Promena imena grada Zrenjanina

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za promenu imena grada Zrenjanina?

Učesnika ankete do sada
135. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    33 24.44%
  • Ne

    72 53.33%
  • Da, ali ne u Petrovgrad

    19 14.07%
  • Svejedno mi je

    11 8.15%
Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 126
  1. #1

    Promena imena grada Zrenjanina

    Danas sam gledala neki prilog na RTS-u i ispitivanje građana Zrenjanina da li su za promenu imena ovog grada ili ne. Suština je u tome da se ova inicijativa nešto forsira u poslednje vreme, jer su svi ostali gradovi koji su nosili ime iz komunističkog perioda to ime i promenili, samo je Zrenjanin ostao - Zrenjanin.
    Naravno, shodno današnjim uslovima, inicijativa je da se Zrenjanin vrati u Petrovgrad, iako je ovaj grad nosio ime Petrovgrad svega 10-ak godina.

    Posebno su me zanimali komentari građana na ovu temu, pa sam ih pažljivo saslušala i shvatila sledeće:
    • građanima je potpuno svejedno kako se grad zove i ni najmanje im ne smeta sadašnje ime grada, iako skoro niko ne zna ništa o Žarku Zrenjaninu, sem da je bio narodni heroj,
    • građani su mišljenja da, ukoliko već bude raspisan referendum na nivou opštine, se na listiću nađu i Petrovgrad i Veliki Bečkerek,
    • građani su mišljenja da imaju mnogo većih problema od naziva grada,
    • jedan jako mali broj građana izjavio je da bi oni baš želeli da se grad nazove po Kralju Petru.
    Zrenjaninci, i svi ostali koji imaju mišljenje o ovoj temi, da li ste za promenu naziva grada, ili ne? Da li se i vi slažete sa razlozima koje je navela većina građana ili imate svoje razloge?

  2. #2

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Lično mislim da Zrenjaninci imaju mnogo većih problema od imena grada, a ako već oće da ga menjaju neka ga menjaju u Bečkerek jer to jedino ima nekakvog smisla. A Petrovgrad? hmmm, čista ideologija čini mi se.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  3. #3

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Jedino bi naziv Bečkerek imao smisla.....

  4. #4

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Iako nisam iz Zrenjanina mislim da ime gradu ne treba menjati, Zrenjanin je bas cool a iskreno mislim da je glupost menjati ime bilo kog grada, kao sto je glupost i menjati svoje ime sa 20-30 godina. Razumem zasto su imena promenili Titograd i Titov Vrbas, ali ne vidim sta fali Zrenjaninu
    Evo, promenila sam potpis

  5. #5

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Protiv sam promene imena,a ako baš mora,bolje Bečkerek,ionako ga mnogi tako nazivaju!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  6. #6

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Bečkerek je OK, sve drugo nema smisla.

  7. #7

    02 Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Onaj ko se toga setio sto ne proseta leti preko pesackog mosta da udahne "svez" miris "leta", oma ce da mu se prosvetli i da ga udari skleroza .....o cemu je on to pricao.

  8. #8

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Upravo to sam i ja pomislila... Toliko je drugih stvari koje bi trebale imati prioritet, a oni razmišljaju o promeni naziva. Strašno

  9. #9

    04 Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Ja sam za to da se održi referendum, pre svega zbog toga da bi se ova stvar već jednom stavila ad acta i da bi se prestalo večito naklapati o njoj kad god je predizborna kampanja ili kad, kao što rekoste, treba Zrenjancima skrenuti pažnju sa toga da se svaki dan truju sopstvenom vodom i da im Begejom plivaju ribe koje su mutirale. Jednostavno, neka reč građana presudi i gotovo. Na referendumskom listiću neka budu i Zrenjanin i Petrovgrad i Bečkerek, pa koji dobije najviše glasova.

    Ako još uvek budem Zrenjaninac kada se to bude dešavalo, glasaću za Petrovgrad. Naravno, apsolutno se slažem sa svim argumentima da je i taj naziv ideološki, kao i da praktično nikad nije zaživeo, ali između ova tri biram njega, pa... Zaživeće. Čak mi je i Bečkerek logičniji od Zrenjanina i sviđa mi se. Ne bih imao ništa protiv da se grad tako zove, bez obzira što ime nije na srpskom jeziku.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  10. #10

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Jedini kompromis po meni bio bi da se moj grad zove Bečkerek-Nova Barselona-Petrovgrad-Zrenjanin, mislim zašto grad ne bi imao više imena, ili nešto tipa: ''evo ti spisak, a ti odaberi kako ćeš da ti upišemo u LK''.
    Lično, ja ću doveka ostati Zrenjaninac, kao što je moj pokojni deda uvek govorio da je Bečkerečan, što me je kao klinca zbunjivalo jer sam mislio da mi je deda zemljak i to iz iste ulice, iste kuće, a opet rođen u drugom gradu.

    Poenta mog lupetanja:''Trenutno je jedan od najmanjih problema u mom gradu kako će se on zvati...''
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  11. #11

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Живео сам у Зрењанину годинама, јако волим тај предивни мртви град. По мени треба мењати име, и то искључиво у Петровград. По Краљу Петру Првом Ослободиоцу који је ослободио српске земље, који је водио Србију кроз њено најбоље раздобље, који је заслужио да се један град зове по њему, чији споменик стоји у центру Петровграда. Аргументи типа "на ово смо се навикли" су ми увек ишли на живце. Навићи ћете се онда и на ово. Или приче типа "има већих проблема". Па нико није рекао да све остало треба да стане и да се не решава док се име не промени.
    Ја сам против било каквог референдума, гласања - једноставно да скупштина општине донесе одлуку о враћању имена Петровграду. Нису ни комунисти спроводили референдум кад су га укидали.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #12

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Kako bilo, Zrenjanin je ok, ljudi (uglavnom mladji) su se navikli na njega, vise to i ne shvataju kao ime narodnog heroja, vec kao rec koja im je porilicno draga (nadam se) i to je dobro.
    U isto vreme ako ste malo obilazili okolna naselja, Melence, Taras, Elemir, Belo Blato, Lukino selo, Ecka, Aradac, Tomasevac, Mihajlovo, Orlovat, pa neke gradove, Kovacica, Pancevo, Kikinda,.... vecina ljudi u svakodnevnom razgovoru koristi ime Beckerek.
    U selima u kojima su uglavnom Ljudi naseljavani nakon drugog rata, Lukicevo, Ecka, Stajicevo, Despotovac, ....Ljudi koriste Zrenjanin
    O Petrovgradu govore uglavnom ljudi koji ne poznaju dusu grada i Vojvodine...
    a koji su uglavnom najglasniji u zahtevima da se ime grada promeni....
    Nekada je umesto spomenika K.Petru u centru stajao spomenik Kiss Ernetu...
    Hocemo li grad nazvati "Ernetovac" ili mozda "Kiss-grad", (ovo cak lepo zvuci...na engleskom) I on je kao i Kralj Petar nekoga "oslobodjao" ali nijedan "oslobodioc" nije oslobodio Ljude Vojvodine-svaki je oslobadjao "svoj narod" a ostalima kako bude.....(uglavnom losije nego pre)
    Kada sam vec dotakao pitanje i spomenika, gde su spomenici ljudima koji su ovaj grad izdigli iz blata (Pivara, Prva Tepihara u Monarhiji, Secerana, Zeleznicka radionica...ima jos puno) Ti ljudi su pomogli gradu mnogo vise nego neki oslobodioci, a njih nigde nema ni da se pomenu.
    Zrenjanin, ok...ali u dusi uvek ostaje Beckerek, kolektivna svest se ne moze tek tako nekim "resenjem" promeniti.

  13. #13

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Ja sam se rodila u ZRENJANINU i drugo mi ime ne treba! U cemu je tu fora? Neka menjaju sta god hoce, ali on ce za mene ostati Zrenjanin!!!!

  14. #14

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Dobro znate da Zrenjanin jos uvek nema status grada,meni licno ne smeta da ostane Zrenjanin,ali ako se nekada bude menjalo trebalo bi da se zove Petrovgrad,a i ima onaj veliki lepi spomenik u centru
    sledece godine u ovo vreme bicemo milioneri

  15. #15

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    za mene ostaje Zrenjanin,u secanje ,tu sam proveo,najlepse detinjstvo.kakav je takav je volim ga

Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Promena radnog mesta
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.04.2011, 22:28
  2. Promena korisnickog imena
    Autor Joca Šuca u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.07.2010, 13:43
  3. Promena mesta stanovanja zbog posla
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 13.11.2008, 22:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •