AMERIČKI FUDBAL 2006/2007
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Odgovor: Američki fudbal

    Sezona 2006/2007 u Americkom fudbalu pocela zvanicno veceras utakmicom Pittsburgh Steelers-a i Miami Dolphins-a. Steelers-i su izvojevali 17 pobjedu i tako najavili uspjesnu odbranu titule.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Američki fudbal

    Rezultati 7. kola:

    Jacksonville - Houston 7-27
    Carolina - Cincinnati 14-17
    New England - Buffalo 28-6
    Pittsburgh - Atlanta 38-41
    Philadelphia - Tampa Bay 21-23
    Detroit - NY Jets 24-31
    Green Bay - Miami 34-24
    San Diego - Kansas City 27-30
    Denver - Cleveland 17-7
    Minnesota - Seattle 31-13
    Arizona - Oakland 9-22
    Washington - Indianapolis 22-36
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Američki fudbal

    -Dalas - NY Giants 22-36 , ode ceo jucerasnji dobitak
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Američki fudbal

    Swba, danas nam izgubise Bengalsi...
    samo jos i da Steelersi izgube pa ce biti lakse
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Američki fudbal

    samo ... nisu to bengalsi pa da je "samo da izgube" ... trebaju stilersi da odbrane titulu...
    btw ja sam totalno out iz svih ovogodisnjih desavanja vezanih za americki fudbal... ako bengasli udju u play off ondak cu da se i ukljucim mozda
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Američki fudbal

    Odkako sam prije mjesec dana dobio novi sportski kanal na kablovskoj, poceo sam pratiti ovaj sport i mnogo mi se dopada: dinamican, brz, cesti preokreti...
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Američki fudbal

    Juce je odigrana utakmica sezone koledz lige izmedju Ohio state i Michigana,veliko rivalstvo koje traje skoro jedan vek,po prvi put obe ekipe su usle u utakmicu sa prve dve pozicije u nacionalnom prvenstvu.Ohio state je ostao ne porazen i posle ove utakmice,42-39,i time je obezbedio mesto u Bowl Championship Series Title Game,koja se igra 8.januara za nacionalnog prvaka.Ko ce biti protivnik Buckeyes odlucice poslednje kolo,najvece sanse se daju USC,kojima bi to bilo trece ucesce za redom,Notre Dame pa cak i Michigan imaju sanse da zaigraju u finalu.Navijam za Michigan jer bi finale izmedju ova dva univerziteta bilo prava poslastica,a i sansa da Ohio State dokaze svoju dominaciju nad rivalom.Go Buckeyes
    Not all treasure is silver and gold, mate.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Američki fudbal

    Bengalsi jos imaju sanse da se palsiraju u play-off . Danas su pobijedili New Orleans Saints-e 31:16.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Američki fudbal

    Nazalost, posle proslonedeljnog poraza Bengalsi moraju da pobijede Stilerse, da bi se direktno bez kalkulacija plasirali u play-off.
    Mec izmedju Stilersa i Bengalsa je veliki derbi. Iako Stilersi nemaju sta da dobiju a ni da izgube (vec su izgubili titulu i izgubili sve sanse da se plasiraju u play-off) i dalje prijete svojim protivnicima i kazu da nece dozvoliti Bengalsima da odu u play-off.
    Izgleda da ce biti uzbudljiv mec .
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Američki fudbal

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Nazalost, posle proslonedeljnog poraza Bengalsi moraju da pobijede Stilerse.
    al ne pobjedise... uh kako sam se iznervirao kad su promasili ono ispucavanje i znao sam da ce Stilersi da ih uzmu u produzetku...
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Američki fudbal

    Jos ne mogu da verujem da je Florida uzela titulu Losije izdanje Buckeyesa nisam video u ovih pet godina,igrali su ko da smo se mi sa cafea skupili puko sam i para i zivaca i jos moram da trpim torturu ovdasnjih ljubitelja ove idiotske igre Go Bucks,sledece godine idemo do kraja
    Not all treasure is silver and gold, mate.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Američki fudbal

    Citat Captain Jack kaže: Pogledaj poruku
    Jos ne mogu da verujem da je Florida uzela titulu Losije izdanje Buckeyesa nisam video u ovih pet godina,igrali su ko da smo se mi sa cafea skupili puko sam i para i zivaca i jos moram da trpim torturu ovdasnjih ljubitelja ove idiotske igre Go Bucks,sledece godine idemo do kraja
    E ni ja ne mogu da vjerujem. Blagi uzas. Ni OSU a ni Bengalsi

    Izgleda da ove godine nije bilo sudjeno da Ohio-ovci uzmu titulu
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Američki fudbal

    Konacno saznasmo ko ce igratu u 41. Superboul-u. Za dvije sedmice u Majamiju snage ce odmjeriti Indianapolis Colts-i Chicago Bears-i.

    U prvoj utakmici Bears-i su u finalu NFC konferencije pobijedili Saints-e rezultatom 39:14. Mec je protekao u znaku Bears-a cija pobjeda nije dolazila u pitanje ni jednog trenutka. Oni su u 4-toj cetrvtini potpuno dominirali kada su sa 21:0 "pregazili" Saints-e.

    Za razliku od prvog meca, pitanje pobjednika u drugom mecu je odluceno na mnogo zanimljiviji nacin. Mnogi su vec prezalili Colts-e kada je na poluvremenu rezultat glasio 21:6 u korist Patriots-a. Medjutim, zahvaljujuci sjajnom Peyton-u Manning-u (349 jardi i jedan tačdaun), Colts-i prave najveci preokret u istoriji AFC konferencije. Tačdaun Joseph Addai-a minut prije kraja donio je pobjedu Colts-ima (38:34).

    Zanimljivo je da je Peyton Manning sin Archie-ja Manning-a, poznatog igraca americkog fudbala, stigao do prvog Superboula u karijeri.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Američki fudbal

    05/02/2007

    Indijanapolis osvojio Superboul


    Ekipa Indijanapolis Koltsa osvojila je XLI Superboul pobedom nad Čikago Bersima 29:17.

    Pejton Mening i drugovi stigli su do titule koju čekaju od kada je ekipa stigla u taj grad iz Baltimora 1984. godine.

    Bersi su došli do prvog tačdauna već u prvom minutu uspešnim vraćanjem početnog ispucavanja (Devin Hester, 92 jarda za 14 sekundi, prvi put se to desilo u istoriji superboula), a do finiša prvog poluvremena oni su bili u konstantnoj prednosti (najviše 14:6).

    Pred odlazak na pauzu (tokom koje je gledaoce u Majamiju zabavljao Prins) Koltsi prave preokret i stižu do prednosti 16:14.

    Treća četvrtina donela je preokret zahvaljujući odličnoj igri odbrane Koltsa, koja je dva puta sekovala kvoterbeka Bersa Reksa Grosmana. Posle tri četvrtine bilo je 22:17, ali je početkom poslednjeg perioda Grosman ušao u seriju grešaka, od kojih je najveća rezultirala presečenom loptom, koju je Kelvin Hejden pretvorio u konačnih 29:17.

    Tako se ispostavilo da legenda Majami Dolfinsa Den Marino, koji je bacao novčić pred meč, ostaje nesumnjivo najveći kvoterbek koji nije osvojio Superboul. Pejton Mening je ne samo konačno osvojio trofej Vins Lombardi, nego je i proglašen za MVP-ja finalnog meča.

    Toni Dandži je postao prvi crni trener koji je osvojio Superboul, koji je prvi put u istoriji igran po kiši.

    Pre selidbe franšize u Indijanapolis, Koltsi su u Baltimoru osvojili tri NFL titule - 1958, 1959. i 1968. godine, pre nego što su osvojili Superboul 1970. godine (poslednji pre konačnog ujedinjenja dve konferencije u jednu ligu).

    U poslednje četiri sezone oni su osvajali Južnu diviziju Američke konferencije, ali su u prethodna tri plej ofa ispadali od kasnijih šampiona (dva puta Nju Ingland, prošle sezone Pitsburg).

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

Slične teme

  1. Da li pratite Američki Fudbal?
    Autor irnik u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 04.07.2012, 13:34
  2. NFL (Americki fudbal) - sezona 2007/2008
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 04.02.2008, 18:37
  3. FUDBAL: Letnji prelazni rok 2007.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 21.08.2007, 21:09
  4. Nba 2006/2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 14.07.2007, 01:23
  5. Evroliga 2006/2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 19.05.2007, 17:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •