Предрасуде о неистомишљеницима - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 34 od ukupno 34
  1. #31

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    @Yossarian: Како се понашате и шта мислите о политичким неистомишљеницима,

    U principu nema raspredanja o politici u mom zivotu van foruma(cak i na forumu nisam nesto preterano aktivan na toj oblasti). Pricam o obavezama I dogadjajima koji su mi se desili ili tek treba da se dese. Uglavnom je rec o lovi, gde sta kupiti, kad sta i kako popraviti, koji film odgledati, kako se organizovati oko ispita, gde otici na odmor, i jos hrpa stvari, ali politika gotovo nikad nije na repertoaru.

    @Yossarian: да ли их уважавате као личности, или се кад чујете њихове ставове према њима односите као према некоме ко се није окупао и то се примети?

    Svacije misljenje uvazavam, i nikog ne teram da ga menja u skladu sa onim sto je moje misljenje. Nikog ne smatram glupim samo zbog toga sto je suprotstavljen i sto ne deli moje misljenje. Nikad ne uzimam sve apriori zdravo za gotovo, i uvek dajem sansu da se taj neko pokaze u dobrom svetlu, ma koja stranka bio. Parlamentaran sam, mogu saslusati svakoga. I uglavnom slabo sta komentarisem pri razgovorima gde je politika glavna, ne bi li se preslo na nesto normalnije.

    @Yossarian: Да ли имате резерву према њима, само у неким питањима или у свим? Наравно, ту не мислим на старе пријатеље већ првенствено на људе које познајте површно или тек упознате.

    Ja rezervu imam i ka samom sebi-ne moze se odmah steci poverenje kod osobe sa kojom se tek upoznajete, vec se poverenje vremenom gradi-bar pricam u mom slucaju. Nije mi logicno da prvo nekom koga povrsno poznajem uputim odmah maksimalno poverenje, pa onda srazmerno njegovim negativnim odnosom ka meni da ga smanjujem.

    @Yossarian:Али да ли се дешава да се с пријатељем удаљите због политичких ставова?

    Sa prijateljima ne. Pravo da kazem, znam kome sam ja prijatelj, a da li je taj neko meni to samo on/a zna. Sa poznanicima-ortacima se desavalo da smo sve super, strava i onda naletim na nekog drugog poznanika-koji me bezveze upita pred onim za koga sam glasao, i onog momenta kako ja kazem za SRS, tako se onaj pocne da raspravlja samnom, i to bez ikakvih razloga, samo zbog toga sto sam glasao po svojoj volji za one koji su mi najblizi po nekim kriterijumima, iako ni oni nisu opcija koja mi ispunjava sve kako bih ja zeleo. Cak mi se jednom desilo i ovo: Zabavljao se ja sa nekom devojcicom koja je politicki bila aktivna u LDP-u. Meni kao opustenom coveku, politicki ne zacipljenom, samo simpatizeru, a ne i clanu SRS-a, bilo potpuno svejedno sto je ona clan LDP-a. Prolazio jedan, drugi mesec, sve super, niko o politici ne razgovara, ljubimo se, grlimo, mazimo i krljamo kako treba, ona sva srecna, i ponosna na mene sto redjam desetke na studijama, sto ima sagovornika za svaku temu iz zivota, sto ima nekog ko ce je razumeti i pomoci joj, posavetovati, i ..., i svaki dan govori da sam ja njena pametna glava. Ali, dodjose i izbori. Sedimo ona, njena drugarica, i ja zajedno u sobi, upaljen TV, i pocinje predizborna kampanja. Njena drugarica me upita za koga cu glasati, ja odgovorih: „dvoumim se izmedju DSS-a i SRS-a, al najverovatnije za SRS”. Pocese njih dve da mi objasnjavaju kako je radikalska politika da se zastite Karadzic i Mladic, izmedju ostalog, da se ne posluje ni sa jednom drzavom,vec da se samo ratuje, a i kako su oni najveci zlocinci ovog sveta, i ja kao ponosan srbin evropskih shvatanja siroko obrazovan trebam obavezno stati na stranu isporucenja svih srba koje Hag zahteva da se oni i isporuce. One su meni objasnjavale sat vremena to, a ja sedeo , i samo slusao, i posle tolike price, ja odgovorim: „Pa OK, sad sam siguran da cu glasati za SRS, meni godi sto stite moj narod, i vi da ste neke, ne biste pljuvale po svojima.” Gotovo, tu je usledio komentar:”Zao mi je sto sve do sada nisam primetila da sam se zabavljam sa najglupljim covekom-ej bre, sa glupavim radikalima se ja petljam u vezu, gotovo, gotovo, nema sta da pricamo, necu vise ni sekunda da budem sa radikalom”. A moj komentar je bio: „Zahvaljujem se na vremenu posvecenom mi, prijatno i zbogom”, ustao istog momenta, fino zatvorio vrata i trajno otisao odatle.

    @Yossarian: Сматрате ли их удареним у главу, заосталим, примитивним, залуђеним, заведеним, наивним... ?

    Ne smatram, ima i medju njima jako bistrih ljudi, samo se zalazu za interese suprotne mojim, i sto su zaslepljeni uticajem nasih drzavnih protivnika.

    @Yossarian:Да ли бисте се забављали са радикалом/чедистом?

    Da, sve devojcice su meni u opticaju, izuzev onih koje u startu kategoricki odbijaju coveka , sa odmah datom dijagnozom da je on glup i kreten samo zato sto je naklonjeniji nekom od politickih stavova-sto bih se zabavljao sa unapred ogranicenim poimanjima coveka kao licnosti samo na osnovu njegovih stavova.

    @Yosarian: Да ли бисте дозволили детету?
    Da. Njegov izbor, necu sigurno da mu ja odredjujem.

    @Yosarian: Да ли бисте одговарали пријатеља/пријетељицу?

    Pustim da pricaju-nije meni cilj nikakvo ubedjivanje njih, (a i nemam ih ja sta ubedjivati-svak je kovac svoje srece,) pa da bih morao odgovarati njima, ja znam sta znam, i imam svoje misljenje, svidjalo se to njima ili ne. Obicno cutim, slusam ih, dok se oni zadrto cepaju objasnjavajuci mi kako sam u velikoj zabludi sto glasam za po njima „najvece zlo sveta”.

    @Yosarian: Постоји ли у Србији тихи апартхејд, политичка искључивост, као ономад, "немој с њим он је из четничке породице"?

    Hmm, to jos nisam primetio.
    Poruku je izmenio Aca1983, 21.09.2007 u 03:05
    ...................
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Nemam predrasuda o politickim neistomisljenicima.

    Uvek su se pokazali bas onakvim za kakve sam ih smatrao.
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да ли сте осетили предрасуде према вама због ваших ставова? Да ли сте присталица теорије "мање радикала/чедиста, мање и политичке мржње"?
    Ja stvarno ne znam kako ti tako nesto pada na pamet, ili gde ti vec padaju takve ideje. Ili sto bi Labus rekao "A u glavi samo imate korenje od kose" ili "Otvarate usta samo da izjednacite pritisak".
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Ja stvarno ne znam kako ti tako nesto pada na pamet, ili gde ti vec padaju takve ideje. Ili sto bi Labus rekao "A u glavi samo imate korenje od kose" ili "Otvarate usta samo da izjednacite pritisak".
    Не знам шта да ти кажем, свако ко није дебил може јасно да схвати шта сам хтео да кажем. Примети такође да нико није протумачио на неки лош начин ово што сам написао осим тебе, а тема је стара пар месеци. Па се запитај шта ти фали. Нешто испод корења за косу, нешто паметно да кажеш, још понешто... Рецимо основе интелигенције.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  2. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  3. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  4. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 00:32
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.08.2008, 13:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •