Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 41
  1. #16

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    Uzvraćam komplimente za Vašeg psa, koji je pravi (u punom smislu te reči)...


    i nemojte ga ljubiti, ja još pljuckam dlake iz usta od Vašeg posta, jer linja se a i niste precizirali gde da poljubim Kruškicu...

    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  2. #17

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    Hahah..
    Moram ga poljubiti to mu je pozdrav od drugarice
    Evo i Johny uzvraca..


  3. #18

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    Htela bih da podelim sa vama lepe vesti, naime Johny-ju smo rezervisali drugaricu, evo njenih slika, da vidite koji je to slatkis:





    Poruku je izmenio marijana021, 14.05.2008 u 10:59

  4. #19

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    Jako vam je lepa bila Kruskica 1. Bas mi je zao sto je uginula.
    Nama je stigla nasa Angie, pa evo da postavim i malo novih slika.


    sa bracom..







    sa sestrom..

  5. #20

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    Kaako su medeni Koliko su stari?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #21

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    Da se pohvalim moja kuja Camika juče se oštenila ima 7 kučića

  7. #22

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    Cestitamo!
    Moze li koja slika od nje i stenaca?

  8. #23

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    Googleov prevod teksta o bernskom planinskom psu na wikipedi-ji:

    Бернесе моунтаин дог

    From Wikipedia, the free encyclopedia
    Извор: Википедија

    Bernese Mountain Dog
    Бернесе моунтаин дог
    The Bernese Mountain Dog
    У Бернесе планински пас
    Other names
    Остали називи
    Berner Sennenhund
    Бернер Сенненхунд
    Bouvier Bernois
    Боувиер Берноис
    Bovaro Bernese
    Боваро Бернесе
    Dürrbächler
    Дӱррбӓцхлер
    Nicknames
    Надимци
    Berner
    Бернер
    Country of origin
    Земља поријекла Швајцарска
    Traits
    Особине
    Classification & standards
    Класификација и стандардима ФЦИ
    Group 2 Section 3 #45 and 46
    Група 2 Поглавље 3 # 45 и 46
    standard
    стандардне
    АКЦ
    Working
    Радно
    стандардне
    АНКЦ
    Group 6 (Utility)
    Група 6 (Утилиты)
    стандардне
    ЦКЦ
    Group 3 - Working Dogs
    Група 3 - Уоркинг Пси
    стандардне
    КЦ (УК)
    Working
    Радно
    стандардне
    НЗКЦ
    Utility
    Утилиты
    стандардне
    УКЦ
    Guardian Dogs
    Гуардиан Пси
    стандардне

    У Бернесе Моунтаин Дог (који се називају и Бернер Сенненхунд или Боувиер Берноис) је свестране пасмине пољопривредног пас поријеклом из кантона у Берн у Швајцарску.
    Poruku je izmenio silvia, 05.11.2008 u 11:30 Razlog: Korekcija
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  9. #24

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    У Бернесе Моунтаин Дог (који се називају и Бернер Сенненхунд или Боувиер Берноис) је свестране пасмине пољопривредног пас поријеклом из кантона у Берн у Швајцарску.

    Опис

    Црни са белим прсима и преплануо (или хрђе) у боји маркација изнад очију, стране уста пред ноге и малу количину бијеле око прса.

    Изглед

    Тежина: 85-120 фунти (38-55кг.)
    Висина: 24-28 инча (61-71цм.)
    Премазати: Донекле дуго и било равно или лагано таласасти - У ретким случајевима може бити мало валовит
    Легло Величина: 8 СТЕНЦИ
    Лифе спан: 7 - 12 година

    А три боје пас великих површина, у "Бернер" (као што су они често називају) стоји 23 до 27.5 инцхес (58-70 цм) на хрбат. Бреед стандард за ову пасмину иначе не одредите тежину, али уобичајени опсег је 65 до 120 фунти. Године пасмина је одмах признала своје карактеристиан узорак три боје: тело, врат, ноге, главу и уши су солидне црне, а гузови, чарапа и тхумбпринтс (или духовима очи) су препланулост; Прсти, шкриња, њушка, реп Савет и бљеснути између бијеле очи. У узорак је крути и само незнатно се разликује у износу од бијеле. А-савршено означена појединца даје утисак белом "швајцарски крст" на прсима, када се гледа сприједа у сједећој позицији. Очи су тамно смеђе и изразит су у облику Бадема.Мушки Бернесе планински пси су обично већи од женки у величини оба пола, али су врло јаки.

    Бернесе су отворени пси на срце, иако лијепог понашања у кући, што им је потребно активности и вежбе, али немају много издржљивости. They can move with amazing bursts of speed for their size when motivated. Они могу преместити с амазинг бурстс брзине за њихову величину кад мотивирани. If they are sound (no problems with their hips, elbows, or other joints) they enjoy hiking and generally stick close to their people. Ако се звук (нема проблема са својим хипс, кољена, зглобова и друге) су уживати у Планинарење и ОПЦЕНИТО блиске ставити на своје људе.

    У Бернесе темперамента је јака тачка пасмине. Они су одан, вјеран, вјерна, интелигентна и стабилна. Већина Бернесе су врло пријатељски према људима и осталим псима. They often get along well with other pets such as cats, horses, etc. Оне често добро сналазити са другим кућни љубимци, као што су мачке, коњи, итд Они су врло траинабле под условом да је власник је стрпљиво и досљедне у обуку; Бернесе требати времена да све промишљамо. Они не реагира добро на Сурови третман, међутим Бернерс су врло вољни и жељан да угоди своме господару. Бернесе љубав се охрабрила са похвале и третира. Године пасмина је врло слатко и добро с децом, без обзира на њихов велики број. Опћенито, они су врло стабилне у темперамента, пацијент, и који воли.

    Бернесе Моунтаин Пси су куиркы, воли псе, жељан љубави и емоција. Они воле да се против мршавих људи, сјести на своје ноге, или лећи под ноге док је лице засједати.

    У Бернесе мирна природа чини их природни повлачењем за мали колица или кола, задатак су изворно изводи у Швајцарској. Уз правилну обуку су уживати у давању деце вожње у корпу или учествују у парада. У Бернесе Моунтаин Дог Цлуб оф Америца нуди израду суђења отворен за све пасмине, пси могу зарадити један НДД (Новице газ Дог) или ДД (газ Дог) наслов. Регионални Бернесе клубова често нуде Картинг радионице.
    Бернесе Моунтаин Пси су спор на старије и могу приказати као стена тенденције до 2 1/2ырс старости.

    Здравље

    морталитета

    Health surveys of Bernese Mountain Dogs in Denmark, the UK, and USA/Canada all show that this breed is very short-lived compared to breeds of similar size and purebred dogs in general. Здравље анкетама у Бернесе Моунтаин псе у Данској, Великој Британији и САД / Канаде показују да све ове пасмине је врло краткотрајан пасмина у односу на сличне величине и расан пси у целини. Berners have a median longevity of 7 years in USA/Canada and Denmark surveys and 8 years in UK surveys. [1] By comparison, most other breeds of similar size have median longevities of 10 to 11 years. [2] The longest lived of 394 deceased Berners in a 2004 UK survey died at 15.2 years. [3] Бернерс имати Медијана дуговјечности од 7 година у САД / Канаде и Данске анкетама и 8 година у Великој Британији анкетама. [1] По упоређивање, већина других пасмина сличне величине имају Медијана лонгевитиес од 10 до 11 година. [2] Најдужа је живео од 394 Бернерс покојника у Великој Британији 2004 анкете умро на 15,2 година. [3]

    Рак је водећи узрок смрти за псе у целини, али Бернерс имају много већи стопа рака фаталан од других пасмина. У оба САД / Канаде и Велике Британије анкетама, скоро половина Бернерс умро од рака, у односу на око 27% свих паса. Бернерс су убили мноштво различитих врста рака, укључујући и малигним хистиоцытосис , Копља туморских станица, лымпхосарцома, фибросарцома и остеосарцома.

    Бернерс такође имају необично високу смртност због мусцулоскелетал узрока. A Артритис, дисплазија кука, а кризни лигамент кила су изјавила како је узрок смрти у 6% Бернерс студија у Великој Британији, [3] за упоређивање, смртност због мусцулоскелетал обољење је извијестио да буде мање од 2% за Постаните чланом у опште .

    Мобилност


    Власници Бернерс су готово три пута вероватније као власници других пасмина у извештају мусцулоскелетал проблеме у својим псима. најчешће пријављен мусцулоскелетал питања су кризни лигамент хернија, артритис (посебно у раменима и колена), дисплазија кука, и остеоцхондритис . У доби на јуриш за мусцулоскелетал проблема је такође ванредно низак. На пример, у САД / Канада студија, 11% живе пси су артритис на просјечну доб од 4,3 година.Већина осталих заједничких, не-мусцулоскелетал побочној питања штрајка Бернерс стопе на друге сличне пасмине.

    Укратко, будући Бернер власника требају бити припремљени за носити се са великим као ПСА који мај имати проблема мобилности младих у доби. Могућности за мобилност-ослабљен пси мај укључити рампс за аутомобил или кућу приступ. Удобно спавање мај заједничке помоћи ублажити бол.
    Poruku je izmenio silvia, 05.11.2008 u 11:28 Razlog: Korigovala i obrisala višak koji je na engleskom
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  10. #25

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    Da dopunim sa malo lepih slicica.








  11. #26

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    cao! mnogo mi se svidjaju bernski planinski psi a dok smo ziveli u stanu nismo imali uslove da ih gajimo. sad smo se preselili u kucu pa sam ja pohitala da potrazim neku odgajivacnicu iz koje bih mogla da kupim stene (musko ili zensko). interesuje me gde mogu da ih nadjem i koja je cena za stene pristojnog porekla (da ne budu neki mesanci). unapred zahvalna

  12. #27

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    KAd smo kod nabavke stenaca,
    isla sam u odgajivacnicu Bendzilend u Subotici, iz koje je dosao nas dragi Johny i imala prilike da vidim gomilu slika Johny-jevih roditelja i cetiri nova bernska uzivo, dve prelepe zenke i dva muzjaka.
    Veliko hvala i Gospodji Juliji koja nas je tako lepo primila i podelila sam nama svoje znanje o Bernskim, i time me samo jos vise fascinirala.
    Inace Bendzilend spada u grupu uzgajivacnica sa tradicijom dugom preko 20 godina, i mislim da je najveci broj sampiona kod nas upravo i potekao od gospodje Julije.
    Zatim prilika da se kod nje susretnem sa rasom sa kojom do sada nisam imala dodira, a to su velike pudle.
    I njen beli muzjak koji me odusevio.


    Vinika,mladi muzjak

    inace jako mlad, drag i pitom pas, koji nas je na prvi pogled odusevio svojim karakterom


    pa onda Peggy,



    malo nepoverljivija, ali takodje vrlo lepa i draga kuca

    odlicna ovcarka i cuvar!
    ostala dva Bernska na zalost nisam dobro uspela da uslikam.

    Ali evo da vidite i ko je bio raspolozen da pozira :D

    i dok su Bernski cuvali dvoriste, i ponasali se kao pravi ovcarski psi, ovaj lepotan nam je odmah prisao sa svojom krpenom loptom, i samo cekao da mu se baci.


    A unutra...
    Prelepo ulje na platnu Johny-jevog tate Harija, i mnogo fotografija, i sitnih detalja, igracaka i jastucnica sa motivima njenih Bernskih..


    plakat sa jednog CACIBa na kome je Harry ( po meni posle naseg Johny-ja najlepsi Bernski kod nas do sada).



    a iza njegovih fotografija gomila pehara koje je osvojio.

    jos jedan orman sa peharima..
    I tako je prosla moja poseta.


    ( pas od drugarice, jos jedan prelep primerak iz iste odgajivacnice).

    Toliko od mene za ovaj put o ovoj divnoj rasi, koju obozavam.

  13. #28

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    Pao je sneg, i napolju je temperatura u minusu. Pravo vreme za Bernske, koji su po ovakvom vremenu najrazigraniji, i najaktivniji.
    A dlaka im je sada duga i bujna, strasno meka pod prstima.

    Evo par slika mojih Bernskih u svom prirodnom okruzenju :


    Angie


    Johny

    I jedna lepa zajednicka.

    Puno pozdrava svima..

  14. #29

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    Evo i ja da pokežem našu Camiku sa dečkom


    I njene štence stare su 3 nedelja



  15. #30

    Odgovor: Bernski planinski pas - Bernese Mountain Dog

    Cestitamo! Stenci su preslatki, nadam se da ce svi naci dobre domove.
    Poruku je izmenio marijana021, 30.03.2009 u 14:20

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •