Nastavi pričicu
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 49

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Nastavi pričicu

    Ako ste raspolozeni hajdmo zaigrat josh jednu igricu, verovatno je svi dobro znate .. Ja cu zapocheti prichu, a na vama je da je nastavite kako znate i umete . Mislim da je najbolje da svako pishe u svom rodu

    Dakle

    Toga jutra kao i obichno ishao sam u shumu da vezzbam karate Shuma je blizu moje planinske vikendice i ima zgodan izolovani proplanak. Miris borovine prozziima alveole, a cvrkut ptica tek po neked poremeti neki zalutali sakupljach pechuraka. Tek shto sam pocheo obuzelo me osecanje da me neko posmatra.Sezona pechuraka odavno je proshla.Okrenuo sam se ...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Nastavi prichicu

    ... i ugledala veselu siluetu starog šumara Zaharija, kako mi se približava, skakućući sa noge na nogu. Odlučih da odradim još jedan mavaši geri na brzaka, pre nego se upustim u neizbežno čavrljanje sa mudrim Zaharijem...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Nastavi prichicu

    Na brzi okret mavashija veselo se nadovezao korak, te ja gotovo doskakutah do starog shumara. Taj je bogme vido chuda i stvari i shumskih se pricha naslushao i naprichao vishe neg uchitelj Pera iz Donjeg Borovika. Pogledashe me starachki vodenaste, al josh uvek zivahne i dobronamerne, plave ochi. Znamo se dobro nas dvojca. Od njegovog sina sam kupio plac, a njegov brat, najmladji od dvanaestoro dece mi je gradio vikendicu..

    -Opet mi bijesh shumu, reche veselo.. bolje da si uzeo ashov pa zasadio koje drvo...Vidish ona brda tamo, sve je to bila shuma tamo kad sam ja bio dete..

    Zaharije ima puno veselih pricha iz detinjstva. Kada on pochne svoju prichu svi slushaju. Deca ostavljaju svoje igre .. Zene spushtaju preslice.. Mushkarci naspu josh jednu i zatvore flashu.

    Odmah sam stekao osecaj da nije tu samo da bi mi prichao priche o svom detinjstvu. U ruci je nosio torbu u kojoj choobani obichno nose svoj ruchak i vode za dan.. A on nikad nije imao ovce. Mozda je neshto doneo bash meni, a mozzda je krenuo u susedno selo i poneo ruchak jer je selo na dan hoda...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 15.04.2006 u 20:22
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Nastavi prichicu

    ... Ne očekuj da ti pričam neke dogodovštine iz detinjstva, mlada damo! - reče, čitajući mi misli... Ovaj stari momak našao je ljubav svog života, u susednom selu. Madam voli kajmak, pa joj nosim malo, onog našeg, starog, slanog!

    Počela sam da se oblizujem, a on me potapša po ramenu... - Ajde, ajde, žurim sada, a ti ćeš kod deda Zaharija u sredu, znaš da nam je to dan za satiranje pihtija i takmičenje u podrigivanju! Biće i kajmaka, ne brini. A staru lejdi ću da uposlim kod šporeta, vruće lepinje da nam isporučuje... i da peva!

    Volela sam te srede kod Zaharija. Skupljalo se tamo dosta naroda. Naravno, uvek je smišljao neke zadatke, koje bismo mi mlađi završavali, kako bismo "zaradili" za još neku đakoniju iz Zaharijeve kuhinje.

    Ovaj put vas čeka kalemljenje voća - namignu on, i odskakuta dalje...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Nastavi prichicu

    Chika Zaharije ima dve zanimacije u zivotu od kako se penzionisao posle 40 godina sluzzbovanja po shumama okruga, a to su sredovechne raspushtenice i njegov stari vocnjak.

    Njegova kuca je uvek bila puna komshijske dechurlije. Uvek je neki komshija bash sad krenuo da obidje livadu pa svrnuo kod Zaharija na rakiju od bash njegovih krushaka iz bash njegovog vochnjaka. I uvek su dechurlija po neshto raduckala.

    Stari Zaharije nam nikad nije davao neke vaznije poslove, obichno bi nas poslao da skupljamo shljive ili da hranimo zivinu.I uvek bi se to pretvorilo u mnogo vishe cike i vriske nego u posao... I uvek bi se kao nagrada nashla neka krushka ili jabuka, malo kajmaka u lepinji ili CHAK kocka shecera..

    O kalemljenu nisam znao bash nishta ... Pitacu majku shta je to, pomislih ...

    Sagnuo sam se, ubrao par borovnica, tek da se osladim, i krenuo ka izlazu iz shume, pored izvora. Izvor su seljaci ogradili starim izdubljenim bukovim deblom. Hladnoca njegove vode za sekund hladi ruke do kostiju..
    Umio sam se. Kazu da se svi vilenjaci iz ovog kraja skupljaju pred jutro bash na ovom izvoru nakon celonochnih igranki po proplancima.. I stvarno chesto na livadi pronalazim tragove njihovih terevenki..Krenuh ka kuci.. Jedna vrana zagrakta sa obliznjeg bora..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 15.04.2006 u 21:23
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Nastavi prichicu

    taman se okrenuh na peti da cu krenem, kad nesto zashushti tamo iza stene kod onog zbuna.. u vazduhu sam osecao miris jorgovana, pershina i neceg treceg poznatog, ali nijesam mog'o da odgonetnem sta je.. zastanem.. i oslushnem.. mrtva tishina.. samo fijuk vetra i cvrkut ptica.. krenem korak dva.. kad opet nesto zashushti.. poviknem 'ohaj!'.. opet tishina.. stajao sam tako na mestu.. i razmisljao dal' da virnem sta je u zbunu.. mozda je zmija.. a mozda je divlja machka.. odlucih da se ipak okrenem i krenem polako prema selu.. pocnem da zvizdim neku melodiju.. i krenem.. kad zachuh 'ohaj!'..
      Vrh

Slične teme

  1. Kamp oprema - nastavi spisak
    Autor Lady S u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 16.09.2015, 12:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •