Davis cup - Strana 8
Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Prikaz rezultata 106 do 109 od ukupno 109

Tema: Davis cup

  1. #106

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    DK: Troicki i Zimonjić vratili nadu

    Izvor:B92

    Viktor Troicki i Nenad Zimonjić pobedili su Čelu i Monaka sa 3-0 u setovima, pa je selekcija Srbije smanjila zaostatak na 2-1 u polufinalu Dejvis kupa.




    Rezultat po setovima bio je 7:6 (7-4), 6:4, 6:2.

    Prvog dana Argentina je došla do vođstva od 2-0 u pobedama Nalbandijan je bio bolji od Troickog, a Del Potro je dobio Tipsarevića. U nedelju će prvi na teren izaći Novak Đoković i Huan Martin del Potro, a potencijalno odlučujući meč trebalo bi da igraju Tipsarević i Nalbandijan.

    Prvi set bio je veoma izjednačen iako je utisak da je srpski dubl bio nešto bliži brejku. Međutim, u prvih 12 gemova nije bilo brejk lopti, pa je o prvom setu odlučivao taj-brejk. Zimonjić i Troicki odlično su počeli, napravili su dva mini brejka i poveli sa 3-0.

    Uzvratili su Argentinci dobivši četiri vezana poena, ali onda je usledila još jedna serija Zimonjića i Troickog i izuzetno važan prvi set pripao je srpskom dublu.




    Do prve šanse za brejk stiže srpski dubl u trećem gemu drugog seta iako su Čela i Monako vodili sa 40:0, zahvaljujući sjajnoj igri Zimonjića domaći dubl osvaja četiri poena u nizu i dolazi do prilike za brejk. Međutim, Čela je snažnim servisom u telo anulitao brejk loptu i Argentina je ubrzo osvojila gem.

    Ono što nisu Srbi, gaučosi su iskoristili u sledećem gemu posle promašenog voleja Zimonjića stigli su do brejk lopte, a u narednom poenu Čela je napadom iznudio novu grešku Zimonjića na mreži (3:1).

    Troicki i Zimonjić nisu odustajali i novi pritisak izvršili su u sedmom gemu. Prve tri brejk lopte Argentinci su neutralisali ili servisom ili već drugim udarcem, ali četvrtu je srpski tim realizovao Troicki je dva puta poslao duboku lopticu i pripremio je Zimonjićev volej kojim je Srbija vratila brejk (4:3).




    Nošeni podrškom navijača Viktor i Nenad nastavili su da igraju na visokom nivou i pri rezultatu 4:4 sa dva vrhunska riterna napravili su novi brejk i došli u situaciju da serviraju za set.

    Već u prvom gemu trećeg seta srpska kombinacija pravi novi brejk Troicki je sjajnim volejom stvorio brejk loptu, a zatim je Zimonjić pročitao nameru rivala u sledećem poenu i na vreme je krenuo na volej 1:0.

    Posle serije od sedam uzastopno osvojenih gemova, Argentinci su uspeli da smanje na 2:1 u trećem setu, ali je Srbija i dalje imala prednost brejka. Viktor i Nenad bili su neuporedivo bolji do kraja meča, napravili su još jedan brejk i zasluženo su došli do trijumfa u tri seta.

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  2. #107

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Dao sve od sebe


    Novak Đoković tužan i razočaran posle meča sa Del Potrom. Bol se stalno pojačavao. Novak povredu vuče još iz Njujorka.
    "Pokušao sam i dao sam sve od sebe", rekao je Novak Đoković novinarima posle meča sa Del Potrom, koji je predao zbog povrede posle tri gema u drugom setu.



    "Znali smo kakvo je stanje i da postoji mogućnost povrede... Rizikovao sam da bude još gore. Osećao sam bol koji se konstantno pojačavao. Počelo je posle četvrtog gema, nakon nekoliko brzih, oštrih pokreta", rekao je najbolji teniser sveta.
    "Koliko je teška povreda saznaćemo posle ispitivanja... To je bila moja odluka... Mislili smo da imam više šansi protiv Del Potra. Ocenili smo da je mojih 60 odsto više od Viktorovih 100 odsto u ovom trenutku. Tužan sam i razočaran", rekao je Đoković.



    izvor;RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  3. #108

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Ime: DSCF0580.jpg Pregleda: 89 Veličina: 123.1 KBIme: DSCF0591.jpg Pregleda: 205 Veličina: 104.5 KB

    Neverovatno da niko nije napisao nista o ulasku Srbije u finale Davis Cupa.Sasvim sigurno smo drugi a mozda i prvi na svetu videcemo u Novembru.


    Ime: DSCF0548.jpg Pregleda: 156 Veličina: 104.0 KBIme: DSCF0554.jpg Pregleda: 110 Veličina: 123.3 KB
    Poruku je izmenio Tara Bre, 21.09.2013 u 23:52

  4. #109

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Dejvis Kup za 0vu godinu za nas zavrsen.Stigli smo do cetvrtfinala,a nije bas da je Argentina bog zna kako jak protivnik..idemo dalje..

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678

Slične teme

  1. Miles Davis
    Autor Goga u forumu Muzičke zvezde
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.05.2010, 18:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •