Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 46
  1. #31

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    čoveka treba pustiti da sanja svoj teški košmarni san.kao što je pčisano jeretika posvedoči jednom ili dva puta i kloni ga se,da te ne bacakne kamenom,jer je sam sebe taki osudio.
    Ignorisanje je karakteristično za hrišćanstvo....

  2. #32

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Jel se vi nekad strumfujete i na pravoslavlje ili vam je uvek katolicizam na tapeti?
    Kakvi ste vi uopste vernici kad stalno nekog ili nesto mrzite? Kakvi ste uopste ljudi?

    Crkva se formirala dva milenijuma. Postojala su odredjeni istorijsko politicki i civilizacijski uticaji koje su je formirali. Zato je ona takva kava jeste, nit gora, nit bolja od bilo koje druge verske organizacije.
    Ona postoji, ona je takva, kakva jeste a vasa zelja za pljuvanjem i izvikavanjem gluposti sudi o vama samima. Posle se cudite da vas niko ne voli!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #33

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku


    Pa ne razumeš...zbog horizonta
    Šta god da si ukrao, koliko god da si se kurvao, koga god da si ubio i prevario...to je bio tvoj horizont- tvoja životno rešenje u tom trenutku...ti drugačije nisi mogao niti znao...
    Pa ne razumeš, dalje...

    Sa ovom konstatacijom si sve rekao...i nesvesno potvrdjujući moj predhodni post, o MikiMausologiji!

    ...Šta god da si ukrao, koliko god da si se kurvao, koga god da si ubio i prevario, i koga god da si zavio u crno.... to je samo bio tvoj horizont - tvoje životno rešenje u tom trenutku ... ti drugačije nisi mogao ... Jerbo je to samo ta sirota i neshvaćena "lažna strana"!!!!!!!!!!
    ..."I nema ni veze, pih, i onako ću se reinkarnirati da se očistim, poput tepiha, od svih zlodela, grozota što sam u ovom životu počinio..."

    Srećno ti i berićetno bilo Vladane....

    Citat biterLimun kaže: Pogledaj poruku
    akvi ste vi uopste vernici kad stalno nekog ili nesto mrzite? Kakvi ste uopste ljudi?
    Odakle tebi tako fantastična, umno smišljena i duboko klevećuća izjava?

    Odakle ti uopšte ideja, da ovde neko nekog mrzi?

    Ili, ti je samo stalo da potpiruješ, klevećeš, zavadjuješ...kako bi napakostio? Ili šta?

    I nije katolicizam na meti, prijatelju Biteru puni Leemona, nego satanizam!

    Shvati, razgraniči, i upamti-podvuci crvenom olovkom tri puta ako treba!


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ali to je velika životna filozofija....o kojoj ja govorim....a toga nema u svetom pismu..
    O, pa ti si neki "veliki životni filozof" ? tako pun sebe...a reče zmijaBabaRoga-> "...postaćete kao bogovi!" u prevodu-> "Smatraćete da ste veliki filozofi, mudriji i pametniji i od samog Boga"

    Kako li se samo sve obistinjuje što je napisano u toj "bezveznoj knjižici"...Bibliji!!! Eh...

    E moj prijatelju....ne valja ti poso...al' to je tvoj izbor! I kako ti bude, biće po izboru....

    I apsolutno si u pravu-> U Svetom Pismu nema filozofije!! Ima samo ISTINE!

  4. #34

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Odakle tebi tako fantastična, umno smišljena i duboko klevećuća izjava?

    Odakle ti uopšte ideja, da ovde neko nekog mrzi?
    Veruj mi prijatelju moj, povredjena dusa mora da napada i to uvek one koje su drugaciji...
    To je pokretac svih previranja u ovoj nasoj malo drzavici pa i malo siroj okolini!

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ili, ti je samo stalo da potpiruješ, klevećeš, zavadjuješ...kako bi napakostio? Ili šta?
    Koga ja to zavadjujem? Vas, samnom? Pa vi ste se upecali!
    Elem mislite da je lopatanje manje podlozno kritici?
    Zar ne vidite da je ljudima osnovna potreba izrazavanje prezira i vise vrednosti?
    To pokrece sve politicke i verske teme na (skoro) svim sajtovima i svi su prokleto dobro upuceni, pa i vi...


    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    I nije katolicizam na meti, prijatelju Biteru puni Leemona, nego satanizam!
    Satanizam je sve ono u sta ne verujete, zar ne?
    I naravno za sve u cemu ne uspemo, kriva je sotona.
    Interesantna zamisao tim pre sto ako uspemo, onda tvrdimo da nam je Bog pomogao!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #35

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Veruj mi prijatelju moj, povredjena dusa mora da napada i to uvek one koje su drugaciji...
    Ko koga ovde napada?
    Šta pričaš to?
    Ovo je tema RELIGIJA! Ako nisi primetio, da te podsetim!

    Ko, dolazi na teme o Hrišćanstvu i napada, pljuje, izvrće, blati, manipuliše....i lukavo, na "kulturan naćin" opravdava sotonska dela?!?

    O čemu mi ovde više pričamo!?

    80% komentara na ovim temama su toliko laički i amaterski napisani, da prosto čoveku dodje da zaplače! Pa u odgovorima mora da koristi i tu "amatersku MikiMaus terminologiju, kako bi bio shvaćen i što razumljiviji...

    Nema tu nikakvih mrzovojnih napada...samo suze u očima...veruj mi...


    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Elem mislite da je lopatanje manje podlozno kritici?
    Eto! Upravo pokazuješ svoj laički amaterizam! Da si čitao(da te je interesovalo ti bi čitao) teme o "lopatama", video bi šta ja mislim i šta sam govorio o tome!!!

    Ovako, imam utisak da govorim zidovima ovde....

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Satanizam je sve ono u sta ne verujete, zar ne?
    I naravno za sve u cemu ne uspemo, kriva je sotona.
    Interesantna zamisao tim pre sto ako uspemo, onda tvrdimo da nam je Bog pomogao!

    U šta "mi" to ne verujemo?
    I koji to mi?
    Vernici? Ili "vernici" ?

    U šta da verujem? U reinkarnaciju? U čišćenje duše? U LeoCea i Brus Lija? U karmu? u babe vračare i Sai Babu? U sunce? I gledanje u isto? ...

    To je kao da si me pitao-> Da li veriješ u Paju Patka?

    Verujem, prijatelju moj, samo u jednog Boga, u Isusa Hrista i istinu koju nam je objavio! Istinu, koja nam je besplatno poklonjena, data na korišćenje!

    Sve što je protiv Hrista je antihrist! Sve što je protiv Boga je sotona! Sve što je protiv istine je laž!

    O D A B E R I !

  6. #36

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Sve što je protiv Hrista je antihrist! Sve što je protiv Boga je sotona! Sve što je protiv istine je laž!

    O D A B E R I !
    Sad nije mi bas jasno, po tebi katolicka crkva je protiv Hrista ili nije?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #37

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Sve što je protiv Hrista je antihrist! Sve što je protiv Boga je sotona! Sve što je protiv istine je laž!
    Jeste, samo treba da zamislimo ko je i šta je hrist, ko je i šta je bog i šta je istina...a sve drugo je suprotno od toga...dakle -----D U A L I Z AM

  8. #38

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Sad nije mi bas jasno, po tebi katolicka crkva je protiv Hrista ili nije?
    Naravno da medju katoličkim vernicima ima sjajnih ljudi, i ja znam mnoge od njih. Neki od mojih najboljih prijatelja su katolici!

    Ali nepobitna činjenica je da su najnemoralnije zemlje na svetu upravo zemlje u kojima dominantnu ulogu ima Rimska crkva! Pogledaj Španiju, Nemačku, Južnu Ameriku, i druge zemlje.... Španija je država sa možda najviše prositututki na svetu, zemlja največeg razvrata u Evropi kada je turizam u pitanju (Azurna obala je skoro kao Indonezija po svom nemoralu), Nemačka je zemlja nacizma i šovinizma, Južna Amerika je leglo droge i prostitucije, Madjarska je katastrofa koja se ne može opisati.... Sve ove aktivnosti su direktno vodjenje i podsticane od strane Rimske crkve jer nju interesuje samo novac i uticaj na ljude. Oni dozvoljavaju kriminalcima da rade šta hoće, ako im daju deo novca od "posla" i ako prihvataju duhovnu vlast crkve.

    Dakle, tamo gde Rimska crkva ima uticaj, tu je najveći nemoral što postoji na svetu. Spolja su tu velike i bogate katedrale, i namazani sveštenici, ali to je sve kao okrečeni grobovi -> spolja privlačni, a unutra trulež i prljavština....

    Dobar primer kako se Papa bori za moralnost i pobožnost, ogleda se u poslednjem (nazovi)pozivu vernicima da "čuvaju nevinost za brak" !
    Njegove poruke morala su kao reklame na bilbordima "Stop drogi" i "Reci NE nasilju u školama" , koje finansiraju dileri droge i kriminalci!!!
    To je državna "borba" protiv narkomanije i nasilja!
    Na sličan način se i papa "bori" za moralne vrednosti, a ovamo saradjuje sa najgorim kriminalcima, pod sobom ima najkrvoločniju armiju (jezuite) koja je pobila na najsuroviji način najviše ljudi u istoriji, i tamo gde uleti Rimska crkva trava ne raste -> duhovni genocid prži sve pred sobom!


    U pravoslavlju je ostalo jos malo zdravog tkiva u Srbiji, i eventualno u Rusiji. I ako se nedozovemo pameti, čeka nas ista sudbina...Sve više i više se obraća velika pažnja samo na puku formu, rekvizite i obrede, a sve manje i manje na suštinu, moralne vrednosti i istinske Hristove reči !

    Kada Sotona ne može čoveka da odvoji od Boga, onda se trudi da od njega napravi fanatika i tako napravi još veću štetu Bogu, nego dok je ovaj bio ateista! Onda taj religiozni fanatik dodje nekome ko se tek obratio Bogu i ubedi ga da treba da stavi krstove oko vrata i oko ruku, pa ga onda okiti brojanicama, ubedi ga da celu kuću okiti ikonama (ovaj mučenik je već sve pare potrošio na te kvazi-religijske rekvizite... naravno Bibliju mu nije preporučio da je nabavi i da je čita), i onda mu kaže da ne treba da se kurva, da ne treba da laže (kaže mu nešto dobro), a onda ga uguši sa raznim propisima i zapovestima koje su ljudi uveli (odnosno demoni preko ljudi), i onda ovaj jadan čovek nastrada od takve "religije" jer ne može po ceo dan da se moli i da broji molitve, i da radi ovo i ono, i na kraju pobegne od religije!
    Nešto slično su radili i fanatični Hristovi "sledbenici" u prvom veku, i apostoli su to osudjivali (mešavinu onog što je dobro i lažne religije i fanatizma)....

    Dakle, vrlo je važno da se čovek osposobi da prepozna pravu religiju od lažne!
    Sotona se uvlači u sve pore društva, pa i u crkve...Naravno, tamo gde su istinski pobožni sveštenici, bilo katolički, bilo pravoslavni, sotona ne sme ni da proviri....Na žalost, takvih je sve manje i manje...

    I zbog toga se ispunjuju Hristove reči-> "da je sotona knez/vladar ovoga sveta"

  9. #39

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Sve ove aktivnosti su direktno vodjenje i podsticane od strane Rimske crkve jer nju interesuje samo novac i uticaj na ljude. Oni dozvoljavaju kriminalcima da rade šta hoće, ako im daju deo novca od "posla" i ako prihvataju duhovnu vlast crkve.

    ...hriscanstvo je religija privilegovanih...Sathya Sai Baba
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  10. #40

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Jel se vi nekad strumfujete i na pravoslavlje ili vam je uvek katolicizam na tapeti?
    Kakvi ste vi uopste vernici kad stalno nekog ili nesto mrzite? Kakvi ste uopste ljudi?

    Crkva se formirala dva milenijuma. Postojala su odredjeni istorijsko politicki i civilizacijski uticaji koje su je formirali. Zato je ona takva kava jeste, nit gora, nit bolja od bilo koje druge verske organizacije.
    Ona postoji, ona je takva, kakva jeste a vasa zelja za pljuvanjem i izvikavanjem gluposti sudi o vama samima. Posle se cudite da vas niko ne voli!
    Hrišćani ne mrze. Ser niti jedan čas nije pokazao mržnju prema sagovornicima. Ja sam imao tešku prepisku oko nekih stvari ali nisam nikad nazvao to mržnjom. Istina je ljubav,ne mržnja. Sotona je tama,i tako mora biti nazvan. Treba razlikovati čoveka od onoga što čovek čini. Hrišćanin ne mrzi čoveka već greh na čoveku,to su bitni pojmovi.
    Poruku je izmenio euridika, 23.07.2009 u 21:30 Razlog: Velika i mala slova, razmaci i tako redom

  11. #41

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Citat Bad Company kaže: Pogledaj poruku
    ...hriscanstvo je religija privilegovanih...Sathya Sai Baba
    Bad observation... Bad statement!

  12. #42

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Kada je Gospod nas Isus Hristos dao Simonu ime Petar sto znaci kamen,rekao je: "Na ovom kamenu sagradicu crkvu svoju" nije rekao crkve vec crkvu u jednini,tako da je samo jedna crkva Hristova a to je crkva koja je nastala od Hrista preko njegovih apostola neoskrnavljena novotarijama i laznom dogmatikom!
    Kada je sazvan u Nikeji prvi Vaseljenski sabor osudjena je i anatemisana prva jeres koja se pojavila u hriscanstvu od njegovog nastanka,Arijeva jeres(iskvareno ucenje o Bogu). Sveti oci nadahnuti svetim duhom pri tome donose odluku da se zovu Pravoslavni Hriscani da bi se razlikovali od jeretika Hriscana! tako da su Pravoslavne bile sve Hriscanske zemlje pa i one koje se sada toliko bore protiv stare vere nase Pravoslavne,koju nam je pokazao sam Bog i utvrdili je Sveti Oci na Vaseljenskim saborima!
    Odakle sad nekome pravo da u jednom trenutku resi da se odvoji od crkve Hristove,izmeni ucenje o Bogu koje nam je sam Hristos ostavio,i da i dalje pricaju da su oni jedina crkva Hristova?!
    Cak je i Srpska Pravoslavna Crkva pala u jeres pristupajuci svetskom savezu crkava,time priznala da su sve religijske organizacije koje su u savezu ustvari crkve,time krse Sveto Pismo (jer postoji samo jedna crkva,Crkva Hristova) i odluke svih Vaseljenskih sabora gde stoji da je strogo zabranjeno molitveno opstenje sa jereticima a kamo li evharistijska zajednica,a svako zasedanje svetskog saveza crkava pocnje zajednickom molitvom sto izgleda jezivo jer su tu okupljeni i vracevi nekih africkih plemena koji udaraju u neke bubnjeve i daju ritam molitvi,i kao sto je rekao nas prepodobni Avva Justin:"Svetski savez crkava je organizacija koja se sastoji iz 263 jeresi"!
    Najgore od svega je sto su sve zvanicne crkve pocele da padaju u tu jeres a sve je pocelo kada je patrijarh vaseljenski Atinagora sezdesetih godina proslog veka skinuo anatemu sa katolicke jeresi i priznao ih za crkvu! lepo Gospod Isus govori u jednoj recenici: "kada ponovo budem dosao hocu li naci veru na zemlji"!?
    Dokle to ide papina jeres kada u njihovim kanonima pise da je on nepogresiv,da je ravan apostolu Petru a po svom prizvanju veci od apostola Pavla,papa moze da menja Sveto Pismo,u njegovom telu zivi Duh Sveti,jos kazu da je u svetoj tajni evharistije samo polovina Hrista a druga polovina je u Vatikanu u papi! Zdrav razum ovo jednostavno ne moze da prihvati!
    I sada koja je to crkva koja ima apostolsko prejemstvo??? Ostale su nam Grcka Starokalendarska,Ruska Istinski Pravoslavna,Srpska Istinski Pravoslavna i Ruska Zagranicna koje sacinjavaju Crkvu Hristovu! Jedino se oni mogu nazvati crkvom jer cuvaju i ispovedaju veru koja nam je kao sto sam vec nekoliko puta rekao Bogom otkrivena,ne skrnave Sveto Pismo i Sveto predanje i strogo se drze kanona Vaseljenskih sabora koje su priznavali svi Hriscani od samih pocetaka Hriscanstva!
    Mislim da se iz svih istorijskih cinjenica vidi,ne toliko ko je prava crkva,koliko se jasno vidi da katolici sigurno nisu crkva Hristova,i da je o tome uopste dalje izlisno i raspravljati!

  13. #43

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Odakle sad nekome pravo da u jednom trenutku resi da se odvoji od crkve Hristove,izmeni ucenje o Bogu koje nam je sam Hristos ostavio,i da i dalje pricaju da su oni jedina crkva Hristova?!
    Problem je u tome što se Istočno Hrišćanstvo zalaže u doslednosti prenetog znanja kroz istoriju, iako je ono po mom ličnom mišljenju dogma i ne sadrži ni stoti deo Hristove propovedi.. Nasuprot tome Zapadno Hrišćanstvo trpi kritike i ogromne podele. U toj borbi za opstanak ono mora da se uklopi u nove naučne i filozofske tokove. Iz tog razloga, na interigentan i lukav način menja svoje učenje o bogu- kako ti reče......drugim rečima...prilagođava se postojećem stanju.


    Mene stalno prati misao o tome kako je Katolička, a sa njom i Pravoslavna crkva, jer im je srž ista, preživela nakon saznanja da je zemlja okrugla....

  14. #44

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Pa ja neznam da su pravoslavna crkva i Sveti Oci nekada osporavali oblik zemlje,cak suprotno,evo jednog citata:

    "...великог учитеља цркве, св. Јована Дамаскина, који је живео у VIII веку. У ирмосу 3-е песме 5-ог гласа он говори: "Учврстивши на ничему земљу заповешћу Твојом и обесивши је незадрживо тежећу". Тако је св. Јован Дамаскин открио научну истину много векова пре него што је она постала поседом науке."

  15. #45

    Odgovor: Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva

    Mislim da u raspravi na ovoj temi treba naglasiti da je u kolokvijalnom govoru nazivana Katolička crkva u stvari Rimokatolička crkva, jer je i pravoslavna crkva po svojoj suštini i po svom cilju katolička, kao uostalom što su i sve velike religije, pa i brojne sekte.

    Naime, katolčki znači na grčkom vaseljenski, svetski, pa u tom smislu sve religije mogu za sebe tvrditi da su upravo i one katoličke, jer gotovo i nema religije koja ne žele da postane jedina religija na planeti.

    Ali, vraćajući se suštini teme, moje mišljenje je da Rimokatolička crkva nikako ne može biti jedina (hrišćanska) Crkva i da bez obzira kako sada stvari stojale u hrišćanskom svetu neko ujedinjenje pod papskim okriljem verujem da nije realno moguće. Zašto? Između ostalog što je i pored velike predusretljivosti Rima da uđe u kompromise sa ostalim hrišćanskim crkvama i spremnosti da se odrekne dosta toga, potpuno sam siguran da se bar nečege nikada neće odreći, a to je dogme o nepogrešivosti pape. Zašto je to toliko važno? Rim je u svom pragmatizmu u mnogome unapredio u cilju što bolje operacionalizacije sopstvene crkve svoju organizaciju tako da je napušten episkopalni (eparhijski) model organizovanja crkve, kao bi disciplinovao eventualno neposlušne episkope koji su, u pravoslavlju, i dalje vrhovni poglavari svoji crkava i patrijarhova ne mora biti za njih i izvršna...

    Znači, verujem da bi Rim pristao na izmene i u liturgiji, i statusu klera i na još dosta toga, osim da papa ustupi nekom drugom tron, ili da se promeni struktura i organizacija neke ujedinjene crkve koja bi suštinski morala biti ista kao današnja rimokatolička. U tom slučaju nije teško zamisliti šta bi u nekom relativnom skorom vremenu bilo sa ostalim hrišćanskim crkvama koje bi ušle u zajednicu sa Rimom. Nestale bi, i takva crkva bi vrlo brzo dobila lik i sadržaj upravo onakav kakav je danas Rimska crkva....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Treba li i crkva da plaća porez?
    Autor Morpheus u forumu Ekonomija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.11.2021, 12:08
  2. Crkva prodaje nevidljive ulaznice
    Autor proleće u forumu Religija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.11.2016, 14:26
  3. Srpska pravoslavna crkva u dijaspori
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 21:20
  4. Hram (crkva) u mom mestu
    Autor memento u forumu Religija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 29.01.2013, 20:27
  5. Bela Crkva
    Autor Najgora u forumu Banat
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 19.01.2013, 17:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •