Štrand - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 82

Tema: Štrand

  1. #31

    Odgovor: Štrand

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku

    Jel idete na strand?Sta je to sto volite ili ne volite na ovoj Novosadskoj plazi?Dal' bi menjali nesto,dodali?

    Išla sam do bombardovanja...A onda ono strašno proleće i dugo mi je vremena trebalo da prošetam Štrendom i prođem ispod onih srušenih mostova...

    Sada sa decom odem povremeno na Štrand, ali se ne kupamo u Dunavu (nešto baš nisam oduševljena čistoćom...).Kad zagreje odemo pod tuš, a uglavnom kopamo po pesku pola dana i to nam je glavna zabava...

  2. #32

    Odgovor: Štrand

    Samo da obavestim da večeras na Štrandu sa početkom u 21h nastupa grupa Big-bend RTS-a, a na programu je filmska muzika
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #33

    Odgovor: Štrand

    Strand je - extra, narocito za predvecernje sedenje, dal' na pesku il' u kakvoj basti, ne mari... Jer je opustancija. 'Ladovina se primice od vode i noci, pocinjes da dises, sve po sistemu - kao cemo, lako cemo
    Spomenut je Etno festival hrane i pica.... posecujem ga godinama!! Svake godine je lepo, sareno, veselo.. Jedino sto me ne vesli je sto je ovo treca godina kako je organizovan u vreme trajanja Petrovdanskog posta (po Julijanskom kalendaru)! Zasto je nebitno o tome voditi racuna....?

  4. #34

    Odgovor: Štrand

    ima dosta toga şto bi moglo da se dovede u red ... nije kao pre ali ...
    ni exit-a nije bilo pre pa sad ima i smrdi po celu no ...
    ipak mi je drazi Ştrand sa mrtvim ribama odvratnim narodnjacima i zavrtanjem muzike oko ponoi koji bi trebalo razrediti i utişati da bude prijatnije ...
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #35

    Odgovor: Štrand

    U nedelju rekordna poseta na Štrandu


    U toku prekjučerašnjeg dana na Štrandu je prodat rekordan broj pojedinačnih ulaznica ove sezone: 17.238, izjavio je za naš list PR "Gradskog zelenila" Ivan Nožinić. Prema njegovim rečima, od početka sezone, 23. maja, pa do nedelje, 13. jula prodato je oko 240.000 pojedinačnih ulaznica i 2.500 sezonskih karata.

    Nožinić navodi da će se od 1. do 3. avgusta na Štrandu održati turnir u bič-voleju, i to najbolje organizovan dosad. Kako je istakao, teren će se sada nalaziti pored same plaže, nadomak desne strane Mosta slobode. Za taj događaj u planu je da se naspe još finog peska. Nakon ovog sportskog događaja, 9. i 10. avgusta, takođe na Štrandu, biće organizovan Memorijalni turnir u tenisu glavom "Vladimir Francišković".

    Radnici Zelenila juče su uklanjali ambroziju u okolini Spensa, univerzitetskog kampusa, s dela Ribarskog ostrva, iz Futoga i Veternika.

    Dosad je mehaničkim i hemijskim putem uklonjena ambrozija s jedne trećine planiranog zemljišta. Do kraja sezone trebalo bi da uklonimo ambroziju sa 620 hektara gradskog i prigradskih područja. Od toga će 90 odsto ambrozije biti uklonjeno mehaničkim putem košenjem, dok će deset odsto biti hemijski tretirano pojasnio je Nožinić.

    G.L.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #36

    Odgovor: Štrand

    Strand je ok, ali mi preglasna muzika smeta,kao i vecini. Covek tamo uvece ide da se opusti, nesto popije i poprica sa prijateljima.Pre neko vece sam bio u jednom od kafica, gledao sam vaterpolo sa drustvom i posle utakmice su krenule zive svirke, svaki lokal ima svirace. LJudi se prosto takmice ko ce glasnije.Trebalo bi napraviti ogranicenje da jacina muzike ne sme da predje npr.40-50 db i naplacivati kazne za prekoracenje.

  7. #37

    Odgovor: Štrand

    Ja ipak mislim, da pojedinci preteruju u svom opisivanju stranda. Ali bice bolje i za mene a i za druge, da se ne "raspaljujem" vise nego sto vec jesam.
    Ne zaboravite, drage kolege, da Novi Sad iz godine u godinu ima sve vise stanovnika i da su posete Strandu sve vece... Obzirom koliko ljudi dnevno poseti Strand, mislim da je i vise nego cist! Sto se tice preglasne muzike i opustanja, moj komentar bi bio da strand nije mesto za opustanje, bar ne u vecernjim satima, vec je to mesto za zabavu i druzenje mladje populacije, a za opustanja postoje druga mesta i u samom gradu, a i blizoj okolini.
    neunistiva zlojebaba!

  8. #38

    Odgovor: Štrand

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Ja ipak mislim, da pojedinci preteruju u svom opisivanju stranda. Ali bice bolje i za mene a i za druge, da se ne "raspaljujem" vise nego sto vec jesam.
    Ne zaboravite, drage kolege, da Novi Sad iz godine u godinu ima sve vise stanovnika i da su posete Strandu sve vece... Obzirom koliko ljudi dnevno poseti Strand, mislim da je i vise nego cist! Sto se tice preglasne muzike i opustanja, moj komentar bi bio da strand nije mesto za opustanje, bar ne u vecernjim satima, vec je to mesto za zabavu i druzenje mladje populacije, a za opustanja postoje druga mesta i u samom gradu, a i blizoj okolini.
    Ne zaboravite da zivimo u bedi i da je jedino more za narod baş taj Ştrand ...
    srea pa ga imamo
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #39

    Odgovor: Štrand

    Odbojkaški spektakl na pesku Štranda za vikend


    Novi Sad će ovog vikenda na Štrandu ugostiti najbolje srpske odbojkaše i odbojkašice na pesku u okviru finala Vip Beach Mastersa - prvenstva Srbije u ovom atraktivnom sportu. Ulaz za sve mečeve je besplatan (ali ne i na kupalište), a organizatori su posetiocima pripremili dobru zabavu i pravi spektakl: uzbudljive mečeve, di-džejeve, igračice na pesku, raznovrsna takmičenja sa nagradama i poklone sponzora.

    TURNIR - Nakon turnira u Beogradu i Nišu, Novosađani su domaćini finala nacionalnog prvenstva koje je startovao juče u devet sati, a završava se u nedelju kada se odigravaju polufinalni i finalni mečevi.
    - Veliko interesovanje prati ovaj turnir, pa se na takmičenje prijavilo čak 64 ekipe - 47 muških i 17 ženskih - od kojih će tri prvoplasirane ekipe osvojiti medalje i pehare, a prvih osam timova dobiće i vredne novčane nagrade. Nagradni fond iznosi 11.500 evra - izjavila je za „24 sata” Bojana Bogićević, sekretar Komisije za odbojku na pesku pri Odbojkaškom savezu Srbije.
    Ona je podsetila da će prvaci Srbije u avgustu učestvovati na Balkanskom šampionatu u Beogradu gde će se nadmetati najbolje ekipe iz regiona. Ukupan nagradni fond za sva četiri turnira je 46.000 evra. Glavni cilj Vip Beach Masters turnira je da omogući učešće srpskih timova na „FIVB World tour” turnirima širom sveta i na Olimpijskim igrama 2012. u Londonu.
    Aleksandar Boričić, predsednik Odbojkaškog saveza Srbije je u kontaktima sa čelnicima Svetske odbojkaške federacije (FIVB) obezbedio podršku za ubrzano uključivanje naše odbojke na pesku u međunarodna takmičenja, a kako najavljuju iz Saveza, Srbija će se kandidovati za domaćina jednog od pet najvećih turnira FIVB World tour.
    Portparol „Gradskog zelenila” Ivan Nožinić za „24 sata” kaže da će ovaj turnir zadovoljiti sve evropske i svetske standarde.
    - Na prostoru desno od Mosta slobode montiraju se najmodernije tribine za oko 1.500 gledalaca. Prave se potpuno novi tereni sa novim poravnatim peskom, a čitav turnir će prenositi RTS sa nekoliko kamera, uz obavezne kamere na tornjevima. Znači, sve će biti po svetskim standardima - poručio je Nožinić.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  10. #40

    Odgovor: Štrand

    Jedino sto mi smeta na strandu su krpelji ostalo je sve OK!...

  11. #41

    Odgovor: Štrand

    Upravni odbor ''Gradskog Zelenila'' doneo je odluku da će Štrand raditi tokom čitave godine. Kako je izjavila direktorka tog preduzeća Snežana Repac, kupalište će biti otvoreno za sve sportske aktivnosti, a ne samo za kupanje.
    - Štrand će raditi i van sezone od 15. maja do 15. septembra, jer tamo može da se igra košarka, odbojka, da se trči i da se vežba na svaki mogući način. Na Štrandu imamo tri čoveka koji su završili Fakultet fizičke kulture, pa oni mogu da organizuju školu košarke, ili da naprave neki odgovarajući program za vežbanje, aerobik ili neke druge sportsko-rekreativne aktivnosti, rekla je Repac.
    Prema njenim navodima, tokom jeseni planira se pokrivanje terena za odbojku kako bi tamo počeo sa radom Bič volej klub, u kome će Novi Sad imati vodeću ulogu u pripremanju reprezentativnog tima za Olimpijadu 2012. u Londonu. Direktorka je rekla i da postoji želja da se na Centralnom platou napravi otvoreno klizalište, ali za sada još uvek traže sponzora i dodala da će tokom zimske sezone biti mogućnosti da se organizuju razni koncerti i druge manifestacije.
    Štrand će raditi svakog dana od 8 do 20 časova. Ukoliko bude uveče bilo nekih dešavanja, onda će radno vreme biti produženo. Ulaz će biti besplatan sve do početka nove letnje sezone.
    (021)

    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #42

    Odgovor: Štrand

    O pa to je lepa novost ...Mada smo ove godine slabo isli na strand... Iskreno, nervira me jedan deo kafica s njihovim izborom muzike...kao na svadbi... Fali samo mlada i prasence za potpuni uzitak

  13. #43

    Odgovor: Štrand

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    O pa to je lepa novost ...Mada smo ove godine slabo isli na strand... Iskreno, nervira me jedan deo kafica s njihovim izborom muzike...kao na svadbi... Fali samo mlada i prasence za potpuni uzitak
    da ... fali samo mlada
    i rolat od şpanata

    Svilena oe li se ulaz naplaivati ?
    Bilo bi mi drago da se naplauje da mogu maximalno da iskoristim sezonsku bekeljuşu
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #44

    Štrand

    Ulaz će biti besplatan sve do početka nove letnje sezone.
    ne čitaš duge postove

  15. #45

    Odgovor: Štrand

    Klizalište na Štrandu trebalo bi da počne da radi oko 25. decembra, a cena ulaznice biće 150 dinara, rekao je za 021 Ivan Nožinić iz Gradskog zelenila.
    "U toku je pribavljanje dokumentacije, a Gradsko zelenilo u celoj proceduri mora da ispoštuje i Zakon o javnim nabavkama. Klizalište će biti veličine oko 600 kvadratnih metara, a biće otvoreno svakog dana od 10 do 22 časa", kaže Nožinić.
    Po njegovim rečima, za građane će biti obezbeđeno 100 pari klizaljki, ali se još ne zna koliko će koštati njihovo iznajmljivanje.
    (021)
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Štrand fest 2015
    Autor silvia u forumu Novi Sad
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.09.2015, 16:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •