Ilegalni imigranti
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Ilegalni imigranti

    U poslednje vrijeme ovdje u US se napravila se čitava frka oko ilegalnih imigranata. Navuklo se nekih 10-12 miliona Meksikanaca i "raje" iz Srednje Amerike. USA ima 300 miliona stanovnistava, znaci nesto oko 4% iligalnih radnika.

    "Kada ne bi tako zeljeli ne bi tako niti bilo".

    Sta vi o tome mislite?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Zahvaljujuci ilegalnom stanovnistvu u US su vrtovi i bazeni su lijepo ocisceni, jeftine kuvarice/sluskinje-partneri za natezanje...musko ili zensko uvjek se nadju potrebni...pa sta bi Amerikanci bez njih? Pitam ko ce brati sve one silne narandze i jagode i silno voce i povrce, kad svi postanu legalni...i koja je sledeca kost za glodanje bacena javnosti...

    Meni imigranti ne smetaju. Ovdje se cini da je vise domacih na benefitima nego stranaca, tj domaci nece raditi prljave poslove tako da - neko te poslove mora raditi...i zbog toga je drzava zatvarala oci pred njima.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #3

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Ovu drzavu, kao i sve duge naravno, samo zanimaju pare. E sad koliko god bile mizerne plate tih ljudi koji rade na crno drzava je na gubitku jer nikom od njih ne odbijaju od plata. E sad ako ih ima nekoliko miliona pa pomnozis to sa najminimalnijom satnicom vidis koliko oni novca imaju zagaranovano ako ih legalizuju. Koliku ce ulogu tu odigratijaki fabricki lobi to ce tek da se vidi. Jer ljudima koji upravljaju velikim kompanijama imigranti su na korist. Placaju ih neke minimalce, cak i ispod minimalne cijenerada , rade im poslove koji drugi legalni ranici nebi radili za te pare, a posebno domaci. Protjerati sve te ljude je nemoguce i mislim da ce im sada dati sansu da legalizuju svoj status i eto drzavi ekstra para za nove ratove.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    zar bi jedan prosechni amer radio najnize poslove za neku mizernu paru? pa naravno da ne bi.. za to postoje imigranti, i to najvise ljudi iz latinske amerike.. bez njih bi ova zemlja bila u rasulu.. kao sto se vi vec rekli, ko bi brao to silno voce da nema njih.. najvise sudja po vecini lokala operu upravo oni (izmedju ostalih imigranata).. a da ne pricam o onim jos nizim poslovima..
    meni oni apsolutno ne smetaju.. cak stovise nek se nasele i prenasele.. mozda ova zemlja postane shpanska kolinija mozda zatraze povrat davno oduzetih teritorija (nju meksiko, kalifornija, florida..)

    evo neki dan sam se cula s bakom.. kaze ona meni kao u fazonu kako ce uspeti da sazidaju taj zid izmedju granice? pitam ja 'bako, koji bre zid? o cem' ti pricas?' kaze ona da su na TVu rekli da ce sazidaju zid izmedju 'merichke i meksicke granice.. ne znam u kom je to kontekstu receno, ali me bas dobro nasmijalo..

  5. #5

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Uvek ce toga biti naravno.
    Samo se pitam da li bi primali nacije koji imaju u svojim drzavama mnogo manju zaradu i dosavsi kod nas u Jugu, u pocetku ilegalno radili za male plate, razmnozili se(grubo receno), potom deca im napredovala i preuzela polako poslove i politiku.
    Kako bi mi na to gledali?
    I tako u beskrajno!

  6. #6

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Kroz istoriju ekonomski migranti su najznacajnija pojava kulturnog kontakta (daleko nadilaze ratove, izbeglice, dokone putnike iz zadovljstva, hodocasnike i istrazivace/naucnike).

    U Juznu Kinu dolaze Vijetnamci, nekad rade na crno, iako je Kina na nivou Srbije, ako ne i manje razvijena po platama za domace stanovnistvo -- naravno stranci imaju mnogo vise.

    U Hong Kongu ima dosta Filipinaca, Malezijaca i Cejlonaca ("Lankanaca"? ili "Srilankanaca"?) koji rade te neke poslove tipa Meksikanaca u Kaliforniji, Nevadi, Teksasu... Ne znam da li su bar neki od ove dve poslednje grupe dosli legalno u vreme Commonwealtha.

  7. #7

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Citat yige_gui kaže:
    evo neki dan sam se cula s bakom.. kaze ona meni kao u fazonu kako ce uspeti da sazidaju taj zid izmedju granice? pitam ja 'bako, koji bre zid? o cem' ti pricas?' kaze ona da su na TVu rekli da ce sazidaju zid izmedju 'merichke i meksicke granice.. ne znam u kom je to kontekstu receno, ali me bas dobro nasmijalo..
    ne znam sta se desava sa gradnjom tog zida, ali onima duz granice uz obalu uopste nije dosadno... naime zica je idealna za odbojku i duz citave granice uz obalu ljudi igraju odbojku kazu za sad mexiko vodi sa 3:2 al anjbolje od svega je da ne mogu da se gloze oko poena, niko ne moze da dokaci suprotnu stranu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •