Vršac - slobodni razgovori - Strana 15
Strana 15 od 15 PrvaPrva ... 5131415
Prikaz rezultata 211 do 218 od ukupno 218
  1. #211

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Vršac, na žalost, nema baš nešto puno tamburaša. Da nije Banatskih lola, Čakija iz Uljme i njegovih ortaka, kao i orkestra Stari znanci, koji su iz jedne susedne opštine, tambura se u Vršcu gotovo ne bi ni čula. Ali, sve su šanse da će se ovakva situacija bitno popraviti, i to vrlo brzo, kada stasaju za gaže i tezge učenici tambure iz vršačke srednje muzičke škole "Josif Marinković"....

    Da, sutra je Grožđebal. Idem obavezno. Pašće pljeskavica ili banatska kobasica u tortilji, a možda i malo jagnjetine. Tek toliko da se stvori podloga za bocu dve Kasne berbe, ili Rajnskog rizlinga, vrhunskih vršačkih vina. VVV.

    A, što se tiče Vrščani i Vrštani, naravno da je pravilan oblik Vrščani. Međutim, izraz Vrštani je arhaičan oblik, koji se po tradiciji oduvek koristi kada je Grožđebal u pitanju, samo to Becar, izgleda ne zna, što me je zaista zaprepastilo da nešto takvo može da se desi njemu.
    Da u redu je za grozdjebal nisam povezao da decko prica samo o grozdjebalu moja greska.
    Nego veceras idemo u stetu.
    Prvo setnja sa devojkom do 9h ,a posle sa drustvom u pijancenje i bacanje para
    Sto kazes nema tamburasa to je istina,zaista velika steta jer par ekipa koji sviraju je zanemarljiv.
    Jos neke informacije Vrscani koga interesuje:
    Pljeskavica 200 din
    Kobasice 200 din
    Pivo 150 din
    Onda jedna lepa informacija koju je Becar pokupio,je da u diskontu Pivare(ulaz sa druge strane)pivo se toci i porodaje po fabrickoim cenama

  2. #212

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Turk dobro dosao
    Hvala, bilo je sasvim OK, ako se izuzmu ove cene sa kojima su preterali ove godine Ko nije bio ima fore još sad u nedelju



  3. #213

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Bila sam na grozdjebalu prvi put ove godine! Nije bilo bas ovako , ali sasvim ok! Kupila sam jedne crvene mindjuse.... i jela sam puno grozdja..
    " I'm not afraid to die. I just don't want to be there when it happens. " Woody Allen

  4. #214

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Megavati iz vršačkog vetra11. oktobar 2009. | 10:49 | Izvor: Beta

    Test verzija. U saradnji FTN i firmom AlfaNum.

    VRŠAC - Inostrane kompanije registrovane u Beogradu "MK Fintel" i "Vingtim", posle višegodišnjih merenja energije vetra, uskoro će u opštini Vršac početi izgradnju dva vetroparka, rekao je član Opštinskog veća Bojan Mandić.

    Mandić je za agenciju Beta kazao da je "MK Fintel" opštinskom Odeljenju za urbanizam podneo zahtev za izdavanje dozvole za izgradnju vetroparka u selima Grebenac, Parta i Izbište.

    "Oni će za početak podići dve manje vetrenjače, 'pikoline', za koje imaju energetsku i građevinsku dozvolu. Biće to prve vetrenjače u Srbiji. Završili su i geomehanička ispitivanja zemljišta i potpisali ugovore sa vlasnicima parcela na kojima će biti podignuto 52 vetrogeneratora pojedinačne snage od 2,5 do tri megavata", rekao je on.

    Ekonomski potencijal

    Mandić je dodao da je i "Vingtim" sklopio ugovore sa vlasnicima parcela i dobio energetsku saglasnost za vetropark od 60 megavata, odnosno 24 vetrogeneratora, na grebenu Zagajičkih brda, izvan zaštićenog prirodnog dobra "Deliblatska peščara".

    "Opština Vršac će na godišnjem nivou dobijati od 2,5 do tri odsto čiste proizvedene električne energije po zaštićenoj ceni Evropske unije. Takođe, sleduje nam i fiksna naknada po vetrogeneratoru, o čijoj visini pregovaramo", rekao je on.

    Mandić je naveo da blizina vetroparkova znači i ozbiljno angažovanje domaće radne snage i privrede u kooperativnim poslovima, kao i izgradnju nove elektroenergetske infrastrukture.

    Kome se energija prodaje?

    Predstavnik "Vingtima" Miodrag Zlatanović ispituje potencijale iskorišćenja energije vetra u opštini Vršac već pet godina.

    On predviđa da bi radovi, prema izdatim dozvolama, trebalo da počnu za najkasnije 22 meseca, ali da sve zavisi od toga kako se država bude organizovala.

    "Investitorima je najvažnije da znaju kome prodaju proizvedenu električnu energiju, a to se u Srbiji ne zna. Prema propisima, moguće je da se energija izveze, ali kao i svuda u svetu država bi trebalo da je otkupi", rekao je Zlatanović.

    On je istakao i ekološki aspekt proizvodnje električne energije uz pomoć vetra, što je, kako je naveo, bila i tema nedavne sednice Ujedinjenih nacija, zbog uticaja čoveka na promenu klime.

    Vera u budućnost

    Direktor kompanije "MK Fintel" Ticiano Đovaneti rekao je da je njegova firma u Vršcu prisutna duže od godinu dana i da su njeni predstavnici zadovoljni dobijenim rezultatima istraživanja.

    "U naprednoj smo fazi, obezbedili smo potrebne dozvole i naručili smo prve mašine koje će u Srbiju biti isporučene početkom naredne godine. Ozbiljni smo i konkretni investitori i verujemo u budućnost obnovljivih izvora energije", rekao je Đovaneti.

    Rokovi nepoznati zbog birokratije

    On je dodao da nije u poziciji da bilo šta sugeriše vlastima u Srbiji, ali da iz iskustva u drugim zemljama, može da kaže da pravna regulativa za ovu oblast nije jasno definisana, ne postoje jasne procedure kojih bi se investitori pridržavali.

    "To usporava proces, pa se nadamo da će se regulativa unaprediti kako bi zainteresovali investitore da ulažu u ovu oblast. Voleo bih da vam dam konkretan datum kada će početi izgradnja vetroparka, ali ne mogu zbog domaće birokratije. Ne znamo u kom roku će centralna i lokalna birokratija odgovoriti na naše zahteve", rekao je Đovaneti.

    Ako sve bude kako treba, rekao je, radovi bi mogli da počnu na proleće 2010. godine.
    Nikad ne raspravljajte s budalom, ljudi možda neće primjetiti razliku.

  5. #215

    04 Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Dramatično na Pedijatriji u Vršcu Zbog hladnoće prozore zakucali ekserima

    Vršac - Na Dečjem odeljenju Opšte bolnice u Vršcu sve je kao i 1964. godine kada je izgrađeno, jedino što je starije 45 godina, pa se skoro sve bukvalno raspada. Dotrajala je električna instalacija koja, zbog iskakanja osigurača, ugrožava i porodilište i pacijente u hirurškom bloku. Prozori su prikucani ekserima, vrata otvara promaja, grejanje je očajno, a sanitarni čvor apsolutno neuslovan.


    Dr Vida Pavlović, načelnica Dečjeg odeljenja, kaže da, kada kiša stane, kod njih na odeljenju kaplje još po nekoliko sati, jer stara nadstrešnica nad nekada otvorenom terasom prokišnjava.
    - Kada želimo da uključimo neki aparat, moramo po celom odeljenju da razvlačimo produžne kablove. Ali, i to moramo oprezno. Intenzivna nega nalazi se na parčetu te terase koja prokišnjava, nemamo tople vode u sobama jer su se pre 50 godina deca prala u lavorima - kaže dr Pavlović. Na ovom odeljenju leče se deca iz opština Vršac, Bela Crkva, Plandište i Alibunar. Problem je i što za decu ima svega 18 postelja.
    Veronika Avramov, glavna sestra na Dečjem odeljenju, kaže da je osoblje prinuđeno da se snalazi u očajnim uslovima.
    - I u kuhinji je sve dotrajalo. Zabranjeno nam je da uključujemo grejalice, a kotlarnica je pod vodom i u još gorem stanju je nego naše odeljenje. Stalno je hladno i duva promaja. Zbog toga smo ekserima zakucali prozore, da ih vetar ne bi otvarao, ali i tako ne dihtuju. Nemamo dovoljno ni posteljina - kaže Avramova.
    O čistoći i dezinfekciji brinu Marica Blagojević i Slobodanka Nikolin. Blagojevićeva kaže da je sudopera stara preko 30 godina. Tu su i dve kadice, u jednoj se sudovi cede, a u drugoj sterilišu.
    Jelena Georgijevski iz Bele Crkve brine o svom šestogodišnjem sinu Borisu.
    - Za šest dana koliko smo ovde, videla sam da je kupatilo očajno, kao i grejanje. Voda je hladna, a i struja stalno pravi probleme. Meni je žao i ovih ljudi što tu rade. Mi ćemo da odemo, oni ne mogu kaže Jelena Georgijevski.
    Dr Pavlović kaže da su pokušavali da se izbore za rekonstrukciju pedijatrije, ali bez uspeha.
    - Pre godinu i po dana Fondacija Hemofarm ponudila je da uloži u rekonstrukciju Dečjeg odeljenja, ali pokrajinski sekretar za zdravstvo Miloš Lučić nam je rekao da nema potrebe za učešćem Fondacije jer će pokrajina uložiti 220.000 evra. Fondacija se povukla, a od Lučićevog obećanja nije bilo ništa. Kasnije nam je objašnjeno da smo trebali da znamo da je to bilo u toku izborne kampanje. Posećivao nas je i sadašnji pokrajinski sekretar i njegov zamenik. Rečeno nam je da oni za nas mogu samo da lobiraju.



    Traže pomoć NIP-a
    Zaposleni na Pedijatriji u Vršcu pokrenuli su inicijativu za rekonstrukciju zgrade ove ustanove, koju je lokalna samouprava podržala, kaže dr Vida Pavlović.
    Opštine Vršac, Alibunar, Bela Crkva i Plandište zajednički su konkurisale za sredstva iz NIP-a sa projektom adaptacije Dečjeg odeljenja vršačke bolnice.
    Nikad ne raspravljajte s budalom, ljudi možda neće primjetiti razliku.

  6. #216

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat vrsac14 kaže: Pogledaj poruku
    Megavati iz vršačkog vetra11. oktobar 2009. | 10:49 | Izvor: Beta

    Test verzija. U saradnji FTN i firmom AlfaNum.

    VRŠAC - Inostrane kompanije registrovane u Beogradu "MK Fintel" i "Vingtim", posle višegodišnjih merenja energije vetra, uskoro će u opštini Vršac početi izgradnju dva vetroparka, rekao je član Opštinskog veća Bojan Mandić.

    Mandić je za agenciju Beta kazao da je "MK Fintel" opštinskom Odeljenju za urbanizam podneo zahtev za izdavanje dozvole za izgradnju vetroparka u selima Grebenac, Parta i Izbište.

    "Oni će za početak podići dve manje vetrenjače, 'pikoline', za koje imaju energetsku i građevinsku dozvolu. Biće to prve vetrenjače u Srbiji. Završili su i geomehanička ispitivanja zemljišta i potpisali ugovore sa vlasnicima parcela na kojima će biti podignuto 52 vetrogeneratora pojedinačne snage od 2,5 do tri megavata", rekao je on.

    Ekonomski potencijal

    Mandić je dodao da je i "Vingtim" sklopio ugovore sa vlasnicima parcela i dobio energetsku saglasnost za vetropark od 60 megavata, odnosno 24 vetrogeneratora, na grebenu Zagajičkih brda, izvan zaštićenog prirodnog dobra "Deliblatska peščara".

    "Opština Vršac će na godišnjem nivou dobijati od 2,5 do tri odsto čiste proizvedene električne energije po zaštićenoj ceni Evropske unije. Takođe, sleduje nam i fiksna naknada po vetrogeneratoru, o čijoj visini pregovaramo", rekao je on.

    Mandić je naveo da blizina vetroparkova znači i ozbiljno angažovanje domaće radne snage i privrede u kooperativnim poslovima, kao i izgradnju nove elektroenergetske infrastrukture.

    Kome se energija prodaje?

    Predstavnik "Vingtima" Miodrag Zlatanović ispituje potencijale iskorišćenja energije vetra u opštini Vršac već pet godina.

    On predviđa da bi radovi, prema izdatim dozvolama, trebalo da počnu za najkasnije 22 meseca, ali da sve zavisi od toga kako se država bude organizovala.

    "Investitorima je najvažnije da znaju kome prodaju proizvedenu električnu energiju, a to se u Srbiji ne zna. Prema propisima, moguće je da se energija izveze, ali kao i svuda u svetu država bi trebalo da je otkupi", rekao je Zlatanović.

    On je istakao i ekološki aspekt proizvodnje električne energije uz pomoć vetra, što je, kako je naveo, bila i tema nedavne sednice Ujedinjenih nacija, zbog uticaja čoveka na promenu klime.

    Vera u budućnost

    Direktor kompanije "MK Fintel" Ticiano Đovaneti rekao je da je njegova firma u Vršcu prisutna duže od godinu dana i da su njeni predstavnici zadovoljni dobijenim rezultatima istraživanja.

    "U naprednoj smo fazi, obezbedili smo potrebne dozvole i naručili smo prve mašine koje će u Srbiju biti isporučene početkom naredne godine. Ozbiljni smo i konkretni investitori i verujemo u budućnost obnovljivih izvora energije", rekao je Đovaneti.

    Rokovi nepoznati zbog birokratije

    On je dodao da nije u poziciji da bilo šta sugeriše vlastima u Srbiji, ali da iz iskustva u drugim zemljama, može da kaže da pravna regulativa za ovu oblast nije jasno definisana, ne postoje jasne procedure kojih bi se investitori pridržavali.

    "To usporava proces, pa se nadamo da će se regulativa unaprediti kako bi zainteresovali investitore da ulažu u ovu oblast. Voleo bih da vam dam konkretan datum kada će početi izgradnja vetroparka, ali ne mogu zbog domaće birokratije. Ne znamo u kom roku će centralna i lokalna birokratija odgovoriti na naše zahteve", rekao je Đovaneti.

    Ako sve bude kako treba, rekao je, radovi bi mogli da počnu na proleće 2010. godine.
    ...uvek mi je smesno...kada moj drug Mandza,prica i bavi se vetroparkom...slicno bi bilo kada bi se ja bavio koreografijom baleta u Narodnom pozoristu...
    ...hell ain't a bad place to be......

  7. #217

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...uvek mi je smesno...kada moj drug Mandza,prica i bavi se vetroparkom...slicno bi bilo kada bi se ja bavio koreografijom baleta u Narodnom pozoristu...
    Nemoj tako, Evropski fondovi su u pitanju, za to se dobija novac!
    A to sto u nekoj planiskoj zabiti u centralnoj i juznoj Srbiji ima mnogo puta vise vetra, te je bolje tamo zakupiti zemlju, izgraditi vetrenjace a energiju dopremiti kablom... Pa na taj nacin se ne afirmisu lokalni politicari.
    Imacemo i mi vetrenjacu, oma tu iza coska. I Evropske pare!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #218

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nemoj tako, Evropski fondovi su u pitanju, za to se dobija novac!
    A to sto u nekoj planiskoj zabiti u centralnoj i juznoj Srbiji ima mnogo puta vise vetra, te je bolje tamo zakupiti zemlju, izgraditi vetrenjace a energiju dopremiti kablom... Pa na taj nacin se ne afirmisu lokalni politicari.
    Imacemo i mi vetrenjacu, oma tu iza coska. I Evropske pare!
    ...stani...prvo,u Vrscu duva vetar kao lood i ima zaista prostora za izgradnju vetroparka...drugo...niko nije kriv drugim lokalnim i mega politicarima sto ne umeju da iskoriste resurse koje imaju evropski fondovi...ako neko uradi nesto ok za lokalnu zajednicu,zabole me tuki koliko ce love da mazne...samo sam hteo da kazem da mi je smesno kada vidim da se moj prijatelj bavi time...nista vise...i nista manje...
    ...aneks...imamo i ultra poznatu loodnicu...mislim da bi trebalo razmisljati dalje u pravcu turizma...
    ...hell ain't a bad place to be......

Strana 15 od 15 PrvaPrva ... 5131415

Slične teme

  1. Razgovori o seksu
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.05.2011, 19:33
  2. Slobodni zidari = Masoni
    Autor Nennad u forumu Religija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.02.2011, 15:01
  3. Godišnji odmor/slobodni dani
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 13.02.2011, 14:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •