Detinjstvo pamtim po... - Strana 2
Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 188
  1. #16

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    ...ljubavi. Ususkanosti. Plavom. Zelenom. Oblacima. Mojim nanama (kojih vise nema). Dedi (koga vise nema). Potoku. Psima. Golubovima. Osecanju slobode. Ljubavi,opet. Toplini. Divljim jagodama. Grozdju. Chichku. Maslacku. Kisi. Blatu. Snegu. Promrzlim prstima. Ljubavi.

  2. #17

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Komadosima koje smo seka i ja oformile (u biti ona ali ja sam tu kao priljepak), zatim po našem hvatanju guštera na groblju, skakanje s zidina i penjanje na drvo, sanjkanje na brdu, igranje gumi-gumija, treninzi, zajedništvo, ljubav, pijanke ..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #18

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Lovu na ... Prilog 726
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #19

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Djetinstvo pamtim posvacemu.Po dore i lose strane.Pamtim kako dete su me tukli ali sam bila mala ali kad sam porasla nijedan decak nije smeo da me tuce nisu ni mogli suprostavljala sam se sa onima sta sam bila u sukob sam bila daleko posilnija ali kad sam bila tinedzerica nisu mi dolikovale takve stvari i uvjek cu pamtiti kako su me tukli ali tesi me po mnogo vremena vratila sam za sve uvrede.Secam se ljepim stvarima ali to he mogu zaboraviti.A za zenska bica nije bilo problema mogla sam svaka sa nadvladujem.Od tada sam cvrstija i mogu da se suprostavljam na svakom problemu.Dakle nekad i zlo ima svoje pozitivne osobine.

  5. #20

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Lepu stranu detinjstva pamtim po zabavistu,a ostalo detinjstvo sam proveo u ratu pa se ne bih bas secao tog vremena!
    TO SAM JA !!!!

  6. #21

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    bila sam te "srece" da djetinjstvo provedem u ratu pa se skoro sva sjecanja iz mog djetinjstva svode na desavanja iz rata
    bilo je tu i lijepih trenutaka, ali samo trenutaka
    smesi se... sutra ce biti gore

  7. #22

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Postoji li mesto na ovom svetu gde vas uspomene razapinju? Za mene, to je stara kuca moje bake. Veceras sam opet bio tamo.

    Ne znam kako da opisem osecaj koji izaziva ponovni dolazak pred trem, i otvaranje male, drvene kapijice, i pogled na uske prozore okovane gvozdjem kroz koje sam se kao klinac provlacio (dok mi glava nije postala prevelika za tako nesto )...ta kuca je bila moja oaza mira, uvek kada bih se naljutio na kevu bezao sam kod nane, i znao sam da me tamo ceka topla ruka, i topao pogled, i topla soba, i razumevanje...i moj krevet, i gomila Politikinih zabavnika koje je teca uredno odvajao svake nedelje i donosio kada bi teta i on dosli iz Bgd-a..i secam se kako sam ih cekao, slusajuci lavez Lokija, on je znao da prepozna zvuk bube dok je jos bila kilometrima daleko...i secam se tresanja koje sam jeo na tom istom krevetu, i secam se grozdja, i secam se svih onih narandzi koje bi teta donosila, a moja baka ih je odvajala na stranu i kasnije davala meni...

    ...Boze, koliko mi samo nedostaje to malo, debelo stvorenje...vreme ne leci sve, to je sigurno...mozemo mi da bezimo, i da se sklanjamo, ali senke su tu, cekaju na nas, na svoj trenutak...na trenutak kada nam zauzmu srce, i kada ponovo postanemo svesni praznine koja je u njemu i koja se nece popuniti, nikada vise...

    ...ne znam da li je neophodno proliti suzu za svaki osmeh koji nam se desio...ne znam nacin da zaustavim lavinu svih prelepih uspomena koje se sruce na mene kad odem tamo...i koje pocnu da balansiraju na tankoj ivici koja prelazi u bol, bol zbog svesti da je sve nestalo...balans ili ravnoteza...ne znam kako bih to nazvao, ali mi se uopste ne svidja osecaj da su od kuce mog detinjstva, najtoplije, ostali hladni zidovi...mozda je tu i senka bica koje sam najdublje voleo, ali ja je ne mogu videti...nikada vise,da...barem u ovom svetu.

  8. #23

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Maleni stan u potkrovlju zgrade.....mama odlazi na posao a ja brze bolje vadim svu njenu sminku i redjam je s izuzetnom paznjom na stolicu i gledam je dogod se ona ne vrati, cvrsto ubedjena da ona o toj mojoj radinosti nema pojma...

    Hodnik te zgrade i cest san kako padam s vrha stepenista..

    Baba i deda i moja prababa.....njene ruke, nasmejane oci i miris te stare kuce.... njena strudla s visnjama.........zvuk kapije kroz koju se ulazi u njenu bastu.....maline koje me bodu dok ih nespretno berem...njene petunije od kojih smo brat i ja pravili trube bezdusno ih kidajuci i vadeci im tucak i prasnike...pa bagrem u njenom dvoristu od cijeg sam lisca ja pokusavala da napravim vestacke nokte (c c c)...

    Senka lipe u kasno popodne na zavesi babine kuhinje... njihov prasnjavi tavan i uvek hladni podrum sa sargarepama u pesku....muzika koja je isla uz najavu programa, za koju sam imala posebnu suknju (pun krug ) koju bih pred sam pocetak oblacila i igrala dogod ide muzika...deda koji pusi i cuti...vodi me da vidim lane svaki dan, kupuje mi cevapcice i rumenko da baba ne zna Jelka koju je deda kitio svake godine s izuzetnom paznjom. Spokoj koji mi je pruzao taj stan i to dvoje ljudi beskrajno velikog Plava fontana u centru tog grada (vise je nema ) Dolasci babe i dede cija sam kola cula jos na cosku....

    moj Snupi

    Letovanja na Korculi po 3 nedelje i breskve koje su slane od mora jer su nam upale u pesak....igranke uvece

    Skola koju sam volela.....recitovanja na svakoj mogucoj priredbi.....moje prvo zaljubljivanje...........i bolno shvatanje da je detinjstvo gotovo.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  9. #24

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Ima jedno divno bice...moja baka.Ona sija...naj lepsa secanja na detinjstvo me vezuju za nju,jos osetim miris krofni koje je spremila dok ja spavam...taj miris me budio.Ona me odhranila u svakom smislu te reci...blaga i nasmejana uvek.Pamtim i stari dud ispred njene kuce,cesto ga i danas spomenem u sali(odrasla sam na drvetu)na kojem sam visila stalno,nedavno sam bila tamo..nema ga vise,to me rastuzilo.A njen osmeh je jos tu...i mogu svi da nestanu...al ona ne,moja divna bakica,imala sam srecu sto mi je Bog dao da je imam...

  10. #25

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    duga12 mogu ti reci da si me dirnula ovim sto sam procitala.
    pogotovu za miris krofni i starog duda

    ja moju baku pamtim po drugim stvarima. nema je vise

  11. #26

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    jedna duga krivudava ulica
    bagrenjem oivicena
    iza kuce Morava
    u dvoristu kajsija,pa u njenom hladu sedim i igram se

    ona me zove :makanjo,snago,diko,kuco moja,sve moje.....
    ja nju: Nano....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #27

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    ...tome kako sam voleo da razne izraze materijalizujem i vidim kako to uzivo izgleda...

    ...recimo, "sisam musice"...e, ja sam stvarno sisao krila muvama i pustao ih da otpesace...

    ...ili, "macka u dzaku"...stavio sam svoju macku u dzak, video na sta to lici i pustio je...nista posebno, mislio sam ...

    ...secam se, kad sam prvi put cuo Ulicu jorgovana da sam bio ubedjen kako ta ulica stvarno negde postoji...i imao sam u glavi i kako izgleda - red kuca, a jorgovani sa jedne i druge strane ulice, skoro se dodiruju nad njom, i sve miriseee...

    ...nikada je nisam pronasao...

    ...sto ne znaci da necu.

  13. #28

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Na zalost imam samo jednu izbledelu uspomenu svog dede. Ziveo je u Pariskoj ulici, odmah ispod Kalemegdana. Secam se da sam prolazila pored Konaka Knjeginje Milice, zatim pored Saborne crvke, tu na cosku je i Francuska ambasada... predjem ulicu i spustam se jos malo nize (danas je taj potez poznat po Undergraundu).. e pa malo pre ulaza u tu pecinu (a u toj istoj se moj tata krio davnog 6 aprila... )..
    Secam se dedine celave glave (brijao je skroz na celavo), njegovih skoro crnih brkova (savrsen kontrast belini njegovog temena). Secam se tog jednog jutra.. dosla sam kod dede, dobila na poklon sobu za lutku - mali krevet, stolicice, stocic, komodu.. sve od plastike savrsene izrade. Deda je pravio dorucak.. kajgana i kajmak.. secam se da sam bas slatko jela jer je to Deda spremio.. I onda tmina koja se prevlaci preko svih ostalih slika vezanih za Dedu.
    Tuzna sam sto sada nije pored mene.. sto nisam imala priliku da ga upoznam bolje, da se sa njim smejem, setam tim istim Kalemegdanom, jedem secernu vunu, hranim golubove... Njegovu kucu su naravno sinovi raskomadali medju sobom i odavno vise nije u vlasnistvu porodice.. ali ko god da danas zivi tamo, ne moze mi oduzeti ta secanja. Silazak u dvoriste dugim stepenicama, cesma na sred dvorista.. Dedin stan na gornjem spratu kuce... Sunce koji ceo prizor cini gotovo nestvarnim...
    Namrčilo se nebo iznad Zemuna kao da će....

  14. #29

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    igrama u prašini...
    šutanju lopte po betonu i pocepanih palčeva na nogama...
    skakanju u barice posle letnjeg pljuska...
    kupanja u kanalu DTD i skakanju sa železničkog mosta...
    po vrelom pekmezu od šljiva...
    po bežanju od komšijskog psića...
    po komšiji koji nam je "krao" lopte i sekao ih nožem jer smo mu smetali da odmara nakon posla...
    po zelenim kajsijama u tuđoj bašti, jer su nam te bile slađe od onih "naših" koje su bile zrele...
    vaškama, pa šišanju na "nulu" zbog toga...
    boginjama, zaušcima i sličnim boleštinama...
    po kestenju skrivenom u grudvi snega i bačenom ka prozorima na kućama koje su nam bile uz put na povratku iz škole...
    bagremovom cvetu...
    crtanim filmovima u "sedam i petnaest", pre dnevnika...
    kalimero...

    biće toga još
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  15. #30

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Jooj...Moje je djetinjtvo bilo zakon...
    Pamtim ga po igrama nas osmero djece tu iz komsiluka. Znaci,nema cega se nismo igrali...
    Jao... Kako je bilo divno
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •