Ilegalni imigranti
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Ilegalni imigranti

    U poslednje vrijeme ovdje u US se napravila se čitava frka oko ilegalnih imigranata. Navuklo se nekih 10-12 miliona Meksikanaca i "raje" iz Srednje Amerike. USA ima 300 miliona stanovnistava, znaci nesto oko 4% iligalnih radnika.

    "Kada ne bi tako zeljeli ne bi tako niti bilo".

    Sta vi o tome mislite?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Zahvaljujuci ilegalnom stanovnistvu u US su vrtovi i bazeni su lijepo ocisceni, jeftine kuvarice/sluskinje-partneri za natezanje...musko ili zensko uvjek se nadju potrebni...pa sta bi Amerikanci bez njih? Pitam ko ce brati sve one silne narandze i jagode i silno voce i povrce, kad svi postanu legalni...i koja je sledeca kost za glodanje bacena javnosti...

    Meni imigranti ne smetaju. Ovdje se cini da je vise domacih na benefitima nego stranaca, tj domaci nece raditi prljave poslove tako da - neko te poslove mora raditi...i zbog toga je drzava zatvarala oci pred njima.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #3

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Ovu drzavu, kao i sve duge naravno, samo zanimaju pare. E sad koliko god bile mizerne plate tih ljudi koji rade na crno drzava je na gubitku jer nikom od njih ne odbijaju od plata. E sad ako ih ima nekoliko miliona pa pomnozis to sa najminimalnijom satnicom vidis koliko oni novca imaju zagaranovano ako ih legalizuju. Koliku ce ulogu tu odigratijaki fabricki lobi to ce tek da se vidi. Jer ljudima koji upravljaju velikim kompanijama imigranti su na korist. Placaju ih neke minimalce, cak i ispod minimalne cijenerada , rade im poslove koji drugi legalni ranici nebi radili za te pare, a posebno domaci. Protjerati sve te ljude je nemoguce i mislim da ce im sada dati sansu da legalizuju svoj status i eto drzavi ekstra para za nove ratove.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    zar bi jedan prosechni amer radio najnize poslove za neku mizernu paru? pa naravno da ne bi.. za to postoje imigranti, i to najvise ljudi iz latinske amerike.. bez njih bi ova zemlja bila u rasulu.. kao sto se vi vec rekli, ko bi brao to silno voce da nema njih.. najvise sudja po vecini lokala operu upravo oni (izmedju ostalih imigranata).. a da ne pricam o onim jos nizim poslovima..
    meni oni apsolutno ne smetaju.. cak stovise nek se nasele i prenasele.. mozda ova zemlja postane shpanska kolinija mozda zatraze povrat davno oduzetih teritorija (nju meksiko, kalifornija, florida..)

    evo neki dan sam se cula s bakom.. kaze ona meni kao u fazonu kako ce uspeti da sazidaju taj zid izmedju granice? pitam ja 'bako, koji bre zid? o cem' ti pricas?' kaze ona da su na TVu rekli da ce sazidaju zid izmedju 'merichke i meksicke granice.. ne znam u kom je to kontekstu receno, ali me bas dobro nasmijalo..

  5. #5

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Uvek ce toga biti naravno.
    Samo se pitam da li bi primali nacije koji imaju u svojim drzavama mnogo manju zaradu i dosavsi kod nas u Jugu, u pocetku ilegalno radili za male plate, razmnozili se(grubo receno), potom deca im napredovala i preuzela polako poslove i politiku.
    Kako bi mi na to gledali?
    I tako u beskrajno!

  6. #6

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Kroz istoriju ekonomski migranti su najznacajnija pojava kulturnog kontakta (daleko nadilaze ratove, izbeglice, dokone putnike iz zadovljstva, hodocasnike i istrazivace/naucnike).

    U Juznu Kinu dolaze Vijetnamci, nekad rade na crno, iako je Kina na nivou Srbije, ako ne i manje razvijena po platama za domace stanovnistvo -- naravno stranci imaju mnogo vise.

    U Hong Kongu ima dosta Filipinaca, Malezijaca i Cejlonaca ("Lankanaca"? ili "Srilankanaca"?) koji rade te neke poslove tipa Meksikanaca u Kaliforniji, Nevadi, Teksasu... Ne znam da li su bar neki od ove dve poslednje grupe dosli legalno u vreme Commonwealtha.

  7. #7

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Citat Gospod kaže:
    U Juznu Kinu dolaze Vijetnamci, nekad rade na crno, iako je Kina na nivou Srbije, ako ne i manje razvijena po platama za domace stanovnistvo -- naravno stranci imaju mnogo vise.
    na cemu baziras ovo lupetanje!? bas me zanima na osnovu cega generaliziras celu Kinu!? i jos k tome da je usporedjujes sa Srbijom.. naravno da Kina ima mnoge nerazvijene delove i da mora da poradi jos na mnogo cemu da bi ekonomski stala jos cvrsce na zemlju.. uostalom ruralna i urbana Kina nije za usporedjivanje..
    moomoo meee jooouu

  8. #8

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Citat yige_gui kaže:
    evo neki dan sam se cula s bakom.. kaze ona meni kao u fazonu kako ce uspeti da sazidaju taj zid izmedju granice? pitam ja 'bako, koji bre zid? o cem' ti pricas?' kaze ona da su na TVu rekli da ce sazidaju zid izmedju 'merichke i meksicke granice.. ne znam u kom je to kontekstu receno, ali me bas dobro nasmijalo..
    ne znam sta se desava sa gradnjom tog zida, ali onima duz granice uz obalu uopste nije dosadno... naime zica je idealna za odbojku i duz citave granice uz obalu ljudi igraju odbojku kazu za sad mexiko vodi sa 3:2 al anjbolje od svega je da ne mogu da se gloze oko poena, niko ne moze da dokaci suprotnu stranu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  9. #9

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Citat yige_gui kaže:
    na cemu baziras ovo lupetanje!? bas me zanima na osnovu cega generaliziras celu Kinu!? i jos k tome da je usporedjujes sa Srbijom.. naravno da Kina ima mnoge nerazvijene delove i da mora da poradi jos na mnogo cemu da bi ekonomski stala jos cvrsce na zemlju.. uostalom ruralna i urbana Kina nije za usporedjivanje..
    Posto u Kini zivim dve godine, i posto vidim da ti lupetas o "ruralnoj i urbanoj Kini" (sto je tipicna predrasuda neobrazovanih zapadnjaka),

    mene bi zanimalo da li ti zbog svog nerazumevanja srpskog, generalne neobrazovanosti, ili tek animoziteta prema mojim komentarima,

    promovises besmislenu tvrdnju da sam uporedjivao bilo sta osim prosecne plate dveju zemalja (pa i kao merila prosecnog trenutnog nivoa razvijenosti, bez obzira na sve razlike medju Srbijom i Kinom u svakom drugom pogledu)?

  10. #10

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Bas prije neki dan gladam neku emisiju o ilegalnim imigrantima. Meksikanci potpuno naselili jedno mjesto u Koloradu. U jednoj skoli ima 99.9% Latinosa i 0.1% (kako oni kazu) Anglo-djaka.

    Svi se slazu da su im (ilegalni) imigranti neophodni za "gradjevinu", jer Ameri takve poslove jednostavno nece da rade, ali opet se zale da Latinosi nece da se asimiliraju u "americku" kulturu i da pricaju engleskim jezikom, vec non-stop potenciraju "tu svoju kulturu". Ameri kazu da se vec tamo osjecaju ko manjina. U Americi je Spanski jezik vec postao pa skoro svuda ravnopravan sa engleskim...

    Meni sve to lici na tihu migraciju naroda...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  11. #11

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Buš: Tim zakonskim predlogom ?e biti rešen status 12 miliona ljudi

    24/06/2007

    Predsednik Buš se založio za reformu imigracionog zakona u Kongresu koji su ve? jednom odbacili ?lanovi njegove sopstvene stranke. Istovremeno, opozicione demokrate se zalažu da predsednik odvoji više sredstava za beneficije namenjene vojnim veteranima.

    Izmena ameri?kog imigracionog zakona je ove godine najve?i zakonodavni cilj predsednika Buša. Do sada su najve?a prepreka na tom putu bili njegovi republikanci, koji se protive dvostrana?kom zakonskom predlogu zbog toga što smatraju da predstavlja amnestiju za imigrante koji su ušli u zemlju ilegalno. S obzirom da debata o toj meri treba da se nastavi u naredne nedelje, predsednik Buš brani taj zakonski predlog rekavši da se njime ne nagradjuje ilegalna imigracija:

    Kada osiguramo pograni?nu bezbednost, tim zakonskim predlogom ?e biti rešen status 12 miliona ljudi koji su sada u našoj zemlji ilegalno. U skladu sa ovim zakonskim predlogom, ti radnici ?e dobiti priliku da ispoštuju zakon. To nije amnestija. Predvidjene su nov?ane kazne za one koji izadju iz ilegale.

    Ilegalni imigranti bi morali da prodju detaljnu proveru, plate globu i obezbede posao. Oni takodje ne smeju biti osudjivani i moraju se obavezati da ?e kasnije nau?iti engleski jezik da bi ispunili uslove za vizu. Ako žele stalni boravak u zemlji oni ?e morati u skladu sa pomenutom merom da plate dodatnu globu i vrate se u svoje mati?ne zemlje da bi odande podneli molbe. Uprkos tim zahtevima, republikanci u Senatu su pre dve nedelje blokirali taj zakonski predlog. Anketa mreže CBS i dnevnika Njujork Tajms navodi da to pitanje deli predsednikovu politi?ku stranku: 41 posto odobrava njegov pristup, dok se 47 posto republikanaca protivi. U svom redovnom radio govoru predsednik Buš je ju?e naglasio da sprovodjenje tog zakona uklju?uje i zabranu onima koji budu uhva?eni u pokušaju da ilegalno udju u zemlju da se ikada vrate u Sjedinjene Države sa radnom ili turisti?kom vizom.

    U odgovoru demokrata, kongresmen iz Teksasa ?et Edvards, rekao je da su za predsednika Buša i republikance u Kongresu ve?i prioritet smanjenje poreskih stopa za bogate no zdravstvena nega za vojne veterane. Predstavni?ki dom koji kontrolišu demokrate je prošle nedelje odobrio najve?e do sada pove?anje sredstava za zdravstvenu negu veterana od 6 milijardi dolara za 2008. godinu. To je blizu ?etiri milijarde više nego što je predsednik tražio u svom budžetu.

    Nedeljama je budžetski ured Bele ku?e pretio da ?e staviti veto na taj zakonski predlog. Na svu sre?u predsednik je kona?no odustao od te pretnje, ali tek pošto je Kongres jasno stavio do znanja da ?e oboriti taj veto.

    Predsednik Buš je rekao da ?e staviti veto na druge troškove koji prevazilaze njegove zahteve u budžetu, uklju?uju?i 37 milijardi dolara za Sekretarijat za unutrašnju bezbednost, što je dve milijarde dolara više nego što je on predvideo.

    (VOA)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  12. #12

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Senat blokirao Bušov plan imigracione reforme

    28/06/2007


    Pristalice zakona cije je usvajanje u Senatu blokirano, u Arkansasu
    Americki Senat je ponovo blokirao sveobuhvatni zakonski predlog o reformi imigracionog sistema, što je veliki poraz za predsednika Buša kome je to bilo prioritetno pitanje unutrašnjopoliti?ke agende. Ju?erašnjim glasanjem u Senatu debata o tom zakonskom predlogu verovatno je odložena do posle predsedni?kih izbora u novembru naredne godine. Saradnica Glasa Amerike Debora Tejt izveštava sa Kapitol Hila:

    Senat je glasao - 46 za prema 53 protiv da se ograni?i debata i glasa za zakonski predlog u na?elu. U skladu sa senatskim regulama, potrebno je 60 glasova od 100, da se neki zakonski predlog stavi na glasanje. Pomenutom merom bile su predvi?ene oštrije mere za pograni?nu bezbednost, program za sezonske radnike i momentalno pružanje legalnog statusa za, kako se procenjuje, 12 miliona ilegalnih imigranata u Sjedinjenim Državama. Senator Ted Kenedi je bio klju?ni pobornik ovog zakonskog predloga.

    Godinu za godinom imamo porozne granice, godinu za godinom tolerišemo eksploataciju radnika, godinu za godinom gledamo ljude koji žive u strahu u okviru naših granica. Ovo je prilika da sve to izmenimo.

    Medjutim, Kenedijev apel nije bio dovoljan da se prevazidje opozicija, primarno od zakonodavaca iz predsednikove republikanske stranke. Oni tvrde da ovaj zakonski predlog ne pruža dovoljno dobro obezbedjenje granica te da ?e njime, obe?anjem o državljanstvu, biti nagradjeni svi koji su ilegalno došli u zemlju.

    Medjutim, mnoge demokrate i njihovi saveznici - radni?ki sindikati, takodje se protive toj meri, jer bi se, kako kažu, programom za sezonske radnike kreirala podklasa jeftine radne snage.

    Senatori su primili brojne pozive raznih grupa koje se protive ovom zakonskom predlogu, u kojima je traženo da se ova reforma ne sprovodi u skaldu sa predloženim zakonom. To je o?igledno urodilo plodom.

    Predsednik Buš je reagovao na odluku Senata, tokom posete isto?noj državi Rod Ajlendu:

    Ilegalna imigracija je jedna od najve?ih briga ameri?kog naroda i propust Kongresa da deluje po tom pitanju je razo?arenje.

    Pristalice zakonskog predloga, medju njima i senator Kenedi, obe?avaju da ?e pokušati ponovo da ga proguraju. Medjutim, s obzirom na to da ?e se predsedni?ka kampanja uveliko zahuktati u drugoj polovini ove godine, mnogi zakonodavci veruju kako je malo verovatno da ?e o ovom pitanju, uzevši u obzir uzavrelu strana?ku atmosferu i kampanju, biti debate sve dok novi predsednik ne preuzme položaj u januaru 2009.

    Predstavni?ki dom se nije ni izjašnjavao o svojoj verziji imigracionog zakona, iš?ekuju?i da to najpre u?ini Senata.

    (VOA)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  13. #13

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Jucerasnja glavna vijest kod nas na lokalnoj televiziji je da je nas serif upao u neku fabriku sa svojim ljudima i uhapsio oko 50 ilegalnih imigranata uglavnom iz Meksika.

    Ja mislim da je ovaj nas serif jedinstven po tome sto lovi ilegalce. Sad te ljude treba da deportujunazad u Meksiko.

    Uzasno je tezak zivot kad zivih kao ilegalac. Em ne mozes da dobijes dobar posao, em radis za bijednu satnicu a zivis u strahu od deportacije. Strasno!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  14. #14

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Nije samo kod vas Irki.Kod mene na jugu ista prica,serifi su dobili veca ovlascenja tako da se trenutno uzurbano treniraju i uskoro ce poceti velika hajka na ilegalce.U Majamiju ih kupe sa ulica,ovde su pre dve nedelje imali akciju po restoranima,cak su i blokirali jednu jako prometnu raskrsnicu u jutarnjim casovima i legitimisali ljude.Nekad je ovo bila slobodna zemlja,polako i sigurno se pretvara u Gebelsovu Nemacku.Imam prijatelje kojima je zivot jednostavno unisten,citave porodice se rasturaju,dva moja radnika su vec deportovana,sve sto su stvorili u zadnjih deset godina je otislo u nepovrat,da budem iskren bice jos gore nego sto je trenutno,jednostavno gradske vlasti u mom gradu su pocele akciju ciscenja jer ne zele da placaju troskove koje donose ilegalni emigranti,zdravstveno,socijalno,skole,zatvori.Umes to da ih ubace u sistem i nateraju ih da placaju poreze oni su krenuli u drugu krajnost i to ce ih kostati.
    Poruku je izmenio irnik, 31.08.2007 u 00:11
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  15. #15

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Citat Captain Jack kaže: Pogledaj poruku
    Umesto da ih ubace u sistem i nateraju ih da placaju poreze oni su krenuli u drugu krajnost i to ce ih kostati.
    al fazon je sto sa mojm caletom rade likovi koji su ovde kao ilegalno a placaju nekakve poreze
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •