Ilegalni imigranti - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22
  1. #16

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Ako imaju ssc i prijavljeni su preko njega onda i moraju da placaju poreze.Trenutno su trn u oku oni koji su ovde bez ikakvih dokumenata,e sad sto ce u tim racijama stradati svi,to njih puno i ne zanima.Juce je ovde stvarno krenula velika hajka,panduri su zaustavljali ljude,proveravali,kazu da je samo juce uhapseno 150 ljudi,kod mene na poslu polovina radnika se uopste nece ni pojaviti danas,jos kad sam sinoc video i helikoptere u vazduhu shvatio sam da se bas i ne sale
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  2. #17

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Juce sam bas bio prijatno iznenadjen. Izlazim ja sa predavanja i vidim neki stand na kampusu, mislim nista cudno vjecito neko nesto promovise. No pritrcava mi od tamo lik koji sa mnom ima cas i kao ajd dodji ovamo da mi nesto potpises, znam da neces odbiti. Ajd reko da vidim sta je. Ugavnom grupa studenata na mom univerzitetu je osnovala asocijaciju i pokrenula niz akcija da se pomomogne ljudima koji su, kako oni kazu, "ilegalno" ovde. Ovo ilegalno je pod navodnicima jer za njih niko ovde nije ilegalno jer je americka vlada mogla da odreaguje puno bolje, jos davnih dana, ako su htjeli da sprece ulazak ljudi na granici sa Meksikom. Naravno da sam potpisao, nedostatak slobodnog vremena me sprecava da im se prikljucim. Ugllavnom nisu prvi univerzitet u KY koji je pokrenuo ovakvu akciju i za koji dan ce da salju peticiju u kongres da se zakon o amnestiji usvoji. Al sam bio bas iznenadjen koliko se ljudi potpisalo i to samo za par dana. Imali su stand u par molova i kao svi su iznenadjeni koliko su ljudi potpisivali peticiju.

    Ljudi uglavnom podrzavaju tu ideju e sad sto je kongres to odbacio, ko je i zasto je lobirao, ne'am pojma.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #18

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Ilegalni imigrant...pa to je ono sto nikada ne bih bila u svom zivotu, ama nikada. Za ovo sto sam rekla ne postoji stavka "Nikada ne reci nikada" definitivno ne!!!
    Zasto bih u todjoj zemlji bila imigrant, i zivela kao najveci pacov, kada u svojoj zemlji mogu biti lojalan gradjanin, odnosno pacov u gvozdjari (i opet pacov)!!!
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  4. #19

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Citat MamAna kaže: Pogledaj poruku
    Ilegalni imigrant...pa to je ono sto nikada ne bih bila u svom zivotu, ama nikada. Za ovo sto sam rekla ne postoji stavka "Nikada ne reci nikada" definitivno ne!!!
    Zasto bih u todjoj zemlji bila imigrant, i zivela kao najveci pacov, kada u svojoj zemlji mogu biti lojalan gradjanin, odnosno pacov u gvozdjari (i opet pacov)!!!
    primjecujem da imash vrlo negativno mishljenje o zemlji u kojoj zhivish.. izvini, ali meni to malo kontradiktorno..
    biti ili ne biti imigrant nije stvar lichnog izbora.. kao ujutro se probudim i odluchim "e danas bi malo za promenu mogla da budem imigrant na nedodredjeno vreme" hau jes nou
    mnogi su "prisiljeni" da budu imigranti jer su pobegli od surove stvarnosti vlastite zemlje, da bi u ovoj nashli neshto bolje.. koliko bolje, to je diskutabilno.. milioni meksikanaca crnchi najnizhe poslove, da bi dobili neku kintu.. mnogi skupljaju pare pa se vrate natrag.. znam dosta takvih sluchajeva.. sa nekoliko hiljada dolara doole komotno otvaraju svoje biznise i tako nastavljaju..

    nisam imigrant, ali imam brdo super drugara koji jesu.. neki su nashi, neki stranci.. i rade.. shljakaju, skupljaju kintu.. vecina njih se ili ozhenila/udala za papire, pa su u procesu da dobiju zelenu kartu.. neki smishljaju da upishu shkolu ili neshto tako.. znachi sve su to normalni ljudi koji su se jednostavno nashli u situaciji da nakon isteka vize kazhu "ili odo kuci da zhivotarim ili ostajem ovde kao ilegalac i radim za dobre pare" (usporedjujuci sa onim platama) nije lako doneti tu odluku.. ali ja ih razumem.. i podrzhavam naravno..
    jer nisu oni krivi shto je birokratija ove zemlje vishe nego strashna
    moomoo meee jooouu

  5. #20

  6. #21

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    dacu ti ja nekoliko primera iz moje okoline
    ukracaj se na neki od brodova, i kad dodjesh na odredishte, iskrcash se i vishe se ne ukrcash dodjesh turistichki i ostanesh vjechni turista dodjesh kao dadilja, odradish pos'o i onda se posle snalazish.. preplivash neku od velikih reka.. preskochish neki od zidova na granicama.. prepjeshachish pustinju u nadi da te uan-minut-men na granici nece uhvatiti.. to su ti neki od nachina da budesh ilegalni imigrant
    moomoo meee jooouu

  7. #22

    Odgovor: Ilegalni imigranti

    Не тако давно било је миграната и из Мађарске.

    Ime: 11225727_1043996472298620_5435606288187105487_n.jpg Pregleda: 91 Veličina: 44.2 KB
    Мађарске избеглице у Аустрији и Југославији 1956.

    200.000 Мађара примљено је без пасоша и виза, нахрањено, смештено и без задржавања расељено у 37. земаља света. Пола њих у року од три месеца.
    Пас ће те увек разумети

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •