Vršac - slobodni razgovori - Strana 4
Strana 4 od 15 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 218
  1. #46

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Pa, mogao bi da nam napišeš ponešto o tome, zar ne?

    Naravno, ako ti to ne remeti stil izražavanja ...

    Verujem da će nam biti zanimljivo da nam predstaviš svoj grad.
    ...simke...svidja mi se sto si ok momak...fin,skoro kao Bajaga...
    ...verovali ili ne,ja svoj grad mrzim...necu obrazlagati zasto,zato ga necu ni opisivati...mislim da su najgori ljudi u Vrscu...mozda preterujem,mozda sam lood,ali tako je...
    ...hell ain't a bad place to be......

  2. #47

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Vršac, grad koji pleni svojom lepotom, svojim iznenađujućim uklapanjem ispod brega, takođe grad koga okružuju vinogradi i lepa polja, tu su i neizostavna jezerca koja daju začin toj lepoti.
    Više puta sam bio u njemu, i jedino mi nije lep zimi, zato šro mi zimi nijedno mesto nije lepo(to je lično), ali proleće leto i rana jesen su uvek lepi u Vršcu.Takvu sličnu idiličnu atmosveru sam osetio još samo u Senti.
    Druga je stvar što je Vršac pre desetak godina bio zahuktali privredni grad, a sad je nečijom voljom ili nevoljom sveo se na puko vegetiranje njegovih žitelja. Možda je i u tome objašnjenje nekih njegovih žitelja da ga mrze!
    In vinas veritas

  3. #48

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Vršac, grad koji pleni svojom lepotom, svojim iznenađujućim uklapanjem ispod brega, takođe grad koga okružuju vinogradi i lepa polja, tu su i neizostavna jezerca koja daju začin toj lepoti.
    Više puta sam bio u njemu, i jedino mi nije lep zimi, zato šro mi zimi nijedno mesto nije lepo(to je lično), ali proleće leto i rana jesen su uvek lepi u Vršcu.Takvu sličnu idiličnu atmosveru sam osetio još samo u Senti.
    Druga je stvar što je Vršac pre desetak godina bio zahuktali privredni grad, a sad je nečijom voljom ili nevoljom sveo se na puko vegetiranje njegovih žitelja. Možda je i u tome objašnjenje nekih njegovih žitelja da ga mrze!
    ...kazi cijom voljom i samovoljom i ja cu ti odmah reci da li si u pravu...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #49

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Sigurno ne voljom dobrih ljudi i stvarnih građana Vršca. Već voljom ljudi koji gledaju svoje lične interese, gledano uže, a dobrim delom i političara Srbije, posebno Vojvodine koji su zaboravili da postoji jedan divan grad Vršac, a iako nisu zaboravili onda im to nije bilo uklapajuće u njihove planovime.
    "Vršački vinogradi, "Hemofarm", i mnogo drugih firmi su imali i obavezu da učine nešto za dobrobit grada, a ne da se ponašaju kao da su bescarinska zona...
    In vinas veritas

  5. #50

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Sigurno ne voljom dobrih ljudi i stvarnih građana Vršca. Već voljom ljudi koji gledaju svoje lične interese, gledano uže, a dobrim delom i političara Srbije, posebno Vojvodine koji su zaboravili da postoji jedan divan grad Vršac, a iako nisu zaboravili onda im to nije bilo uklapajuće u njihove planovime.
    "Vršački vinogradi, "Hemofarm", i mnogo drugih firmi su imali i obavezu da učine nešto za dobrobit grada, a ne da se ponašaju kao da su bescarinska zona...
    ...blizu si...
    ...hell ain't a bad place to be......

  6. #51

    02 Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...simke...svidja mi se sto si ok momak...fin,skoro kao Bajaga...
    ...verovali ili ne,ja svoj grad mrzim...necu obrazlagati zasto,zato ga necu ni opisivati...mislim da su najgori ljudi u Vrscu...mozda preterujem,mozda sam lood,ali tako je...
    jel to on kaza "najgori ljudi u Vrscu" ta ovo necem pustiti samo tako
    To sto ti osecas za Vrsac su tvoja osecanja i neulazim u to ali na ovakav nacin pricati o oko 50 000 ljudi to vec nije uredu. To da li su najbolji ili najgori zavisi s kim se druzis jer covek iz svog okruzenja ocenjuje ljude ali nije uredu reci za ceo grad.
    Eto ti opet politike opet svi stradaju zbog pojedinaca/sake ljudi.
    Ako vec hoces nekog da mrzis onda mrzi one koji su ti stali na zulj a ne grad on ti bas nista nije kriv.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Vršac, grad koji pleni svojom lepotom, svojim iznenađujućim uklapanjem ispod brega, takođe grad koga okružuju vinogradi i lepa polja, tu su i neizostavna jezerca koja daju začin toj lepoti.
    Više puta sam bio u njemu, i jedino mi nije lep zimi, zato šro mi zimi nijedno mesto nije lepo(to je lično), ali proleće leto i rana jesen su uvek lepi u Vršcu.Takvu sličnu idiličnu atmosveru sam osetio još samo u Senti.
    Druga je stvar što je Vršac pre desetak godina bio zahuktali privredni grad, a sad je nečijom voljom ili nevoljom sveo se na puko vegetiranje njegovih žitelja. Možda je i u tome objašnjenje nekih njegovih žitelja da ga mrze!
    potpuno tacno ali nesmatram da neko treba mrzeti grad zbog sacice ljudi.
    Grad je divan, koliko poznatih ljudi je rodjeno u ovom gradu, koliko se narod borio za ovaj grad, koliko ucitelja je izaslo iz klupa uciteljske skole koji danas predaju sirom cele bivse Juge. Koliko zanatlija je podizalo ovaj grad. Evo za sve koji nisu pogledali "Vrsac sa vama" pogledajte pa prosudite sami

    "Vrsac lepa varos" rekao je Sterija
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  7. #52

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Kada si mlad i nisi lenj, a imaš želju da živiš normalnim životom, zadovoljavajući svoje realne želje, imaš želju da radiš, a živiš u gradu koji ti sve to može omogućiti, a neomogućava, onda je normalno da ti se budi revolt i nezadovoljstvo, pa počneš da mrziš Nikolu a na kraju i sv.Nikolu. Normalno mislim da ste me razumeli, ova opaska nema veze sa verom, da mi se neki "trkači" ne nakače na ovo zadnje.
    In vinas veritas

  8. #53

    02 Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Vršac je jedan od najstarijih banatskih gradova.
    Izvesno je da je već u 15. veku postojao i da se stanovništvo osim ratarstva i zanatstva bavilo vinogradarstvom.
    Smešten je na obodu Panonske nizije u podnožju Vršačkih planina i od granice sa Rumunijom udaljen je svega 14 km, od Beograda prema severoistoku, udaljen je 84 km, a od Temišvara u Rumuniji udaljen je 74 km.

    link http://http://www.vrsac.com/

    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  9. #54

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat sussi kaže: Pogledaj poruku


    jel to on kaza "najgori ljudi u Vrscu" ta ovo necem pustiti samo tako
    To sto ti osecas za Vrsac su tvoja osecanja i neulazim u to ali na ovakav nacin pricati o oko 50 000 ljudi to vec nije uredu. To da li su najbolji ili najgori zavisi s kim se druzis jer covek iz svog okruzenja ocenjuje ljude ali nije uredu reci za ceo grad.
    Eto ti opet politike opet svi stradaju zbog pojedinaca/sake ljudi.
    Ako vec hoces nekog da mrzis onda mrzi one koji su ti stali na zulj a ne grad on ti bas nista nije kriv.



    potpuno tacno ali nesmatram da neko treba mrzeti grad zbog sacice ljudi.
    Grad je divan, koliko poznatih ljudi je rodjeno u ovom gradu, koliko se narod borio za ovaj grad, koliko ucitelja je izaslo iz klupa uciteljske skole koji danas predaju sirom cele bivse Juge. Koliko zanatlija je podizalo ovaj grad. Evo za sve koji nisu pogledali "Vrsac sa vama" pogledajte pa prosudite sami

    "Vrsac lepa varos" rekao je Sterija
    ...mala...ajde ne lupetaj...ispasce da se druzim sa ljudima zbog kojih ne volim svoj grad...
    ...ne mogu sada da ti objasnjavam...jer je suvise komplikovano,i mislim da ti to ne bi shvatila...naravno,nemoj da se vredjas,nije nista licno...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #55
    pogledate i upoznate se sa znamenitostima grada
    - Vršačka kula - utvrđenje iz XIV veka na vršačkom brdu
    - Gradska kuća (Magistrat) - sastoji se od tri zgrade građene u tri veka
    - Saborna crkva (Velika) - posvećena Svetom ocu Nikolaju iz 1785
    - Vladičanski dvor - iz XVII veka sa veoma bogatom riznicom
    - Manastir Mesić - iz XVI veka udaljen od Vršca 10 km
    - Rimokatolička crkva - posvećena Svetom Gerhardu iz 1863. godine
    - Stara apoteka na stepenicama iz XVIII veka - stalna postavka muzeja

    pa da pocnem sa Vrsackom kulom





    VRŠAC

    U vinogradarevoj ruci
    Pruženoj iz oblaka
    Zlatan grozd

    U jednom zrnu kula od kukuruza
    U drugom čaroban breg
    U trećem ravnica majka

    U ostalim zrnima
    Ulice zaspale u podne
    I poslednje neukroćene gajde
    Veće nego Gradska kuća

    I neki visokoučeni zvonici
    I pšenicni dvori i škole tišine
    I radionice ljudi-pčela

    Vinogradareva ruka pomaže
    Grozdu da zri
    I brani ga od zlatokradica


    Vasko Popa

    Poruku je izmenio simke, 17.12.2007 u 17:21
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  11. #56

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...mala...ajde ne lupetaj...ispasce da se druzim sa ljudima zbog kojih ne volim svoj grad...
    ...ne mogu sada da ti objasnjavam...jer je suvise komplikovano,i mislim da ti to ne bi shvatila...naravno,nemoj da se vredjas,nije nista licno...
    hvala ti za ovo "nista licno" a sta bi sa onim "mala...ajde ne lupetaj"?
    ovo pokazuje samo tvoje ponasanje i nacin izrazavanja, da se na ovakav nacin obracas nekom koga i ne poznajes.

    Ne zelim da ova tema bude mesto za nase diskusije i polemike.
    Reci cu ti sledece:
    Nemoj mi reci da su ti krivci Sterijino pozoriste, Vrsacka kula, Vrsacki vinogradi, Vladicanski dvor, Mnastir Mesic, Uciteljska skola, Aerodrom, Milenium ili mozda Jovan Sterija Popovic, Paja Jovanovic i jos mnogi drugi.
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  12. #57

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat sussi kaže: Pogledaj poruku
    hvala ti za ovo "nista licno" a sta bi sa onim "mala...ajde ne lupetaj"?
    ovo pokazuje samo tvoje ponasanje i nacin izrazavanja, da se na ovakav nacin obracas nekom koga i ne poznajes.

    Ne zelim da ova tema bude mesto za nase diskusije i polemike.
    Reci cu ti sledece:
    Nemoj mi reci da su ti krivci Sterijino pozoriste, Vrsacka kula, Vrsacki vinogradi, Vladicanski dvor, Mnastir Mesic, Uciteljska skola, Aerodrom, Milenium ili mozda Jovan Sterija Popovic, Paja Jovanovic i jos mnogi drugi.
    ...ok,izvini...u pravu si bio sam grub...
    ...sada pogledaj svoj zadnji pasus...posle nemoj da se cudis ako ti nesto slicno napisem...pozdrav i izvini jos jednom...
    ...hell ain't a bad place to be......

  13. #58

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...simke...svidja mi se sto si ok momak...fin,skoro kao Bajaga...
    Razmišljam ... ovo treba da shvatim kao pohvalu od R&R iskusnog furundžije ... pa, OK. Hvala na pohvali.


    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...verovali ili ne,ja svoj grad mrzim...necu obrazlagati zasto,zato ga necu ni opisivati...mislim da su najgori ljudi u Vrscu...mozda preterujem,mozda sam lood,ali tako je...
    Mržnja je vrsta osećanja, čim nisi ravnodušan znači da ti je stalo do tvog grada, da mu ne okrećeš leđa i da ga ne zaboravljaš niti se miriš sa postojećom situacijom.

    Pretpostavljam da ćeš pobediti ako se budeš borio, pa ma kakve god da su vetrenjače u pitanju.

    Najgorih ljudi svi mi imamo u sasvim dovoljnoj meri u svim našim gradovima ... jednostavno ne oskudevamo u takvima ali mislim da su manjina koja kvari vidike i zaklanja mnogo veći broj onih koji zaslužuju da su u prvom planu.

    PS.
    Da li preteruješ i da li si lood, ne bih komentarisao.
    Imaš pravo na svoj ugao posmatranja, pravo na svoj stav i mišljenje pa ...
    ako ti počupaju žice sa gitare sam si kriv

  14. #59

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Razmišljam ... ovo treba da shvatim kao pohvalu od R&R iskusnog furundžije ... pa, OK. Hvala na pohvali.




    Mržnja je vrsta osećanja, čim nisi ravnodušan znači da ti je stalo do tvog grada, da mu ne okrećeš leđa i da ga ne zaboravljaš niti se miriš sa postojećom situacijom.

    Pretpostavljam da ćeš pobediti ako se budeš borio, pa ma kakve god da su vetrenjače u pitanju.

    Najgorih ljudi svi mi imamo u sasvim dovoljnoj meri u svim našim gradovima ... jednostavno ne oskudevamo u takvima ali mislim da su manjina koja kvari vidike i zaklanja mnogo veći broj onih koji zaslužuju da su u prvom planu.

    PS.
    Da li preteruješ i da li si lood, ne bih komentarisao.
    Imaš pravo na svoj ugao posmatranja, pravo na svoj stav i mišljenje pa ...
    ako ti počupaju žice sa gitare sam si kriv
    ...kuji bre da mi cupa zice?
    ...zezao sam se malo sa tobom,mojne se ljutis ono za Momcila...
    ...jednoga dana,kada me ne bude mrzelo,kada budem imao dovoljno vremena i kada se "otvorim"...objasnicu ti sve o mom gradu na ovoj temi...
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #60

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    nastavljam o znamenitosti grada Vrsca

    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

Strana 4 od 15 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Razgovori o seksu
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.05.2011, 19:33
  2. Slobodni zidari = Masoni
    Autor Nennad u forumu Religija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.02.2011, 15:01
  3. Godišnji odmor/slobodni dani
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 13.02.2011, 14:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •