvishe sliche na svinjske dakleM covek je svashtojed a ne biljojed...

    Pritom ove priche kako meso goji...
    Aman zaman ljudi ne goji meso no njegov nachin pripreme...
    I jabuku da spremish u loncu punom masti i ona bi gojila...
    Evo ja lichno na primer meso pecem na vodi u njegovoj sopstvenoj masti...
    I jedem ga bez hleba...

    I taman posla da to meso jedem krvavo...

    U zlatno doba kada je
    voce bilo hrana
    niko nije trovao sebe
    krvavim mesom.
    Tada su ptice mogle slobodno
    da lete nebom,
    a zecevi da trce
    slobodnim poljima.
    Ribe se nisu plasile mamaca
    jer su svugde vladali
    mir i spokoj.
    Ne mogu da garantujem da Ovidije nije izrekao ovu nebulozu...
    Svi znamo da Ovidije nije bio bash cist...
    Ali svakako nema logike...


    kao sto valjda znash ovako su izgledali neki prvi primerci ljudske vrste...
    De mi reci jesuL ova koplja nosili za ukras ili mozda da love vockice...?

    Ubica mekog srca.

  4. #19

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Nisam opterćen time, kada se posti onda sam vegetarijanac, kada su mesojeđe, zna se.

  5. #20

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Vec Dugo Godina.. Cak Nejedem Ni Jaja, A Ni Ribu

  6. #21

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    mislim da je vaznije da svako prema sebi izabere kakva mu ishrana prija.Ja ne jedem meso, jedem ribu,zitarice, povrce i takav nacin ishrane je doneo samo pozitivno mome zdravlju.Otkako sam pocela da vodim racuna o ishrani prestala sam da posecujem doktore. Zato mislim da ce svako znati,po tome kako se oseca, da li je na pravom putu.

  7. #22

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Meso sam prestala da jedem pre vise od 15 godina, dakle sa svojih nepunih 17. U to vreme ('92.), bila sam zaista jedna od retkih koji se tako hrane i svi su sumnjali da sam u nekoj sekti U kuci je to prouzrokovalo pravi rat. Govorili su mi kako ce mi opasti kosa, ispasti zubi i slicno. Naravno, nista od ovoga se nije desilo.

    Razlog za ovo je iskljucivo moralne prirode-smatram da nije neophodno da neko bude zaklan da bih se ja najela (i kad sam pocela stvari tako da posmatram vise nije bilo tih batina i samara koji su me mogli naterati da pojedem bilo sta mesnato). Vremenom sam shvatila da se zahvaljujuci ovakvoj ishrani mnogo bolje osecam, nikad nema onog teskog osecaja "kamenja" u stomaku, nema masne hrane....

    Mnogo sam se raspitivala o tome moze li recimo moj nacin ishrane jednog dana imati losih posledica tokom trudnoce. Odgovori koje sam dobila upravo idu u korist ovakvoj ishrani. Naime, trudnicama se i savetuje da jedu sto manje mesa a sto vise voca i povrca, zitarica, soje.

    Ja licno jedem mlecne prizvode i jaja (jaja veoma retko) kada nije post. Do sada (u ovih 15 godina) nisam cula za ni jedan negativan aspekt ovakve ishrane. Sto se mene licno tice, nema te sile koja bi me naterala da stavim telo mrtve zivotinje u usta (znam da zvuci grozno ali to je to, zar ne??)

    Na kraju samo da spomenem ljude koji kazu da ne bi mogli bez mesa- postujem, ali sve u zivotu - pa tako i ovo - je stvar stava i volje.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  8. #23

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Nisam Vegeterijanac,i Divim Se Ljudima Koji Mogu Da Zive Bes Mesa I Slicnih Stvari.

  9. #24

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Citat Senka81Serbija kaže: Pogledaj poruku
    Nisam Vegeterijanac,i Divim Se Ljudima Koji Mogu Da Zive Bes Mesa I Slicnih Stvari.
    Ni ja nism a isto se divim takvim ljudima
    Mene niko ne voli,
    i nikom nije stalo, pa mi dodje zao,
    jer ja bih svoje srce svakom dao.

  10. #25

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    nisam vegetarijanac i ne bih ni mogao biti
    u svakom zlu ima nesto dobra

  11. #26

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Tesko da bih ja uspeo kao vegetarijanac.....

    Jeste da je to zdrav nacin ishrane (tako kazu ali nisam bas siguran da je tako...)

    Jeste da ne treba 'zaklati' nista da bi se prezivelo,

    Jeste da ...........sve ja to znam.

    Ali da je Covek poceo kao vegetarijanac, verovatno bi jos pasao u savanama Afrike, i bio na svakodnevnom meniju....kao glavno jelo........

    Zakoni prirode su najjaci, bez obzira sto neko pokusava da pobegne od toga, i trudi se da deluje 'humano'........jedi ili budi pojeden.......vrlo snazan pokretac evolucije..

    Znaci: Salata ili Krmenadla?

    Naravno MESO......


    P.s. ma postujem ja vegetarijance ali .....
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  12. #27

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Probao sam da zivim kao vegetarijanac, za mesec dana sam prestao.
    Bez mesa nemam dovoljno energije da radim teske fizicke poslove, materijalno vise odvajam na hranu (ako zelim kupovat kvalitetne namirnice), a i ucenje teze ide.
    Nasi vegetarijanski preci nikad ne bi napravili evolucijski korak prema coveku da nisu pronasli nacin sticanja vece energije sa manjim fizickim radom (lov). Mozak puno trosi.

    Gledam da jedem koliko je moguce zdravo ali jedem i meso a volem i vojvodjansku slaninicu.
    Uzivam u zivotu i ne zelim da zivim 100 godina.

    Zadovoljan sam...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #28

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Nacin ishrane se po nekim teorijama moze adaptirati i prema krvnoj grupi.
    Recimo da bi grupi O (kao origine) najmanje odgovaralo jesti prasece meso i slaninicu. (previse masti)
    0toj odgovaraju jagnjece i ovce meso.
    Ima tu neke logike. Povezano je sa geografijom i migracijama...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  14. #29

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    bez po' frke bi bila veggy.... blood type A.....

    apsolutno mogu da zzivim bez mesa.... sojine shnicle su fenomenalne...... kad se malo upustite u tematiku vrlo brzo che te skontati da je dijapazon jela ogroman, da ih je izuzetno lako pripremiti (vreme pripreme daleko krace nego za jela od mesa) i da namirnica ima svuda oko nas (ali se ne nalaze u duff-u ).

    & underpaid......

  15. #30

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    A kao agrikultura.
    Ovoj grupi najvise odgovara ishrana ribom ,skoljkama, vocem i povrcem...
    Piletina i curetina su neutralna za tu krvnu grupu.
    Izbeci sve vrste mesa.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •