Najbolji komicar
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 30
  1. #1

    Najbolji komicar

    Ko je po vama najbolji komicar svih vremena, domaci, strani? Meni je Jerry Lewis neprevazidjen,posle njega Jim Carrey, Mr.Bin...a od domacih tu je Zoran Radmilovic, Ckalja itd
    Poruku je izmenio silvia, 04.12.2007 u 11:51
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Najbolji komicar

    Trenutno mi samo jedno ime pada na pamet: Danilo Bata Stojkovic! Covek je legenda!!! Nema filma u kojem je glumio a da nisam crkla od smeha!!!

  3. #3

    Odgovor: Najbolji komicar

    Uh... od domacih prosto ne mogu da se odlucim... recimo... Gagi Jovanovic, Bogdan Diklic, Lane Gutovic, Vesna Trivalic i jos gomila njih... Od stranih niko. Strane komedije ne gledam.
    "Lakoća navike me izbezumljuje", Margita Stefanović

  4. #4

    Odgovor: Najbolji komicar

    Od stranih Čarli Čaplin, Stanlio i Olio i Mr Bin. Znači neprevaziđeni su.

    Pošto nemamo domaće glumce poput gore navedenih, oni koje me uvek nasmeju do suza su Zoran Cvijanović, Bata Stojković, Čkalja i Bogdan Diklić.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  5. #5

    Odgovor: Najbolji komicar

    Da ne pominjem one crno bele, izdvajam ove: Steve Martin, Eddie Murphy, Robin Williams, John Cleese, Rowan Atkinson, Richard Pryor, Leslie Nielsen, Whoopi Goldberg, Chevy Chase, Bill Cosby, Vudi Alen, Louis de Funes...

    Evo sad kontam nešto da ne mogu da se setim ženskih stranih imena, ukočio mozak, samo Vupi i ne znam da li je tema vezana isključivo za komičare ili i za one ljude koji u komediji umeju da se snađu (Robin Williams je imao i ozbiljnije uloge, i svuda se snalazi, jer je glumac na kvadrat, ali kad je reč o komediji on je fontana komedije, možeš se smejati u nedogled a sve deluje tako spontano... i Tom Hanks, takođe), kao npr John Lithgow čovek koji se snalazi u komediji kao riba u vodi... uloga u trećem kamenu toliko upečatljiva da kad god ga vidim u nekom filmu, a on otprilike ima ulogu psihopate, ne mogu da ga shvatim ozbiljno.

    Elem, više volim da vidim svestranog glumca koji će se snaći i u komediji ili će me pre nasmejati nešto od onoga od koga se to ne očekuje (Jack Nicholson itd npr),nego komičara po difoltu.

    I Jim Carrey mi je odličan, ali ponekad mi baš žulja oko, ne volim ni preterivanje.

    Od domaćih, Todorović, Stojković, Cvijanović, Radmilović, Petrović, Simić, Jovanović... ma mnogo ih je. Takođe i tu više volim onoga ko će se snaći svuda, u svakom žanru... kao Vujisić npr.

    Što slabo žena ima??? Ili ja ne mogu da se setim? I nekako imam utisak da sam zaboravila nekog jako bitnog, no, dopunićemo se
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Najbolji komicar

    Definitivno Robin Williams, naravno ima jos dosta dobrih komicara, ali Robina jos niko nije nadmasio (po meni)
    neunistiva zlojebaba!

  7. #7

    Odgovor: Najbolji komicar

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Što slabo žena ima??? Ili ja ne mogu da se setim?
    Ja sad razmisljam, i stvarno ne mogu da se setim ni jednog zenskog komicara, sem Whoopi Goldberg
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  8. #8

    Odgovor: Najbolji komicar

    Jim Carrey,Mr Bin,Steve Martin, Eddie Murphy...

    Domaći su svi sem Čkalje u "Lepa sela lepo gore"... i "Maratoncima..."

  9. #9

    Odgovor: Najbolji komicar

    Od domatjih - Chkalja
    A od stranih - Roberto Benigni

    Premda i svi oni shto ste ih nabrojali.

  10. #10

    Odgovor: Najbolji komicar

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    I nekako imam utisak da sam zaboravila nekog jako bitnog, no, dopunićemo se
    Janeane Garofalo ona me prosto odushevljava
    Ben Stiller, Adam Sandler
    moomoo meee jooouu

  11. #11

    Odgovor: Najbolji komicar

    Kao i svaki klinac voleo sam da kledam smesne pokretne slike. Nekako su mi tada bili najomiljeniji neizostavni Stanlio i Olio. Carli Caplina sam tek imao nerava da pogledam, dok za Bastera Kitona nisam shvatao zasto ga uopste i prikazuju. Kod ova tri primera sada je stvar sasvim drgacija. Na prvom mestu je Baster, ispred Caplina, a simpaticni Debeli i Mrsavi su ipak dosta dalje od prvoplasiranih. Kao odrastao sam shvatio i da su komicari, u stvari, i cesto i najbolji majstori glumackog zanata.

    Od nesto modernijih komicara, ostali su mi u sjajnim uspomenama Keri Grant, Dzek Lemon, Volter Metju, Doris Dej, Sirli Meklejn, Fernandel i Toto...

    Danas je situacija dosta slozenija sa niz sjajnih komicara, a i vrhunski humor dobija u svojoj slozenosti i oporosti. Kao najavngardnije komicare danasnjice svakako bih istakao pripadnike Leteceg Cirkusa Montija Pajtona: Majkla Pejlina, Terija Dzounsa, Erika Ajdlija, Dzona Klizija, Grejema Cempena i Terija Gilijama. Verujem da su svi oni i dan danas sinonim za komediju najviseg dometa...

    Od nasih komicara ostao mi je u secanju Mija Aleksic ne samo kao najbolji komicar, vec i kao najbolji glumac sa ovih prostora. Bilo bi nepravedno izostaviti Ckalju, Zorana Radmilovica, Batu Stojkovica, Petra Kralja itd. Od komicarki su tu: Ljubinka Bobic, Radmila Savicevic, Radmila Zivkovic, Vesna Trivalic...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Najbolji komicar

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Ja sad razmisljam, i stvarno ne mogu da se setim ni jednog zenskog komicara, sem Whoopi Goldberg
    uvek ste nadrndane i boli vas glava to vam je stalna uloga

    a od muških Radmilović ...
    Ko je za jednu voznjicu

  13. #13

    Odgovor: Najbolji komicar

    Od domaćih Zoran Radmilović,Bata Stojković,Ljuba Moljac,Nikola Simić,Radmila Savićević,Seka Sablić,Milena Dravić,Vesna Trivalić.
    Ma ima ih dosta.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  14. #14

    Odgovor: Najbolji komicar

    Od bivsih (onih koji vise nisu medju zivima) Ckalja je bio vrh, a od sadasnjih Lane Gutovic
    ...................

  15. #15

    Odgovor: Najbolji komicar

    Zoran Radmilović,Bata Stojković,Nikola Simić,Radmila Savićević,Seka Sablić,
    Bora Todorović.Gidra Bojanić...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najbolji SF film
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 26.02.2019, 20:56
  2. Najbolji režiser...
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 04.12.2018, 09:13
  3. Najbolji glumački par?
    Autor Goga u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 04.12.2018, 09:12
  4. Otiš'o je najbolji od nas. - Slava mu.
    Autor AdrijanKronauer u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.12.2010, 09:37
  5. Najbolji od najgorih
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 24.11.2010, 21:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •