Предрасуде о неистомишљеницима
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34
  1. #1

    Предрасуде о неистомишљеницима

    Ова тема је инспирисана СКВОиним прилогом на теми Какве мушкарце треба избегавати, http://www.vojvodinacafe.com/forum/s...ead.php?t=4388 , где је изјавила:

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ja mislim da bih sa svakim mogla da izađem na kraj osim sa ljubomornima. Begam glavom bez obzira A da, i sa radikalima, i tako slično orijentisanim tipovima... zapušten može da se sredi, iseče nokte i kupi sapun, stavi zube, šta znam..., al' kad šljuneš u glavi, teško E, ja recimo takve najviše izbegavam
    Ценим искреност, већина људи мисли слично али се или прави или никад не би признали овакво нешто, ћути и тера по своме.
    Како се понашате и шта мислите о политичким неистомишљеницима, да ли их уважавате као личности, или се кад чујете њихове ставове према њима односите као према некоме ко се није окупао и то се примети? Да ли имате резерву према њима, само у неким питањима или у свим? Наравно, ту не мислим на старе пријатеље већ првенствено на људе које познајте површно или тек упознате. Али да ли се дешава да се с пријатељем удаљите због политичких ставова? Сматрате ли их удареним у главу, заосталим, примитивним, залуђеним, заведеним, наивним... ?
    Да ли бисте се забављали са радикалом/чедистом? Да ли бисте дозволили детету? Да ли бисте одговарали пријатеља/пријетељицу? Постоји ли у Србији тихи апартхејд, политичка искључивост, као ономад, "немој с њим он је из четничке породице"?

    Да ли сте осетили предрасуде према вама због ваших ставова? Да ли сте присталица теорије "мање радикала/чедиста, мање и политичке мржње"?
    Poruku je izmenio yossarian, 17.07.2007 u 12:58
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Pošto sam na drugoj temi o predrasudama već rekao da imam određene, ovde ću nastaviti o političkim predrasudama. Pošto nemam čisto političko opredeljenje i ne pratim slepo pravac neke stranke, ne mogu ni imati političke protivnike, tj. neistomišljenike. Neslaganje po pitanju nekih tema ne znači automatsko neslaganje po svim pitanjima. Evo konkretnih primera - nisam se složio sa SilentBobom po pitanju Garde Cara Lazara, ali smo posle toga jako lepo ispričali na PC Igrama. Sa tobom se isto ne slažem po svim pitanjima, ali me to ne sprečava da te podržim na drugim temama. Tako da jedno neslaganje ne implicira neslaganje u svim sferama.

    Udarenim u glavu i poremećenim smatram ljude koji slepo slede program svoje stranke, čak i kada stranka nije u pravu. I kada pokušaš da im argumentovano objasniš neke stvari, oni tebe počnu da vređaju. A puna im usta demokratije i različitosti mišljenja. Nazivati nekog fašistom/izdajnikom/stranim plaćenikom jer ne glasa za istu opciju je u najmanju ruku umobolno. Na žalost, toga ima i ovde.

    Trenutno sam u vezi sa devojkom sa kojom se po većini političkih pitanja ne slažem, pa nam to ne predstavlja problem da budemo više od dve godine zajedno. Sigurno neću jednog dana ispitivati momka/devojku od svoje dece za koga glasaju.

    Takođe sam osetio predrasude zbog mojih političkih stavova (bio sam nekoliko puta nazvan fašistom i dobio par pretnji putem PP).

    A predrasude imam prema ljudima koji dođu na zabavni forum i ne pomere se sa politike non-stop ponavljajući jedan te isti stav. Meni to nije normalno. Sa takvim ljudima ne bih mogao da se družim u stvarnom životu iz prostog razloga jer meni politika nije na prvom mestu u životu. Po bitnosti za izbor prijatelja/devojke možda na nekom 3.956 mestu. Ne bitno kojoj opciji pripada, ako mu je svaka druga u vezi politke - iš sotono.

    Nemam ništa protiv razgovora sa neistomišljenicima, ali samo bez vređanja.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Ali zašto sam znala da ćeš poduzeti nešto povodom tog posta? Predrasude možda? Enivej, lepo je kad si nekom inspiracija Hvala, hvala.

    Predrasuda imamo svi, pokušava da ih se oslobodi veliki broj ljudi pa među njima i ja, mada teško osećanja možeš promeniti, pre će biti da je lakše promeniti uverenja. E kada u tome uspeš, onda ti spadne 3 tone sa leđa Ja ih nešto gotovo i nemam, pričala sam već o tome na temi o predrasudama, pa čak ih nešto ni iz porodice nisam ponela, poštovala se uvek različitost čegagod itd... mada ponekad kod sebe prepoznam neki stereotip, nije da nije, ali se trudim da sebe uvek nešto novo naučim Ima ljudi koji se trude, ali im ne ide do kraja... poriču rasizam na primer a gade se negde u sebi kad se rukuju sa crncem/crnkinjom. I takvih primera koliko hoćeš.

    Što se tiče političkih neistomišljenika, pa nemam ja tu sad neki stav ne znam kakav. Ne otpisujem ljude a priori, specijalno one koje ne poznajem i taman posla da ih mrzim, o tome nema govora, jednostavno, dosadašnje iskustvo (eto, to onda nije neznanje) mi je takvo da sa ljudima koji su orijentisani kako su orijentisani, tj krajnostima, nemam baš neki zajednički jezik. Niti sam ja njima zanimljiva niti oni meni. Ispostavilo se uvek da su netolerantni, u bilo kom pogledu. I da jednostavno imaju isti algoritam. Onaj koji meni ne odgovara. I onaj koji ja smatram malo pomerenim, šljunutim, kako se i izrazih. Možda je sebično, ali volim da sam okružena ljudima koji mi prijaju.

    Ne udaljavam se od prijatelja sa kojima nemam isti politički stav, ne bih se zabavljala sa radikalom ili spsovcem ukoliko ne pokaže neke čovekolike osobine koje mene privuku, al' kako kažem dosadašnje iskustvo kazuje drugačije, a i možda je malo kasno da se zabavljam, zauzeta sam trenutno, ne bih ništa branila detetu, ne bih odgovarala prijatelja... itd

    Nisam ja toliko politična da bih prema nekome gajila mržnju, verovatno iz istog razloga nisam osetila predrasude prema meni zbog mojih stavova. Umorna sam od politike, a umorili me oni koje navedoh kao one za izbegavanje, pa eto... ako je zaključak da je to predrasuda, onda je imam
    Poruku je izmenio SQUAW, 17.07.2007 u 14:24 Razlog: slovce
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Ne robujem predrasudama.
    Tolerantna sam po prirodi - a malo sam toj prirodi i pomogla, red je, ne može priroda sve sama da odradi...
    Politika kao sudbina - reče Esad Ćimić, onomad.
    Život delim sa autohtonim Crnogorcem, Cikotićem. Šta reći... U stavovima je rigidan i nimalo fleksibilan. Tako - ili nikako. Sreća, pa nam se to njegovo "tako" u većini slučajeva poklapa... Za onaj mali deo, ćeramo se nekako. I ćeraćemo se još...
    Napravila sam mali uvod da bih ilustrovala svoj odnos prema političkim neistomišljenicima. Prvi je baš taj - moj bračni drug. Ja, kao njegova bračna drugarica, itekako "gutam knedle" kad raspali po "mojim žutaćima" (DS, prim. a.)...
    Kada ocenim da moj novopečeni sagovornik 'vata opciju kojoj sam nesklona, iznesem svoje mišljenje, opredeljenje, šta već, saslušam šta mi ima reći i - menjam temu. Pod hitno. Ne mogu da slušam dugačka naklapanja, ubedjivanja, insinuacije, poluistine i polulaži o "onima drugima" koji nisu u njegovoj orbiti. Ni hvalospeve o njegovim favoritima...
    Ne srčanim. Ne penim. Ako sam baš primorana, izgovorim par protivargumenata... čisto da moj sagovornik sagleda da znam o čemu priča...
    Nikada ne manipulišem površnim saznanjima stečenim na sumnjive načine - od komšinice s petog sprata ili od taksiste koji je "baš malopre čuo od čoveka iz Službe ... to i to..."
    Na sve one sa čijim političkim opredeljenjima se ne slažem, ne gledam kao na bića niže rase i klase. Neokupane. Neuredne. Daleko od toga. Svako ima pravo da odabere ono što je blisko njegovoj prirodi, načinu poimanja sveta oko sebe, doživljavanju vizije života kakvim bi želeo da živi. Ne mislim, pri tome, da je iko od svesnih i savesnih ljudi "zaveden", "zaludjen" ili šta već. Prosto, izbor je na svakom od nas i u potpunoj je srazmeri sa stepenom naše emocionalne zrelosti, intelektualnosti, obrazovanja, opštih saznanja.
    Na kraju krajeva, to je i izraz naših težnji, a to već spada u neku drugu nauku - politika je u ovom slučaju samo povod za ispoljavanje nas kao socijalnih bića.
    I shvatila sam odavno da nema mesta ubedjivanju i raspravljanju.
    Niti ja mogu nekog da ubedim u svoje stavove, niti mene može neko da ubedi u nešto u šta ne mogu da poverujem, nešto čemu se protivim i što ne prihvatam kao svoj izbor.
    Ljude prihvatam onakve kakvi jesu, bez želje da ih menjam. Možda, ponekad, promenim svoj odnos prema njima - u smislu koji ne vredja i koji nije napadan.

    Verujem da u Srbiji, nažalost, postoji tihi aparthejd. I ne baš tako tihi. Srbija, valjda, ne može bez podela... Ili su to karadjordjevićevci i obrenovićevci... Ili partizani i četnici... Ili komunisti i monarhisti... Ili stambolićevci i dražićevci... O današnjim podelama, da ne govorim ...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ali zašto sam znala da ćeš poduzeti nešto povodom tog posta? Predrasude možda? Enivej, lepo je kad si nekom inspiracija Hvala, hvala.
    Пих, отварање нове теме... јако предузимање... немаш појма шта је све било у разматрању Предрасуде, шта друго
    Што се тиче инспирације, шта сад, као ниси знала досад да си многима инспирација?

    Nisam ja toliko politična da bih prema nekome gajila mržnju, verovatno iz istog razloga nisam osetila predrasude prema meni zbog mojih stavova. Umorna sam od politike, a umorili me oni koje navedoh kao one za izbegavanje, pa eto... ako je zaključak da je to predrasuda, onda je imam
    Како би рекао бесмртни Клаудио Каниђа: Ако је кокаин дрога, онда сам ја наркоман?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Nije bitno ako ne mislimo isto, bitno je da mislimo.
    Sa političkim neistomišljenicima mogu da kontaktiram, da se družim, da se zabavljam... Ako se u priči dotaknemo politike to nije kamen spoticanja, već zapravo sukob i/ili razrada mišljenja, mala, često žustra debata, ali na koncu svega ipak konstruktivna.
    E, pa imam predrasuda prema političkim tzv. neistomišljenicima jer te koje sam do sada susretala zapravo ne razmišljaju. Sposobni su da pridikuju, razradjuju do u nedogled tudje reči, parole, i najčešće pri tome ubace i "ono malo što ima za cilj da te dirne u dušu", često su vrsni retoričari, i sve to jeste možda njihov stav, ali ne i potkrepljen procesom razmišljanja i najčešće nepotkrepljen životnim iskustvom.

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    A predrasude imam prema ljudima koji dođu na zabavni forum i ne pomere se sa politike non-stop ponavljajući jedan te isti stav. Meni to nije normalno. Sa takvim ljudima ne bih mogao da se družim u stvarnom životu iz prostog razloga jer meni politika nije na prvom mestu u životu.
    I da, imam i ja predrasuda prema ovima, a još većih prema onima koji krenu od politike pa se kao zaraza šire po drugim oblastima unoseći u njih istu demagogiju i isti razdor koja je stvorena na politici.

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Sa takvim ljudima ne bih mogao da se družim u stvarnom životu iz prostog razloga jer meni politika nije na prvom mestu u životu.
    Ne bih ni ja, ni sa tima o kojima ti govoriš ni sa ovima o kojima ja govorim. Jer da bi mi neko u stvarnom životu bio blizak on mora imati neku širinu, a čini mi se da obe grupe o kojima govorimo nisu još dotakli pravi život.
    Poruku je izmenio Mish, 17.07.2007 u 21:41
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Како се понашате и шта мислите о политичким неистомишљеницима, да ли их уважавате као личности, или се кад чујете њихове ставове према њима односите као према некоме ко се није окупао и то се примети?
    Ja sam više apolitična nego politična i kao ličnosti uvažavam sve one koji mi do sada nisu dokazali da to ne treba da radim.
    Takvih koje ne uvažavam kao ličnosti, ima svuda, u svim političkim strukturama, ima ih možda većinski među radikalima, ako se od mene traži da nekoga ovde posebno imenujem.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да ли имате резерву према њима, само у неким питањима или у свим? Наравно, ту не мислим на старе пријатеље већ првенствено на људе које познајте површно или тек упознате.
    To da li imam rezervu ili ne opet je vezano za pojedinačne slučajeve, nisam pristalica toga da su svi ljudi koji pripadaju jednoj političkoj partiji loši a svi drugi dobri, mada sam pristalica toga da su ideje koje proklamuju određene partije suicidne po društvo i nas kao pojedince. Možda, ako se radi o nekom javnom nastupu ljudi iz različitih stranaka, možda ću sa više simpatija očekivati da čujem šta neko od njih ima da kaže, ali ću sa velikom pažnjom saslušati šta manje simaptični imaju da kažu.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Али да ли се дешава да се с пријатељем удаљите због политичких ставова? Сматрате ли их удареним у главу, заосталим, примитивним, залуђеним, заведеним, наивним... ?
    Politički stavovi su uvek dolazili na kraju ili nikada u mojoj komunikaciji sa prijateljima, imali smo i na svu sreću imamo mnogo važnijih stvari u životu o kojima pričamo.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да ли бисте се забављали са радикалом/чедистом? Да ли бисте дозволили детету?
    Zabavljala bih se sa čovekom, ne političarem (ovde ne govorim da političari nisu ljudi već govorim da ja treba nekoga da upoznam i zainteresujem se za nekoga na osnovu njegovih ljudskih karakteristika a ne na osnovu političkog opredeljenja)


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да ли бисте дозволили детету? Да ли бисте одговарали пријатеља/пријетељицу?
    Ja se svim srcem nadam da će moje dete, deca rasti u društvu gde neće biti važno ko je kakvog političkog opredeljenja, i ne bih odgovarala, zagovarala nizašta u životu, možda bismo razgovorali ako bi dete tražilo savet u tom kontekstu (nadam se da ću ga/ih vaspitati tako da nikada takav savet neće tražiti)

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да ли бисте одговарали пријатеља/пријетељицу?
    Ne bih, naravno, osim ako je taj neko loš za nju/njega.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Постоји ли у Србији тихи апартхејд, политичка искључивост, као ономад, "немој с њим он је из четничке породице"?

    Možda postoji, ali se nadam da ne.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да ли сте осетили предрасуде према вама због ваших ставова? Да ли сте присталица теорије "мање радикала/чедиста, мање и политичке мржње"?
    Nemam nikakve političke teorije, sviđa mi se šareniš na našem političkom nebu, ne sviđa mi se što su svi lopovi, ne mrzim, nadam se da ni mene ne mrze, ako me mrze šta da im ja radim....
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  8. #8

    Odgovor:

    Obzirom da se trudim da budem potpuno apoliticna, ne smeta mi da kontaktiram sa politickim istomisljenicima. U svakoj politickoj stranci nadjem po nesto sto je dobro i ciji mi se stav svidja, ali isto tako naidjem i na stavove koji mi se ne svidjaju. Cak mi se desilo da kad ljudi cesto ne mogu da provale kojoj partiji su najblizi moji stavovi. Tako zbunim provnika . U sredini u kojoj sam odrasla, politika je nezaobilazni dio zivota i politikom se bave svi, pocevsi od djeteta pa sve do onih najstarijih clanova drustva. Poslednjih par godina to je islo toliko daleko da zbog politike otac i sin ili rodjena braca ne razgovaraju. Zbog toga se osjecam vrlo sretnom sto sada zivim u drustvu u kome su ljudi optereceni gdje ce izaci na veceru ili kakvu ce gardarobu kupiti...
    Ranije sam "padala u vatru" i zucno se raspravljala, pokusavajuci da objsnim svoje stavove. Kad sam svatila da ne mogu promijeniti nicije misljenje (k'o ni oni moje), naucila sam da jednostavno odkuliram i predjem na drugu problematiku kad neistomisljenici pocnu da "nasrcu" svojim stavovima koji se meni ne svidjaju. Ali, ako ti istomisljenici postanu toliko navalentni da nece da me ostave na miru, onda ...

    U svakom slucaju saslusam neistomisljenika i pokusam da razumijem zasto tako misli, ali sam dovoljno tvrdoglava da ostanem pri svojim stavovima . Ne bi mi smetalo da budem sa neistomisljneikom. To bi nam cinilo zivot zanimljivijim
    Poruku je izmenio irnik, 18.07.2007 u 00:30
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    U mom poslu srecem mnogo ljudi, svih "vrsta" (opredeljenja, obrazovanja, zanimanja, stepena IQ). Sa svima "funkcionisem" odlicno, znaju me kao vedru osobu. Najcesce kad razgovori skrenu ka temi "novac" obavezno zavrse na temi "politika" (izgleda da su te dve stvari nerazdvojne). Sa 90% sagovornika obicno nadjem "zajednicki jezik" ali kad mi kao sagovornik dodje "ekstremni clan" bilo koje partije do te mere insistira da je "njegov lider-partija" ispravan da je to smesno. Tu ne pomazu cinjence, a kad vidim koga imam pred sobom pomislim u sebi onu narodnu "svaka budala ima svoje veselje". Razboriti ljudi, clanovi partija, obicno kazu "a sta da radim, izabrao sam manje zlo".

    Od svih "ekstremista" najzesci su pripadnici "demokratskog" opredeljenja (to je bar moje iskustvo). Po svaku cenu zele da me "preobrate", pridobiju ili sta vec. Isti slucaj je i sa ovom temom "Politika".
    Inace, nisam bas neki izraziti forumas, ali eto...
    Nakon registrastracije, natrapao sam na bas na ovu temu i tu me bas iziritirala tolika "mrznja" prema Radikalima. I nisam mogao da odolim... a posle sam se "navukao".

    Ukoliko vama, mojim "neistomisljenicima", smetam na ovom forumu slobodno recite. Nije mi ni najmanje stalo da nekoga vredjam, a da me "promenite" za to je kasno, mator sam za menjanje. Slobodno javite moderatoru da mi obrise nalog, verujte, necu se ljutiti.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Slobodno javite moderatoru da mi obrise nalog, verujte, necu se ljutiti.
    Sa ovog foruma niko nikad nije bio niti će biti banovan zbog iznošenja mišljenja. Upravo u tome i jeste svrha postojanja foruma, da međusobno razmenimo mišljenja.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Nazovite to predrasudom ili kako god, ali naravno da mi je bitno, u određenom trenutku druženja sa osobom, kakav joj je politički stav. Na osnovu njega zaključujem kako osoba razmiljiša, čime razmišlja i kako gleda na svet. Nisam isključiv, sa svima mogu biti u dobrim odnosima, ali u nekim prisnijim, sa nekim ko ima od mene suprotan pogled na svet,
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Pre ću biti sa crnkinjom ili romkinjom nego sa radikalkom u vezi .Nacija mi nije bitna ali mi je bitna politička opredeljenost .
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Postoje ljudi i ljudi, uvazavam stav politickog suparnika ako je utemeljen u cinjenicama i to je ok. Jedino ne podnosim da me neko ubedjuje u to da je nesto crno a ono na iznanedjenje belo.
    Imam prijatelje u svim strankama, uz pivo se "svadjamo" ali posto nismo ostrascena deca znamo gde smo i sta zastupamo. Predrasuda sa moje strane nema ali postoje oni koji ne mogu da podnesu nista sto je van njihovog mozdanog dostignuca i u tome je problem.
    U sustini kada sve saberem niti imam predrasude niti sam ostrasceni nacionalista !
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Obzirom da moji prijatelji, koje sam stekao josh u detinjstvu, imaju istu ili slichnu politichku opredeljenost kao ja, mala je shansa da se sa nekim zakachim zbog politike. No, chak i kada bi do toga i doshlo, to ne bi promenilo nishta u nashim odnosima.

    Sa ostalima, chim vidim da prvo pochnu sa politikom, i da se dijametralno razilkujemo, dam mu do znanja da sam punoletan, a da on nije Mesija koji ce me preobratiti. To je uglavnom dovoljno. Sa onima koji i nakon toga nastave sa ubedjivanjem (par puta se desilo i sa vredjanjem) zavrshim jednostavno. Okrenem se i odem, praveci mentalnu zabeleshku o stavljanju dotichnog na 'ignore' i to je to. Prema takvima imam predrasude, i oni nece imati vishe nikakvog posla sa mnom u zhivotu
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    волим да имам неистомишљеника поред себе увек и за сваку прилику, ако се којим случајем деси да смо истомишњеници заузимам други став по питањима на дневном реду, само да би се разликовало, причати и дружити се са неистомишљеником је увек квалитет више, а са 100% истомишњеником потпуно протраћено време.
    не постоје два различита човека која исто мисле, (разликује им се физички изглед, хемијски састав, социјални статус (ма колико мала разлика била), успех у послу, успех у љубави, те никако не могу бити истомишњеници у томе је чар.
      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  2. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  3. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  4. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 00:32
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.08.2008, 13:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •